Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Facebook Andreje Babiše, zdroj

Andrej Babiš vydán k trestnímu stíhání. Jeho projev v deseti bodech

„Takže dobrý den všem,“ zahájil po ránu své vystoupení k jednání Poslanecké sněmovně o svém vydání k trestnímu stíhání poslanec a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Po devíti hodinách promluv, projevů, faktických poznámek a po přestávkách na poradu klubů se poslanci a poslankyně dostali k hlasování. 

Výsledek: 123 hlasů pro vydání poslance Andreje Babiše, čtyři proti, přítomno 134 poslanců. Sám Babiš hlasoval pro své vydání.

Podobný poměr byl i v případě Jaroslava Faltýnka, i on hlasoval pro své vydání. Jinak se klub hnutí ANO v obou případech hlasování zdržel.

Zhruba půlhodinový projev Andreje Babiše shrnujeme v deseti stručných bodech:

1. Čapí hnízdo je pseudoproblém starý deset let, jedná se o další účelový proces, který má ovlivnit nadcházející parlamentní volby.

2. Kdybych nebyl v politice, kauzu Čapí hnízdo by nikdo nevyšetřoval a vy byste o té farmě možná ani nikdy neslyšeli.

3. Poslanecká sněmovna se usnesla, že při svém rozhodování vyčká na vyjádření OLAFu (Evropský úřad pro boj proti podvodům) a z veřejně dostupných informací vyplývá, že OLAF v kauze Čapí hnízdo má rozhodnout až ke konci tohoto roku.

4. Trestní řízení bylo přiděleno kontroverznímu vyšetřovateli Nevtípilovi, který se podílel na účelové kriminalizaci podnikatele Sitty a dalších osob, dozor vykonávala státní zástupkyně doktorka Máchová, jež je trestně stíhaná v takzvané kauze Beretta. 

5. Moje žena za rok a půl nebyla na policii vypovídat. Akcie Čapího hnízda držela pouhých několik týdnů a pak je prodala svému bratrovi. A co je na tom nelegálního? Rodinní příslušníci si nemohou prodávat akcie? Pan vyšetřovatel už ji má za obviněnou, když ji ani nevyslechl.

6. Kdybych chtěl udělat dotační podvod, nebylo nic jednoduššího než zřídit offshorovou firmu třeba na Kypru a tam by majitele nikdo nikdy nedohledal.

7. V této kauze nebyla žádná korupce, nikdo těch 50 milionů neulil někde v Panamě, nikdo nic nevytuneloval, nikdo z toho neměl žádný zisk, rodina z toho neměla žádný profit.

8.Jde o to, jestli se po volbách udrží při životě neskutečná korupční hydra, která už více než čtvrt století rdousí a ničí naši zemi, korupční hydra, kterou tvoří kasta některých tradičních politiků se svými kmotry, kumpány a kámoši lobbisty a PR agenturami.

9. Pokud bych měl vyjmenovat od revoluce všechny kauzy, rozkrádání majetku občanů a tunely, byli bychom tady celý den. OKD, to je podvod, ne Čapí hnízdo.

10. K Čapímu hnízdu jsem řekl vše, už se k tomu dál veřejně vyjadřovat nebudu, poslední slovo budou mít občané ve volbách. A já budu bojovat, mohu jenom slíbit, že mě neumlčíte, nezastrašíte a nezastavíte a taky se mě nezbavíte.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

35 komentářů

 1. petrph napsal:

  No vida, takto zkráceno je radost slyšet od politika pravdu pravdu a nic a jenom pravdu:)))
  Čímž tedy vůbec nehodnotím zda se Babiš toho protiprávního jednání dopustil. Na to je vlastně dost času. Pokud policie nenajde tu odvahu aby před volbama strčila Babiše do vyšetřovací vazby – a taky pokud jí příští parlament to trestní stíhání potvrdí -a žádný jiný vyšší orgán to trestní stíhání nezruší – bude policie další zhruba 2 roky vyšetřovat, další 2 roky se to potáhne po soudech.. A někdy za ty 4 roky, možná před nebo po dalších volbách se můžeme ptát jestli je pan Babiš vinný a zda a jak bude potrestán…

