Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Prezident Miloš Zeman předal 7. března 2022 stání vyznamenání za léta 2020 a 2021, kdy byl slavnostní ceremoniál kvůli epidemii onemocnění Covid-19 zrušen. Na snímku Jiřina Bohdalová. Foto: Jan Handrejch / Právo / Profimedia
,

Adam Drda: Obrat pomstychtivého starce a Zelenský v řadě s Gottem a Bohdalkou

KOMENTÁŘ. Vláda Petra Fialy, která dosud přesvědčivě podporuje přepadenou bojující Ukrajinu a zásadně odsuzuje násilné Rusko, se v pondělí 7. března večer vydala na Hrad, aby tak na zcela zbytečné „slavnosti“ ukázala jednotu s prezidentem Milošem Zemanem. Šaškárnu přenášela televize, bylo to neobyčejně trapné, když jsem přenos sledoval, velmi jsem se styděl.

Inženýr Zeman ještě před měsícem působil jako jeden z nástrojů ruské propagandy ve světě, u nás to byl nástroj hlavní. Řekneme-li, že Zeman je vlastizrádce, který rozvracel právní stát a jako prezident nepřetržitě pracoval ve prospěch cizích mocností a proti své zemi, není to nadsázka a nic přehnaného, spíš naopak: Rusko (a Čína) už řadu let neohrožují jen Českou republiku, ale celý demokratický svět – škody, které Zeman napáchal, překračují naše hranice.

Zneužít kohokoli, kdo se hodí

Dne 19. března 2018 Zeman gratuloval Putinovi ke znovuzvolení: „Nebudu skrývat, že jsem Vaše opětovné zvolení očekával, a není pro mě tudíž překvapením. Vaše přesvědčivé vítězství svědčí o tom, že drtivá většina Rusů preferuje stabilitu, předvídatelnost a perspektivnost, které ztělesňujete.“ (Přehled Zemanových vyjádření s ruskou tematikou viz v Reflexu.)


Text byl napsán pro internetový časopis  Bubínek Revolveru. Publikujeme jej s laskavým svolením autora i vedení časopisu Revolver Revue.

Tento text není určen k dalšímu převzetí jinými médii. Titulek a mezititulky jsou redakční. 


Zeman pro Rusko pracoval z nízkých důvodů a představitelé Ruska dobře pochopili, že si pomstychtivého a zamindrákovaného starce omotají kolem prstu, pokud mu budou obratně dopřávat pocit, že je významný. Nikdy samozřejmě skutečně důležitý nebyl: vejde do dějin jako tragikomická postava, škůdce a malý ubohý poskok, který nedokázal vykonat nic dobrého, jen se hrbil před mocnými a využíval a zneužíval slabší.

V posledních dnech Zeman vytáhl hlavu z Putinova zadku a obrátil, aby si zachránil kůži. Na pondělním hradním večírku vyznamenal Řádem bílého lva ukrajinského prezidenta Zelenského. Stalo se tak na základě iniciativy poslankyně Barbory Urbanové (STAN), která tvrdí, že její návrh byl „dostatečně promyšlený“, což zní opravdu věrohodně…

Zeman za roky svého působení česká státní vyznamenání zcela zdiskreditoval: představovala si snad paní poslankyně, že uctí Zelenského, když nechá Zemana, aby ho postavil do řady s Gottem, Bohdalovou a Trávníčkem?

Ve skutečnosti umožnila prezidentovi udělat to, co ho dokonale vystihuje: zneužít ke svým potřebám kdykoli kohokoli, v tomto případě muže, který právě bojuje o život své země a nemá čas na to, aby takové sviňáctví vůbec registroval, natož aby se vůči němu mohl vymezovat.

Zelenského měla před putinofilním Zemanem bránit Fialova vláda, byla to její povinnost. Místo toho dělala prezidentovi publikum, poslouchala jeho otřesné žvásty o závisti a Gretě Thunbergové (!), přihlížela tomu, jak vedle Zelenského vyznamenává především místní mentální chudáky, kteří ani ve chvíli, kdy lidé na Ukrajině umírají, nemají dost slušnosti a chytrosti na to, aby tu medaili hanby odmítli.

