facebookový profil Institutu Václava Klause,

Ze zlatého fondu Václava Klause, kdo může za vaše pos*aný životy a vědec Harapes

Napsal/a Robert Malecký 17. dubna 2016

Václav Klaus je ve formě: Včera při obědě, když mu někdo prozradil, že existuje pořad České televize, kam si Václav Moravec zve šéfredaktora Respektu, mons. Halíka, soudr. Dvořákovou, ing. Sedláčka a podobný výkvět širokospektrální pražské inteligence: „A jak vlastně vypadá ten Erik Tabery? Toho jsem ještě nikdy v životě neviděl.“ (z deníku spolupracovníků V.K.). A nyní k méně podstatným věcem.

 • Už jsme o tom několikrát psali, jaký poprask nastane vždy, když hrozí, že z Čechie vajchne i ten poslední migrant. Situace naštěstí zachráněna, za nasazení 150 policistů, dvaceti novinářů a jednoho ministra vnitra bylo 16 iráckých křesťanů lapeno poblíž Ústí nad Labem a dosmýkáno zpět do azylové procedury. „Iráčtí křesťané, kteří se před neúspěšnou cestou do SRN vzdali azylu, o něj dnes opět požádali. ČR nebude hřiště pro hraní azylové rulety!glosoval to na twitteru ministr Chovanec, ať už jeho poslední věta znamená cokoli.

944837_10206428981791392_6456118751786631305_n

Zmínka o novinářích není náhodná, úderka ústeckých žurnalistů se při čekání před služebnou, kam byli Iráčané převezeni, dokonce zvěčnila. „Česko: země, kde má každý uprchlík svého novináře!:)“ okomentoval fotku komentátor Hospodářských novin Petr Honzejk. A policajta. A brzo možná i svého ministra. Jedna ku jedné, ve vyšším zájmu.


Politici a další veřejně činné osoby se den co den „dopouštějí“ zaznamenáníhodných slov, jež je dobré uvést do patřičného kontextu.


 • Matějovi Stropnickému trvalo přesně dva měsíce ve funkci předsedy Strany zelených, než vykypěl. Zato ale pořádně, zásluhu na tom má staronový předseda Pirátů Ivan Bartoš, který mladého Stropnického nadzvedl zmínkou o zlaté mládeži. „No už mi to fakt leze krkem. Jaká já jsem zlatá mládež? Od šestnácti jsem půlku léta trávil na brigádách, abych si vydělal na tu druhou – průvodcoval jsem postupně ve Vranově, v Litomyšli, na Rožmberku a v Českém Krumlově za 38Kč na hodinu, příplatek za každý světový jazyk 2Kč. Během školního roku jsem ve stejnou dobu víkend co víkend chodil na osmihodinové směny 22-6hod zametat pražské ulice, jo, v tý voranžový vestičce s logem Pražské služby (tu firmu jsem měl teď na starost loni na magistrátu), v pauze jsem s bezdomovci na kartónech podřimoval ve vestibulech stanic metra. Po gymplu jsem nastoupil souběžně s vejškou do Literárních novin za 10tis hrubého jako redaktor – na asi pět let, pak přišly další dva roky v Deníku Referendum za 15tis hrubého. No, jsem novinář, PROTO jsem nešel dělat redaktůrka počasí na iDnes, jako většina mejch spolužáků, ani do PR agentury ňáký kosmetický firmičky. Jmenoval jsem se stejně už v roce 2006, kdy jsme získali na Žižkově 10% ve volbách, znovu stejně o čtyři roky později, kdy jsme měli 20%, a zas tak 2014, kdy jsme dali už 27%. Prostě mám dobrý jméno, život ve vatě, už je to tak, práce v tom není žádná. Nemůžu za vaše pos*aný životy. Snažím se je podle svýho nejlepšího svědomí zlepšit.“ (zdroj zde)

Uff, to je litanie. Aby v tom předseda nebyl sám, napište mu na matej.stropnicky@zeleni.cz, jak těžké jste to měli vy. Soupis brigád vítán, bude zařazen do kádrového profilu.

 • Advokáti a mediální zástupci povinného subjektu pod názvem Česká strana sociálně demokratická si nejprve v pondělí v pokladně Lidového domu vyzvedli cash svoje palmáre na tři měsíce dopředu a pak začali vymýšlet, jak naložit s povinností zaplatit 337 milionů korun advokátu Altnerovi. A bylo veselo. „Nechceme, aby celá částka zmizela kdesi v Panamě nebo jiném daňovém ráji,“ zdůvodnil odklad platby mediální zástupce ČSSD Jiří Chvojka.

A to se nám líbí. Daně má už autor těchto slov letos sice zaplacené, ale i tak se nabízí řada možností, jak se státem reprezentovaný touto ČSSD příště vyběhnout. Nechci, aby byly moje peníze použity na sanaci Klokánků, napadá nás jedna taková pěkná, asociální. I s alimenty, podobně pravomocně vyměřenými soudem, by v zemi mohl být brzo ámen. A na jednání s berním úřadem rovnou posíláme Chvojku se Sobotkovou fotkou v kapse.

Screenshot_2016-04-14-20-05-30

 • Lidové noviny objevily skrytou tvář známého tanečníka a filmového milce Vlastimila Harapese. Zatímco my, zaslepení Pražáci, ho známe jen v těchto rolích, ve Varech mezitím Harapes udělal velkou kariéru i jako vědec. Prý astronom, zajímavé.

Tak zůstaňme v očekávání dalších objevů, klidnou mysl.

Follow @malecak

 

3 komentáře

 1. Jan Netopil napsal:

  Pana Taberyho ještě nikdy neviděl ? Tak to panu Taberymu gratuluju. Větší pocty se totiž od Klause nelze dočkat. Gratuluji pane Tabery)).

  • Karel Novotný napsal:

   Kdysi kdesi (v minulém tisíciletí v Česku) … Mladičký elév je ptá Prof. Ing. Václava Klause, mírně se nervozitou zajíká … Tázaný se potutelně usmívá a odpověď odbude půl větou a naopak široce komentuje médium, které elév zastupuje …

 2. jaromir kuryl napsal:

  to zvatlani o brigádách je megahloupi,by mi zajímalo co na to starej stropnickej?

Přidávání komentářů není povoleno
Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies