Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Miloš Zeman a Petr Fiala. Foto: Jiří Ovčáček
,

Ivan Gabal: Zemanova hra je snahou shodit koalici, popírá výsledky voleb

KOMENTÁŘ. Jakmile prezident Miloš Zeman dostal zdravotně a ústavně šanci konat, neomylně zamířil na nejzánětlivější místo rodící se koalice, a to na přítomnost Pirátů. Útok na Jana Lipavského tedy nemíří na samotnou osobu Lipavského, ale na rozviklání pozice Pirátů v koalici a tím i na rozkolísání celé vznikající vlády.

Jedno je jisté: ani designovaný premiér Per Fiala, ani předseda koaliční strany Ivan Bartoš nemohou Zemanovi ustoupit. Musí trvat na Lipavském a na jeho nominaci na post ministra zahraničí a všichni ostatní v koalici musí pozici Bartoše držet.

Zeman a Babiš na koni

Zemanovi totiž v žádném případě nejde o zahraniční politiku a kompetenci ministra. Nikdy nebral Černínský palác vážně a dělal si v zahraniční politice (a nejen v ní) zcela co chce bez ohledu na zájmy země. Udělal ostudu na summitu NATO ve Skotsku zpochybňováním účasti ruské armády v invazi na Ukrajinu, bezohledně prozradil výkupné za dvě unesené české dívky na kmenových územích v Pákistánu a ohrozil tím všechny naše lidi pracující v regionu dalšími únosy.

Zeman se jak krteček zavrtal do zadnice čínského politbyra, aby pomohl tuzemským oligarchům, kterým slouží. Zpochybnil závěry ruského útoku s dvěma oběťmi na životech ve Vrběticích, trvale posluhoval Putinovi, stejně jako pomáhal Babišovi a jeho podnikům v Srbsku. Motivy Zemana jsou tedy zcela jiné než Černín a ministr, který je záminkou, účelovou záminkou.


KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG


Snaha o rozkolísání nové koalice v procesu jmenování vlády stojí na předpokladu, že koalice neuhne a nepřijme ani nabídku dočasného úřadování premiéra v Černínu. Mezitím bude pandemie koronaviru dále zesilovat, lidé budou umírat, před Vánoci bude hrozit uzavření obchodů. Půjde o to, kdo ztratí nervy první. Protože i další pokus pověření premiéra má Zeman. Až třetí, k němuž nedojde, má nová předsedkyně sněmovny.

Andrej Babiš si mezitím bude mýt ruce nad nemocnými, mrtvými i rozvaleným rozpočtem, bude poukazovat na neochotu nové vlády převzít odpovědnost za zhoršující se pandemickou i finanční situací. Duo Zeman – Babiš bude stále více na koni a nová koalice pod koly jejich vozu.

Lze vyloučit, že s vývojem a prohlubováním vládní krize „neztratí nervy“ třeba ODS? Podrží Piráty STAN? Podrží je KDU-ČSL? Nebude Fiala ochoten převzít částečné jmenování vlády ani ve druhém kole? Samozřejmě je otázka, co slyšel designovaný ministr spravedlnosti Pavel Blažek od Zemana jako podmínku rychlého pověření Fialy. A také, co mu odpověděl…

Bylo jmenování Fialy výměnou za to, že Senát upustí od použití článku 66 o nezpůsobilosti Zemana vykonávat funkci? Zemanovi nejde ani o Lipavského, ani o Fialu. Jde mu o rozvalení nové koalice a zvrácení výsledků celých voleb. Zároveň potřebuje a může očistit Andreje Babiše a pomoci mu na Hrad a k imunitě.

Čas nebude v tomto procesu pracovat pro novou koalici, ale proti ní a pro Zemana a Babiše; úměrně expanzi pandemie, blížícím se Vánocům a gradujícím těžkostem.

Sázka na pandemický chaos

Ivan Bartoš má možná trumf v tom, že může Zemana doběhnout výměnou Lipavského za někoho extrémně Hradu nemilého, třeba nějakého nestraníka, a po koaličním jednání a jednohlasné podpoře všech koaličních partnerů. Musí ale vědět, že jakékoli zaváhání nebo rozkol bude zvyšovat pravděpodobnost vypadnutí Pirátů z koalice, pokud ne rozpad celého stávajícího koaličního modelu. Právě o to Zemanovi nejspíše jde.

Zeman by měl vědět, že další obstrukce mohou vést ke zrušení nepsané dohody a k obnovení vůle Senátu interpretovat jeho sabotážní chování vůči výsledkům voleb jako projev komplexní, nejen zdravotní ústavní nezpůsobilosti. Ale má Senát, dnes složený ze zcela provinčních politiků, na to sehrát takto tvrdý part? Svou šanci svým alibismem patrně již prováhal.

Nelze ani vyloučit dohodu Zeman-Babiš a snahu dotlačit bankrotující stát k brzkým předčasným volbám. Při pohledu na úspěch kremelské dezinformační kampaně a gradující organizovanost ruské páté kolony v davech antivaxerů, mohou oba sázet na rostoucí pandemický chaos a občanský konflikt v české společnosti, kterému bude stát jen přihlížet.

Je samozřejmě možné a představitelné, že se Petr Fiala opře o parlamentní většinu a začne tvrdě tlačit Hrad k pokoře naprostým osekáním jeho rozpočtu, nátlakem na Babišovu vládu v demisi, aby Zemana mačkala ke spolupráci. Ale nelze vyloučit ani riziko, že druhý pokus dá Zeman „úřednickému“ premiérovi a bude třeba ostrý zákrok Poslanecké sněmovny.

Máme ovšem opět výhled předsednictví EU, a musíme proto konat rychle s cílem stabilní vlády. A zřejmě nezbude než opět sáhnout k článku 66. A položit tuto výstrahu na stůl v Lánech.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

247 komentářů

 1. Tondach napsal:

  Smutné čtení! Především proto, že tento prezident byl zvolen téměř zřemi miliony, jak jen to nazvat slušně ,,,, hlupáků!
  Označení, které použila svého času ministryně Maláčová pro premiéra by pro ně bylo samozřejmě přesnější a výstižnější …..!

  • regina napsal:

   Smutné je především to, že ty, kteří mají jiný názor než vy, nazýváte hlupáky.

   • Mirek napsal:

    Oni jsou nejen hlupáci, ještě něco horšího…

    • Gusta napsal:

     Dobrý den. Oni jsou svobodní občané, kteří vyjádřili svůj názor ve svobodných volbách. Pokud i Vy respektujete svobodnou volbu, je bezpředmětné kohokoliv hodnotit za jeho svobodnou volbu. Svobodná volba není ani dobrá, ani špatná je svobodná 🙂

     • jindra napsal:

      Svobodní občané sice jsou ale moc jim to nemyslí. Nebo si říkají: Čím hůře, tím lépe.

     • Pavel napsal:

      To že vy něco považujete za „bezpředmětné“ opravdu ale opravdu neznamená, že to tak skutečně je. Realitou je, že svobodný občan vyjádřil svůj názor ve volbách, přičemž jiný svobodný občan mu ten názor neupírá, jen tvrdí, že je to projev hlupáctví nebo něčeho horšího. CHcete snad těm druhým upřít právo na názor a svobodu slova?

     • rateka napsal:

      Jestli jsou to jen hlupáci, ale jsou schopní reflektovat realitu, musí se teď tlouct do hlavy a říkat si že snad příště budou věřit zkušenějším.
      Pro ty, kteří si pořád ještě myslí že volili správně, když volili Zemana, ani pojmenování nemám. Ano, mají právo na svůj názor. Ostatně taky mají právo si třeba stoupnout na koleje proti rozjetému vlaku a řvát „Pojeď vlaku, uvidíme kdo z koho, já se tě nebojím“

     • Martin napsal:

      Nevyjádřili svůj názor,ale naletěli!!

     • Tondach napsal:

      To ale nikomu nesmím ani říct, že volil blbě, nebo co? Když napíšu, že Zemana volili pitomci, tak nějak zpochybňuju jeho zvolení? Když to napíše agentura Kantar, tak to je taky špatně? A ti to napsali! Voliči převážně bez maturity a bez vzdělání!

     • A. S. Pergill napsal:

      Zemana volili lidé, kteří chápali podstatu fašistoidů, co byli jako alternativa. Mnozí se skřípáním zubů jako prostě nejmenší zlo. A to, co dělají tihle lidé v senátu, kteroužto trafiku vesměs dostali jako „cenu útěchy“, tuhle volbu plně opravňuje.

     • Kuki napsal:

      Jestli chce někdo vinit voliče pana Zemana za to jak se teď prezident chová, tak ať si dotyčný uvědomí, že je tradicí českých politiků podvádět svoje voliče a nedodržovat předvolební sliby. Jediný hlupák je tedy ten, kdo z hlouposti obviňuje voliče.

     • Jindrich napsal:

      V době propracovane manipulace, je svobodná volba iluze.

     • Jaroslav napsal:

      Volil jsem Zemana. Přiznávám, byl jsem hlupák. Takže si mně a dalších 10 z mého okolí odečtěte neb bych ho již zásadně nevolil.

     • Jaroslav napsal:

      To nejsou svobodní občané , ale tupé ovce . Se podívej kolem sebe co jste za 8 let s Českem udělali Fůj . Jak tohle může mít volební právo ???

     • Putlerův agent napsal:

      Volil jsem Zemana, volil bych ho znovu, kdyby šel do toho s Drahošem nebo jiným demo panákem. A ikdyž jsem občas zklamaný z jeho kroků a nebo s ním nesouhlasím, tak mi nevadí jeho celková politika a směr. A jestli Vám, Gabalovi nebo jiným arogantním lepšoidům z toho praská jejich (ne)demo žilka, tak je to jen příjemný bonus.

     • skeptik napsal:

      Pro pana Kukiho:
      Před první prezidentskou volbou mohli voliči, kteří se až tak o politiku nezajímají, nevědět, co je Miloš Zeman zač a mohli se snad nechat ošálit. I když určité příznaky jeho budoucího chování bylo možné vystopovat už tehdy. Mě například k tomu, abych Miloše Zemana nevolil, stačilo to, že jej podpořil Václav Klaus. Už to mi stačilo k tomu, abych věděl, že s Milošem Zemanem není něco v pořádku. Avšak minimálně už před druhou prezidentskou volbou každý kdo vědět chtěl, věděl, co je Miloš Zeman zač a co od něj lze očekávat. Jestliže jej přesto voliči volili, pak bohužel těmi hlupáky jsou.

    • Marie napsal:

     Soudíte jistě podle sebe.

   • Alexej Mruzek napsal:

    Paní Regino. Než kdokoliv zaujme nějaký konkrétní názor na nějakou konkrétní problematiku, měl by se nejprve v dotyčné problematice OBSÁHLE A DŮKLADNĚ ORIENTOVAT. A teprve poté by tento pán/paní mohl ZAUJMOUT KVALIFIKOVANÝ NÁZOR na danou věc. Nestačí si přečíst jeden článek nebo několik málo esejí a poté se ohledně tohoto problému ihned „samozvaně pasovat“ do role „mudrce“ či „děda vševěda“.

   • Jana napsal:

    Názor si mějte jaký chcete, ale člověk myslící je schopen vnímat negativní dopady Zemanova konání.
    Ten, kdo je nevidí, nebo vidět nechce, je přinejmenším hlupák.

    • A. S. Pergill napsal:

     Zeman dělá to, co považuje za nejlepší a ta větší polovina voličů, která ho volila, s tím souhlasí a podporuje ho.

     • Pepa napsal:

      Mýlíte se. Většina těch, kdo ho volili již prozřela. Pochopila že lži o sudeťácích a imigrantech byly součástí předvolebních taktik. Místo moudrého a důstojného prezidenta máme zapšklého a prolhaného starce, který se obklopil k obrazu svému svoji hradní družinou.

     • Tondach napsal:

      O těch pár tisíc větší vůbec žádnou většinu netvoří! Je to napůl!

     • Pavel napsal:

      …dělá to, co považuje za nejlepší pro sebe a svoje ego, a ta menší polovina voličů to nechápe, jsi chtěl říct pergile.

     • andyparker napsal:

      Termín „větší polovina“ vysvětluje absolutně vše. Víc už nemusíte dodávat. Tohle úplně stačí! 🙂

     • A. S. Pergill napsal:

      to andyparker
      větší cca polovina …

   • Abdul napsal:

    Třetina obyvatel této země je slabá duchem. Každý sedmý občan je de..lní nebo de…tní, nebo alkoholik a zhruba polovina obyvatel této země má podprůměrný intelekt.“ Tak pravil Miloš Zeman a nechal se od nich zvolit

   • Standa napsal:

    Dobrý podvečer všem, kteří tyto stránky sledujete pravidelně.

    Já tedy úrčitě ne, ale nějakou náhodou jsem se sem dostal.

    Můj názor: pan Ivan Gabal strárne tak jako já – je mi 71 let. Jeho úvahy v tomto článku jsou dle mě přímo nepřijatelné. Že by věkem některého z nás? Nebo tím, že on asi musí být stále viditelný a já ne.
    Pan Gabal – asi za velmi pěkné peníze – píše a píše takové nějaké hlouposti. Hold, je již opravdu strarý.
    Ale máme tzv. „demokracii“ , někdy bohužel.

    Mějte se pěkně a hlavně přemýšlejte.

   • Pavel napsal:

    A co je na tom smutného? Upíráte snad předřečníkovi právo na názor? Pokud ano, tak to je teprve smutné.

    • Tondach napsal:

     Ale já mám taky názor! Tak co? Já ho někomu snad upírám? A vy snad mě ne?

   • Tondach napsal:

    Jiný názor na Babiše nebo Zemana není hloupost, ale důkaz demence‘

   • Vlastislav napsal:

    Lépe bych to nenapsal.

   • konvalina napsal:

    dle statistiky to tak bohuzel je

   • Kalfa napsal:

    Smutné je především, že tito jedinci zapomněli, jak se choval coby klaun na jevišti divadla Semafor. A ještě smutnější je, že si to ani nehodlají přiznat.

  • Sámo napsal:

   Zeman byl zvolený stejnými voliči, kteří volili i Babiše. A protože těchto občanů ČR, kteří jsou politicky negramotní a nerozumí tomu co způsobili svojí volbou, je hodně, tak takové nebezpečí hrozí i v budoucnosti.

   • Alexx napsal:

    Tak ti kámo nevím, psát umím, číst umím a Zemana jsem volil a dobře jsem udělal 🙂

    • Radka napsal:

     Sám sebe jste pochválil a víte,že smochvála smrdíííí

     • Jana napsal:

      Proč by se nepochválil když dobře volil, já ho volila také a jak jste si jistě všimla, bylo nás většina. Ona je stará pravda, že, bohužel je asi českým zvykem, když je někdo schopnější, vytvoří si řadu nepřátel a okopávačů

     • skeptik napsal:

      Jano, při překrucování ústavy Miloš Zeman ukázal, že je opravdu všehoschopný. Jinak jeho další schopnosti už nějak vidět nejsou. Alespoň ty schopnosti kladné. Schopnost poklonkovat Číňanům a Putinovi a plnit jejich pokyny, za kladnou považovat při nejlepší vůli nelze.

     • skeptik napsal:

      Ještě dva úryvky z knihy pro vás, Jano:
      Úryvek z knihy Proč. Proč je Zeman prezidentem. Proč jsme tam, kde jsme. Vydalo nakladatelství Zeď v roce 2018, kapitola od novináře Vladimíra Kučery, strana 273:

      Mohli byste vyvěsit na všechny vrata, dveře a branky v zemi soupis Zemanových prolhaností – a všem jeho voličům by to bylo jedno. Kdyby malé dítě řeklo, „Král lže!“, dostalo by výprask. Jako Ježíš měnil vodu ve víno, Zeman přečarovává lež v pravdu. Alespoň pro někoho. Pro své spoluvládce, tovaryše a voliče.

      Úryvek z knihy Proč. Proč je Zeman prezidentem. Proč jsme tam, kde jsme. Vydalo nakladatelství Zeď v roce 2018, kapitola od novináře Vladimíra Kučery, strana 275:

      Miloš Zeman znovu zvítězil a může pokračovat coby zemský škůdce proto, že nepatrně větší část národa nejspíš miluje lhaní a chce v tom žít. A z té nepatrně menší části se Zemanovi úspěšně daří činit vyvrhele. Někdy dokonce kajícníky nad tím, že to vlastně s tou pravdou činili špatně a vůbec byli zbytečně korektní.

    • Peter Belanský napsal:

     Číst a psát umí každý páťák ze ZŠ. A dokonce počítat. A nemůže volit. Náš stařičký mocnář nepřekvapí. Bude škoditř, dokud bude dýchat.

     • Ivo napsal:

      Bohužel to je zcela pravda. Zeman byl a je sebestředný, arogantní a pouze svoje zájmy sledující postkomunistický politik. Je jich tu ale mnohem víc. Velká část politiků si už delší dobu vůbec nic nedělá z toho, jestli mluví pravdu nebo lže. Sofistikovaná a vědecky propracovaná manipulace, která se blíží k dokonalosti, tomu se dá těžce čelit. Klaus i Zeman neunesli to, že neznamenají nic pro vládce Ruska nebo Číny. Tak rádi by byli, kdyby je vzali mezi sebe. Ale oni je měli a mají za lokaje. To ego těchto pánů bolí. V kombinaci s privatizací státu některými oligarchy, jejich beztrestnosti a různých českých cest, atd. vede k tomu, kde jsme.

     • Valter Kubiena napsal:

      Komu by měl prezident škodit ! Tím,že se negativně vyjádřil k jednu navrhovanému ministrovi ? Nikdo jej ještě neslyšel vyjádřit se čemu rozumí ? Ničemu nerozumí co to je politika na vyšší úrovni .Nerozumí ,že světové velmoci určuji zahraniční politiku .A to chceme aby účeň řidil politiku a směr ČR ve světě ?

     • Sámo napsal:

      Jana, pokud víte kolik je v ČR oprávněných voličů, pak byste také měla vědět, že ani Zemana a ani Babiše nevolila většina, ale jenom nejvíce voličů, kteří se voleb zúčastnili a z této logiky věci vychází, že Zemana a také Babiše volilo něco kolem 20% oprávněných voličů, což zase tak moc není.

    • Tondach napsal:

     To si jen myslíš, že jsi dobře udělal….uměz psát a číst ještě neznamená myslet hlavou!

    • konvalina napsal:

     kamo, to je nepostacujici, jeste potrebujes schopnost premyslet

    • Kalfa napsal:

     Umět číst a psát ještě neznamená pochopit, co potenciální kritici zdůrazňují a hlavně pochopit, co ta kritika znamená.

    • Marie napsal:

     Aby to Radce nebylo líto, tak vás chválím a souhlasím s vámi.

    • andyparker napsal:

     Ale jo, dobře si udělal. Ostatně, který stát se může pyšnit prezidentem, který si na JIPce pochutnává na meruňkových buchtách a vinné klobáse? Doufám, že příště nám opět zvolíš nějakou raritu. 🙂 🙂

   • Iva Častulíková napsal:

    Všichni jsou úplně blbý,jen vy ne.A nechápu,proč nesmí projevit svůj názor president,když, třeba, vy ano…..

    • Pavel napsal:

     Odkud jste si vycucala to, že „president nesmí vyjadřovat svůj názor“?

     • A. S. Pergill napsal:

      O tom je, mj., tento článek.

     • Pavel napsal:

      Kde se konkrétně v článku zakazuje „presidentovi vyjadřovat názor“ pergile? Odpověz přesně, jinak budeš za žvanila.

     • A. S. Pergill napsal:

      Pavle, přečtete si odstavce pod nadpisem „Zeman a Babiš na koni“. Minimálně je tam Zeman pranýřován za to, že vlastní názory má.

   • Tondach napsal:

    Já věřím, že to tak bylo! Že těch jeden a půl milionu hlupáků, kteří volili Babiše, patří do těch třech milionů, kteří volili Zemana…. kdyby tomu tak nebylo, tak čtyři a půl milionu blbých voličů by byla už naprostá tragedie….

   • Jana napsal:

    Víte jednou je to prezident a měl by se ctít. Dnes se nikdo nezastaví před ničím , žádná slušnost mezi lidma není , i když někomu pan president nevyhovuje tak by měl zůstat na úrovni a být slušný. Bohužel nová generace si myslí že si může dělat co chce vyadřovat se i k nejvyšší hlavě státu sprostě. Měly by existovat nějaké hranice. Lidi začínají být hrubý a násilnický, kam to dojde??

   • skeptik napsal:

    Takové nebezpečí pane Sámo v budoucnosti skutečně hrozí. Jeden úryvek z knihy i pro vás:
    Úryvek z knihy Proč. Proč je Zeman prezidentem. Proč jsme tam, kde jsme. Vydalo nakladatelství Zeď v roce 2018, kapitola od novináře Vladimíra Kučery, strana 275:

    Obávám se, že Miloš Zeman tu zanechá dědictví. Že po něm přijde někdo ještě horší. Tak že je otázkou, zda poté, co Zeman zmizí, půjde ona prezidentská standarta do čistírny. Možná ji bude špinit někdo ještě nebezpečnější. Kdo ví, koho Lid zvolí. Fascinace Lží je osudová. Infikuje na dlouho. Hrozí i nebezpečí, že se stane chronickou.
    Anebo ještě jeden názor co se budoucnosti týče:
    Úryvek z knihy Proč. Proč je Zeman prezidentem. Proč jsme tam, kde jsme. Vydalo nakladatelství Zeď v roce 2018, kapitola od Petra Pitharta, strana 116:

    Po Zemanovi bude prezidentem zvolen další prognosťák, Vladimír Dlouhý. Už jednou to zkusil, to ale jen aby se ukázal, připomenul. Oběhl půl republiky, je na tom fyzicky dobře. Mluví také dobře, lépe než oba poslední prezidenti. Mezitím se stal prezidentem Hospodářské komory ČR, bude mít za sebou celý průmysl, stavebnictví… Podporu nejen šéfů, ale i zaměstnanců. Bude mít také určitě dost peněz na kampaň. A udělá ji dobře! Vzpomeňte, několik let byl v žebříčcích nejpopulárnějších politiků v zemi na prvém místě. Tento vždy skvěle oblečený muž se na fotografiích pro jistou anketu objevoval v rádiovce do čela s anténkou. Náš člověk, žádný vejtaha. Goldman Sachs? Co to je? Řekne volič a půjde zvolit našince z té osvědčené líhně prezidentů.

    Co k tomu dodat? Kéž by se ty obavy nenaplnily. Ale …, kdo ví?

    • A. S. Pergill napsal:

     Vzhledem k tomu, že se od něj dá očekávat obhajování zájmů české ekonomiky (od takového Drahoše a dalších podobných zcela jistě ne), nebyl by presidentem tak úplně špatným.
     Potřebujeme proti EU a mezinárodní zelené mafii prosadit jádro jako bezuhlíkový zdroj, kterým zcela jistě je (a snaha ho za jako takový neuznávat jen ukazuje prolhanost „bojovníků za klima“), i udržení uhlí, které má stejný skleníkový efekt jako zemní plyn, a na rozdíl od toho ho máme na svém území, a dostatek na celá staletí. Opět, ignorování tohoto faktu jen ukazuje „kvality“ těch, kdo se nám snaží ten ruský plyn vnutit.
     A potřebujeme co nejvíce omezovat Občasné Zdroje Energie, které jsou v praxi naprosto k ničemu a představují jen tunel z kapes občanů do peněženek těch, kdo je provozují.

     • skeptik napsal:

      Miloš Zeman nám názorně ukázal hájení zájmů české ekonomiky svými sliby velkých čínských investic, z kterých nula od nuly pošla. Stejně tak v praxi prosazováním zájmů ekonomiky čínské nijak ekonomice české nepomohl. Možná pomohl panu Kellnerovi, ale české ekonomice rozhodně ne.
      Pro dokreslení povahy Miloše Zemana jeden úryvek z knihy:

      Úryvek z knihy Proč. Proč je Zeman prezidentem. Proč jsme tam, kde jsme. Vydalo nakladatelství Zeď v roce 2018, kapitola od novináře Vladimíra Kučery, strana 273:

      Mohli byste vyvěsit na všechny vrata, dveře a branky v zemi soupis Zemanových prolhaností – a všem jeho voličům by to bylo jedno. Kdyby malé dítě řeklo, „Král lže!“, dostalo by výprask. Jako Ježíš měnil vodu ve víno, Zeman přečarovává lež v pravdu. Alespoň pro někoho. Pro své spoluvládce, tovaryše a voliče.

     • A. S. Pergill napsal:

      skeptiku,
      1. můj příspěvek je o Dlouhém.
      2. nějaká kniha protizemanovských blábolů mě nepřesvědčí.

     • skeptik napsal:

      1. O Dlouhém jste se ani písmenkem nezmínil.
      2. Příspěvek byl určen panu Sámovi. Vás jsem neoslovil. Spěte klidně.

     • A. S. Pergill napsal:

      skeptiku
      reagoval jsem na váš bpříspěvek, kde jste napsal, cituji:
      „Po Zemanovi bude prezidentem zvolen další prognosťák, Vladimír Dlouhý“ a dál rozváděl toho Dlouhého.

