Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Stáje v Ekocentru Čapí hnízdo z Babišova holdingu Agrofert
Facebook: Ekocentrum Čapí hnízdo, zdroj

Babiš a jeho Koníček, česká kecárna a dusno v ČEZu i v rozhlase

Slovenský velvyslanec v ČR převzal cenu dezinformátorů *** Parašutisté Gabčík s Kubišem mají novou připomínku *** Turecko před volbami: uprchlíci v centru dění – 25. týden roku 2018 na HlídacíPes.org.

„KECÁRNA“ MÍSTO DEMOKRACIE: Vztah Čechů k demokracii se dá lépe pochopit v kontextu jiných zemí a obecného měření spokojenosti a loajality. Marketéři pro její měření používají ukazatel NPS – net promoter score. Na škále 0-10 se ptají zaměstnanců či klientů – v tomto případě občanů – na spokojenost. Češi z toho nevyšli vůbec dobře. Jak to změnit, píše sociolog Daniel Prokop.

BABIŠŮV KONÍČEK: Původní favorit na ministra průmyslu v chystané Babišově vládě František Koníček vlastnil kyperskou firmu, která stojí za klíčovými podniky, v nichž působí. Podnikatel v umění a energetice a poradce premiéra se sice nakonec do vlády nedostal, jeho podnikání v daňových rájích, které odmítá objasnit, přesto stojí za pozornost.

CO VADÍ V ČEZU: Na valné hromadě společnosti ČEZ poprvé vystoupila nová skupina sjednocených drobných akcionářů firmy. Slibuje, že managementu bude klást mnoho nepříjemných otázek. HlídacíPes.org zmapoval, kdo jsou koncoví vlastníci tohoto uskupení, o kterém Miloš Zeman prohlásil, že je „tím, co v ČEZu vadí“.

DEZINFORMÁTOŘI PRO KUCIAKA: Už potřetí rozdávala Asociace nezávislých médií blízká dezinformačním webům „Krameriovy ceny“ pro novináře. Slavnostního udílení se zúčastnil i slovenský velvyslanec v Praze Peter Weiss. Převzal cenu in memoriam pro zavražděného novináře Jána Kuciaka. Kuciakova bývalá redakce se proti tomu ostře ohradila. Velvyslanec nechtěl celou věc na dotaz HlídacíPes.org komentovat.

DUSNO V ROZHLASE: Dva týdny poté, co generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral oznámil, že firma propustí až 120 lidí, předali rozhlasoví odboráři vedení rozhlasu otevřený dopis. Požadují v něm, aby vedení od propouštění ustoupilo a předložilo personální koncepci a jasnou vizi rozvoje programu veřejnoprávního rádia. Spíš než samotné snižování počtu pracovních míst jim vadí jeho nepromyšlenost.

KDE JSOU GABČÍK S KUBIŠEM: I když je řada míst, kde si lze připomínat odvážný čin československých vojáků, kteří 27. května 1942 provedli útok na říšského protektora Reinharda Heydricha, parašutisté nemají ani svůj symbolický hrob. Ani po desítkách let není jisté, kde skončila jejich těla, respektive hlavy Gabčíka a Kubiše, a pětice lebek, které nacisté oddělili a uložili zvlášť.

TURECKO PŘED VOLBAMI: Turecko přijalo od začátku války v Sýrii až čtyři miliony uprchlíků. Zachovalo se k nim v rámci možností velmi štědře. Všichni registrovaní uprchlíci mají zdarma přístup ke zdravotní péči i vzdělání, řada z nich dostává finanční podporu. Po sedmi letech je ale soužití Turků se Syřany čím dál napjatější a syrští uprchlíci jsou i jedním z důležitých témat před nedělními volbami. Exkluzivní reportáž HlídacíPes.org.


Podpořte nezávislou žurnalistiku.

Jako odměnu za dar ve výši 499 korun obdržíte exkluzivní 100stránkovou publikaci Babiš. Vůdce pro 21. století.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno