Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
facebookový profil Karla Šlechtová, Ministr obrany Rambohafik Jess

Vládní potulný cirkus na cestách, zase ta Karla a jak dlouhé máte vodítko?

PSÍ UŠI. Kontrolní otázka: Jakou kadenci má seznam manažerských úspěchů Jaroslava Tvrdíka? Ano, tatatatatatatata. My jsme navíc z dobře informovaného zdroje zjistili, že součástí portfolia, kterým Tvrdík ručil za dluhy u J&T, byl Pražský hrad i s prezidentem. Oboje teď bude prodáno v dražbě na Aliexpressu. Tolik k dobrým zprávám z mezinárodní scény, pojďme do regionů.

Na úvod několik poznámek k potulnému cirkusu značky Vláda ČR, který v pondělí přijel v rámci kontinuální kampaně hnutí ANO do Ústí nad Labem:

Ještě nikdy nebylo v krajském městě vidět víc než jednoho policajta najednou, a to jen proto, že zabloudil cestou pro svačinu. Během návštěvy vlády stáli po čtyřech na každém rohu, působili dost vyděšeně. Premiér Babiš se pod jejich ochranou vydal do ghetta v Předlicích a řekl, že je tam bordel.

„Ta čtvrť, kterou jsme navštívili, Nové Předlice, je úplná katastrofa. To jsem ještě v životě neviděl.“
(premiér objevuje Ameriku v Ústí nad Labem, 14. května)

Děkujeme za informaci a jdeme dál. Ministr dopravy Dan Ťok slíbil, že možná opraví zavalenou železniční trať Lovosice-Teplice, kterou slíbil opravit už loni, ale pak se ukázalo, že to byla jemně řečeno alternativní pravda. Petici za zachování trati ministr podle dostupných informací zatím nepodepsal. V závěru představení delegace položila věnec ke hrobu neznámého pudla a odletěla zpět na zimoviště cirkusů a varieté. Tak zas někdy, kluci a holky.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


  • Když už je řeč o pudlovi. Ministryně obrany Karla Šlechtová dostala čelíčko neboli jazyk od nezávislých novinářů z Lidových novin, kteří na ni vytáhli výdaje za VIP salonek a přednostní odbavení na ruzyňském letišti. A přitom, jak ukazuje obrázek, to byla právě tehdejší ministryně pro místní rozvoj, kdo se chlubil, jak létá economy, když v březnu 2017 mířila do Varšavy „zaburcovat a zahřmít“ na své evropské kolegy.

Případ Šlechtová nám poslouží jako ukázka slepoty, kterou trpí ovce v sektě zvané hnutí ANO 2011. Když před třemi lety stejní novináři ze stejného deníku, do jehož chodu pan předseda na zdraví dětí zásadně nezasahuje, zahájili dělostřeleckou přípravu na zničení ministryně spravedlnosti Heleny Válkové, také se divila. A vinila média. A ovšem – kampaň. V tom nezklamala ani Šlechtová.

Tak jo. Věc má ovšem ještě vývoj, se kterým málokdo počítal. Šlechtová se nevzdala a lidově řečeno naprášila ostatní kolegy ve vládě, že oni přece salonky využívají taky a jestli to nechce pan předseda prověřit. A pan předseda že prověří. Takže kupujeme popcorn, tady bude ještě veselo.

  • Existuje v krásném Polabí město Litoměřice, ve kterém vládne pevnou rukou místostarosta a poslanec za ODS Karel Krejza. Loni vyřešil problém s uprchlíky, kteří se v Litoměřicích nevyskytují (logiku v tom nehledejte), a zakázal na koupališti burkiny. Letos se blíží se volby, a tak se v Litoměřicích strategicky rozhodli naštvat nejpočetnější skupinu voličů a vyhláškou zkrátili pejskařům vodítka na 1,5 metru. Kde je vyhláška, je i kontrola a moc, a tak do ulic hned vyrazili strážníci.

„Jeden majitel měl psa na krátkém vodítku, druhý na desetimetrovém a psi se chytli. Kdo byl na vině? Oba splňovali vyhlášku. Co s tím? Proto se zřídila novela, a je to bez diskusí.“
(strážník Marian Petržilka má rád jasno, 18. května)

Nevíme, školy nemáme. Ale přijde nám ta logika delší vodítko – agresivnější pes poněkud vymknutá. Trochu tušíme, že bude brzy strážník Petržilka přivolán k situaci, kdy se servou psi, co vyhlášku splňují, jen prostě šli moc blízko sebe. A zase to bude s diskusemi. Nepřejeme nikomu nic zlého, ale hledání jistot ve vyhláškách a zákazech nikdy k ničemu dobrému nevedlo.

  • Ještě o kousek severněji leží město Rumburk, kde si v sobotu připomínali 100 let od událostí zvaných rumburská vzpoura. Přijel i předseda Senátu Milan Štěch a měl moc hezký projev.

„V souvislosti se vznikem ČSR málo mluvíme o významu milicí. Promiňte, legionářů.“
(Milan Štěch feat. Sigmund Freud, Rumburk, 19. května)

Prostě kdo se má ve všech těch historických událostech už vyznat, je toho na lidi moc. Tak klidnou mysl.

Follow @malecak

 

 

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

2 komentáře

  1. Pamětník - bohužel napsal:

    Proč tolik nářků při volbě správného řešení problémů s pejsky? Jako pejskař „každá, včasná,preventiivní, rozumná a snadno vymahatelná“ opatření vítám. A tomu mozku z Litoměřic bych doporučoval, aby problémy řešil detailněji. Kupř., aby obecní vyhláškou upravil vzdálenosti (lépe možná aby určil i světové strany) kudy se budou psi se svými paničkami míjet. Dále nezbytně rozšířit chodníky na min. vzdálenost 2x 1,5 m délky vodítek, a zákaz vzájemného očuchávání. Menší rasy kupř. do cca 3 kg ( po převážení) by měli pejskaří po městě přenášet (ovšem nikoli ve výšce na zapnutém obojku) atd. atd. – To by v tom byl čert aby další volby v Litoměřicích nevyhrála ODS – vždyť (podle úsloví guru ODS V.K.) každý v tomto státě přece ví, že na chudé a nově i na pejskaře platí přísné tresty.

  2. Tomáš napsal:

    Psí uši mě vždycky hodně rozesmějou, někdy až smíchy pláču. Je to dost dobrej relax, moc děkuju. Konkrétní témata neřeším, užívám si komentáře a zdravím všechny opravdu vtipné redaktory. Díky ???

Přidávání komentářů není povoleno