Kdo miluje Fidela, vlhké vzpomínky českých komunistů a Andrej ve fitku

Napsal/a Robert Malecký 14. srpna 2016
FacebookTwitterPocketE-mail

Mysleli jsme, že když jsou všichni včetně prezidenta v Riu, nemůže se nic stát. A skutečně to dlouho vypadalo, že se všichni včetně politiků a veřejnoprávních novinářů dostatečně vyblbnou převlékáním se do dresů české olympijské výpravy a čekáním na to, zda Martina Sáblíková nakonec přece jen nepojede časovku. Ale pak zašel Andrej Babiš do fitka, Fidel Castro oslavil narozeniny a bylo po klidu.

  • Nemůžeme samozřejmě začít jinak než devadesátinami, které v sobotu oslavil otec kubánské revoluce Fidel Castro. Na twitteru způsobil mimořádnou pozornost následující text, který se v sobotu večer objevil (a vzápětí zmizel) na profilu KSČM. „Kubánský vůdce, který dnes slaví 90 let, měl prý v posteli 35 tisíc žen. Jednou z mála Češek, které se s Fidelem Castrem měly možnost setkat, byla přitom poslankyně Zuzka Bebarová-Rujbrová (65, KSČM). Lákavě blonďatá a se srdcem bijícím pro komunismus… Comandante za ní nečekaně přišel do jejího pokoje. A okouzlil i ji.“ Ufff.

castro

Ukázalo se ovšem, že jen nějaký chytrý administrátor komunistického webu překlopil úvod článku z bulvárního webu Ahaonline, který si s vcelku banální historkou o setkání poslankyně Bebarové s Castrem pohrál způsobem bulváru vlastním. Takže senzace se nekoná, podle posledních zpráv byl administrátor v souladu se stranickými zvyklostmi odeslán na dovolenou do Jáchymova a jede se dál.


Politici a další veřejně činné osoby se den co den „dopouštějí“ zaznamenáníhodných slov, jež je dobré uvést do patřičného kontextu.


  • I když… Při přehrabování hnoje, který se na oficiálním twitterovém účtu českých komunistů povaluje, jsme narazili na jiný pozoruhodný text, podepsaný místopředsedou strany Josefem Skálou. I on poněkud vlhce vzpomíná na setkání s velkým revolucionářem. „Uprostřed noční tancovačky – už kolem čtvrté ráno – je tu však Fidel znovu. Co soudíš o AIDS, dobírá si mne už také v náladě. Že nás dva nikdy nedostane, troufám si po rundách kubánského rumu. Chceš tím říct, že už jsem na to příliš starý? Ne, ne, soudruhu prezidente, řeč byla o nás obou. Jak to myslíš? Poněvadž my dva jsme revolucionáři – a AIDS je reakční nemoc.“

Ha-ha-ha. Ale jdeme dál. „Američanka, co mu padla do oka, na mě mává, ať ji k nám pustí. Fidel je pro. Než se naděje, kráska ho drží za plnovous. A líbá ho do něj z obou stran. Do fronty o pusu Fidelovi se řadí na dvě stě holek. Z desítek zemí a politických vyznání. Do šesti ráno.“ Tolik malá sonda do snů a tuh představitelů české parlamentní levice.

Že jste o Miloslavu Svobodovi, muži z regionu, nikdy neslyšeli? Parlamentní listy ho uvádějí jako elektroúdržbáře, který dříve organizoval protivládní demonstrace. Konceptu rozumíme. Když nevíš, s kým udělat rozhovor, zeptej se Ferdy na Turecko. Počet potenciálních respondentů vzrostl na pěkných deset milionů, až dojdou, můžou Parlamentní listy tisknout rovnou pasáže ze Švejka.

fitko

  • Andrej Babiš je jak známo muž decentního náznaku a vybraného jemného humoru. Opět nás o tom přesvědčil, když na svůj facebookový účet vyvěsil fotografii „z fitka“ s nenuceným popiskem „Stál jsem pochopitelně vlevo.“

Pochopitelně. Na nás to byl humor sice příliš sofistikovaný, ale požádali jsme o vysvětlení synovce, co chodí do třetí třídy zet dé eš. A už chápeme.

Čili nezoufejte, dokud si kluci hrajou, nemají čas na blbiny. Snad bude líp.

Follow @malecak

Pop-up mobil Mobile (207451)
ReklamaSMR mobil článek Mobile (207411)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
ReklamaSMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

ReklamaSkyscraper 2 Desktop (211796-4)