Nechodit na Zemanovu slavnost

Petr Fiala neměl žádný závažný důvod k tomu, aby na Hrad chodil. Nedá se to vysvětlovat formalitami (nebyl státní svátek) ani politickou nutností (byl to večírek, nikoli oficiální jednání na zásadní téma). Věřím, že Petr Fiala je slušný člověk, ale to, co udělal v tomto případě, nebyl projev slušnosti, nýbrž slabosti.

A k tomu velká politická chyba, neprozíravá snaha předstírat, že teď všichni táhneme za jeden provaz. Netáhneme, žádná politická jednota u nás neexistuje. Zeman se na to pomyslné lano s Fialovou pomocí jen na chvíli zavěsil, možná i s poradcem Martinem Nejedlým. Je příznačné, že se za Zemana teď v Lidových novinách zasazuje dlouholetý Babišův komentátor Zbyněk Petráček, v ohavném článku s výmluvným titulkem „Kádrovat až po válce. Zeman dal svůj svéráz i osobitost konečně do služeb dobré věci“.

Proč se Fiala a jeho vláda nemohli ohledně pondělního žalostného ceremoniálu zachovat stejně jako například předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová a předseda Senátu Miloš Vystrčil, kteří viděli věc jasně a vyvodili z toho důsledky?

Proč místo toho Fiala říká, že jejich postoje „chápe“ a vede další nepřesvědčivé řeči? Premiér neměl chodit na Zemanovu „slavnost“, měl naopak podporovat a prosazovat Zemanovo sesazení z funkce – takhle se lze obávat, že bude nakonec slabý i v jiných otázkách.

V Čechách je časté až obvyklé, že lidé zastávají a deklarují nějaké postoje, ale nic dalšího z nich nevyvozují. Odsuzují Babiše a jeho politické počínání, a přitom přispívají do jeho novin, podporují Ukrajinu, a účastní se galavečera s ruskými šváby, slovy klasika z jedné huby studeně i teple dejchají.

Když tu naopak někdo důsledky ze svého přesvědčení a postojů důsledně vyvozuje a bere věci vážně, říká se tomu u nás „radikalismus“, když se někomu připomíná byť jen pouhý fakt, že každý by měl nést odpovědnost za své jednání, říká se tomu „kádrování“.

Netýká se to samozřejmě jen politiky, například před pár dny se udílely filmové ceny a už jen titulky po slavnostním večeru působily směšně: „Filmový Zátopek si doběhl pro osm Českých lvů. Modrožlutý ceremoniál byl věnován Ukrajině.“ Napadlo vůbec někoho, jak velice blbé je demonstrovat podporu Ukrajině, odívat se do modro-žlutých oblečků, a přitom halasně ocenit film, který oslavuje jednoho z velmi výrazných českých kolaborantů?

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

53 komentářů

 1. Petr Adámek napsal:

  Nesouhlasím skoro s ničím. Předseda vlády se zúčastnil slavnostního předávání státních vyznamenání hlavou státu, což, jak kdesi vysvětlil, je jeho povinnost. Petráčkův článek rozhodně nepovažuji za ohavný. Zátopek je dodnes vnímám jako jeden z nejlepších sportovců všech dob. Za tzv. normalizace neprojevil dost statečnosti a podlehl nátlaku, aby odvolal obvinění komunisty Nového, to je smutné, ale označit kvůli tomu Emila Zátopka za kolaboranta je ubohost.
  O Adamu Drdovi jsem doteď prakticky nic nevěděl, akorát se mi pletl s nějakým zpěvákem. Ode dneška na něj názor mám, a to nikoli pěkný.

  • Ivana napsal:

   a to já zase souhlasím se vším, co je napsáno.

  • petrph napsal:

   Mimochodem, zásada číslo jedna, Nevěřte žádným politikům co říkají, a vždycky si to radši ověřte.
   Takže, vůbec nebyla ústavní, zákonná povinnost předsedy vlády jít na to slavnostní předávání.
   To co bylo, byla dobrovolná „společenská povinnost“, což asi znáte sám, pokud jste někam pozvanej a řešíte zda tam jít nebo nejít. Chce se Vám, nechce. máte na tu dobu jiné důležité věci,…atd.. Nejít tam, ale slušně se omluvit, můžete vždycky, ne?

   No a v případě pana Fialy, bohužel, jak ho sleduji, stává se z něj to čemu se říkalo za socíku papaláš. Že by stál o tu moc, se říct nemá, rozhodovat se neumí, a radši to odsouvá a čeká jak dopadne. Ale strašně ho baví pronášení projevů a vysedávání na slavnostních akcích, což je za současné krize strašně důležitá věc..