     • skeptik napsal:

      Ty citáty z knihy Proč, byly v mém příspěvku dva Pergille. Jeden se týkal výlučně Zemana a Zemana se dotkl autor Petr Pithart i v tom úryvku druhém Pergille. Vy jste ve svém příspěvku jméno nezmínil vůbec žádné. V případě Petra Pitharta je alespoň patrné, o čem autor píše. U vás to bohužel často říci nelze.

  • Jiří Sviták napsal:

   Asi jsi větší hlupák než tři miliony co volili MZ

  • Petr napsal:

   Po válce je každý generál.

  • Milkis napsal:

   Prezident není předsedovi vlády podřízen. Prezident je názoru, že některý s kandidátů na ministra nesplňuje určitá kritéria, Není žádný legitimní důvod proto, aby v případě, že s návrhem nesouhlasí, takový návrh podepisoval.

   • Jana napsal:

    Nejdřív si přečtěte Ústavu.

    • Vladimír Kružík napsal:

     Doufám,že ji máte dobře nastudovanou a víte jaký je rozdíl mezi slkovy „navrhnout“ a „jmenovat“ Pokud ne tak nešahejte na Ústavu ČR není to klozet papír!

     • Pavel napsal:

      Ano,“jmenovat“ znamená, že ji musí jmenovat, tak jak je navržená. Ano, to ústava opravdu není. Otázka je, zda ty poznáš rozdíl.

    • Josefček napsal:

     Přečti si ji ty, pokud umíš.

    • zuld napsal:

     tu si přečtěte vy, i Havel, i Klaus, i v minulých volbách Zeman nepustili do vlády nýmandy. Čemu nerozumíte ……

    • A. S. Pergill napsal:

     Ústavní právníci jasně definují, že president není povinen předkládané ministry automaticky schválit.

     • skeptik napsal:

      Proč to množné číslo, Pergille? Já jsem takový názor slyšel pouze od jednoho ústavního právníka. Ostatní ústavní právníci zastávali názor přesně opačný.

     • Zdeněk napsal:

      To tvrdí tak max.politický ústavní právní Kysela a jeho mutanti.

     • Pavel napsal:

      Tvoje prsty nejsou ústavní právníci, pergile.

     • A. S. Pergill napsal:

      Podle jednoho článku jsou ústavní právníci rozděleni cca 50 na 50. Takže oba tábory jsou +- stejně početné.
      Rozhodující je, pochopitelně, případný rozsudek Ústavního soudu, který by to mohl rozseknout.

     • skeptik napsal:

      Tak Pergille ukažte na ten konkrétní článek, který tvrdí, že ti ústavní právníci jsou rozděleni 50 + – 50% ve věci povinnosti jmenování ministrů. A kde je možné si ten článek ověřit. Ale přesně! Jak je u vás obvyklé, pouze plácáte, ale zdroje a fakta neuvádíte. Nebyl ten článek ve vašich oblíbených Parlamentních listech? Nebo v podobných „zdrojích“?

     • A. S. Pergill napsal:

      Bylo to na Neviditelném Psovi někdy minulý týden. Článek specialisty na ústavní právo.

     • skeptik napsal:

      Prošel jsem na Neviditelném psu články až do 12. 11. Na žádný článek ústavních právníků zabývající se jmenováním ministrů prezidentem, jsem Pergille nenarazil. Buď jste si vymyslel článek, nebo zdroj. U vás nic nového.

     • A. S. Pergill napsal:

      skeptiku,
      Tady je ten článek na Neviditelném Psovi:
      https://neviditelnypes.lidovky.cz/politika/analyza-nemoznost-vykonu-funkce-prezidenta.A211104_094815_p_politika_wag

      Ještě na tohle téma napsal něco v podobném duchu i pan Hasenkopf, ale podle seznamu jeho článků ne na NP, byť do něj občas taky přispívá.

     • skeptik napsal:

      Jenže jako už tolikrát Pergille uvádíte článek, který je o něčem jiném a po nějakém vyjádření ústavních právníků 50 +- 50% o tom, zda je prezident povinen jmenovat předsedou vlády navržené ministry či nikoliv v článku vůbec nic není. Tak že údaje uvedené ve vašem příspěvku 21. 11. 2021 (17:31) jste si vycucal z prstu.

     • Pavel napsal:

      Ty „právníky“ taky počítáš na prstech, pergile, jako všechno ostatní?

     • A. S. Pergill napsal:

      Jsou to dvě přibližně stejně velké skupiny právníků. Historicky se dohadují už dlouho (prakticky za celou dobu existence ČR) o tom, zda mají být zákony chápány doslovně, nebo podle logického smyslu. Není to jen problém jmenování či nejmenování ministrů.

   • Péťa napsal:

    Co jsou prosím ti „SKANDIDÁTI“, nějací severoevropané?

   • Tondach napsal:

    Všichni voliči Zemana argumentujete stejně! přitom stejně blbě! Prezident tady u nás nevládne! Jinak řečeno, myslet si může co chce, ale musí držet hubu a krok!

   • Kalfa napsal:

    Tak to si, Milkisi, vybral špatný stát. Tady Ústava tvrdí něco jiného.

  • Ivana Šrámková napsal:

   Opravdu, Je to smutné, že se stále najde dost lidí, kteří těmhle blábolům věří. Jinak, by to bylo úsměvné. Auto, by mohl psát Scifi.

  • Daša napsal:

   jsem rád, že patřím mezi, podle vás , hlupáky, co si myslím o vás? blbouni? , možná češi, to je to správné pojmenování

  • Miloš Sivák napsal:

   Já jsem Zemana nevolil. Ale lidé jako vy dělají demokracii medvědí službu. Výklad ústavy, že prezident musí jmenovat každého na koho designovaný premiér ukáže je zcela lichý. Pokud by tomu tak bylo, pak by prezident mohl jmenovat jen premiéra a ten následně všechny ministry. To, že je jmenuje prezident znamená zároveň kontrolní funkci.

   • Tondach napsal:

    Máme parlamentní systém, nebo prezidentský? Vláda se zodpovídá parlamentu, ne sněmovně…ne prezidentovi!

    • Tondach napsal:

     ….. respektive sněmovně jsem měl samozřejmě napsat!
     Omlouvám se!

    • Miroslav38 napsal:

     Parlament=sněmovna; máte to nějak pomotaný, mladíku.

     • A. S. Pergill napsal:

      Parlament není sněmovna. Parlament se skládá z poslanecké sněmovny a senátu.

  • Vaclav napsal:

   Zemana taky moc nemusim , ackoli musim uznat, ze to byl jediny prezident v nasi hystorii , ktery mluvil vzdy sam za sebe a nedelal nikomu cvicenou opici jako treba Husak , nebo Havel. Jelikoz nevidim do jeho hlavy , a nemohu posoudit zda svym postojem nechce jen ochranit nas vsechny od nasledku nazoru popisovaneho kandidata na ministra, tedy jeho jednoznacnou orientaci na zapad, coz by byla velka katastrofa, nebo jen chce delat vlny. At tak nebo tak jsem presvedcen , ze smutno nam tady teprve bude , a velke.

  • František napsal:

   Tondach – každý ,kdo se mnou nesouhlasí, je HLUPÁK. Takhle jste to myslel?

   • Tondach napsal:

    Ne! To je jen vaše interpretace! Taky bych to o vás řekl jinak!

  • Patt napsal:

   Smutné čtení, máte pravdu. Nejsem volič Zemana, má volba byla jiná, ale dál než do semifinále se můj kandidát nedostal, ale opovrhováním lidí odlišného názoru je ubohé. Ta doba, kdy se volili pouze kandidáti národní fronty, ta doba, doufal jsem je pryč.
   Jenže jak čtu tyhle názory, pohrobků Lenina, Stalina a Gottwalda je tu hodně.
   A slušnost? Ta už tu není žádná.
   Pan Ivan Gabal je toho příkladem. Dovolil by si někdo popsat prezidenta Havla krtečkem, který se zavrtal do zadku amerického kongresu, nebo zahraničních zbrojních firem, kterým usnadnil byznys ve světě zrušením zbrojního průmyslu v Československu?
   To asi ne.

  • C. V. Doin napsal:

   Hlupáci jsou naopak ti, kdo naivně a opakovaně uvěřili, že volba dvou koalic totálně pravicových pruserovych zprofanovanych stran ods a top09 s ultralevicovymi anarchisty piráty vyřeší něco…. Tyhle pouze účelové svatební tanečky nic neřeší a jsem si jist, že nás čekají předčasné volby !!!

   • A. S. Pergill napsal:

    Co je na nich pravicového? To je tlupa socanů, často s komunistickou minulostí.

    • skeptik napsal:

     Problémem ovšem je, Pergille, že jste u žádného člena koalice žádnou komunistickou minulost neuvedl. Jak je vaším zvykem, pouze neurčitě a nekonkrétně plácáte. Lživě!

     • A. S. Pergill napsal:

      Proč bych to dělal, když se to dá vesměs najít? Navíc je tam spousta lidí z předrevoluční ČSL, což byla „strana věřících komunistů“.

     • skeptik napsal:

      Jestliže předhazujete taková závažná obvinění, která nejste schopen dokázat, lze předpokládat, že se u vás, jako už tolikrát, opět jedná o žvásty vycucané z prstu Pergille. Ještě závažnější skutečností je fakt, že se nejspíš ani nejednalo o prst váš.

  • Jiří napsal:

   Víte že ten kdo se povyšuje nad ostatní a považuje je za hlupáky je ve skutečnosti sám ten největší hlupák?

  • Frantík napsal:

   Tak a teď řekněte, co si myslíte, je to Vaše vyjádření svobodné nebo demokratické. Já jsem ve svých 68 letech svobodu a demokracii nezažil. Zažil jsem pouze několik dějepisů a pozdravů ve škole typu: „Dobrý den“ a ! Čest práci!“ Pan Gabal píše o demokracii a o svobodě, nevidím v jeho slovech ani demokracii, ani svobodu. Snad jen to, že může libovolně všechny kolem slušně řečeno urážet a vkládat jim do )úst své názory. Pan prezident je nejvyšší státní zástupce zvolený do čela lidem této země. Nikdo jim nenařizoval, koho mají volit a komu dát hlas. A člověk pod nickem „Tondach“ mne urazil neboť mne nazval hlupákem. Proč mne tento člověk uráží, proč mne staví na svoji úroveň? Nemůže si demokracii plést s tím, že bude nutit lidi, aby volili někoho, koho nechci. Pane, já mám maturitu a jsem člověk, který pracoval ve vedoucí pozici. Vy si pletete svobodu s tím, co tady bylo od roku 1945 až do roku 1968, Asi si tu dobu nepamatujete, buď jste ji nezažil nebo máte sklerózu. S takovým člověkem se nedá diskutovat. A nebude to tím, že jste mdlého rozumu, ale říkáte to, co Vám nakukají opozice a zkrachovalí politologové…….-)

  • Pavel Natal napsal:

   No, střešní krytinu bys prodávat mohl, ale do politiky se raději nemontuj.

  • Horymír napsal:

   Kde berete tu jistotu,že hlupáci jsou oni?

  • Zdeněk napsal:

   Jak nazvat tebe Tondachu,není výraz,který by nebyl okamžitě smazán,chudáčku ublížený.

  • V.hejna napsal:

   tento zlý,pomstychtivý stařec se doslova prolhal na hrad,za pomoci(jak tady někdo píše) svobodných občanů,kdyby nebylo jeho lží v životě by nevyhrál,
   DĚKUJEME VÁM SVOBODNÍ OBČANÉ

  • Libor napsal:

   To čtení JE smutné. Kam ještě míní klesnout naše žurnalistika? Jak je vůbec možno navrhnout na post českého ministra zahraničí člověka, který je stoupencem hnutí Hamás, jež je považováno obecně za teroristické? Co má co nikým nevolený Gabal citýrovat prezidenta, jenž byl zvolen hlasy 3 miliónů občanů (ne blbců Tondachu), na rozdíl od senátorů, jimž ke zvolení stačí širší příbuzenstvo (jež je jistě komplet celé členem Mensy). Nedivil bych se, kdyby prezident nechtěl žádného piráta – na tři poslance čtyři ministři – ale on nechce jen zrádce českého národa. Já bych nebral ještě nejméně čtyři další nevěstky, ale nejsem, stejně jako Gabal, oprávněn o tom rozhodovat.

 2. Jirka napsal:

  Jistě že to byl podvod!

