Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
facebookový profil Karly Šlechtové, Hlavně to srdíčko...

Vypadněte z dálnic, vzkazuje Šlechtová, úpadek poslankyně Lorencové a konec soukromého vlastnictví v Česku

PSÍ UŠI. Do říjnového Vítězného února ještě zbývá pár týdnů, ale už je ve společnosti naplno cítit ten kvas nenávisti vůči všemu soukromému, závisti a udávání. Lidé se těší, až to přijde, a politici místo aby je krotili, sami svými nápady ty nálady živí. Je tu ještě vůbec někdo, kdo věří, že to na podzim může dobře dopadnout?

  • Jak smýšlíte o evropských dotacích? Vadí vám třeba kauza Čapího hnízda? Nebo pomalé čerpání? Pokud ANO, vypadněte z našich dálnici a silnic.

„Tak už říkám veřejně, ať kritici evropských fondů nejezdí po našich dálnicích a silnicích zaplacených z evropských fondů či ať nechodí do domovů pro děti či seniory, které byly hrazené z evropských fondů, sbírat populistické body. Neustálá kritika čerpání EU fondů je k ničemu a vede k ničemu.“
(ministryně pro národní smýšlení a jednotu Karla Šlechtová, 31. července)

Velice nás tato myšlenka zaujala. Dokonce tak, že jsme začali promýšlet její uplatnění v praxi. Kdo by takové nařízení kontroloval? Nebo si snad myslíme, že kritici čerpání sami rádi přestanou naše skvělé dálnice využívat? ANO, je tu statečná Celní správa v čele s oddaným Robertem Šlachtou, který stejně nemá do čeho píchnout, protože ho a jeho celníky chtějí vyhodit i z daňové Kobry. Krátký test smýšlení – a ven! To by bylo, aby se nám reakcionářští psi projížděli po D1.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


  • Poslankyně hnutí ANO Jana Lorencová oslavila Mezinárodní den romského holocaustu následujícím příspěvkem:

„Teď prý byl bango, nebo banga, či jak se to jmenuje na Primě. Viděl to někdo?“

My jsme zmiňovaný pořad neviděli, zato v přímém přenosu vidíme úpadek kdysi respektované novinářky. Nejspíš prochází jistou existenciální bilanční frustrací, jak ukazuje další její postřeh z nedávných dní. „Čím silnější mám pocit, že nic nezměním, že je vše rozhodnuto, tím častěji mám potřebu se vyjadřovat ve zkratkách, jako např. běž do pr…“ Čímž bychom kapitolu věnovanou Janě Lorencové tak nějak uzavřeli.

  • Statečná česká policie mezitím pokračuje v proměně bezpečnostní politiky od potírání kriminality směrem ke kontrolám vodáků, stažených okýnek a jiným drobným buzeracím. Na seznam kdysi trestných činů, které už nadále nebudou postihovány, teď přibyl i neoprávněný zábor soukromého majetku. Policie si to v praxi vyzkoušela minulý víkend na technopárty u Osečka, kterou nechala v klidu proběhnout.

„Těšilo se na to mnoho lidí a na místě byla velice silná energie.“
(jeden z anonymních pořadatelů technopárty na serveru iRozhlas.cz, 31. července)

Vše je zcela v souladu s postupující normalizací směrem k socialistickým zítřkům, kdy žádný majetek nebude soukromý, takže je to jedno. Co na tom, že majitelé pozemků se vstupem technařů nesouhlasili a právem od policie očekávali, že jejich majetek ochrání? Nebuďme malicherní, šlo přece jenom o louku. A jak správně řekla středočeská hejtmanka z hnutí ANO Jaroslava Jermanová:

„Chápu naštvanost lidí, kteří museli bez varování protrpět víkend s technoparty. Neschvaluji postup organizátorů uspořádat takovou akci bez komunikace s místními lidmi a obcí, prostě nelegálně. Četla jsem mnoho komentářů, kde si lidi stěžovali na to, že policie nezasáhla. Chtěla bych se však policie zastat. Všichni si dobře vzpomínáme na Czechtek v roce 2005, který policie rozehnala a jakou kritiku za to sklidila. Myslím, že policie udělala co mohla, aby akce neskončila dalším masakrem a věcně a profesionálně pomáhala zajistit pořádek. Policie a středočeská záchranka zaslouží pochvalu.“

My si v duchu pohráváme s myšlenkou, jak by paní hejtmanka chválila policii, kdyby se technaři příště vydali třeba na farmu zvanou Čapí hnízdo.