   No a pokud se týče pana Zátopka i jiných, co si asi jejich kritici nedovedou představit, že tehdá bylo úplně všechno státní. Takže bez podpory a souhlasu komunistického státu by nikdo nedokázal vůbec nic. Dokonce i Zátopek by mohl běhat leda po louce, ale aby ho pustili i někam na (státní) stadion, nebo dokonce do zahraničí na závody, musel sakra ohnout hřbet, stejně jako všichni ostatní

   • jitka myšková napsal:

    Souhlasím s Vámi. I mne tento postoj docela překvapil. A možná by vůbec nebylo od věci ze sálu odkráčet středem, právě kvůli přítomnosti Nejedlého a Mynáře. Jejich přítomnost považuji za sprosťárnu od MZ i těch dvou mršin.

  • Nemluvě o tom,že pan prezident Zeman prezidenta Ukrajiny nevyznamenal-jen jej navrhl na vyznamenání 28.10.2022.

   • Marcela Tomášová napsal:

    opravdu jste napsala „pan prezident“?

  • Zdenál napsal:

   Soudruzi se budou bít za svého soudruha Zemana do posledního dechu. Pravdou je, že pokud jezdím po Česku, tak jsem se ještě nesetkal s nikým, který by souhlasil s udělením nejvyššího vyznamenání Jiřince. Měl by k tomu být nějaký důvod. Že s ním chlastávala na tvrzi v Novém Veselí důvodem k takové poctě prostě není.

  • Pavlína napsal:

   Naprosto s vámi souhlasím, je to jen špinavá propaganda proti prezidentu republiky

 2. Richard Švehla napsal:

  Za mravnost, věrnost, čest si nic nekoupíš …

  Česká klasika, vyjadřující podstatu naší národní tragédie: „Náš obchod potřebuje talenty všeho druhu. Padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina.“
  Zde k vidění, ten proslavený mlaskavý český humor: http://www.youtube.com/watch?v=NSNBE8KRcbQ

  Mimochodem: Soudruh inženýr Zeman býval vlastizrádce před svým zvolením prezidentem. Po něm byl a je VELEZRÁDCE; viz http://cs.wikipedia.org/wiki/Velezrada

  Richard Švehla

 3. Manitius napsal:

  Pan Drda to se svým občanským rozhořčením docela přeťáp. Ano, Zeman je padouch, velezrádce, škůdce a ztělesňuje různé špatné vlastnosti, které člověka napadnou. Ty dobré se hledají těžko, já tedy tu veřejně viditelnou nenašel žádnou. Ale – Drda chce, aby Fiala šel do konfliktu se Zemanem a Zeman byl obviněn z velezrady. Ptám se – cui bono? A stojí to pár měsíců před novými volbami zato? Já myslím, že ne, proč by si měl zatím úspěšný Fiala špinit ruce? Zemanovy postoje a názory známe všichni, on už škodit nemůže a nechme ho dožít. Až nebude prezident, tak si ho s pánembohem suďme veřejně. Vyznamenání jsou degradací, to víme všichni, dostávají je pofiderní kolotočářští umělci, Zemanovi lísalové, mafiáni a bývalí komunisté. Ti všichni morální sebereflexi nemají. Ta povinná příměs těch, kteří si vyznamenání zaslouží (veteráni, vědci) a sebereflexi by ji měli mít, ji nemají. Chcete, aby Zelenský byl této frašky ušetřen. Jenže byste dosáhl pravého opaku. Pokud by Fiala návrh na řád Zelenskému nekontrasignoval, Zeman by to okamžitě použil ke svému dalšímu sprostému útoku – podívejte, já chtěl navrhnout hrdinu na medaili, ale máme tady členy naší vlády, kteří to odmítají. A hned po sobě zase lidé začnou štěkat.
  Myslím, pane Drdo, že než dát pokaždé průchod spravedlivému hněvu nad Zemanovým vyčuránstvím, je občas dobré držet se přísloví: Někdy je lepší neříct vůbec nic, než se dát s bábou do třenic.