  • s-22 napsal:

   Proč by měl jít do vazby? Chápu, že by mu to jistě mnoho lidí přálo, ale jaké by měly být pro tu vazbu důvody? Útěk z ČR? Nebo snad ovlivňování svědků? Po těch dlouhých měsících, kdy se tahle „kauze“ propírá ve všech možných médiích? …Akorát by to zapadlo do scénáře eliminace nepohodlného politického soupeře, nic víc.

   • dio napsal:

    Doufám, že vám aspoň dobre platí…

    • s-22 napsal:

     Vám asi hodně vadí jiné názory, když namísto diskuze hned vytahujete takového fráze. Trapné.

   • petrph napsal:

    To se neptejte mne, to se ptejte policie. Ale obecně platí, že vyšetřovací vazba je u nás naduživána mnohem víc než jinde. Policie si tím zjednodušuje práci, podmínky jsou gumové, platí v podstatě na každého. Jistě by tím šlo Babiše politicky nadobro zlikvidovat.
    No, třeba se mýlím, aspoň se ukáže jak máme nezávislou justici. Dalo by se říct, právě tím že Babiše policie nezavře, prokáže svou nezávislost na politice – kterou pak doufejme pak dodrží i proti Babišovi až bude v příští vládě

   • Tondach napsal:

    ….sám jste to napsal! Ovlivňování svědků! A nepůjde tam sám! A přidám se, kolik vám platí?

    • s-22 napsal:

     Proč si myslíte, že by to těch měsících ještě mohl něco ovlivnit? To už přece nemá žádný význam, protože všichni měli jistě dost času se připravit. Pochopil bych to v případě nečekaného zátahu při nějaké trestné činnosti spolu se zatčením a okamžitou vazbou, ale nyní? Na zbytek už ani reagovat nebudu viz. předchozí komentáře.

     • Tondach napsal:

      Vždyť mu ještě nebylo sděleno z čeho je obviněn, vždyť ani neví, na čem by se měl s Faltýnkem a dalšími domluvit….na zbytek taky reagovat nebudu!

 2. nováček napsal:

  Čapí hnízdo? Taková smůla, taková shoda náhod (nebo nehod?), neuvěřitelné.

 3. Frank Zappa napsal:

  Provozní dotace mezi státy jsou naprostý nesmysl. Je asi už zjevné, že ve skutečnosti to EU nesmyslně rve oligarchům a různým vykukům do kapes, protože nejsou schopni si ani zjistit, komu to reálně dávají. A najednou se všichni strašně diví. Takových případů bude jistě povícero.

 4. Jarda napsal:

  Slabotka nám před pár týdny vysvětlil, že s Babišem ve vládě to fakt nejde, neboť podrývá autoritu jeho Excelence premiéra tím, že si pouští ústa na špacír, přesněji – mluví pravdu. Pak se objevil první konkrétní, „vpravdě závažný“ důvod: korunové dluhopisy, kterých měl ze všech, kteří si je koupili, pouze Babiš zneužít ke svému obohacení. Jenže vše bylo zcela korektní a dle zákona, který vymyslel a rychle využil Kraďousek (dokonce prý tuto fintu vyučoval plzeňské „právníky“). Pozoruhodné je, že Slabotkovi ony dluhopisy vůbec nevadily při uzavírání koaliční smlouvy, ani během tří let jeho premiérování. Inu, nejspíš byl osvícen čirou náhodou, právě těsně před volbami! A to tak mocně, že zcela zapomněl na svoji roli při rozkradení OKD, na dosti pravděpodobně podvodné účtování cestovného do Slavkova u Brna (přes 300 tisíc ročně), kde prý stále bydlí, ačkoliv ho tam již dlouhá léta nikdo neviděl. Dokonce přehlédl i skvělé výsledky hospodaření Ministerstva financí, tedy českého státu, které právě pod vedením Babiše úplně zvrátilo mnohaleté trendy drancování státního rozpočtu a děsivého zadlužování státu v jejich opak, kteroužto zásluhu si již několikrát Slabotka přivlastnil, místo aby Babiše po právu vyznamenal. Marně Babiš vysvětloval, marně argumentoval, mluvil k náhle a podivně ohluchlému. Když bylo jasné, že odstoupit nehodlá a dokonce prohlásil, že by ho museli odstřelit, Slabotka přitvrdil a oznámil, že tedy podá demisi on, což vzápětí nahlásil na Hrad. Když se tam dostavil, vše bylo k 