 3. Cruelman napsal:

  Zeman není žádný geniální politický stratég. Machiavelliho četl asi stejně tak pozorně, jako Peroutku: „Přátelství širokých vrstev lidu je pro vladaře nezbytné; neboť jinak se v dobách zlých nemá o koho opřít.“ S Babišem to měl jednoduché, když mu diktoval ministry a když hrozil hůlčičkou na Sobotku. Babiš byl po volbách slabý a potřeboval ho k uchvácení moci a zahlazování zlodějin, Sobotka je slaboch z podstaty. Ale pan Fiala je zcela jiný kalibr. A Zeman to velmi rychle pozná. Trucovité lavírování se jmenováním vlády, která zcela jasně deklarovala soudržnost a připravenost převzít odpovědnost v současné kritické situaci, se obrátí proti němu. A uškodí Babišovi, který stříhá metr, už aby se odpovědnosti zbavil. Vládnout dnes v ČR totiž není žádné terno.

  • Milan napsal:

   Tohle jste vypotil kde?Jen tak pro orientaci Zeman vytáhl ČSSD až na 32 % ve volbách a určitě není žádný nýmand jako Fialka i když má titulu jak Ruský maršál.
   Je ho právo jmenovat je jasný a pokud některý kandidát nemá alespoň základy zahraniční politiky tak má jít od válu.

   • Tondach napsal:

    Zeman vytáhl ČSSD na výsluní kritikou Klausových přehmatů, aby ji potom popravil za to, že ho jeho spolustraníci nezvolili prezidentem kvůli prasácké opoziční smlouvě právě s Klausem!
    Zeman je popravčí sociálních demokratů, jen jim to pořád ještě nedošlo‘

    • A. S. Pergill napsal:

     Opoziční smlouva je naprosto standardní prostředek demokracie. Našel byste ji v historii většiny států na západ od bývalé železné opony. Prostě menšinová vláda podporovaná částí opozice za smluvně definovaných podmínek.
     To jen pár gaunerů blábolilo, že je to něco nestandardního a masa bruselsky orientovaných hlupáků a nevzdělanců jim to uvěřila.
     A, MMCH celou tuhle akci vyprovokovali klerofašité z KDU-ČSL svými naprosto nehoráznými požadavky na podíl moci.

   • Litek Vítek napsal:

    souhlas

  • Quido napsal:

   Sobotka možná působil dojmem slabocha, ale proti Zemanovi hrát uměl. Nejdřív bez větších problémů ustál Lánský puč, pak na něj Zeman zkoušel totéž co teď na Fialu, ale jakmile zmínil, že by nemusel jmenovat některé navržené ministry, vytáhl před ním Sobotka zmínku o kompetenční žalobě a Zeman stáhl ocas. A nakonec musel Zeman odvolat Babiše, i když ho na MinFin chtěl udržet i za cenu pádu vlády.
   Zeman je klasický zbabělec, který se vytahuje jen na ty, co si to nechají líbit.

   • Frantta koumes napsal:

    Mate pravdu. Vy musite byt genialni osobnost.Nedej nboze,aby nam vladli takovi geni.ta.love,jako jste vy.Podle vas,kazdy sachista,ktery prohraje jednu partií byl zbabelec a mel se zastřelit. Pan prezident vam genitalum jeste zahraje par excelentnich tahů. A vy se u toho muzete třeba uplakat.

  • Jiri emmer napsal:

   Kéž by to tak bylo – nějak zatím MZ vždy vše ustál a zaplakala matička vlast…

  • petrph napsal:

   Ale v žádném případě, Zeman to hraje fakt dobře. Fiala proti němu příliš nezmůže, protože Fialu by měl tlačit čas. Jestli se chce možná několik měsíců hádat a bojovat se Zemanen, než ho porazí?, a do té doby bude vládnout Babiš, to to bude spíš jFialův průšvih.
   No a pokud jde o Babiše, ten už si myslell že bude rychle po volbách bude končit, ale kdy ž mu sám Fiala tu příležitost poskytne, tak se jistě pro národ obětuje dál, jak jistě mediálně zdůrazní. Ona ta situace s covidem je globálně tak špatná, že víc už ani zkazit nemůže.. Co jsem se teď díval na zprávy, Rakousko už vyhlašuje lockdown…a taky povinné očkování…

   • Ivan napsal:

    Článek 62

    Prezident republiky
    a) jmenuje a odvolává předsedu a další členy vlády a přijímá jejich demisi, odvolává vládu a přijímá její demisi,

    Článek 68

    (2) Předsedu vlády jmenuje prezident republiky a na jeho návrh jmenuje ostatní členy vlády a pověřuje je řízením ministerstev nebo jiných úřadů.

    Nikde v Ústavě ČR není uvedeno, že prezident musí vyhovět návrhu předsedy vlády na jmenování členů vlády. Když se Ústava ČR na podzim 1992 šila horkou jehlou, zadělali nám její tvůrci a posléze i zákonodárci na problémy.
    Více než polovina Prof. Fialou navrhovaných nominantů odvětví, které mají řídit, nerozumí, úsměvné je třeba navržení muzikologa na ministra pro evropské záležitosti, ing. elektrotechnika na ministra financí, žurnalisty a spisovatele na ministra dopravy, absolventky pofidérní a již zaniklé soukromé VŠ na ministryni obrany, rostlinolékaře na ministra práce a sociálních věcí atd. Smutné pak je, že ve vládě nemá být jediný opravdový ekonomický odborník…

    • Tondach napsal:

     Nikde ale taky není napsáno, že rozhoduje kdo bude ministrem a kdo ne ….
     a tvůrci Ústavy nepředpokládali, že by byl prezidentem zvolen pomstychtitvý psychicky postižený stařec. Ať už tehdy parlamentem nebo teď přímo lidmi!

    • petrph napsal:

     Abych tedy upozornil na jednu drobnost, ty citované články Ústavy vůbec nejsou relevantní, on totiž a berme to v potaz, Fiala ještě žádný premiér není..

     O tom to celé je, a o tom jsou pořád ty povolební spory, právě to jediné podstatné koho musí prezident jmenovat premiérem, nikde v ˇÚstavě popsané není.
     Ale od toho se pak odvíjí to další – prezident si samozřejmě tím kandidátem na premiéra napřed probere jeho návrh členů vlády, pokud s ním souhlasí, tak teprve pak ho jmenuje premiérem a velice brzo, pak na základě téhož návrhu pak členy jeho vlády.

     Tak naivní, aby někoho na blind jmenoval premiérem, a nechal ho až potom si vybírat koho chce mít ve vládě, rozhodně žádný prezident, a tedy ani Zeman není a nebude…

    • Ondrej napsal:

     nemate pravdu, jde predevsim o to, ze jsme parlamenti republika, takze vlada se zodpovida poslanecke snemovne vzesle z nedavnych voleb, ne prezidentovi a za ministry ruci i sam premier. to staci na to, aby bylo jasne, ze prezident vyhovet musi az na nekolik naprosto absurdnich pripadu, kdyby byl kandidat treba analfabet, nebo odsouzeny zlocinec a podobne…takze jsem pro kompetencni zalobu, Zeman to musi prohrat stejne jako prohral spor o jmenovani profesoru..uz aby to bylo!!

   • Sámo napsal:

    Co jsou to za bláboly. Premíér sestaví vládu a pokud ji Zeman neodsouhlasí, pak nastane varianta B a sice článek 66 Ústavy ČR a od válu půjde Zeman, protože kvůli svému zdravotnímu stavu není schopen trvale vykonávat své prezidentské pravomoci a povinnosti vyplývající z Ústavy ČR.

    • A. S. Pergill napsal:

     Jenže neschválení některého z ministrů je jasným projevem duševního zdraví presidenta. Přečtěte si Hlavu XXII 🙂

  • Vaclav napsal:

   To snad nemyslite vazne. Ono deklarovat a zvanit , je od prace a opravdove zodpovednosti na hony vzdalene. A o jakem kalibru pana Fialy pisete? Vzdyt se staci podivat jak by dopadl bez tech ostatnich antibabisovcu , a co by dokazal bez podpory mafianskych bossu , kteri jeho a jeho stranu bezmezne podporuji pro sve dalsi obohacovani, a to mily pane , mozna i na vas ukor.

 4. martin napsal:

  ja byt na miste Fialy, tak klidne jdu cestou, ze vedenim ministerstva zahranici poverim jinyho ministra nebo to vezmu na sebe abych vyhovel zemanoj, a po jmenovani vlady znova vytahnu Lipavskyho a klidne pres kompetencni zalobu zemana donutim ho jmenovat.
  Fiala po jmenovani vlady zemana uz potrebovat nebude, naopak to je zeman, kterej je odkazanej na tom, kolik penez Fiala prihraje zemanoj

  • Quido napsal:

   Pověřením jiného ministra by Fiala legitimizoval Zemanovo protiústavní jednání. A jakmile by jednou ustoupil, Zeman by byl na koni a snažil by se sabotovat při každé vhodné příležitosti.

   • martin napsal:

    ted je dulezity, aby nova vlada vznikla co nejrychleji. tahanice o ministra muzou zacit hned po jmenovani a novou vladu to uz neohrozi.
    kdyz se ted zacnes pretahovat o jednoho ministra, zeman si muze postavit hlavu a teoreticky jmenovat poverenim sestaveni vlady klidne mickey mouse. sice by to dlouhodobe neustal, ale jemu jde jen o to, jak co nejvic skodit

   • Vaclav napsal:

    A co kdyby tim potvrdil snahu s tim momentalnim bordelem neco udelat , aby narod co nejmene trpel. Vzdyt si ho tam muze dosadit treba za mesic.

   • Josefček napsal:

    Pokud oprotiústavnosti bude neustále mluvit ten „ústavní právník“ Kysela, tak to bude pravda. To už Goebells říkal, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou.

  • Vlado1 napsal:

   Výsledek takové kompetenční žaloby není zdaleka jistý! Navrhuje premiér, ale jmenuje prezident . . . . Otevře to starý spor mezi formalisty a pozitivisty, což je 50% na 50% . . .

   • Ondrej napsal:

    jen do te zaloby, pokud Zeman bude dal trucovat, sanci na uspech ma Hrad v podstate minimalni, to je jasne. to, ze tam neni musi jmenovat, neznamena, ze to nevyplyva z naseho ustavniho usporadani, coz samozrejme vyplyva – jsme parlamentni republika a vlada se zodpovida poslanecke smenovne vzesle z probehnutych voleb, ne prezidentovi. a to je naprosto rozhodujici v tomto sporu..prezident muze mit vyhrady, ale pokud premier bude na navrzenem kandidatovi trvat, musi ho jmenovat pouze s nekolika vyjimkami, kdyby byl napriklad analfabet, odsouzeny zlocinec a podobne, coz samozrejme neni nas pripad…takze tak jednoduche to je a tesim se, az to Zeman zase projede jako uz prohral napriklad spor o jmenovani profesoru, tohle je podobne

  • Tondach napsal:

   To je ale nesmysl!

  • Jan Novak napsal:

   To je presne co neudela, protoze by mel na triku covid. A s necim takovym naprosto nepocital. Takze se bude hadat se Zemanem a mezitim tahle vlna odezni. Kdyz to dobre uhraje, tak bude vladnout az od brezna a to uz tu covid nebude (do dalsiho podzimu).
   Ostatne je nulova sance, ze by tahle vlada vydrzela do konce obdobi. Tady bude tezky boj o to, kdo je vetsi podrazak.
   Kdyby byl Zeman co k cemu, tak mu to da a pak jen poukazuje „ja jsem vam to rikal“. (a bude mit pravdu).
   (pral bych si aby to bylo cele jinak, ale… )

 5. LUDĚK napsal:

  Ustupovat nemá cenu to by byla výhra Zemana.Fiala musí najít zpusob jak ho donutit aby nehrál ty špinavý hry.Koalice se nesmí rozhádat v nejhorším použít článek 66 protože by se jednalo o destrukci státu ,tak trošku vlastizradu a opovrhování parlamentní demokracií.Česko možná ani netuší kam to Zeman dotáhne -do evropy se mu moc nechce.Naše předsednictví zničí jako spolustraník Paroubek před lety -ostuda a zklamání to už nemuže Fiala připustit.

  • petrph napsal:

   Bohužel, v tom se obávám že Fiala už svou šanci s článkem 66 promeškal, dokud na tom byl Zeman ouvej.
   Za současného stavu, kdy se Zemanův stav lepší, už přijímá a jedná se státními návštěvami, má být přesunut na běžný pokoj, atd… už by projednávání toho článku 66 skrze zdravotní důvody vypadalo značně podezřele. to už by totiž naznačovalo, že to je Fiala s koalicí, kdo na ústavní principy kašle..

