facebookový profil Andrej Babiš, Dlaždice pro premiéra

Vláda jako demi sekt, zpovykaní Pražané primátorce nerozumějí a kam patří brněnský falus

Napsal/a Robert Malecký 11. března 2018

PSÍ UŠI. Měli jsme v týdnu velkou slávu, prezident skládal slib. Chtěli jsme se tomu původně věnovat v reportáži stránkové až dvoustránkové, ale nějak nám nakonec přišlo, že není o čem psát. Tak snad příště. Nyní k některým podstatnějším událostem.

 • Premiér Andrej Babiš předstoupil před sněmovnu, aby obhájil kroky svého kabinetu v demisi. Debata se samozřejmě vedla i o samotný pojem demise, protože v dnešní době už není svaté nic, a došlo i na tento pozoruhodný výklad.

„Lidi mají možná pocit, že vláda v demisi vlastně nic nedělá. Demi je francouzsky půlka, že jsme asi poloviční vláda. Není to pravda. My skutečně pracujeme.“
(z projevu předsedy vlády na schůzi sněmovny k personálním čistkám, 9. března)

Demi je skutečně francouzsky půlka, příslušníci lidu popelnicových polí znají ze Silvestra coby demi sec (krajově též demi sekt neboli Bohemka). Má to jen malý háček, a totiž že původ slova demise s francouzským demi nijak nesouvisí. Pochází z latinského dimissio, neboli rozpuštení, propuštění, zbavení úřadu. Tož tak.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


 • Ale byl to projev pozoruhodný i jinak.

„Takže já bych chtěl říct našim občanům, že vláda v demisi (…) pracuje. Naše vláda přijímá zákony.“

To je samozřejmě třeba ocenit. Je tedy trochu nezvyklé přijít s takovým prohlášením na půdě parlamentu, který má podle dosud platné Ústavy tak nějak na přijímání zákonů monopol. Ale co není, může být, všechno by se zjednodušilo, stejně ty parlamenty každého jen otravují. V konečném důsledku by se vyřešila i ta protivná otázka důvěry, prostě si Babišova vláda přijme zákon, že tady navždy vládne Babišova vláda, a je posekáno. Zvláštní, že to ještě nikoho nenapadlo.

 • A lid si toho váží a svému vůdci projevuje spontánní oddanost. Jak ukázali účastníci středečního Fóra českého stavebnictví, kteří předsedovi vlády předali vskutku vkusný dárek.

Zdroj: twitterový účet Barbory Peterové, 7. března

Na vysvětlenou: Barbora Peterová není členkou Babišova fanklubu na sociálních sítích ani pracovnicí marketingového oddělení některé z dlaždičkáren, ale mluvčí vlády ČR.

 • Maká se i v Praze, tedy myšleno na magistrátu. Jenom ti Pražané, ti to dream teamu vedenému primátorkou Adrianou Krnáčovou kazí.

„Myslím, že Pražané jsou trochu zpovykaní s dopravou, protože když jsem v zahraničí a čekám deset minut v zácpě, tak v Praze už by bylo povstání a skandál.“
(Adriana Krnáčová oznamuje své rozhodnutí znovu kandidovat do čela města, Novinky.cz, 10. března)

Existuje zaručený způsob, jak obhájit mandát ve volbách, a to v několika krocích: Vyfoťte se s Andrejem Babišem a vyhrajte volby. Čtyři roky nepohněte se stavbou okruhu. Nechte spadnout nebo zavřít pár mostů. Zaveďte přívoz jako páteřní komunikaci. Vynadejte voličům, že jsou zpovykaní. Vyfoťte se s Andrejem Babišem a vyhrajte volby. Funguje to.

 • Ženy oslavily svůj svátek a spolu s nimi i český korporát. Nevtíravě, jak jinak.

Blahopřání k MDŽ v podání týmu serveru Mapy.cz, 8. března

Prostě vkusných vtípků není nikdy dost. Klidnou mysl.

Follow @malecak

 

 

Čtěte též

Reklama

5 komentářů

 1. Anna Mezenska napsal:

  Té dlaždičce schází bochník chleba se solí a kytice rudých karafiátů. Možná také soudružské pozdravy kolektivu krmiček z Peček.

 2. Weber napsal:

  Premiér Andrej Demi (dejmi?) Babiš není zpovykán? Od kdy?

 3. Kain Václav napsal:

  Pražané si budou volit brzy nového primátora.Krnáčová nemá šanci právě proto že pupeční šňůrou spojena s Babišem.Byl to Babiš kdo ji tam dosadil.Demonstrace v poslední době proti Babišovi o něčem vypovídají.

  • Pamětník - bohužel napsal:

   Neuvolní primátorské křeslo pro „osvědčenou“ paní Kleslovou? Jak asi na její kandidaturu odpoví mladí Piráti a jejich voliči?

 4. Oskar (hanák z hané) napsal:

  Pane Malecký, dobrý, ba velmi dobrý.
  Nebojíte se ale, když vzpomenete, v souvislostí s etnickým původem vládnoucího (a zákony schvalujícího, protože vládu řídí) „demipremiéra“ Andreje Babiše, na slovenský národní zvyk jak „řešit“ nežádoucí, protože neposlušné a všetečné, novináře?

Přidávání komentářů není povoleno
Reklama