Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
lidová tvořivost na facebooku, Amateur

Za EET radostnější, Šlachta a Ištvan – dva noví poslanci hnutí ANO a kdo dá smlouvu Vrbovi

Čeští kafíčkáři se na Euru umístili na krásném 19. až 24. místě z 24 účastníků. Jejich nejlepším hráčem tentokrát nebyl jednotlivec, ale skupina chorvatských rowdies, kteří nám přihráli krásný bod s přetěžkým soupeřem. Brankář Petr Čech si pak vylepšil statistiky puštěných gólů v rozhodujícím zápase s Tureckem, na které on je specialista, ze tří na dva, to je krásný úspěch. A to je asi tak všechno.

 • Šéf fotbalové asociace Miroslav Pelta nepřekvapil. Kromě výsledku je s vystoupením českého týmu na Euru spokojen. To je samozřejmě trochu zvláštní věta, hlupáci jsme si mysleli, že ve sportu se úspěch měří právě výsledky. Ale v zásadě se s tím dá souhlasit. Čutálisti žádný skandál nepředvedli, děvky na pokojích se nekonaly, účet sice nesouhlasil, ale nakonec ho někdo zaplatil. „Mužstvo fungovalo. Jediné, co jsme nezvládli, byl zápas s Tureckem, který rozhodl o úspěchu a neúspěchu,“ řekl Pelta a dodal: „Byl jsem s mužstvem přímo v Tours, takže vím, že tam všechno fungovalo a nebyl jediný problém.“

Čili trenér Pavel Vrba bude pokračovat. Na Euru předvedl mimořádný taktický motivační výkon, první dva zápasy využil k tomu, aby z každého dalšího udělal play-off, kde už jde o všechno, jen to prostě nevyšlo. Ale byli jsme jen čtyři výhry od finále, to není zlé. Důvod, proč u reprezentace zůstane, pak mimoděk nabídl v rozhovoru pro iDnes.cz: „Možná se – stejně jako během celého jara – dozvím, kam všude mám jít, ale já žádnou jinou smlouvu podepsanou nemám. Jen tu s reprezentací.“ No a je to.


Politici a další veřejně činné osoby se den co den „dopouštějí“ zaznamenáníhodných slov, jež je dobré uvést do patřičného kontextu.


 • Sněmovní výbor pro bezpečnost se odmítl zabývat výpověďmi důstojníků ÚOOZ a vrchního státního zástupce Iva Ištvana, kteří jim stejně nesměli nic říct, čili divadelní šmíra zvaná kauza reorganizace dostala zase jeden zbytečný obraz navíc. „Dobře inscenované a sehrané divadlo, stejně jako na BRS. Čeho se ČSSD bojí?“ glosoval to na facebooku jeden z režisérů, šéf hnutí ANO Andrej Babiš.

My tedy nechápeme, proč v situaci, kdy hnutí ANO chyběl ke schválení programu jediný hlas, nehlasovali plk. Šlachta nebo žalobce Ištvan. Jako hlavním manažerům volební kampaně hnutí z roku 2013 jim už dávno měl být nějaký ten hlas přiznán, sněmovna je stejně iba žvanírna a lpění na nějakých formálních pravidlech parlamentarismu je obyčajný nězmysel. Však ono na to nakonec dojde, uvidíte.

komárek k ano

 • Náš oblíbenec, poslanec hnutí ANO Martin Komárek, též analyzoval fotbalové Euro s touto překvapivou konkluzí: „Přátelé, neberte to jako reklamu na jedno hnutí. Nemůžu se ale zbavit myšlenky, že zaostávání našeho fotbalu, hokeje i státu za vyspělým světem má společné příčiny: Neschopné manažery a korupci už od žákovského věku.“ To je zajímavé shrnutí á la všechno do jednoho pytle, jen by možná měl někdo panu poslanci říct, že tzv. protikorupční vlna už byla odpískána i z nejvyšších míst, protože se zjistilo, že lid už tolik netáhne.

Daleko zajímavější sonda ovšem přišla v jiném Komárkově statusu, kde nám nechtěně nechal nahlédnout do personální politiky vlastního hnutí. Zde výtažek:
DILEMA REFORMNÍCH STRAN
1) Do politiky se hlásí především blbci a vyžírkové, slušné lidi ponejvíce odrazuje
2) Abyste mohli vyhrát volby, musíte mít ve straně hodně členů
3) Blbci a vyžírkové mají tendenci nominovat se na nejvyšší místa na kandidátce a slušné lidi odsunout dozadu.
Lépe bychom to nenapsali.

FB_IMG_1466586576226

 • Kontrolní hlášení DPH funguje stále lépe a radostněji, zloději a podvodníci, pardon – podnikatelé – už pochopili, o co v kostce kráčí, a sami přičinlivě odezírají ministrovi financí z úst. Přiložená fotografie z jednoho z pražských obchodů nechť je toho důkazem.

Čili klidnou mysl, ještě nás čeká prokazování původu majetku, centrální registr účtů a další drobné úpravy základních práv a svobod.

Follow @malecak

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

4 komentáře

 1. Jan Netopil napsal:

  Nevím sice kdo označil Ištvana a Šlachtu za poslance ANO, ale každopádně to byl -s prominutím,ale i p.Werich toto slovo občas použil- vůl. Anebo člověk navedený druhou stranou. Není k tomu jediný důkaz a kromě toho je to nesmysl.

  • Ondřej Neumann napsal:

   Tento článek je ironickým glosováním dění končícího týdne. Samozřejmě se v případě pánů Šlachty a Ištvana jedná o nadsázku…

 2. Němec napsal:

  Pane Malecký, tak jek měl Hitler svého Goebbelse tak má pan Babiš svého Komárka. Rozdíl mezi Babišem a Komárkem je mimo jiné ve výši osobního konta v bance. Proto si pan Babiš může dovolit vykřikovat do médií, že jsme všichni zloději. On na soudy miliardy má. Pan Komárek může jen vykřikovat, že největší zloděj je Kalousek. Proč pan Komárek nazývá sebe a svého velkého vůdce blbcem a vyžírkou, by měl vysvětlit.

 3. františek napsal:

  hlídací pes,aby se v tom vyznal .to už neni ani sekaná,toto už je sekaná s gulášem a osmi.peníze-procenta-nárůst-dotace-všickii kradů-oni lžů-podnikatele jsou zloději-dph-eet-………..ještě,že máme tak poctivé křišťálové politiky a oligarchy,kteří to tu tak pěkně zachraňují………….

Přidávání komentářů není povoleno