  • Šaman napsal:

   V demokracii je nutné přinutit, jako v diktatuře? Který blbec na světě by podepsal něco s čím nesouhlasí. To mohou požadovat je plzeňští právníci:

  • Vaclav napsal:

   Vezte , ze bude hur.

 6. Martin napsal:

  výborný článek pane Gabale. Naprosto souhlasím!

  • Karel napsal:

   Byť s podstatou článku souhlasím, autor si pouze plete dojmy s pojmy. Jednak nikdo neřekl, že se jedná o p. Lipavského, což autor předkládá jako hotovou věc a jednak se zmiňuje o jakémsi pověření někoho k sestavení vlády, kterýžto pojem Ústava nezná. Pouze jmenování premiéra a následně vlády …

  • Jiří napsal:

   Už v nadpise je, podle mě, chyba. Prezident Zeman nepopírá výsledky voleb, spíš ctí.
   Pokud se opravdu jedná o Piráta Lipavského. Vzhedem k volebnímu výsledku by Piráti měli mít v poměrném zastoupení maximálně jednoho ministra. Ta předvolební smlouva byl podvod na voliče, umožňující dostat do PS, potažmo do vlády naprosto nevolitelné jedince.

 7. Pavel Ouběch napsal:

  Pro demokratickou koalici je to křest ohněm.
  Věřím, že Fiala pochopil, že jakýkoliv ústupek Zemanovi by znamenal počátek konce celé koalice. Porušování ústavy není možné tolerovat.

  • Sámo napsal:

   Fiala a koalice musí pochopit, že na Zemana platí jenom tvrdý režim- zkrátka a dobře- žádné navyšování rozpočtu pro prezidentskou kancelář- kdo ví na co a při dalších úhybných manévrech a snaze Zemana vyvolat ústavní krizi. Pak bude na čase tvrdě použít článek 66 Ústavy ČR a bez ohledu na Zemanovo zdraví nebo právě proto, že z důvodu toho, že zdravotně nezvládá vykonávat prezidentský mandát.

 8. Jirka napsal:

  Odvolat Miloše Zemana v nejkratším možném zákonném termínu !

 9. Pavel H. napsal:

  Piráti by měli nominovat Pavla Fischera. Ať se pak stane cokoliv, mohou jen získat.

  • Vlado1 napsal:

   – vy jste ztratil pud sebezáchovy . . .

   • Pavel napsal:

    Leskne se ti monitor vlado. Zkus přestat promítat svoje mindráky a frustrace do jiných lidí.

 10. petrph napsal:

  Je to jistě pravda, jenomže, o to právě go.
  Protože toto je a hlavně zkouška schopnosti Fialy jako premiéra. On si totiž – bude muset vybrat zda
  a) Bude bránit Lipavského proti Zemanovi, a tím se nástup jeho vlády opozdí o řadu týdnů. (A to právě i když bude zkoušet na Zemana ty v článku zmíněné fígle)
  A tím pádem (možná) zemřou tisíce lidí navíc na covid a nebo
  b) Obětuje Zemanovi Lipavského za rychlý nástup své vlády, která pak bude moci řešit okamžitě (sakra okamžitě) aktuální problémy včetně covidu..
  Že bych se tak zeptal hlasu lidu, čemu z toho by měl dát hodný pan Fiala jako premiér přednost??
  Že bych k tomu dodal tři poznámky k zamyšlení
  1) Fiala ty 4 hlasy Pirátů do vládní koalice vůbec nepotřebuje. Tedy ne že by je měl kvůli tomu z vlády vyhazovat, ale je to jeho parketa aby to domluvil s Bartošem
  2) Není jisté (a i současné komentáře – i zde na HP tomu naznačují), že ta nová nová vláda začne okamžitě a efektivně řešit problémy tohoto státu – spíše to vypadá na obvyklou a zdlouhavou dohadovací koaliční bramboračku
  3) No a pokud se týče covidu, nedá se odhadnout, kdy se ta křivka zlomí /jen pohledem na aktuální čísla – dnešní počet nově nakažených je na polovině než včerejších. Jinak řečeno, na tom kdy přesně Fiala tu vládu převezme bude záležet, a to vela.

 11. Vasa napsal:

  Opět pan Gabal. Své sny podává jako skutečnost. Co na tom, že pan Lipavský je možná nejhorší varianta z původně zvažovaných. Jeho tvrdé proti-ruskočínské postoje jej udělaly kandidátem. Kde je však u něj nějaké umění diplomacie? A ministr na tomto postu by jej každopádně měl mít. Připadá mi, že nejde o kvalitu ministra, ale spíš o válku s prezidentem. Proč pan Gabal alespoň v náznaku nepřipustí možnost oprávněné výhrady prezidenta. O to mu však nejde. Tvrdě proti Zemanovi i pod pohrůžkou neoprávněného použití článku 66. On a jemu podobní vylučují již předem diskuzi o problémech a trvají na jedné pravdě. Co je proti-ruskočínské musí být vždy pravda i kdyby to pravda nebyla. Jen tak dál pane Gabal.

 12. Lumír Šimeček napsal:

  Pane Gabale, vydírání ? to by Vám šlo. Zeman pouze upozornil na neschopnost některých kandidátů navržených na ministry. V oblasti, kterou by měli vést nemají žádnou kompetenci a zkušenost. Pokud si je Fiala prosadí a oni se opravdu projeví jako naprosto neschopní bude to především jeho ostuda. ( Gazdík, Lanšádlová, …… )

 13. Sámo napsal:

  Zeman byl zvolený stejnými voliči, kteří volili i Babiše. A protože těchto občanů ČR, kteří jsou politicky negramotní a nerozumí tomu co způsobili svojí volbou, je hodně, tak takové nebezpečí hrozí i v budoucnosti.

  • A. S. Pergill napsal:

   Obávám se, že hlasy politicky negramotných voličů, nechápajících důsledky svého hlasování, se dostala k moci pětikoalice. V podstatě tlupa antidemokratických stran.

  • Jan Novak napsal:

   Jenze je na tech stranach, aby ty volice presvedcili. A cim asi tak muze tyhle vesmes starsi lidi presvedcit pirati (schvalne kolik lidi volilo piraty jen proto, ze maji tak „cool“ jmeno – to jen k te gramotnosti). A cim ty ostatni strany, ktere se s piraty spojili.
   Nebo se klonite k variante, ze by volili jen nekteri, vybrani jedinci, kteri by jiste volili spravne.
   Ja jsem (obvykle) volic ODS a kdyby do toho sli sami, tak muj hlas dostanou.
   Tezko rict kolik nas takovych bylo.
   A muj nazor je, ze by tu mely byt 2 strany a vitez bere vse.
   Tenhle slepenec nema dlouhodobou sanci.

 14. Pavel napsal:

  Krásná spiklenecká teorie. A teď věcný pohled – prezident chce zabránit, abychom měli za ministra zahraničí aktivistu (až téměř anarchistu), který nejdřív mluví, pak až myslí, nemá v diplomacii vůbec žádné zkušenosti a v neposlední řadě je otevřeně protiizraelský. A protože Fiala nemá sílu (nebo vůli) Piráty srovnat, tak prezident tahá za záchrannou brzdu. Nerozporuje ani Beka (i když osobních důvodů by měl spoustu), ani Stanjuru (i když jeho kompetence je taky velmi diskutabilní), jen největší úlet v navržené vládě, který může napáchat spoustu škod.

  • Vlado1 napsal:

   – naprosto přesně vyjádřeno.

   • Abdul napsal:

    nesmysl nikoho ve světě nezajímá ministr v ČR.

    eman to nevydrží dá si panáka a je vystaráno

 15. Jaroslav Bruckner napsal:

  Celá koalice je podvod.

  • Abdul napsal:

   jasně vem si vidle a nasaď si rohy a běž rabovat do senátu

  • Jirka napsal:

   Jedna jediná věta a co je na ní pravdy!!!

  • Tondach napsal:

   Koalice proti Hitlerovi byl taky podvod?

  • Vlastislav napsal:

   Taky si myslím, když si vezmeš že SPOLU je složeno ze tří stran a Babiš byl sám a o jedno dvě procenta vyhráli

 16. Pavel Liška napsal:

  No, on jakýkoliv Pirát ( nejde konkrétně o Lipavského ) na ministerstvu zahraničí je hezká provokace a absolutně Fialu nechápu, jak mohl něco takového připustit.
  Při vědomí „tolerance“ Pirátů k ukotvení ČR v NATO, je to opravdu na pováženou.
  Nehledě na některé dřívější výroky několika pirátských neřízených střel na toto téma a i s ohledem na jejich vnitrostranická referenda apod.

 17. xxx napsal:

  Samozrejme ze se Fiala dostal do prekerky ..Zemanovi nemuze ustoupit ..Piraty nemuze mistrovat ..Musi jen doufat ze Bartos couvne a proste toho jajinka sam vymeni ..Jinak Fialovy nezbyde nez piraty odpiskat a jit do vlady bez nich ..Moc nechapu proc se okolo dela tolik povyku ..Vzdyt i samotna Caputka donutila vladu k vymene nominantu ..Havel nemlich to same ..ale u Zemana to najednou strasne vadi ..a aktivaci clanku 66 po Zemanove vystoupeni v televizi nemuzete myslet vubec vazne ..Mysli mu to a rozhodne to na nejake delirum kredenc nevypadalo..😁

 18. Luděk napsal:

  Z článku:
  „Zeman se jak krteček zavrtal do zadnice čínského politbyra …“
  Ukázka naprosté ubohosti pisatele článku!
  Celý článek je o takové ubohosti, hlouposti a štvaní!
  Jako za Rudého Práva před rokem 1989. I když – ani to ne. Těsně před rokem 1989 už taková svinstva v tisku ani nebyla …

  • Abdul napsal:

   jako ty emanovi lži a sprostoty za který byl už aspoň 10x odsouzen

 19. Josef Kolek napsal:

  Fiala a koalice musí držet spolu a Zemanovi dát jasně na vědomí , že jeho hrátky již končí. Pro jistotu osekat finance hradu a dát najevo Mynářovi , Nejedlému a mluvkovi, že si musí utáhnout opasky do konce volebního období “ prezidenta “ . Senátoři by měli zvednout varovný prst a dát ultimátum , pokud bude Zeman pokračovat v porušování ústavy , aktivovat článek 66. Když je Zeman tak zkušený politik , tak to snad pochopí.

  • Ludvik napsal:

   Jen k zamysleni :
   Koalice at je jakakoliv nemuze dle zakona mit poslanecky klub.To je poruseni zakona. To nikomu nevadi ? Vzdyt to byl podvod ktery posvetil komunisticky pohrobek Rychetsky .A obvinovani Zemana a Babise ze jsou procinsti a prorustI?
   Tak sami vidite plyn 4x drazsi nez Madarsko, Skoda si uz ani nevrzne a vse z ceho nas vytlacili obsazuji nemecke a americke firmy. Takze kdo je tady BLBEC?

 20. Marie napsal:

  Když se podívám na fotografii, je mi smutno, taková ostuda, pan prezident- vizitka národa 🙁

 21. racova napsal:

  za ty komentaře k zemanovi jsem velmu vděčná přestože mě je 90 let celou situaci sleduji a jenom jsem čekalqa co zase ten zeman a babišem vymyskí fijala se nesmí vzdát a musí jít tvrdě na věc

 22. racova napsal:

  uvidíme co ta dvojka vymyslí a nebo už ma nadiktováno z ruských pomocniku jako nejedlý a td

 23. Vlado1 napsal:

  Doufám, že se naši ústavní činitelé budou na rozdíl od pana Gabala respektovat ústavu a nedopustí se vlastizrady pokusem o neodůvodněné, či politicky motivované vyřazení prezidenta z ústavních procesů. Pan Fiala má nyní možnost naplnit, co sliboval, když vzletně hovořil o spojování společnosti – a respektovat vůli zástupce nemalé části elekterátu, pokud ten pana Lipavského jmenovat nehodlá. Předpokládám, že lze mezi pirátstvem najít jiného kandidáta, který bude moci být přijat konsensuálně – a nevyhrocovat dále situaci, která hrozí ke všem krizím ostatním spustit navíc krizi ústavní.

 24. Admirál napsal:

  Zeman dělá to, na co dostal od voličů mandát. Chválím ho. umí hrát dobře i se špatnými kartami.

  Že z toho pana Gabala bolí hlava, je toho potvrzení.

  Puč ala paragraf 66 nevyšel, ale i příprava puče je trestná. Doufám, že na to jednou dojde.

  “ Nikdy nebral Černínský palác vážně a dělal si v zahraniční politice (a nejen v ní) zcela co chce bez ohledu na zájmy země.“ Píšete pane Gabale o Havlovi?