  • jitka myšková napsal:

   Chce to nazývat věci pravým jménem . A né zase něco jiného říkat mimo Hrad a něco jiného na Hradě. To byl byl příklad pro pro lidi. V neděli u p. Moravce zaznělo něco podobného: „Zaplať pán bůh, že MZ už říká něco jiného než před třemi týdny…“
   Nezapomínáme. Komunistický a proputinovský myšlení má hluboko v mozku a nikdy ho nehodlá změnit.

  • Pavlína napsal:

   Pravda, pravda.

 4. toky napsal:

  Předávání vyznamenání? Sraz užitečných idiotů!!

  • Zdeněk Mračno napsal:

   Vás tam nevzali? Asi proto, že jste nic nedokázal…

  • Pavlína napsal:

   Mimo paní Bohdalové, si všichni vyznamenání zasloužili. Ta se vždycky všude vetře.

 5. Radomír napsal:

  Nešťastný Adam Drda, jeho ideologické naříkání nic nezmění na faktu, že prezident má právo udělovat vyznamenávání a že členové vlády a parlamentu na tu akci chodí. A Drdovo naříkání, že vyznamenání dostal Zeman s Bohdalovou je nepěkné.

 6. Luba napsal:

  Jsem rád, že pan Drda má na věc stejný názor, jako já. Zeman je ostudou země, stejně jako tací, kteří mu rovnou pochlebují, nebo ho „jen tolerují“.

  https://lubsus68gmail-com.blog.respekt.cz/statni-vyznamenani-jako-znameni-hanby/

 7. A. S. Pergill napsal:

  Je mi líto, hloupost.
  Putiunovi nalatěla i řada státníků z původní E12 a dalších. Někteří se omočili daleko víc než Zeman. Zatímco Zeman okamžitě po začátku války obrátil a provedl sebekritiku, řada západních politiků podporuje Putina dodnes. A dokonce mu z peněz svých daňových poplatníků financují válku.

  • Toky napsal:

   No a ty jsi naletěl oboum.

   • A. S. Pergill napsal:

    Já jsem naopak před Putinem varoval a o Zemanovi se vyjadřoval, že je nejmenší zlo. To že se Putin jevil jako relativně nejlepší možnost pro vyvedení Ruska z bahna jelcinovské anarchie, jsem psal opakovaně a nic se na mém názoru nezměnilo. To, že (pravděpodobně) udělal naprostou pitomost, na věci nic nemění. Franz Josef I u nás taky výrazně posílil základy právního státu (byť RU bylo něčím takovým jen s přimhouřením očí a dejchnutím na brejle), přestože nakonec zavedl monarchii do války, která znamenala její zánik. A byly to daleko horší masakry než na té Ukrajině (i vůči civilnímu obyvatelstvu – přečtěte si třeba i toho Švejka).

    • skeptik napsal:

     Císař Franz Josef si alespoň dokázal k rozpoutání války obstarat jakýs-takýs důvod. Zastřelili jste mi strejčka, tak dostanete přes hubu. Jestli ten zastřelený strejček měl být důvodem k válce? Neměl. Alespoň si Franz Josef ale nějaký, byť pochybný, důvod našel. Putin nedokázal ani to. Důvody Putinem uváděné jsou pouze nehorázné hovadiny, kterým nejen nikdo nevěří, ale nevěří jim ani on sám. A pochybuji, že by Rakousko-Uherská armáda dokázala za první tři týdny povraždit tolik nevinných civilistů, jako ruští vojáci na Ukrajině.

     • A. S. Pergill napsal:

      Souhlasím s vámi v tom, že Putinovy „důvody“ jsou +- ekvivalentní tomu zabití Ferdinanda. Navíc Srbsko v podstatě přistoupilo na Rakousko – Uherské ultimátum (to je také nutno vzít v potaz).
      Takže suma sumárum ke vpádu rakouskouherských hord do Srbska nebyl ani takový důvod, jaký udává Putin ke vpádu do Ukrajiny.

      Prostě, Putinovi se zachtělo Ukrajiny,. Pokud ji dostane, zachce se mu Pobaltí a Moldávie, a pokud je dostane, jsme na řadě my spolu s Poláky, Slováky a Maďary. Západoevropské státy přijdou na řadu o pár let později, takže toto tažení nemusí vidět jako své bezprostřední ohrožení a USA mají času ještě víc (maximálně jim Puťka vezme Aljašku).

