Zlín se stále ještě nejmenuje Gottwaldov, osamělý snajpr Sobotka a kdo teď porazí tu levnou práci?

Napsal/a Robert Malecký 22. října 2017
FacebookTwitterPocketE-mail

PSÍ UŠI. Několik dobrých zpráv na úvod. Lidé v okolí sídel Agfrofertu si mohou oddechnout, tam už je líp. V některých okrscích už se výsledky blíží Národní frontě. Klid nastal i ve Zlíně, který se vzhledem k propadáku komunistů nebude podle původního plánu přejmenovávat na Gottwaldov. A ještě jedna výborná zpráva: každý z dvanácti uprchlíků v ČR bude mít nyní svého protiimigračního poslance. A ještě jich deset zbude na vydělávání peněz pro vůdce Okamuru.

  • Jen si říkáme, kdo teď porazí tu levnou práci, když ČSSD dopadla, jak dopadla? Osobně se domníváme, že se to zlomilo minulý víkend, kdy premiér Bohuslav Sobotka svolal demonstraci proti svojí vládě a přišla mu na ni většina jeho ministrů. To už i zarputilým voličům ČSSD muselo dojít, že se něco děje.

ČSSD počítá ztráty. Za čtyři roky přišla o 35 mandátů a kmotra Housku, což je sešup srovnatelný jen s poklesem ODS po volbách v roce 2013. Ta jich tehdy ztratila dokonce 37 (a je třeba říct, že komtři ODS se jako muži vybraných způsobů mezi sebou nestřílejí). Jenže zatímco na ODS tehdy musel klečet prezident, 400 policajtů, dvě vrchní státní zastupitelství a Jiří Pospíšil, ČSSD odstřelil osamělý snajpr Sobotka. Good job.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


  • Existuje rozšířený mýtus o úspěšnosti Sobotkovy vlády jako celku. Pokud je zmiňován, mají se většinou na mysli takové ty zákony, které udělaly z hospod a kaváren koutky pro biomatky a jejich děti, zavedení bonzování a státní udavačské loterie a úspěšný model tržní ekonomiky postavený na likvidaci konkurence prostřednictvím zajišťovacích příkazů. Voliči to ocenili: strany koalice ČSSD+ANO+KDU-ČSL získaly dohromady v roce 2013 45,88 %, letos 42,73 %. Tolik k úspěšnosti Sobotkova dreamteamu. My jsme v sobotním zpravodajství marně hledali vyjádření politiků ČSSD, které by tento úspěšný model usadilo do známých volebních výsledků. A tak si pomůžeme starším citátem z ledna letošního roku, který do podzimu vyzrál jako víno:

„Chci vyhrát volby. Babišovi možná nabídnu post ministra financí.“
(Bohuslav Sobotka v rozhovoru pro Deník, leden 2017)

Když teď víme, že koalice jako celek úspěšná nebyla a vidíme ty protichůdné pohyby zisku ANO a ztráty ČSSD a lidovců, vychází nám z toho memento: Není to kvalita vládnutí, ale spolupráce s Babišem, co ČSSD pohřbilo. Vzkaz všem, kdo uvažují o tom, že by ho chtěli korigovat zevnitř vlády.

  • A nyní si prosvištíme některá cizí slovíčka. Volba dnes padla na ústavně-právní pojem abolice.

Článek 63 Ústavy
(1) Prezident republiky dále
… j) nařizuje, aby se trestní řízení nezahajovalo, a bylo-li zahájeno, aby se v něm nepokračovalo,
… (3) Rozhodnutí prezidenta republiky vydané podle odstavce 1 a 2 vyžaduje ke své platnosti spolupodpis předsedy vlády nebo jím pověřeného člena vlády.

Osoby a obsazení: V hlavní roli Miloš Zeman a premiér, resp. Miloš Zeman a premiérem pověřený ministr. Dosaďte si sami dle vlastní zobrazivosti.

Klidnou mysl.

 

Follow @malecak

 
 

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)