  „Zpochybnil závěry ruského útoku s dvěma oběťmi na životech ve Vrběticích“ – Zeman pouze jemně upozornil na to, že pro obvinění „Čuka a Geka“ nejsou důkazy. To se dodnes nezměnilo. Takže – zpravodajská hra, zasahování BIS do politiky státu . To by taky ne pár desítek let za mřížemi mělo vydat a já pevně doufám, že jednou na to dojde.
  Co na závěr? Držím Zemanovi palec a přeju mu zdraví.

  • B. Wolf napsal:

   Lépe to napsat nejde.

   • Vladimír napsal:

    Nic než 100% souhlas a doufám, že pan prezident Zeman ještě neřekl poslední slovo a dá těm budižkničemům co proto.

   • Tondach napsal:

    Ale jde! Jenom ne zemanovými voliči!

    • A. S. Pergill napsal:

     Jistěže by šlo napsat snůšku bezcenných lží, líbivých pro Gabaly a spol.

  • Sámo napsal:

   Zeman rozhodně nemá mandát na to, co v současné době dělá nebo spíš nedělá a je to jasně vidět na veřejném mínění, kde mu důvěřuje velmi málo občanů ČR.

 25. Marcel Drabina napsal:

  Prezident, který jako reprezentativní osoba ČR nemá na holiče a vizážistu, který by ho dal před veřejným vystoupením „do pucu“, opět (nadopován nejlepšími švýcarskými preparáty) rozehrává své manipulativní hrátky, aby dodržel, co slíbil premiérovi a zároveň dokázal svému lidu a těm „pitomečkům-hyenám aj“, že je tzv. „cajk“.
  Je to ohyzdné, nedůstojné a hlavně egocentrické a sobecké jednání, které uvrhne naši zemi zase o nějaký ten rok zpět a občané mezitím umírají na neschopnost dalšího egocentrika a ředitele zeměkoule a další ostudu naší politické reprezentace alibistického, neomylného a sebestředného premiéra. Jak žalostné….

  • Admirál napsal:

   Ono je to taky tak, že Zemana naši profesionální reportéři zabírají z těch nejméně lichotivých úhlů a pak ještě provedou selekci a použijí tu nejděsněší fotku.
   Pak se naskýtá otázku, kdo že dělá ostudu. A Zeman má pravdu, že „hyeny a pitomečkové.
   Na to, že je někdo mentálně cajk, vizážista moc nepomůže. Jak je vidět z mnohých případů.

  • Petrik napsal:

   troch slušně ! člověce

 26. liberal shark napsal:

  Opravdu si přejeme, aby ministrem zahraničí ČR byl podporovatel palestinských teroristů ?

  • Vladimír napsal:

   Asi si to přejeme. Stejně tak si přejeme, aby nový ministěr průmyslu a obchodu (solární baron) blokoval dostavbu JEDU, protože by to byla velká konkurenc jeho kšeftů s OZE a zrovna tak přece nepotřebujeme ruský fujfuj plyn, protože dovezeme ten lepší, emerický, a proto demokratický. Co na tom, že bude 3x tak dražší, přece se nenecháme tlačit ke zdi fujfuj Putinem a musíme podpořit naše „nové“ kámoše ukrajinské banderovce z Kyjeva, no néé??! My si ten kapitalismus s lidskou tváří nenecháme jen tak kazit. Však to náš topimec, pardon volič, rád zaplatí, jen když bude, čo sa dá robiť, terazky henta demokracia. Maďar dostal v listopadu 56 od Koněva daleko víc přes ústa, než my v r.68, a přesto s Ruskem normálně komunikuje a uzavírá smlouvy na dodávky plynu na 15 let, a to za výhodnější ceny, než naši „byznysmani“ na energoburze v Leipzig.

  • Petr C. napsal:

   Pro někoho teroristé, pro někoho bojovníci za svobodu a národní sebeurčení.
   Když jsem se před časem zabýval otázkou, proč jsou Palestinci desítky let drženi v uprchlických táborech a není jim umožněna asimilace mezi obyvatele okolních zemí, tak jsem se dopátral, že jednak to původně byl nátlakový prostředek na veřejné mínění a politiky, že ti lidé tam strádají a nemohou normálně žít, jenže časem to ztratilo sílu a dneska už to skoro nikoho za srdce nebere a vrchu nabyl druhý důvod, že na Palestince se okolní arabské národy dívají podobně jako u nás na cikány, tak je raději drží v těch táborech.
   Jenže po tolika letech jsou z těch lidí prakticky nepoužitelné existence, i kdyby je z těch táborů někdo pustil.

 27. Marcel D. napsal:

  Přeji nově, demokraticky zvolené vládě pevné nervy a šťastnou ruku
  v rozhodování o naši budoucnosti.

 28. Petr C. napsal:

  Jak se říká, pro hloupého každý hloupý a pan Gabal si při své slabé orientaci v mezinárodní politice a dlouhodobě jednostranném pohledu na ni zjevně není schopen ani představit, natož připustit, že Miloš Zeman do toho vidí podstatně více a nachází se o několik levelů nad ním.
  Proto mu přisuzuje pohnutky a záměry na své úrovni chápání politiky.

  Jenže Miloš Zeman se nachází někde úplně jinde a vidí tedy situaci z jiného úhlu.
  Předně: Česká republika se má od 1.ledna ujmout předsednictví Evropské unii.
  To je v podstatě za měsíc, vánoce nepočítám. Je tedy nanejvýš nutné, aby se nová vláda ujala svých funkcí co nejdříve, protože noví ministři se musí v problematice stihnout aspoň trochu zorientovat, nestačí, že zjistí, kde je záchod a kam se chodí na oběd. Proto zazněl i návrh, ať se místo trouby, který by podobně jako Kulhánek udělal víc škody než užitku, ministerstva zahraničí na přechodnou dobu ujal někdo schopnější, než se najde zdatnější kandidát.
  Možná že Piráti jiného člověka nemají, to je ale jejich problém a nemůže tím trpět mezinárodní obraz ČR. Proto Zeman navrhl kompromisní řešení.

  Dalším závažným balíkem problémů je situace okolo covidu, kde Babiš a spol. už ztratili poslední zábrany a vymýšlejí naprosté hovadiny. Toto musí rovněž co nejrychleji uchopit do rukou někdo jiný, kdo se nad tím zamyslí v širších souvislostech a bude hledat i jiná řešení, než zavírání, testování a očkování – protože to zjevně nepomáhá.
  Problémy s covidem rozbouraly fungování ekonomiky a stav státních financí, to je rovněž třeba řešit nejpozději ihned. Tam už lidi kolem Babiše taky nic nevymyslí.

  Obecně, Babiš už je pro Zemana nepoužitelná figura, už udělal svou práci a musí jít. On sám potřebuje poslanecké křeslo už jenom kvůli imunitě, aby ho policie nemohla ze dne na den vzít do vazby, ale aby musela žádat o jeho vydání, na to nepotřebuje žádnou další funkci. Teorie o tom, že by Babiš kandidoval na prezidenta jsou naprosto nesmyslné – to množství hlasů, které dostal ve volbách je maximem, čeho mohl dosáhnout, ten zbytek do počtu hlasů, které obdržel při volbě prezidenta Zeman, už nemá kde vzít. A on to ví.

  Nápad s uplatněním článku 66 Ústavy ČR padl pod stůl v okamžiku, kdy se na veřejnosti objevil videozáznam z nemocnice, kde Miloš Zeman srozumitelně z papíru přečte větu o svolání ustavující schůze sněmovny, okomentuje to ,,až na nejzazší termín, dobře“ a dodá německy ,,Zeit gewonnen, alles gewonnen“ (vyhrán/získán čas, vyhráno všechno), což k předešlému významově sedí a bylo to řečeno i němčinářsky správně.
  Bylo tedy jasné, že Zemanovo myšlení a schopnost vyjadřování nejsou nijak významněji postiženy a je jenom otázkou času, než ho dají lékaři dohromady i tělesně natolik, aby mohl fungovat aspoň na vozíčku, což pro výkon jeho funkce úplně stačí. Nebyl by první.
  Teď už je tato varianta naprosto passé a o žádné výstraze nemůže být řeč (to by naplňovalo skutkovou podstatu trestného činu vyhrožování s cílem působit na orgán veřejné moci, § 326, nebo taky trestného činu sabotáže proti orgánu veřejné moci a ozbrojených sil § 314, čl.1, odst. a) a b), na to by neměli navrhovatelé podobných postupů zapomínat) – až do dalšího výrazného zhoršení Zemanova zdravotního stavu.

  Nesouhlasím s kolegou Cruelmanem, že Zeman není žádný politický stratég.
  On je naopak nejlepší politický stratég u nás, lepší než Václav Klaus, který je příliš zahleděn do sebe. Zbytek politiků, politologů, politických komentátorů apod nedosahují jejich úrovně ani přibližně. Proto to u nás vypadá, jak to vypadá.
  Netvrdím, že Zeman dělá vždy všechno dobře, některé jeho kroky jsou hodně diskutabilní, ale kdokoliv jiný by v jeho funkci nasekal daleko více chyb a přehmatů, prostě proto, že do problematiky nemá potřebný vhled.

  Vyvolání předčasných voleb v této je naprostá pitomost a vůbec nic pozitivního by to nepřineslo – nikomu. Ani Miloši Zemanovi ne. O Babišovi nemluvě, ten by mohl naopak hodně ztratit. Pětikoalici by to také neprospělo (možná by si polepšili Piráti na úkor Starostů, ale to by bylo v celkovém součtu nalej/vylej, nikoliv posílení), a hlavně by na druhý pokus pravděpodobně prošla do sněmovny Přísaha, které nechybělo mnoho a při nových volbách by posbírala většinu hlasů těch, kdo volili Trikolóru (zbytek by dostala SPD, která by tak posílila) a tyto strany by asi obdržely i část hlasů voličů socdem a komunistů. Ze 108 by se tak mohlo lehce stát 99 nebo i méně a rázem by bylo všechno jinak.

  Jenže na takové šaškárny teď opravdu není čas, proto varianta předčasných voleb není na stole. Pokud by se do budoucna ukázalo, že je Pětikoalice nefunkční a vláda neschopná do takové míry, že by jí sněmovna vyslovila nedůvěru, dalo by se o předčasných volbách hovořit řádově za rok, do té doby by se oddělilo zrno od plev, ukázalo by se, kdo z nové garnitury politiků na to má a kdo je tam zadarmo drahý. Dále by se vidělo, jak se která strana projeví v praxi.
  Potom by měly předčasné volby smysl, teď rozhodně ne, čehož si je velmi dobře vědom i Miloš Zeman.

  A tak bych ty autorovy výžblepty mohl vyvracet jeden po druhém, ale nemám na to čas ani chuť, vzal jsem jenom ty hlavní.

  • vanelus napsal:

   Rozbor velice obsáhlý. Jen se z něho poněkud vytratilo kam posunul roli představitele státu, jakým způsobem jednal, jak se vyjadřoval, jak reprezentoval tuto zemi, jak byl prezidentem „všech“ občanů a nerozděloval. Tohle nebyl státník ale arogantní alkoholik, bohužel natolik inteligentní, že pro mnohé byl za to obdivován, zatrpklý a zahořklý egocentrista, který si hojil své bolístky.
   Máme takovou vládu (ještě chvíli) a takového prezidenta jaké si zasloužíme.
   Pokud bude pro nás bližší kus žvance, netolerance, závist, arogance než svoboda, poctivost, vstřícnost, porozumění, pak na hrad patří Zeman nebo Klaus a do Strakovky Babiš a jeho nohsledi

   • Petr C. napsal:

    Já jsem reagoval hlavně na to, co pan Gabal napsal a ještě ne úplně na všechno – i přesto už je ten příspěvek hodně dlouhý.
    Kdybych chtěl udělat studii osobnosti a chování Miloše Zemana jako člověka a jako politika, to by bylo na samostatný článek.
    V takovém článku by se muselo objevit všechno to, co zmiňujete a ještě mnoho dalšího. Firma Falcon, kšefty s Janem Fenclem, nekritická podpora Izraele aj.
    Jenže špínu za nehty mají všichni naši politici a podle potřeby (nebo na objednávku) se to na některé vytahuje a na jiné ne. Kdyby se udělala srovnávací studie politiků z éry 1990-2020, byl by výsledek určitě zajímavý.

