Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.

Je to všechno kampáň, Jurečkův brácha má príma bráchu a Zeman vlevo dole vedle Trumpa

PSÍ UŠI. Sociální demokracie vyhlásila válku levnému máslu a vyrazila na kampaň. Její šéfové po čtyřech letech v ministerských kancelářích zjišťují, jak na tom země ve skutečnosti je, kolik lidé berou a tak podobně, a nestačí se divit. Do toho hrozí vánoční zásobovací krize, a navíc ten rum. Nevypadá to moc dobře. Na situaci kolem másla ovšem reagoval i šéf hnutí Andrej Babiš: Nech Kalúsik povie, koĺko má doma másla! Tolik to nepodstatnější, pojďme k některým dalším událostem uplynulého týdne.

 • Veřejnost se v posledních týdnech nechává vzrušit sérií reportáží novinářky Saši Uhlové o otřesných podmínkách, v nichž a za nichž pracují nejhůř placení lidé na českém pracovním trhu. Potud je věc celkem jasná, téma je živé a reakce patřičně bouřlivé. Málem by v této souvislosti ovšem zapadlo vyjádření skupiny Agrofert, jejíž jeden závod novinářka rovněž navštívila.

„Není jistě náhoda, že paní redaktorka Uhlová si vybrala právě Vodňanskou drůbež z koncernu AGROFERT, i když v České republice existují desítky jiných potravinářských firem. A není jistě náhoda, že své reportáže zveřejňuje měsíc před volbami. Její cíl je podle nás naprosto jasný. “
(z vyjádření skupiny Agrofert, 13. září)

Je to prostě kampáň a účelovka. Nám v této souvislosti nezbývá než ocenit, jak Andrej Babiš, hnutí ANO i mateřský Agrofert drží, jak přijdou nějaké problémy, jednotný firemní styl.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


 • Ministr zemědělství Marian Jurečka kromě toho, že za jeho ministrování možná přijde domácí publikum o tuzemák, má taky staršího bratra. A bratr Lukáš pracuje jako jeho poradce na ministerstvu. Zadarmo. A ministr Jurečka nechápe, v čem je problém.

„Volby se blíží, je třeba hledat cokoliv. Práci dělá zadarmo a jen je oficiálně veden jako poradce. Vystudoval MZLU v Brně, dvacet let pracuje v zemědělství, aktivní člen Zemědělského svazu, myslím, že podnětů z praxe nemá statni správa nikdy dost. Prakticky všichni poradci jsou lidé, kteří jsou z praxe a pomáhají dávat dobrou zpětnou vazbu z praxe pro naši práci.“
(reakce ministra Jurečky na facebooku, 18. září)

Všechno je to samozřejmě krystalicky průzračné, což o to. Jenže to má ještě druhou rovinu – jsou věci, které penězi nezměříš a nevyvážíš. Třeba taková vizitka poradce ministra. Jsou kruhy, kde má svoji váhu, a dokonce ne nutně hned, ale třeba až bratr Jurečka ministrem nebude. Což je taky důvod, proč se prostě tyto věci ve slušné společnosti nedělají a ministři si své bratry, ženy a milenky na ministerstvo nevodí.

 • Neděláme to často, protože k tomu často nebývá důvod, ale musíme zde zaznamenat i obří diplomatický úspěch, který utrpěl prezident Miloš Zeman. Konečně došlo na avizovanou schůzku s jeho méně významným americkým protějškem Donaldem Trumpem. Jak ukazuje série fotografií, nebyla to sice úplně schůzka na nejvyšší úrovni, ale věříme, že si z ní prezident Trump odnesl jen a jen pozitivní dojem. (na fotografii je Zeman vlevo dole)

 

 • Je o nás známo, že rádi dáváme prostor hlasu lidu, a to zejména v situacích, kdy jde o příspěvky překvapující objemem ducha či jinak obohacující náš pohled na svět. Patří i k nim i tento z jedné z fanouškovských skupin Tomia Okamury.

Skvělá práce. A co zajít třeba až v pondělí? No nic, to nás jen tak napadlo…

Tak klidnou mysl.

Follow @malecak

 

 
 

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

1 komentář

 1. nováček napsal:

  „Není jistě náhoda, že paní redaktorka Uhlová si vybrala právě Vodňanskou drůbež z koncernu AGROFERT, i když v České republice existují desítky jiných potravinářských firem. A není jistě náhoda, že své reportáže zveřejňuje měsíc před volbami. Její cíl je podle nás naprosto jasný. “ (z vyjádření skupiny Agrofert, 13. září)
  Je to prostě kampáň a účelovka. Nám v této souvislosti nezbývá než ocenit, jak Andrej Babiš, hnutí ANO i mateřský Agrofert drží, jak přijdou nějaké problémy, jednotný firemní styl“.
  Ano, chybí jen – sorry jako … a osvědčené všetcí kradnú.
  „… ministři si své bratry, ženy a milenky na ministerstvo nevodí“.
  Ále, vodí, jak je patrno z předchozího v článku. Aspoň ministr Jurečka vodí a třeba i ostatní z KDU-ČSL, ale ti to úspěšně tají. Zatím.
  „(na fotografii je Zeman vlevo dole)“
  Uprostřed dole je pak opravdový Trump a vpravo dole jeho žena – ta současná.
  Skutečně je to úspěch prezidenta Zemana a to opravdu, ale opravdu, obří!
  „Skvělá práce. A co zajít třeba až v pondělí? No nic, to nás jen tak napadlo…“
  A co takhle nechat to na pondělí všichni? Myslím všichni oprávnění voliči, do jednoho. To by byla …

Přidávání komentářů není povoleno