  takovému aktu připraveno přesně dle protokolu. Prezident pronesl obvyklé slušnosti a předal mu slovo. A ejhle! Najednou se přítomní dozvěděli, že Slabotka žádnou demisi nenese, že si prý jen přišel popovídat. Originální způsob, jak odvolat demisi! A v dalších dnech vše gradovalo ve stylu „Odvolávám, co jsem odvolal, a říkám, co jsem říkal!“ Co platí o Slabotkovi, dvojnásob platí o Kraďouskovi. Ten ve svých erupcích blábolů o nepoctivosti a střetu zájmů ministra Babiše zjevně zapomněl na to, že v době, kdy sám vedl ministerstvo financí, zcela bezkonkurenčně zadlužil stát a zcela zmrazil hospodářský rozvoj, že kámošovi Šláfenberkovi, který po celou dobu svého ministrování rovněž regulérně podnikal s firmou Orlík, přihrál údajně víc než 100 mil dotací ze státního rozpočtu a desítky milionů z EU. A také zcela zapoměl na svou klíčovou roli při nastartování hazardu v ČR, při prosazení zločineckých církevních restitucí – to díky prosazení uznání coby platného – rozhodujícího hlasu již odsouzeného poslance. Na všeobecně známé „výhodné obchody“, které uzavřel, když vedl resort obrany (války), už zapomněl dávno. Leč netřeba pokračovat, spokojme se s tím, že i on byl (čirou náhodou současně se Slabotkou) mocně osvícen! Celé divadlo až do této chvíle by bylo možné kvalifikovat jako trapnou frašku s názvem „Zloděj křičí – Chyťte zloděje“! Avšak v okamžiku, kdy se těmto dvěma povedeným „světcům“ podařilo zblbnout či spíš zkorumpovat sněmovnu a donutit ji odhlasovat navzdory vlastním, nebetyčným lžím, že Babiš je lhář, a další výstupy směrovat k prezidentovi s tím, že musí Babiše okamžitě odvolat, nemluvě o podnětech k EU, již začíná být jejich divadlo zajímavé. Proč? Pomineme-li trapně vykonstruované názory zkorumpovaných „expertů“ chrlících v publicistických pořadech jednu lež za druhou, o zjevné fanatické nenávisti nemluvě, zjistíme, že blízko pravdě budou ti, kdož tvrdí, že chlapci jsou již příliš dlouho (se svými stranami plnými podvodníků) odstřiženi od cecíků

  státních zdrojů, kam tak dlouho chodili bez omezování chlemtat.