    Miloš Zeman je vzhledem ke svému věku a zdravotnímu stavu už zcela jistě daleko za zenitem svých duševních sil a schopností. Tělesných taky, ale o ty tu až tak nejde. Já sám bych byl všemi deseti pro, aby to zabalil a šel do důchodu, kdyby ovšem za něj byla adekvátní náhrada.
    Z protikandidátů z minulé volby prezidenta by jakž takž ušel Petr Hannig, který je mediálně sice známý, ale jinak nemá na naší politické scéně prakticky žádnou podporu a měl by na to konto ve funkci prezidenta dost velké problémy, jakmile by nechtěl jít ostatním politikům na ruku.
    Zbytek kandidátů byl plebs, jen tak do počtu, ti by se zmohli jenom na to příslovečné kladení věnců a čtení toho, co jim někdo napíše. Odstrašujícím případem je slovenská prezidentka Zuzana Čaputová, která je sice sympatická a vypadá velmi dobře, ale to je všechno. Vytáhli ji z místní úrovně politiky, udělali jí PR kampaň v médiích a čáry máry fuk, za 3/4 roku z ní udělali prezidentku. Kdo jí teď píše projevy? No přece ti samí, co zaplatili tu PR kampaň. Ona je jenom maskot, v podstatě je tisková mluvčí někoho za ní.

    Bohužel, kvůli neschopnosti nebo nechuti našich politiků, kteří se buď do tajů mezinárodní politiky proniknout nesnaží a stačí jim noty z Bruselu a podobných míst nebo toho pro svůj omezený všeobecný přehled a případně i omezený intelekt nejsou schopni, vychází Miloš Zeman jako příslovečný jednooký král mezi slepými.
    A proto je lepší, když tam stále sedí on, než kdyby ho nahradil nějaký bruselský šašek. To bychom tu rychle měli všechny vymoženosti, které jsou teď v Bruselu v módě a nikdo by se neptal, jestli chceme nebo nechceme a jestli na to máme nebo nemáme. Němci by si z nás udělali 17. spolkovou zemi zcela otevřeně.
    Oni by se vhodní kandidáti na funkci prezidenta našli, ale ti se do toho nehrnou. Hynek Blaško například.

    Nesouhlasím s názorem, že máme takovou vládu, jakou si zasloužíme.
    U nás už několikery volby úplně zprasili Pražáci, kteří nechali svými hlasy projít do sněmovny strany, které byly do té doby pod čarou a které by se jinak už ocitly na příslovečném smetišti dějin. Nebýt Pražáků, do stavu vedoucímu k Babišovi by to nikdy nedošlo.

    Jaká bude nová vláda, to jsem sám zvědav. Skoro nikdo z navržených ministrů s tím nemá zkušenosti, ale třeba se mezi nimi objeví dosud skryté talenty. Furt dokola recyklovat ty staré ksichty nemůžeme, to by nikam nevedlo.
    Trochu mám obavy o Petra Fialu. On by byl dobrým premiérem v dobách poklidného rozvoje státu, ale jestli bude umět zvládnout to, do čeho se nejen ČR, ale i celá Evropa po hlavě řítí, to nevím.
    Proto by udělal dobře, kdyby si podržel Miloše Zemana na své straně a (aspoň občas) dbal jeho rad, protože Zeman do toho opravdu vidí mnohem více než kdokoliv z lidí v okolí Petra Fialy a než on sám.
    Zeman se zabýval propojením politiky a ekonomiky už v 80.letech a prakticky se sledováním a analyzováním naší i světové politiky nikdy nepřestal, proto je dnes se svým přehledem tam kde je.

  • Yarda napsal:

   Bylo to dlouhe, ale odpoved na zakladni otazku: Porusuje Zeman „vetovanim“ Ustavu nebo ne, neresite.
   Veskere Vase povidani i komentar pana Gabala by nebylo potreba pokud by se Zeman choval podle Ustavy. Na nic jineho pravo nema.

   • Petr C. napsal:

    To je jednoduché, literu Ústavy svým postupem spíše porušuje, jejího ducha porušuje určitě.
    Z hlediska ústavního práva je jeho postup zcela jistě špatný, z hlediska politiky jako umění možného tímto postupem za hranou ústavy brání tomu, aby se do vlády dostal člověk, který ČR nadělá spoustu problémů.
    Prezident není řadovým úředníkem státní správy, který se musí ve svém konání přesně držet litery zákona a vyhlášek a nekonat nic nad jejich rámec.

    Prezidentovy kompetence jsou definovány obecněji a Ústava samotná je napsána poměrně vágně a spousta věcí se řídí tzv. ústavními zvyklostmi, tj. nepsanými podrobnějšími pravidly, které vznikly ,, za chodu“, hlavně v 90. letech. Čili v obecné rovině bych mu jeho konání nezazlíval.
    Ale v tomto konkrétním případě je Zemanův postup určitě za hranou Ústavy.

   • petrph napsal:

    Prokristapána, copak to nechápete?
    Otázku jestli „..: Porušuje Zeman „vetovánim“ Ústavu nebo ne“ nemůže řešit ani nikdo z nás, ani nikdo z politiků, ti mohou dát pouze návrh
    žaloby k ÚS,
    ale ani nikdo z  ústavních znalců co píšou do médií – i jejich názor je pouze nezávazný,
    A že jediný, kdo o tom rozhodne a až pokud ta žaloba bude podána, Ústavní soud, a ten o tom může rozhodovat třeba několik týdnů i měsíců?

   • vortata napsal:

    Chápejte, že se Zeman chová přesně podle Ústavy ČR. Dělá totiž jako prezident věci, pro které není nikomu odpovědný. To je například to neústavní pověření profesora Fialy k sestavení nové vlády. Kdyby měl pan profesor koule a zdravý rozum, tak by řekl Zemanovi : Až naprší a uschne nebo až mě jmenujete premiérem.

    • Horymír napsal:

     Máte pravdu! Takto mu může říci,“Péťo špatně,přepsat!“ a házet mu to na hlavu do nekonečna.A nikdo nemůže říci ani popel!

  • Tondach napsal:

   Berete na to něco? Nezabírá to! Požádejte po vizitě o změnu prášků za nějaké silnější ….

   • Petr C. napsal:

    A víte že neberu?
    Já bych řekl, že na nějakou terapii je zralý spíše autor článku, jemu se to už před časem vrazilo do hlavy – soudě podle toho, co píše.

 29. Steelfalco napsal:

  A já trouba si myslel.že půjde o to tuhle zemi dostat z toho největšího marastu, Ale to né, Už se zase jenom řeší jestli vyhraje ten. nebo onen a jestli má Fiala přečůrat Zemana. nebo jestli Zeman přečůrá Fialu, Halóóó!!! Já občan jsem tady!! Ležím s covidem. nemocenská mi nebude stačit na ceny energií. je mi zima a mám hlad, Mohl by to tu někdo vedle těch politických hrátek začít řídit? Děkuji!

  • Toky napsal:

   Zase jeden co se o sebe nedokáže postarat a žebrá u státu!!!

  • Ferdinand Mravenec napsal:

   Nejlepší by bylo, kdybychom si začali tuhle zemi řídit konečně sami!

  • Abdul napsal:

   zubatá…
   a delirium

  • Jirka napsal:

   Mám pocit, že tohle je pro vládu ať už v demisi nebo budoucí naprosto nezajímavé.

 30. Tomáš napsal:

  Druhá volba prezidenta mezi p. Drahosem a prez. Zemanem byla jednoznačná. To že poslední čtvrtina mandátu prez. Zemana je ovlivněna jeho nemoci, to je složité a nase ústava šitá horkou jehlou, nemá jednoduchá řešení je na biledni, to platí i o střídání vlády a další ústavní změny jsou obtizne řešitelne. Už jednodenní volby jsou dlouhodobým problémem, který se nedá vyřešit. A tak klopytame s naší ústavou. dal vXXI století.

  • skeptik napsal:

   Na základě čeho jste dospěl Tomáši k tomu, že druhá volba prezidenta mezi Zemanem a Drahošem byla jednoznačná??? Snad na základě volebního výsledku? Ten přece tak jednoznačný vůbec nebyl. Zeman prošel doslova s odřenýma ušima. S 51,3% hlasů sice volby nakonec vyhrál, ale do poslední chvíle byl Zeman jak na trní.

 31. Ferdinand Mravenec napsal:

  Nu dobrá, i kdyby to byla Zemanova hra, tak co? Že Vám pane Gabale nevadila Fialovo-Rychetského hra s ústavou ohledně volebního zákona?

  • vortata napsal:

   Tato hra pana Rycheckého měla vadit především našim kocourkovským poslancům.

 32. josef klokočka napsal:

  Politici srtojí ůza bačkoru“ Je třeba podat žalkobu na předsedu senátu Vystrčila, že N E K O N A L . 6e nepodal podnět k aktivaci článku 66 ústavy o odvolání prezidenta republiky pro NESCHOPNOST vykonávat svěřený úřad. V dané situaci, kdy je republika v rozkladu v nejširším smyslu tohoto slova, je třeba, aby země měla schopnou a zodpovědnou vládu, ktzerá by nohla zachránit to, co se zachránit dá. Nejde o nás dříve narozené, ale o všechny další generace. Proč dávat příležitost sebestřednému exhibicionistovi, který už udělal na mezinárodním poli dost škody a ostudy, ale hlavně této zemi škodí teď i do budoucna. Čas pracuje proti všem slušným lidem. U V A Ž T E T O ! Ať to, co proběhlo před 32 lety nepřijde vniveč a neskončíme zžase v něčím područí ! J. K.

  • Horymír napsal:

   Možná se té žaloby na Vystrčila dočkáme,ale ne za nepodání podnětu k aktivaci čálnku 66, alébrž naopak za pokus ho aktivovat.

  • petrph napsal:

   Tedy, je mi to líto že jste tím protizemanovským projevem popřel principy parlamentní demokracie, jako takové.
   Protože, ono vůbec nejde žalovat předsedu senátu Vystrčila, že N E K O N A L , a to ze dvou důvodů.
   Za prvé, v Ústavě vůbec není uvedeno, kdo by měl ten zmíněný článek 66 aktivovat. Bylo by daleko složitější debata o tom, zda a za jakých podmínek se má ta zmíněná aktivace provést. nicméně se dá dovodit, že pokud ano, tak právo podat takový návrh má každý senátor, či poslanec.
   Ale tím se dostáváme k tomu druhému důvodu, právě že za projev v senátu / parlamentu (tedy rozuměno i za pasivní neprojev) nelze poslance/senátora a tedy ani předsedu Vystrčila, trestně stíhat vůbec, na tu má tu stále zmiňovanou imunitu.

   Jenže, to jsou právě ty poslední hranice parlamentní demokracie, které by měly bránit převzetí moci totalitním režimem. Ústavou daná právní ochrana poslance, senátora, ale že o tom mluvím, i prezidenta…

 33. Jan Pujman napsal:

  Pana Zemana nechápu.Neni naprosto žádný důvod prodlužovat agónii současné vlády.Vladu pana Fiali by měl jmenovat okamžitě.Tato vláda bude mít konečně možnost po osmi letech mlácení prázdné slámy předvést,co v ní je.

 34. Horymír napsal:

  Pan Gabal je úplně mimo mísu.
  Že prezident nemá povinnost jmenovat jsme viděli už při nejmenování Céputny profesorem.
  To,že na návrh premiéra jmenuje ministry znamená,že je prezident nemůže sám navrhnout,ale neznamená to,že je podle návrhu musí jmenovat.
  V euforii z volebního výsledku se prezidentovi oponenti odkopali a zazdálo se jim,že by se šlo zbavit i nenáviděného prezidenta,pomocí čl. 66. To už teď ale není možné. Celý národ,ale i zahraničí vidělo,že prezident je sice nemocný,ale je zcela při smyslech a funkci zvládá. Pokus o aktivaci čl.66 v této situaci by lidé (dle příspěvků pod tímto článkem soudím,že ne všem) nebrali už jen jako odsouzení hodný hyenizmus,ale jako protiprezidentský puč.
  Prezidenta zvolilo téměř tři miliony občanů,přičemž většina z nich své volby nelituje.
  Díky novému volebnímu systému prosazeném opozicí a posvěceným ÚS skončilo 1.070.000 hlasů voličů (tedy lidí,kteří aktivně projevili své preference a není jim tedy jedno kdo a jak jim vládne) v koši,což je nejvíce v historii voleb v ČR. Tito lidé ale neskončili v koši jako jejich hlasy a vlastně nemají v parlamentu své zástupce. Tito lidé budou kritičtí obzvláště k těm,co jsou (nebo tedy budou) u moci.
  Pětikoalice se cítí komfortně a myslí si,že si může diktovat.Proti prezidentovi toho ale moc nemůže.Myslíte si,že se Zeman (o kterém je známo,že není na prachy) zalekne hrozeb přiškrcení peněz Hradu? Ne prezident,ale oni se třesou na peníze,moc a prebendy.Korýtka jim zavoněla pod rypáčky a oni vědí,že teď a nebo nikdy.Při té rvačce o koryta těžko odhadnout koho,nebo dokonce co,budou ochotni hodit přes palubu,jen už aby u těch korýtek konečně byli. A pak jim je Zeman sebere!

