Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.

Znásilnění u Litoměřic a Tomio Okamura. Jak pracují obchodníci se strachem

Policie prověřuje, zda některé komentáře uživatelů na sociálních sítích k případu znásilnění na Litoměřicku nepřekročily meze zákona. Nenávistné komentáře se objevily poté, co místopředseda sněmovny Tomio Okamura zaútočil na Twitteru na redaktorku Českého rozhlasu, která ho konfrontovala s jeho nepřesnými prohlášeními. Uživatelé na Okamurových profilech pak začali novinářce vyhrožovat násilím.

To je fakt síla. Šestnáctiletou dívku z Terezína včera odporně znásilnil na poli u Lukavce v Ústeckém kraji africký…

Zveřejnil(a) Tomio Okamura – SPD dne Středa 19. června 2019

Není to zdaleka poprvé, kdy Okamura využil síly svých stoupenců na sociálních sítích. V roce 2013 třeba veřejně vyhrožoval redaktorce Respektu Silvii Lauder.

„Když o mně nenapíše něco hezkého, zveřejním na Facebooku její mailovou adresu a 70 tisíc fanoušků se s ní vypořádá,“ řekl tehdy k davu na svém mítinku. Případ tehdy popsaly Hospodářské noviny.

Podobné útoky patří k základním metodám práce obchodníků se strachem. HlídacíPes.org je detailně popsal ve své poslední knize, která mapuje české a evropské populisty od Babiše přes Okamuru k Orbánovi a Le Penové a demaskuje jejich podvodné praktiky i skutečné cíle.

Zároveň ovšem analyzuje selhání demokratických elit, které nástup populistů usnadnilo.

 

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

13 komentářů

 1. Oskar (hanák z Hané) napsal:

  On je to s tím znásilněním fake news? Vždyť ten skutek, podle zpráv, vyšetřuje i policie.

 2. Oskar (hanák z Hané) napsal:

  Upřesňuji : “ Šéfka Okresního státního zastupitelství v Litoměřicích Kateřina Doušová v rozhovoru pro veřejnoprávní Český rozhlas popsala, jak pokračuje vyšetřování případu znásilnění šestnáctileté dívky na Litoměřicku, kterého se měl dopustit Afričan“. Tak je to fake news, nebo „blábol“ šefky Okresního státního zastupitelství …“. Nebo co?

 3. liberal shark napsal:

  Tyto metody ovšem na svět nepřivedl pan Okamura, že ne ? Stačí vzpomenout například veřejné napadání spolupracovníků presidenta Trumpa a jejich rodin v USA nebo řádění bojůvek Antifa v Německu.

  • Jan František napsal:

   Současný hyperliberalismus je ideologie již nedbající racionálních argumentů. Nejlepší na ní je že brání i mnohé , kteří jsou zcela neliberální, nedemokratičtí, nesociální, či ideologie hlásající netoleranci a nenávist k jiným(většinou do toho spadají i sami liberálové). Jsou lidé hlásající hyperliberalismus zmanipulovaní? Hloupí? Najatí? Asi jak kteří.

 4. petrph napsal:

  Abych pravdu řekl, už té vaší nové, nové ideologii přestávám rozumět. Přece za všech režimů byla právě ta informace o znásilnění onou poplašnou zprávou, kterou si lidé předávali, vyjadřovali oprávněně strach, požadovali na médiích další informace, na policii i politicích zabezpečení, popřípadě kritizovali bezpečnostní nedostatky i mírnost vůči takových pachatelům. Na tom se ani za bolševika nic nezměnilo – Ani bolševik se neodvážil proti tomu zasahovat.

  Takže dost dobře nechápu, v čemu spočívá vyjímečnost tohoto posthavlovského režimu, že namísto toho pošle svoje policajty aby na sociálních sítích sledovali a udávali lidi zda při svých emočních výrocích k této děsivé události neporušili zákon… ???Může mi to prosím někdo vysvětlit?