  • petrph napsal:

   Píšete to tvrdě, ale dá se to popsat i zcela obecně. I tady na HP se publikovalo že je u nás zhruba dva miliony právních norem. Navíc, v řadě případů není jejich překročení dané přímo obsahem, ale až extenzivním výkladem příslušného úředníka policisty či soudce. Ergo, nikdo si vlastně nemůže být jist zda nějakým svým úkonem neporušil zákon. A pak tedy otázka jeho stíhání a potrestání není dané jeho proviněním, ale až něčím zájmem ho stíhat a trestat.
   Možná vedle Babiše, takový až groteskní (ve vší hrůze toho slova) přístup nedávno založeného Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí. Jestli snad měli občané dojem, že tento Úřad dohledá milionové černé fondy politických stran a jejich skryté donátory, šíleně se spletli. To co úřad řeší dnes, pár týdnů před volbami – a denně na to jeho činitelé upozorňují lidi v médiích. Že prý prezident Zeman porušil zákon, protože si formálně nezapočítává do nákladů na kampaň svoje služební cesty do krajů… No, jako lidový vtip dobrý. Ale jako mediálně publikovaný výsledek dohledové práce státního úředníka??

   • s-22 napsal:

    Přesně tak. Úřad se pouze snaží všem ukázat, že není zbytečný, protože kdy jindy by to mohl dělat? Když byl jejich zástupce v ČT před několika měsíci, tak jeho argumentace ohledně agendy úřadu byla hodně chabá — nemohl říci, že vlastně nemají co na práci, ale ani neřekl, co vlastně dělají. Ohledně právních norem souhlasím, chtělo by to celé projít a vyhodit vše nejasné, odporující si navzájem a dát soudcům trochu prostoru.

   • Miroslav Dvořák napsal:

    Dočetl jsem se: USA má něco přes 100 zákonů, my přes milion. Dobré živobytí pro právníky. Za totálu jsem se divil v Mnichově — každý druhý dům vizitku JUDr. Tehdy Poldi Kladno advokáty dva. Alespoň v něčem jsme na světové úrovni. Přitom jednoduché pravidlo: svým konáním NESMÍM ubližovat druhému.

    • petrph napsal:

     Ale ne, s USA a 100 zákony to bude mýlka (možná něčí fake news). Právě USA mají ohromně spletitý právní systém, a právě tam mají právníci úplné žně. My se od nich teprve snaživě učíme…:))

  • Tondach napsal:

   Myslíte si, že jste inteligentní, nebo nějak vtipný, když idiotsky zkomolíte jméno premiéra? Ani náhodou …

  • Na´da napsal:

   jen tak na okraj, hospodářský výsledek státu není zásluha pana Babiše, ale snad ekonomiky státu, který se nachází v prostoru a čase vzestupu ekonomik celého světa.

   • s-22 napsal:

    Částečně to také je i zásluha ministra financí a po několika letech už tedy i Babiše. Již jen fakt, že se zvýší jistota v lepší budoucnost např. snížením státního dluhu — a nemusí to být pravdou pro většinu národa, stáčí významné procento, zvýší spotřebu domácností a ta nastartuje ekonomický růst. Naopak za Kalouska, dle mého názoru, a především ke konci jejich vlády, byla jejich úsporná opatření poměrně drtivá, protože v lidem nevzbuzovala žádnou potřebu utrácet, ale spíše vyčkávat, takže se ekonomický růst vlastně uměle zpomalil.

    • Tondach napsal:

     To tvrdili odéesáci, že když vládne ČSSD a daří se, že to jde úplně mimo ně a když se nedaří, že za to nesou plnou odpovědnost! Analogicky v případě, že vládne ODS (nyní podle vás ANO) za úspěchy „může“ ministr financí a za neúspěchy vláda nemůže vůbec! U vás Babiš za úspěchy může jen trochu! Ani náhodou…..

     • s-22 napsal:

      Vy tu ale nepředkládáte žádná fakta, pouze populistická tvrzení politiků. Pokud to jste schopen nějak doložit, že se ministr financí v žádném případě nepodílí na růstu či poklesu ekonomiky, tak se prosím nebojte rozepsat. V opačném případě mne nemáte čím přesvědčit o opaku.