  • vortata napsal:

   Dobrá úvaha ! Politici z předvolebního slepence nejsou schopni si uvědomit, že podle Ústavy ČR Ing. Miloš Zeman není ze své funkce prezidenta nikomu odpovědný. Takže si může dělat, co chce, pokud to není velezrada. Je s podivem, že profesor Fiala si dal tolik práce se sestavováním nové vlády, aniž by byl jmenován premiérem. Je to jako kdyby dělal účet bez hostinského.

  • Jasoň Klíma napsal:

   Funkci zvládá? Koho reprezentuje přijetím prezidentky Slovenské republiky v pyžamu? A koho, když se před kamerou ani neučeše? Mě tedy určitě nereprezentuje, vypadá jako živočich nehodný názvu homo sapiens, a to ani svou komunikací pro média. Pokud nemá v úmyslu vyhovět většině voličů a vítězné koalici jmenovat tuto vládu, pak by měl neprodleně abdikovat a nedělat plané naděje těm, kdo ve volbách prohráli.

   • Horymír napsal:

    To,že prezident nedělá přesně to,co si Vy představujete,ještě neznamená,že svoji funkci nezvládá. S Vámi,samopasovanými demokraty je potíž. Jste pro kompromis,pokud bude vše podle Vás.

    • Pavel napsal:

     To, že president nedodržuje ústavu, jsi chtěl říct, Honimíre.

     • Horymír napsal:

      Mohl byste nám (nevzdělaným a starším obyvatelům menších měst a vesnic ) sdělit,v čem konkrétně prezident ústavu nedodržuje?
      A nevíte náhodou,proč se neobjevují další jména z Pandory? Je po volbách,tak už by to snad šlo,né?

 35. Josef Běláč napsal:

  Existuje mnoho spár v koaličním slepenci, do nichž může Miloš Zeman zarazit svůj pajcr.

 36. Yarda napsal:

  Jedna vec je jasna – tohle musi byt posledni pokus Zemana si hrat na presidentskou republiku a porusovat Ustavu.

 37. petrph napsal:

  Tedy že jsem dneska poslouchal v médiích projevy vládních politiků tak zcela vážně hovori o tom že to budou oni kdo za několik týdnů budou i nadále rozhodovat o vládních opatrenich.
  Tak jestli jde Zemanovi o tohle, tak mu to Fiala zbaśtí jak s navijákem..bude proti nemu bojovat jak slibuje a Babis zatim ridit vladu..

 38. Babočka napsal:

  Není nic jednoduššího než aby Kulhánek vstoupil do ODS a bylo by po problému. Navíc to byl dobrý ministr zahraničí. Zeman tam už viděl Foldynu z SPD . A šok , že se tak nestalo ho přivedl jistě do nemocnice. Je jasné komu to slíbil.

 39. Veselý jiří napsal:

  Nebezpečná chunta.zeman,Babiš,jeho přisluhovači,to nejhorší co mohlo ČR potkat,bez mozku jejich voliči,článek 66,nekompromisně odstavit z jejich funkcí,bez milosti pryč.

 40. Jakub Bareš napsal:

  To jsou zbytečné řeči. Nejsem znalcem ústavy, ale buď má president podle ústavy právo vetovat ministry, a pak mu do toho nemáme co kecat. Nebo toto právo nemá, a pak naopak on nemá právo kecat premiérovi do složení vlády.

  • petrph napsal:

   No pokud Vám záleží na jednoznačné odpovědi, tak ta pragmaticky zní, že i předchozí prezidenti to dělali, a nikdo je kvůli tomu nežaloval. Prostě se s nimi ti předsedové vlád museli dohadovat, i třeba delší dobu.
   Bohužel se bojím, že i kdyby soudci ÚS brejlili do Ústavy třeba měsíc, tak jednoznačné stanovisko, z ní nevyčtou. Takže můžou nastat dvě varianty
   a) prohlásí to právo za ústavní zvyklost
   b) Vydají své vlastní rozhodnutí, které bude podloženo nikoliv Ústavou ale pouze jejich osobním názorem a preferencí
   Vyberte si co je lepší

 41. Tondach napsal:

  Dávno před zavedením přímé volby prezidenta, dávno před tím, než se kandidáti začali přihlašovat, jeden poslanec ve sněmovně dost hlasitě křičel, že je nutné změnit prezidentské pravomoci, respektive je upřesnit! Že přímá volba bude něco jiného, než volba parlamentem …..
  Nebyl vyslyšen, naopak ještě tupými voliči byl vyštván ze sněmovny ….
  Jmenoval se Jiří Dienstbier a byl to socan!

 42. Anna Hasincová napsal:

  Dobrý den všem, PROČ se vaše mozky zabývají malichernostmi a ne tím, PROČ dnešní, budoucí, poslanečtí vydřiduchové NEZMRAZÍ, NEZRUŠÍ, tzv. náhrady k vysokému, 80-95.000 Kč, poslaneckému platu!!?? Náhrady mohou používat jako příspěvek na pronájem kanceláře + nábytek, dopravu, byt, hotel, stravování, odměny pro asistenty a další možnosti. Částka náhrad k jejich měsíčnímu platu dosáhnout až 55.000 Kč a PROČ tomu tak je? Posvěceno zákonem 236/1995 Sb.! Toto je jedna z cest ke snižování státního schodku, ovšem homoun zůstane hamounem. BabykaB

 43. Johny napsal:

  Nesmysly, prezident přece jasně řekl, že chce pana Fialu jeho vládu jmenovat co nejdříve. Zajímavé je, že každý má právo na svůj názor, ale panu prezidentovi se okamžitě a tvrdě toto právo upírá. Stačí maličko a hned se na to vrhne novinářská smečka a udělají z toho div ne spiknutí. To je samozřejmě voda na mlýn těch, kteří odmítají respektovat volbu většiny, a neustále na pana prezidenta útočí. Jen připomenu, že vláda pana Fialy není vládou odborníků, ale diletantů. Jak může například pan Stanjura být ministrem financí jestliže o ekonomice neví vůbec nic, nebo paní Černochová ministryní obrany se vzděláním bankovní účetnictví, bankovnictví. O armádě neví nic, U dalších to není o moc lepší.

 44. vortata napsal:

  Jediný politický komentátor, který zatím vystihl úmysly prezidenta Ing. Miloše Zemana. Ostatní politologové si neuvědomují, že podle Ústavy ČR není Zeman zem své funkce prezidenta odpovědný., takže si skutečně může dělat, co chce, pokud to není velezrada.

 45. Jasoň Klíma napsal:

  Senát je sice demokraticky smýšlející orgán tohoto státu, ale jakákoliv svoboda projevu a demokracie to nemá v životě snadné. Přesto si myslím, že jako sbor pověřený svými voliči opět zklamal. Rozhodl se jednat ve sporu s prezidentem tvrdě, ale u první překážky hned vycouval. Už preventivně by měl sestavit žalobu pro Ústavní soud. Jeho zájem je, aby si nikdo z Ústavy nedělal jen trhací kalendář, ani prezident republiky.

 46. Miroslav Zikmund napsal:

  Na místě pana prezidenta bych váženému panu Fialovi sdělil, že členem vlády jmenuji pouze osoby, které nejsou současně členem jakéhokoli zastupitelského sboru – obecním zastupitelstvem počínaje, Parlamentem konče …
  Důvod – aby se člen vlády nerozptyloval při řízení ministerstva obecními nebo krajskými problémy, aby jako poslanec / senátor mohl využívat své kanceláře k setkávání s voliči a nečinil tak na úkor ministerské práce a nebo naopak, aby svoji nepřítomnost v poslanecké/senátorské kanceláři nezdůvodňoval ministerskými povinnostmi …
  Kvalitně a odpovědně – ve prospěch voličů a občanů lze dělat pouze jednu práci / funkci.

  • skeptik napsal:

   Jenže prezident musí postupovat v souladu s platnými zákony a s ústavou. Pokud je mi známo, takový postup ani ústava a ani žádný zákon prezidentovi neumožňuje. Pokud se snad mýlím, tak mi ty zákony přesně citujte.

 47. Tondach napsal:

  Vy, obhájci Zemanových přešlapů ho obhajujete, že přece může říkat svůj názor! A my, jeho neobhájci, snad nemůžeme říkat svůj názor, jen proto, že se vám nelíbí? Tak si trhněte!

  Nehledě na to, že prezident své osobní názory veřejně říkat prostě nemůže, právě proto, že je to prezident ….

 48. Frantík napsal:

  Zase jeden z umělců, který neumí počítat. Každá strana bojuje na svoje tričko, pak tedy nemůžeme spojovat dohromady slepence. Kolik hlasů dostalo ANO a kolik ODS, to jsou dvě strany, které je možno srovnat. Proč tam přidávat ještě TOP09 a KDU-ČSL. To, že v tom udělal bor*el ústavní soud rozhodnutím někoho, který se snažil pomoci Hamáčkovi a ČSSD bylo protiústavním krokem. Jak může někde existovat takový nepořádek jako u nás. Najděte někde na světě, že by se dávali dohromady strany před volbami, aby vyhráli. To není ani v Německu, ani nikde ve světě. Já bych rozpustil Ústavní soud, senát a bylo by snížení státního rozpočtu hned. A nemuselo by se sahat na jízdné pro důchodce, na důchody, apod. Jak může být někdo, tak slepý, a může dělat takovou politiku. Je to antiBabišovská politika, která stejně lidem otevře oči a jejich slavná opozice půjde od válu co by dup…..-)

  • skeptik napsal:

   Frantíku, v Německu kandidují společně ve volbách CDU a CSU už spoustu let. Procestoval jsem svět opravdu křížem krážem, ale že by na základě nespokojenosti a nářků nějakého Frantíka rozpouštěli Ústavní soud, tak to jsem opravdu nikdy nikde neslyšel. A co je nebo není ústavní naštěstí určuje Ústavní soud a ne nějací Frantíci.

   • A. S. Pergill napsal:

    Jenže to mají územně rozdělené: V Bavorsku kandiduje CSU, jinde v Německu CDU.

    • skeptik napsal:

     To ale na věci vůbec nic nemění, Pergille.

     • A. S. Pergill napsal:

      Dost podstatně mění, skeptiku.

     • skeptik napsal:

      To si Pergille myslíte pouze vy a možná ještě údajní ústavní právníci na které se odvoláváte ve svém jiném příspěvku (21. 11. 2021 17:31) a jejichž existenci nejste schopen doložit.

 49. Mirek napsal:

  Každý, kdo podepsal „Několik vět“, „2000 slov“, byl v Chartě, je předurčen k neskonalé moudrosti. Všichni ostatní, ten plebs, jsou tady jenom proto, aby tato modra absorvovali a nezpochybňovali. Každý kdo má jiný názor je mistvieh.

 50. A. S. Pergill napsal:

  Úvaha
  Babiš si nepřeje rychlou změnu vlády, protože potřebuje pro své lidí co nejdelší napojení na covid penězovody, které se s nástupem nové vlády alespoň částečně přeruší.
  Fiala si nepřeje rychlou změnu vlády, protože po ní bude držet v ruce hned dva černé Petry: Covid a Grýn Dýl. Masové zdražování energií ještě na populaci nedopadlo a v jeho zájmu je, aby na ni dopadlo ještě za Babiše. Jinak na něj začnou vytahovat jeho výrok o neodvolatelnosti Grýn Dýlu a konfrontovat ho s Babišovým projevem v Glasgow. A z hlediska Covid by byl pro něho ideální nástup někdy v lednu, až začne opadávat nynější vlna.
  Zeman si patrně přeje rychlou změnu vlády, výhodnou spíš z hlediska „pokouření“ Fialovi, nicméně chce být slyšet v souvislosti s pravděpodobným návrhem antisemity a odpůrce našeho členství v NATO ministrem zahraničí. Nabere tím navíc body u té části politiků a voličů, kteří mu jinak nakloněni nejsou

 51. Tomáš napsal:

  Za dané situace nemůže uspět nominant na MZ, který má přoti izraelské smýšlení. Tady má prez. Zeman velkou šanci uspět a Fiala bude muset změnit nominant. Viceazimutova politika prez. Zemana nebude tak razantní, ale bude pár měsíců naznačovana.Hosodarsky bude Fialová vláda v horším postavení jak v blahe paměti označil svoji vládu prem. Zeman za sebevrahy.Tah na branku této vlady bude slabý.

Přidávání komentářů není povoleno