     • skeptik napsal:

      Pergille, zopakujte si čtení napsaného textu. Já jsem ve svém příspěvku nikde nenapsal, že Putinovy důvody jsou +- ekvivalentní důvodům Franze Josefa pro rozpoutání války. Franz Josef si dokázal jakýs-takýs důvod, byť pochybný, najít. Putin si nedokázal najít ani ten pochybný důvod. Důvody Putinem hlásané jsou nehorázné hovadiny, kterým ani on sám nevěří.

     • A. S. Pergill napsal:

      Čili (pokud dobře chápu váš text) Putin cosi hlásá, a to cosi má asi tak stejnou hodnotu, jako to, co hlásal Franz Josef.
      A navíc, ekvivalentní reakci Srbska by bylo prohlášení Ukrajiny, že pouští Krym a východní separatistická území a „denacifikuje“ se vlastními silami – a Putin ji přesto napadl. Protože +- ekvivalentní tomu, co jsem napsal, byla reakce Srbska na rakouskouherské ultimátum.

      Čili Franz Josef byl jednoznačně horší než Putin. Nicméně i on zapůsobil v do jisté míry kladně, protože založil jakési základy demokracie a právního státu (byť oboje v nedokonalé podobě), na nichž mohla vyrůst demokracie První republiky (a nic demokratičtějšího na našem území nebylo a není dodnes).

     • skeptik napsal:

      Pokud myslíte své bláboly v příspěvku 21. 3. 2022 (11:25) vážně Pergille, pak nechápete absolutně vůbec nic. Přechod ze čtení azbuky na čtení latinky vám dělá značné problémy a nezvládl jste jej. To, co hlásal Franz Josef mělo hodnotu mizernou, to co hlásá Putin už nemá hodnotu vůbec žádnou. Další vaše bludy a bláboly už za komentář nestojí.

     • A. S. Pergill napsal:

      Franz Josef dal Srbsku ultimatum. Srbsko s výjimkou výhrad k jednomu bodu toto ultimatum přijalo. Přesto Franz Josef Srbsko napadl.
      Ukrajina byla napadena bez jakéhokoli ultimáta, takže neměla příležitost se k požadavkům Ruska vyjádřit.

     • skeptik napsal:

      Aha, tak proto, že Putin napadl Ukrajinu bez ultimáta jej činí lepším, než byl Franz Josef? Vaše logika je asi tak na úrovni našeho kocoura Pergille.

     • A. S. Pergill napsal:

      Přinejmenším se FJI projevil jako podrazák.

     • skeptik napsal:

      Zato Putin se opravdu Pergille projevil jako „charakter“, jestliže si nedokázal najít ani ten pochybný důvod, jaký měl Franz Josef.

     • A. S. Pergill napsal:

      Aha. Takže když si někdo najde pro své zločinné aktivity nějaký pofidérní a zjevně lživý důvod, tak je „charakter“?

      Je mi líto, tohle neberu. To raději někoho, kdo se chová jako lump a neskrývá to.

     • skeptik napsal:

      Nikdo od vás Pergille nechce, abyste moje argumenty bral. Jen se je naučte pořádně číst. Ten přechod z azbuky na latinku vám dělá opravdu velké problémy. Ještě že nejste Číňanem a nepsal jste původně rozsypaným čajem. To bychom si tu na Hlídacím psu od vás užili.

  • jitka myšková napsal:

   Sebekritika. Hmm. Každá vaše věta je perla.

   • A. S. Pergill napsal:

    Schopnost sebekritiky je nutnost pro každou demokratickou osobu. Mýlit se může každý, ale trvat na omylu za situace, kdy byl chodem událostí identifikován jako takový, je atributem nedemokratických politiků, nebo hlupáků. Německo dodnes Putina podporuje, na rozdíl od Zemana. Holandsko taky a část bruselské squadry jakbysmet.

    • Toky napsal:

     Ta korouhvička už je z toho zmatená.

    • skeptik napsal:

     Německo dodnes Putina podporuje, na rozdíl od Zemana. Holandsko taky a část bruselské squadry jakbysmet. Konec citátu. Tak Německo a Holandsko dodávkou protiraketového systému Patriot na Slovensko podporují Rusy? To jsou mi věci. Byl jste s tím už u lékaře, Pergille? Co vám na to řekl?