   • petrph napsal:

    Ale no jistě, a právě na ten ekonomický nárůst čekal Kalousek jako ministr financí v Nečasově vládě aby ho mohl prezentovat jako svůj úspěch. Věděl že příjde, a chybělo mu pár měsíců -kdyby se volby konaly v řádném termínu , kdy už ten nárůst byl vidět, TOP09 by si ho přivlastnila, a asi by se dostala do vlády.
    Jenže, padla předčasně vláda, a ten ekonomický úspěch převzal Babiš.
    Z tohoto pohledu je nutné dodat, že už mnozí ekonomové upozorňují že doba konjunktury končí a nastane nová krize. Byl by to dost zajímavý závěr, kdyby pak občané uvěřili dnešním slibům pravicových politiků o demokracii právu a prosperitě a místo Babiše si zvolili „vládu snů“ – dejme tomu prezident Drahoš premiér Fiala, ve vládě ODS, TOP09 (a kdo ještě?), a pak udeřila ekonomická krize, firmy začaly masově propouštět, ceny šly nahoru, inflace nad 10 procent,, vlna stávek ve zdravotnictví, dopravě, školství K tomu se přidají sankce EU vůči nám, vyřazení z tvrdého jádra EU, atd.Na co se pak ta vláda i s prezidentem budou vymlouvat? Na komunisty před 28 lety? Nebo na Zemana?

  • monarchista napsal:

   Malý Jardo, už dlouho jsem se tak nebavil, díky. V textu bych ale raději než „zloděj křičí chyťte zloděje“ uvítal mnohem libozvučnější verzi se stejným obsahem: Všeci kradnů (tedy já ne).
   Vy z ANO hlásáte věci po svém, my ostatní uděláme ve volbách všechno pro to, abyste zase zalezli. I s tím svým Zemanem. Chceme zachovat parlamentní demokracii a zůstat na Západě, v EU a NATO. Je to jednoduché, netřeba dlouhého poučování.

   • s-22 napsal:

    Monarchista vyzývá k zachování parlamentní demokracie? Ok, v tom případě chápu, že dle vašeho názoru je většina lidí proti Zemanovi a zároveň proti ANO a zároveň pro EU a zároveň pro NATO. Jenom se ti „vaši“ voliči umí dobře schovávat, tak doufejme, že s o to větší vervou budou brát volební urny útokem.

  • nováček napsal:

   Váš příspěvek je klasickým příkladem polopravdy, která je lží proto, že neříká pravdu celou! Jako příkad lze uvést Váš popis Sobotkova přijetí na Hradě ve věci demise, podle dosavadních dřívějších demisí, vlády celé (na př. Nečasovy vlády). Sobotka by zřejmě podal demisi jako předseda vlády, kdyby prezident pár dní před Sobotkovým přijetím na Hradě neoznámil v médiích, že demise se bude, podle jeho názoru, týkat jen předsedy vlády, tedy jen předsedy a nikoliv celé vlády i s Babišem. Sobotka by musel být úplně padlý na hlavu, aby po takovém prezidentově tvrzení tu demisi podal a tak skočil prezidentovi „na špek“. Převezl Zemana, který už se těšil celou noc (a snad ani neusnul), že se Sobotkovi pomstí za své vyřazení z prezidentských voleb 24.1.2003. Nevyšlo mu to, a proto přímo zuřil, možná ani nezaregistroval zprávu, kterou dostala jeho kancelář hned ten den ráno (v 7 hodin) a zachoval se co by prezident, přímo trapně.
   Podle ústavních právníků, až na jednoho, ale i logiky věci samé – předseda sestavuje vládu a rozhoduje, koho do ní navrhne a je za její složení proto odpovědný – byly prezintovy úvahy o demsi zcela účelové, ne-li zcestné, s průhledným cílem zabránit odchodu Babiše z vlády. prostě jde o klasické zneužití nedostatečné paměti lidí, kteří mají dost svých starostí. Příště lžete promyšleněji!