Tak klidnou mysl. A jestli máte nějaké polnosti nebo jiný majetek, raději ho do podzimu prodejte, dokud má ještě nějakou cenu. Aspoň budete mít na letenku, až to praskne.

Follow @malecak

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

12 komentářů

  1. Kain Václav napsal:

    Další velice pádný důvod,že ANO nesmí vyhrát volby a pokud se tak stane,tak Babiš nesmí dát dohromady 51%.Šlapat mu na přezky jen otevře tu svoji h..u(ústa)

  2. Oskar (hanák z Hané) napsal:

    Paní hejtmanka by měla náklady na to, za co tu policii a středočeskou záchranku v případě nepovolené technopáty chválí, zaplatit ze svého soukromého účtu. To by ještě lépe chápala naštvanost lidí, kteří museli bez varování protrpět víkend s technoparty. A příště by tak hloupě po babišovsku nelhala; s tím chápáním.

  3. Oskar (hanák z Hané) napsal:

    Ještě dodávám, že já zase chápu, ba přímo v duchu vidím, jak se ta policie třese strachem, aby nesklidila kritiku „za to“. Vidím v duchu také „poutnický“ výraz paní hejtmanky když „chápala naštvanost lidí, kteří museli …“, museli a museli. Dík paní hejtmance.

    • Oskar (hanák z Hané) napsal:

      Ještě jednou technopárty, statečná, strachem z kritiky se třesoucí česká (středo -) policie a hejtmanka Jermanová-Pokorná : Babišovo majetek má výjimku, jeho zábor bude stíhán a to co nejpřísněji!

  4. jan napsal:

    Za těch 12 let od Czechteku už PČR dávno měla mít zpracovanou metodiku a postupy jak takovým akcím zabránit.

    • Tondach napsal:

      Těch dvanáct let nebyla žádná taková akce, až teď!

  5. Abra Hám napsal:

    Co se týká techno párty, tak jsem názoru, že nelegální akce se měla přerušit. Kdyby se to ale stalo, tak všechna média budou kritizovat policii! I Vy.

  6. Tondach napsal:

    Ač ani trochu nemusím hejtmanku Jermanovou, tak má pravdu …..
    Zajímavé taky je, že tajná a tedy nepovolená technopárty se objevila zase, když je ministrem vnitra sociální demokrat! Od doby ministra pana Bublana až doteď, žádná taková ohromná nepovolená technopárty nebyla! Že by to byla náhoda? Že by se zase čekalo na zásah policie, aby se mohla hystericky kritizovat jako v roce 2005 kvůli zásahu v Týnci? Že by se zase křičelo, že socani nechali zbít naše děti? Nedivil bych se! Je přece před volbami!

  7. Neužil napsal:

    Především je potřeba se bavit o tom co dovoluji, nebo zakazují zákony a vyhlášky. Policie je placená za to, že dodržováni kontroluje a případně postihuje.

  8. Kukla Frantisek napsal:

    Policie odlozila pripad,kdy zemedelske druzstvo bez najemni smlouvy 3 roky obdelavalo pole,ktera jim nepatrila.Vadi to katastr.uradu,Ministerstvu zemedelstvi ne.

  9. Kukla Frantisek napsal:

    Policie v Kostelci n.L.odlozila oznameni,Zemedelske druzstvo 3 roky obdelava a sklizi bez najemni smlouvy,nic neplati,chova se jako by stale byla totalita.Vadi to Kat.uradu,ktery doporucil obratit se na policii.Ministerstvu zem.to nevadi,domnivam se,ze jim plati i dotace.F.Kukla.

    • Oskar (hanák z Hané) napsal:

      Vás to, pane Kukla, skutečně překvapuje? V ČR?

Přidávání komentářů není povoleno