  • JB napsal:

   Můžu ti to vysvětlovat, ale otázka je, jestli to chceš pochopit. Znásilnění se bohužel u nás dějí a děly se i před poslední migrační vlnou. Pokud chce někdo dělat z tohoto případu exemplární příklad, co nám hrozí od Afričanů, tak by měl hlavně vědět jistě, že to byl Afričan.
   Ale fajn, můžeme se lišit v názoru na práci paní redaktorky. Tobě se asi její dotazy líbily mnohem méně než mně. To respektuji. Tak teď se zamysli nad tím, co dělá tvoje žena (nebo máma, dcera…). Jak moc budeš v pohodě, když se určité skupině lidí nebude její práce líbit natolik, že se na veřejném místě budou objevovat adresné výzvy k její fyzické likvidaci? Volat policajty určitě nebudeš kvůli nějakým unáhleným emočním výrokům, viď? Budeš nejspíše v klidu čekat, jestli všichni pochopí, že to jsou jen takové debilní fejsbůkové kecy. A doufat, že se nenajde nějaký pan Balda, který to vezme vážně.

   • petrph napsal:

    Ok, pokusím se taky odpovědět, snad to pochopíte Vy.
    1) I u policajtů předpokládám alespoň takovou inteligenci, aby rozeznali na první pohled černocha od bělocha. Tudíž, zrovna v tomto případě ona vynucovaná „politická korektnost“ ala musíme dlouuuho čekat než se úředně zjístí že to je Afričan a až pak to zveřejníme je opravdu, ale opravu hloupá.
    1.5) Nicméně a rovněž v tomto případě. i ta informace že to je skutečně Afričan, který k nám právě přišel z Německa. se proflákla velice rychle, během pár hodin Čili – tajit to i potom bylo už skutečně mediálně – ideologicky hloupé.
    2) Tak ony se ty otázky nelíbily hlavně panu Okamurovi, což chápu. Namísto toho aby se – podle něj v rozhovoru „řešilo“ to co se mělo, totiž že Afričan odsunutý z Německa tady ihned po příchodu znásilnil českou dívku, na něm ta redaktorka chtěla aby jí dokázal že ta informace (která už v té době byla veřejně známá) je pravdivá. Což tedy byla – Ale to si mohla zjistit sama, kvůli tomu snad pana Okamuru vyslýchat nemusela…:(
    3) Pokud jde o ony výroky – tak v případě projevu pana Okamury vidím „nejdrsnější výhrůžku“ ve znění “ měly by se ty (rozhlasové) poplatky zrušit. A v případě těch ostatních, většina z nich je vůči paní redaktorce ve znění „co kdyby se to stalo Vám“, což za žádnou výhrůžku nepovažuji..
    Tedy, až kam jsem došel. Nemůžu ručit za všechny příspěvky. žel nejsem jako naši policajti placenej za to, abych si celej den pročítal všechny příspěvky na internetu a pak za to udával lidi..

    • JB napsal:

     No když se to tak profláklo, tak proč rovnou nepíšeš, ze které země ten chlap emigroval? Že jsou o jeho původu jen dohady dokazuje sám Okamura použitím obecného pojmu Afričan.

     Předmětem nejsou výroky přímo Okamury, tohle Policie nešetří a zbytečně tím plevelíš diskusi. Problém jsou diskusní příspěvky za hranicí zákona, které na svém profilu nechal. Přitom mazat příspěvky legální, ovšem ne podle jeho gusta, to zvládá pan Tomio vždy velmi rychle.

     Že jsi „nenašel“ příspěvky vybízející k fyzické likvidaci novinářky a ignoruješ v perexu článku uvedenou větu „začali novinářce vyhrožovat násilím“ je tvůj problém a v podstatě to dokazuje, že nemáš zájem o diskusi. Máš prostě svůj „jediný správný“ názor a baví tě trollovat na webu média, které s tvým viděním světa nekoresponduje.

   • Jan František napsal:

    Ve Švédsku se ženy pohybují už jen ověřenými taxíky systémem tzv. Door to door. Ale to bude určitě fake a už se těšíme až to u nás bude jako ve Švédsku, Německu apod. …

 5. vala napsal:

  V Dánsku se hroutí právní stát, protože „nízkofrekvenční džihád“ a gangy migrantů přebírají ulice.
  Dánská vláda by neměla být překvapena. Ale zdá se, že je. Tisíce incidentů zahrnující uvolněné šrouby kol na vozidlech, velké kameny nebo bloky házené z dálničních přejezdů a tenké ocelové dráty napínané na cyklistických cestách, které mají stínat hlavy nic netušícím cyklistům, rozšiřují mezi Dány rostoucí pocit hrůzy.

  Ve většině případů se ukázalo, že pachatelé pocházejí ze zemí MENAP (Střední východ, severní Afrika, Pákistán). V posledním vývoji toho, co bylo charakterizováno jako „masivní nízkofrekvenční džihád“, gangy migrantů a uprchlíků arabského či severoafrického původu nyní náhodně střílí nevinné lidi v hlavním městě Kodani, čímž ohrožují život místních obyvatel i návštěvníků tohoto oblíbeného turistického města.

  Tři lidé byli již postřeleni díky divoké formě snahy migrantů dosáhnout svého cíle. Vzhledem k tomu, že všichni zranění byli mladí muži – ve snaze minimalizovat počet budoucích obětí – dánská policie nyní varuje všechny muže ve věku 17 až 25 let, aby se vyhnuli veřejným prostorům v Kodani. Preben Bang Henriksen, mluvčí dánské většinové vládní strany Liberal Venstre je zděšen tak rychlým poklesem bezpečnosti na veřejných prostranstvích ve dříve bezpečném a klidném království:

  „Neměli jsme taková varování od policie od druhé světové války. Je to naprosto nepřijatelné,“ prohlásil Preben Bang Henriksen. Mluvčí opozičních sociálních demokratů Trine Bramsen souhlasí s liberální vládou a označila současnou bezpečnostní situaci za „katastrofu“. Po celá desetiletí, kritici islámu a muslimské imigrace varovali před nezodpovědnými liberálními politiky, kteří povzbuzují přijímání migrantů, nebo uprchlíků z islámských zemí. Dánští politici by proto neměli být překvapeni vznikem tohoto opovržlivého násilí. Ale zřejmě jsou.

  Ve snaze omezit toto zhoršení právního státu – a veřejné bezpečnosti obecně – dánský parlament souhlasil s tím, že bude na domácím území nasazena armáda. Toto nasazení bude dále omezovat schopnosti Dánska plnit své závazky vůči NATO. A to navzdory tomu, že vláda slíbila americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi, že zvýší výdaje Dánska na podporu vojenské aliance.

  A naše media včetně ČT tuto maičkost jako vždy tutlají.

  • JB napsal:

   Zkus třeba uvést zdroj. Ta zpráva zavání velkým cucáním z prstu. Minimálně si odporuješ, když píšeš, že střílejí náhodně, a pak specifikuješ, že střílejí cíleně na mladíky do 25. A hodně zvláštní je i to, že výsledkem tisícovek incidentů, které mají ohrožovat řidiče a cyklisty, jsou tři postřelení.

 6. Oskar (hanák z Hané) napsal:

  Ještě doplnění : „Okresní soud v Litoměřicích dnes rozhodl o vazbě pro cizince, který v úterý poblíž Lukavce na Litoměřicku znásilnil šestnáctiletou dívku. „Jednalo se o vazební zasedání, kde jsme rozhodovali o návrhu státní zástupkyně o uvalení vazby na osobu cizí státní příslušnosti. Je pravda, že ani při výslechu u zdejšího soudu nebylo přesně konkretizováno, jestli se jedná o Afričana z Libye, z Mali…,“ řekl po zasedání předseda litoměřického okresního soudu Miroslav Kureš. „

 7. Tondach napsal:

  Ten „afričan“ přijede vlakem a běží někam na pole, protože kde jinde najít holku, než na poli, že ano…. není vám to nějaký divný?
  A když už se mediálně tak propírá ten „afričan“, tak proč se nenapíše nic o tom, co vypověděla ta nešťastnice?
  A Okamura si zase nevidí do huby! Ten to podává, jakoby se tu začalo znásilňování až teď, jakoby tu nikdy nikdo „z bílejch“ žádnou ženskou neznásilnil …. a bohužel mu to spousta lidí baští!

Přidávání komentářů není povoleno