     • A. S. Pergill napsal:

      Němci dali jakési rezavé rakety s vyteklými baterkami. Bez generálky (na jakou Ukrajina nemá ani čas, ani prostředky, ani odborníky) nepoužitelné.
      Uvedené státy dodnes odebírají obrovská množství ropy a plynu z Ruska a platí za ně (proto také vetovaly totální odstřižení Ruska od mezinárodního platebního systému). Četl jsem různé odhady výše těch plateb, od 300 000 € po milion € denně, placených Rusku. Ten horní odhad, obávám se, převyšuje Putinovy aktuální náklady na průměrný válečný den (když nepočítám náklady na škody, které se budou řešit až po válce, např. zničení nebo těžké defekty vojenské techniky, které budou muset být řešeny až po válce, na rozdíl od průběžných oprav menších defektů a poškození).

     • skeptik napsal:

      Tu vaši výuku abecedy v Rusku opravdu hrozným způsobem odflákli Pergille. Kdybyste seděl asi tak ve druhé třídě základní školy a přečetl text způsobem, jakým jste přečetl můj příspěvek (20. 3. 2022 (15:06), buď by vám ten text nechala paní učitelka stokrát opsat, nebo by vám napráskala rákoskou. Já bych se přimlouval za to druhé.

     • A. S. Pergill napsal:

      Němci dodali na Ukrajinu staré a nepoužitelné rakety, ještě ze zásob NDR, 30 let nijak neservisované, nefunkční. Prostě, chytrá horákyně. Zato platí Putinovi eura a dolary, až se z nich kouří, a za ty prachy Putin tu válku v podstatě vede.
      Je třeba Německu vzít možnost financovat Putina, to by ho mohlo zastavit. Jinak už se nechal slyšet o probojování koridoru do Kaliningradu (tj. přes území Litvy nebo Polska nebo obou těchto států, A Biden se po…. a prohlásil, patrně ruský agent, že do války s Putinem nepůjde, Kdyby byl v čele USA Trump, tak by si Putin ani neškytl.
      A, je mi líto, pokud se nezbavíme EU v zádech, tak nemáme šanci nad Putinem zvítězit. Pokud ano, můžeme začít těžbu břidličného plynu (my i Poláíci, kteří ho mají patrně velice hodně) a můžeme zahájit „zkapalňování uhlí“ na syntetický benzín (běželo to v Záluží u Mostu za druhé světové války) a zbavíme se z větší části závislosti na ropě. Obojí by Putina bolelo daleko víc než davy na náměstích, neplodně mávající modrožlutými vlajkami.
      V břidlicích pod Polskem je i ropa. Kdesi jsem narazil na odhad, že v břidlicích u pobřeží Baltu je ropy a plynu srovnatelně se zásobami v Zálivu a podobná ložiska jsou i v Kanadě a USA. V USA je začali zčásti exploatovat za Trumpa a zcela překreslili mapu producentů a odběratelů ropy na světě.

     • skeptik napsal:

      Tak vy Pergille víte, že Německo dodalo Ukrajině nefunkční rakety? Vy jste tu dodávku organizoval a ty rakety jste viděl? Ve svém projevu k německému Bundestagu měl prezident Zeleňský k Německu nějaké výhrady, mluvil tam i o Berlínské zdi , ale o nefunkčnosti dodaných raket se ani nezmínil. A kdyby k něčemu takovému došlo, můžete si být jist Pergille, že by Zeleňský něco takového zcela určitě Němcům otloukl o hlavu. Tak že jako už tolikrát jen lžete a lžete.

     • A. S. Pergill napsal:

      Psalo se o tom v odborném tisku a Němwcko za to bylo dost tvrdě kritizováno. Že nečtete, nesledujete – váš problém, ne můj.

     • skeptik napsal:

      Jenže vy Pergille čtete tak nanejvýš Parlamentní listy a Sputnik. Tam jste takové informace skutečně nalézt mohl. Ostatně neuvádíte ani název, ani číslo toho údajného odborného časopisu. Nejspíš víte velmi dobře proč.

     • A. S. Pergill napsal:

      Psaly o tom i „vojenské“ weby.
      A dokonce i zdroje typu Novinky.

     • skeptik napsal:

      Před časem jste mě v jednom svém příspěvku na jeden údajně „vojenský“ web odkázal. Zjistil jsem, že tento web nemá nic společného s Armádou České republiky, ale má velmi blízko k webům dezinformačním. Takové weby si Pergille umístěte někam za klobouk nebo i někam jinam. A ten odkaz na „novinky“ myslíte také vážně? Nechtěl byste mi Pergille rovnou poslat odkaz ještě na starou paní Blažkovou?