 5. Karel Novotný napsal:

  Mně se „strašně libí“ ten argument: „a vůbec, kdybych to udělal přes Kypr, tak by na to nikdo nepřišel“. Přitom všichni víme, že to přes Kypr neudělal, protože 1) to byly z jeho pohledu fakt drobné, které by za ty náklady neslály a 2) přečůrat dotační pravidla je velmi snadné.

 6. Jirka O napsal:

  Babiš alias estébák Bureš bojuje proti tradičním politickým stranám v čele s recyklovaným socanem Faltýnkem a s recyklovanými odeesačkami Jermanovou a Vildumecovou, hurá !!! Jedná se pouze o politické pragmatické prostituty a prostitutky a to nejodpornější formu oligarchického oportunismu. Kdo by nechtěl zajistit sebe a své potomky na generace dopředu? Skalní jádro voličů ANO jsou zfanatizovaná sekta, která nikdy nepřijme žádné argumenty. Je třeba , aby ti ostatní se nenechali estébákem zblbnout. Slovenskému imigrantovi se bude brzo prášit za kočárem !!!! Ať si przní svou rodnou vlast.

  • Krištůfek Robin napsal:

   Sorry jako,
   milý Jirko tolik nenávisti a špíny v několika řádcích jsem dlouho neviděl.Porad se s psychychiatrem na vhodné léčbě,pokud už není „neskoro“.
   Hezký den.

   • Krištůfek Robin napsal:

    V pohnutí mysli jsem zkomolil slovo psychiatr,tímto se všem omlouvám.

   • Jirka O. napsal:

    Krištůvku Robine, pouze jsem nastavil zrcadlo oligarchické špíně estébáka Bureše.
    To o co se pokouší guru Andrej je hodno od Ukrajiny na východ.

 7. Nemec napsal:

  Nechápu, proč se český národ nechá okupovat vychytralým miliardářem a nějakým spolkem ANO. Případ Čapí hnízdo mohl být dávno vyřešen kdyby nestáli v cestě peníze miliardáře , které nesmrdí řadě policistů, právníků a jiných rádců pracujících pro miliardáře. Ale , že lidé placení z našich daní jako ministr spravedlnosti Pelikán a řada dalších jedná v rozporu se státními zájmy je ještě trestuhodnější než sama údajná zlodějna. Jak je možné , že nejvyšším státním zástupcům to nevadí.?

  • Weber napsal:

   Vadí, nevadí!? Když cca třetina občanů je ochotna věřit pohádkám komunistů a je jedno, zda bývalým, nebo současným, je to tragedie a svědčí to buďto o šlendriánu v přístupu k obecné vzdělanosti, možné slaboduchosti, nejspíše o poděděné hlouposti. Všude je možné se dovědět, jak naši předkové byli moudří v r. 1948. Neexistovali a neexistují komunisté hodní, nebo zlí, jsou jen komunisté a to byli a jsou zastánci, nebo tvůrci zla a je rozumné je v dnešní pitomé době ignorovat!

   • Tondach napsal:

    Babiše ovšem hlupáci neobdivují, protože to je bývalý komunista….

 8. Tondach napsal:

  Pro s-22 napsal:
  7.9.2017 (15:15)…nějak nejde odpovědět.

  A vy snad uvádíte nějaká fakta? Taky ne, tak proč je chcete po mně?

  • s-22 napsal:

   V ekonomice je to do určité míry podobné jako např. na burze. Pokud budete některé věci zatajovat, jako to dělali v Řecku, budete mít po nějakou dobu lepší výsledky než je realita. To je fakt. Proto fungují i principy ve smyslu, že pokud v lidech probudíte dojem, že bude lépe (např. snižováním deficitu) a ubezpečíte je o tom, že nebudete zvyšovat daně atd., tak tím zvýšíte spotřebu domácností, což ve výsledku také zvýší výrobu, což zase může snížit nezaměstnanost a posléze třeba i zvýší cenu práce.

   • Tondach napsal:

    To nejsou fakta! To jsou jen vaše představy!

Přidávání komentářů není povoleno
ReklamaBělorusko