Žokej Babiš osedlal Váňu, Chovanec postrádá uprchlíky a Okamura, největší Čech z Čechů

Napsal/a Robert Malecký 8. listopadu 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

Gaius Caesar Augustus Germanicus vulgo Caligula podle legendy přivedl do senátu koně Incitata, šéf hnutí ANO chystá totéž se žokejem Váňou. „Babiš osedlá Váňu do voleb,“ oslavily to titulkem na hranici hlouposti Novinky.cz. Dva roky po sněmovních a rok po komunálních volbách se mezitím Babišovo hnutí začalo dusit vlastními spory. Jeho neukáznění členové shazují po republice jednu radniční koalici za druhou, proces známý jako vévéčkizace jede naplno. Na ministerstvu vnitra v mezičase hledají poslední uprchlíky, kteří ještě nezdrhli do Německa. Prý tu někde aspoň dva budou.

  • Hnutí ANO se kácí zevnitř. Ústí nad Labem, České Budějovice, Praha, teď Brno – tam všude se zhroutily nebo hroutí koalice a vždy je u toho ANO. Slepenec neznámých bez zkušeností z politiky vyfutrovaný lokálními šíbry jinak skončit nemohl. „Hnutí ANO je mladou organizací a standardní stranou se stane, až dvakrát přežije svoji klinickou smrt,“ postrašil nás brněnský lídr ANO Petr Vokřál, který byl v neděli v 06:36 stále ještě primátorem metropole u zatáčky na Vídeň.

Andrej Babiš na vše prý „velmi intenzivně“ dohlíží. Hnutí, kde jsou slova jako politická strana, parlamentní demokracie nebo hlasování nadávkou, jejíž použití se trestá třiceti hodinami nuceného mletí kuřecího separátu, hodlá Babiš zachránit nákupem velkých tváří. Jeho Incitatem má být žokej Josef Váňa. „Pan Váňa je frajer a člověk, co má odvahu,“ řekl Babiš. Váňa už stihl nastínit, čemu by se v senátu rád věnoval, prý podpoře sportu, což je agenda, kterou horní komora v zásadě neřeší, takže je vše v nejlepším pořádku.


Politici a další veřejně činné osoby se den co den „dopouštějí“ zaznamenáníhodných slov, jež je dobré uvést do patřičného kontextu.


  • Z tiskového servisu Policie ČR: „Vážení novináři, srdečně vás zveme na slavnostní odjezd českých policistů do Slovinska, kde budou pomáhat při ochraně schengenské hranice.“ Tak ona už je z toho slavnost, to je dobře. Čechy žádná krize nezaskočí, slávu si udělají, ukázat se může třeba ministr vnitra Milan Chovanec, jako minulý týden při jiném odjezdu policistů do Maďarska, celých padesát jich bylo.

Psisko iniciativu chválí a navrhuje ji rozšířit i na domácí události. Špatný by nebyl slavnostní nástup těžkooděnců před zásahem proti rizikovým fanouškům Baníku a Sparty, třeba. Nebo ještě líp: Vážení novináři, srdečně vás zveme na slavnostní nástup policistů a státních zástupců před domovní prohlídkou u bývalého ministra vnitra Ivana Langera. Zúčastní se Šlachta, Ištvan, Komár, sraz ve 4 ráno pod orlojem, podepsán Hanták, ÚOOZ.

chovanec

  • Ale aby to nevypadalo, že ministr Chovanec jen objíždí mediálně vděčné příležitosti. Na vnitru tento týden zavládla panika, když se ukázalo, že z Česka zmizel poslední známý exemplář uprchlíka a že nebude dál jak strašit lidi. Rodina, která do Česka přišla ze Sýrie v rámci programu MEDEVAC léčit své děti, krátce po příjezdu vajchla do NDR či NSR. „My je nemůžeme přesvědčovat, že jim chceme pomoct za každou cenu. Byla jim nabídnuta pomocná ruka a oni ji odmítli,“ komentoval to Chovanec.

Psisko sdílí jeho dotčení, je to čirý nevděk. Kdo by nechtěl žít v zemi, kde je proti přijímání uprchlíků podle aktuálních čísel agentury Median 70 procent lidí? Když zde máme báječná detenční zařízení, kde mohou to, co z nich nesedřeli převáděči, utratit za jídlo a ubytování, a být v nich navíc společně s dětmi. Česko k tomu nabízí i neocenitelnou jistotu, že nově příchozí neskončí na sociálním dně. To je zde vyhrazeno zcela jiné skupině, se kterou jsme si dali sakra práci, abychom ji na něj zašlapali.

  • Prezident Miloš Zeman v sobotu zajel na sněm Strany práv občanů, aby tam odtud trochu vytrollil veřejný prostor. Tentokrát na své oblíbené téma přímé volby starostů a hejtmanů. „Doporučuji, aby hejtmanem nebo starostou byl zvolen ten, který dostal nejvíc preferenčních hlasů na kandidátce vítězné strany,“ řekl.

S přímou volbou se to má tak, že jsme si ji (prezidentskou) už jednou zkusili s výsledkem, který překonal všechna očekávání. Pamětníci si vzpomenou, že hlavním impulsem k jejímu zavedení byla Tatra hnoje, kterou během poslední nepřímé volby v roce 2008 poslanci a senátoři navezli do Španělského sálu. Šlo tehdy o kulky v obálce posílané poštou nebo důrazné domlouvání Ivana Langera Martinu Bursíkovi (Já ti řeknu, jaká špinavá hra kolem toho byla…). Miloš Zeman je v teprve v polovině svého mandátu a už teď si na šílenou volbu Václava Klause před sedmi lety nikdo ani nevzpomene. Všechno zapomenuto, řada tehdejších zastánců přímé volby si při pohledu na řádění Miloše Zemana jen drbe hlavu.

  • Ale abychom nekončili tak vážně a smutně, povíme si ještě básničku.

okamura

Miluška Krejčířová – Píseň opravdového člověka

My v SPD máme kuráž,
nezviklá nás levný guláš. (…)
Každý dobrý vlastenec,
volí naše hnutí,
zdravý rozum jednoznačně,
totiž k tomu nutí. (…)
A co říci nakonec,
že největším Čechem z Čechů,
Tomio je Okamura,
i když napůl Japonec.

Toto Psisko našlo na facebooku Okamurova hnutí SPD i s prosbou o sdílení. Jistě uznáte, že jí nešlo odolat.

Tak hlavně zdravý rozum a klidné dny.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)