  • Pavlína napsal:

   Mám stejný názor.

 8. petrph napsal:

  Že o tom mluvíme ,další podobná zcela zbytečná trachtace se konala „.. ve čtvrtek 10. března 2022 v Míčovně Pražského hradu bezpečnostní konference Naše bezpečnost není samozřejmost“, kde měl velice dlooouhý projev sám premiér Fiala,
  https://www.vlada.cz/cz/clenove-vlady/premier/projevy/projev-predsedy-vlady-petra-fialy-na-konferenci-nase-bezpecnost-neni-samozrejmost-194927/

  Mimochodem v době, kdy Ukrajina zoufale volala o maximální vojenskou pomoc, dokonce i jen humanitní, pro ochranu žen a dětí, v den kdy i u nás už zoufale volala imigrační centra v regionech, že jsou přeplněná ať s tím vláďa něco udělá. V době kdy (a vše souvisí se vším) enormně oscilují ceny nafty a ekonomové volají ať s tím vláďa něco udělá.. Jo mimochodem taky v době, kdy stovky našich dobrovolníků chtějí bojovat na Ukrajině, ale musí čekat až ministerstva projednají? jejich žádosti a předají kamsi ke schválení.. (co se vleče, neuteče)…
  No, napíšu to slušně, pronášením projevů určitě nikomu naši vládní politici nepomůžou, Ani Ukrajině, ani ukrajinským imigrantům, ani České republice ani jejím občanům… To si asi Fiala spletl dobu, takhle mohl pronášet projevy, když seděl v opozici…

  • Pavlína napsal:

   A co tedy měl a má Fiala udělat? Poslat naši armádu na Ukrajinu, riskovat střet s Putinem? I tak už nás zatáhl do válečného koinfliktu, už stejně v téválce jsme.

 9. Fred napsal:

  Zeman,byl a bude křivák!! s ním 50% čechů!! tak co chcete!!

  • Zdenál napsal:

   Bohužel 60 procent. V tomhle dezinformačním boji ruský mužik prostě vyhrál. Stačí se podívat na hlasování při návrhu soudruha Japonce o vystoupení z EU a NATO. Proti byla jenom ODS, Piráti, STAN a TOPka. Kdyby to vyšlo, 40 procent občanů by okamžitě zmizelo přes hranice a většina by se zvacím dopisem čekala na ruské soldáty s touženou budoucností vazalů bolševického Ruska.

   • A. S. Pergill napsal:

    Odchod z EU by byl spíš pro naši obranyschopnost pozitivní. EU se po této stránce chová zcela jednoznačně negativně. Sama vlezla do ruského područí s „obnovitelnými zdroji“ a snaží se tam strhnout i státy, kterým nevládnou hlupáci a Putinovi agenti pro prodej ropy a plynu.
    Po odchodu bychom měli daleko víc prostředků i daleko víc možností zvednout svou obranyschopnost, bez ohledu na „gender“, „lidská práva“ nemakačenků apod. A, mimochodem, mohli bychom daleko efektivněji využívat své energetické suroviny. Pokud by odešla celá V4, tak Poláci mají docela zajímavá ložiska nafty a plynu v břidlicích, podle některých odhadů desítky procent toho, co mají a měly státy kolem Zálivu. Takže závislost na Rusku 0.

    Odchod z NATO by měl smysl tehdy, pokud by se ukázalo, že se v Evropě bude chovat stejně impotentně jako v Afghánistánu. Pak by členství v tomto spolku přestalo mít význam, stalo by se něčím jako spojenectví První republiky s Francií.

  • josef Macháček napsal:

   a co předminulý prezident..???

 10. A. S. Pergill napsal:

  Jiřina Bohdalová, to nejsou jen pokleslé estrády z 80. let, ale i filmy jako Ucho, nebo Kat nepočká. Myslím, že by si s ní měl Zelenský o čem povídat. To samé platí i pro Karla Gotta, s nímž si tedy už popovídat nemůže. Ale i za tím je vidět spousta skvělých věcí, a ne jen režimu nevadící kýče.
  Autor je asi moc mladý na to, aby tahle dílai znal.

Přidávání komentářů není povoleno