Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.

Vítejte v obludáriu, jak ministr Brabec sestavil potulný cirkus a početní úloha ze šesté třídy

PSÍ UŠI. Několikrát jsme (si) zde slibovali, že až bude po volbách, že to všechno snad už skončí. Ale ne. Mýlili jsme se. Dokonce začínají znít komentáře o konci demokracie v Čechách a vládě lůzy. To je ale hluboké nepochopení. Lid se chce prostě jen bavit – jak ostatně ukazují i Okamurovi najatí herci v našem úvodním videu. Tak vítejte v obludáriu.

 • Hnutí ANO sestavilo vládu. V úloze dvorního šaška v ní bude i dosavadní ministr životního prostředí Richard Brabec, který se takto pro iDnes.cz rozpovídal o svých plánech.

„Od 13. budeme pracovat permanentně, soboty, neděle.“

Proč, proboha? Copak jsme ve válce? Vždyť Babišova vláda nemá ani program a žádný mít nebude, o čem si budou celé víkendy povídat?

„Nový kabinet bude v kontaktu i během vánočních a novoročních svátků.“

To budou mít všichni radost, zejména jejich manželé, manželky a partneři třetích pohlaví. To budou o svátcích sedět na Čapím hnízdě a pojídat smažené lemury?

„Nebudeme si psát dopisy, budeme si povídat. Budeme daleko víc v terénu, méně tady ve Strakovce a více budeme jezdit po celé České republice.“

To je samozřejmě úplná zhůvěřilost. BUDEME SI POVÍDAT. Strejda Brabec si vezme ministry na klín a budou si povídat? Komu to chtějí nabulíkovat? Samozřejmě, že si budou psát dopisy, protože se to jmenuje spisová služba a prostě to tak chodí. Nebo chce ministr Brabec návrhy zákonů do sněmovny tamnímu předsedovi pro nevydání Babiše telefonovat? S ministryní Šlechtovou na klíně?

„Představil i nápad, o kterém Babiš prý ještě neví, že ministři budou jezdit autobusem, aby mohli věci lépe probrat, než když všichni přijedou každý svým autem.“

Závěr: ministři budou bydlet v Průhonicích u Babiše v Sokolovně a místo do Strakovy akademie budou v autobuse obrážet republiku. Takže to nebude vláda, ale potulný cirkus.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


 • Prezidentský kandidát Jiří Drahoš má vážné obavy z Ruska, konkrétně z toho, že se medvěd snaží ovlivnit české volby. Sešel se proto s premiérem Bohuslavem Sobotkou (jako fakt), ten ho ujistil, že i vláda bere tato rizika vážně. Drahoš uvedl, že schůzka měla preventivní charakter.

„Nemám žádný důvod pochybovat, že k ovlivňování voleb docházelo.“
(Jiří Drahoš o působení ruských trollů, ČTK, 1. prosince)

 V zásadě se po důkladném prozkoumání české povolební krajiny s panem profesorem shodujeme, že letošní sněmovní volby v ČR vyhrálo (samozřejmě vedle Institutu Václava Klause) Rusko. Máme však malou poznámku k vedení Drahošovy politické kampaně. Existuje celá škála možností, jak dělat marketing špatně a ještě hůř. A pak, někde daleko za všemi myslitelnými faily, je pokus udělat si kampaň zapojením mistra volebních preferencí Bohuslava Sobotky. To jen na okraj.

 • Zabrousíme dnes i do vlastních, tedy novinářských řad. Samozřejmě proto, abychom se škodolibě pobavili. Na iDnes.cz sedí v ekonomické redakci novinář(ka) se značkou -are-, a ta umí takhle pěkně sčítat procenta.

Nebudeme redaktorku posílat zpátky do šesté třídy, to už je nejspíš zbytečné. Naopak se nám líbí představa, že bychom úlohu otočili a zkusili třeba v Česku spočítat nekuřáky. To máme 63 % mužů a 71 % žen, dohromady pěkných 134 % populace. A pak že se zavedení protikuřáckého zákona nevyplatilo.

Tak klidnou mysl a procvičte si přes zimu procenta, ať nejste za blbce.

Follow @malecak

 
 

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

17 komentářů

 1. Petr Kozousek napsal:

  By me zajimalo, kolika lidem by to doslo s tema procentama. Jinak pekna demagogie v praxi jak presvedcit lidi ze je u nas tolik kuraku 😀

 2. teufel3424 napsal:

  Mě by ohromně překvapilo, kdyby někdo v MFdnes uměl trochu počítat, vždyť jim to k ničemu není. Matka strana rozhodne a list přetiskne její stanoviska, a vo tom to je.

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   Kdyby matka strana! Ale on je to přímo pan majitel (schovaný za svěřenecký fond), který říká co a jak.

 3. nováček napsal:

  „Závěr: ministři budou bydlet v Průhonicích u Babiše v Sokolovně a místo do Strakovy akademie budou v autobuse obrážet republiku. Takže to nebude vláda, ale potulný cirkus“.
  Pane Malecký, Vy jste čekal od vítězství ANO 2011 ve volbách něco jiného?
  Překvapivé je jen to, že to pan dvakrátministr Brabec přiznal tak rychle a bez mučení (které by si ovšem, za ten špiclovací zákon o černém kouři z komína, zasloužil)

 4. Josef původní napsal:

  Paní redaktorka Babišových rozhledů sice procenta příliš neovládá, ale mačkat tlačítka na kalkulačce dovede. Více ke své práci zdá se nepotřebuje.

  • Jolana napsal:

   …. nedovede ani to mačkání tlačítek. 37+29=66 a ne 68.
   Babišovi kývači budou v autobuse makat (na čem asi?) a dělat kaampááň.

 5. Tondach napsal:

  Brabec se jako naprostý blb choval od začátku! Jeho výroky kolem „reorganizace policie“, ohledně vydání Babiše a Faltýnka a jeho neuvěřitelné lhaní o dopisu kolem lithia to jen dokazují! Ostatně s tím lhaním v ANO není nijak osamocen, tam v rámci ochrany šéfa lžou všichni nepřetrřitě!

  • Weber napsal:

   Co se Vám nelíbí na tom, že členové cirkusu ANO táhnou za jeden provaz? Tak to má být, když chcete něčeho kolektivně dosáhnout, aby si to všichni pamatovali. Zdá se, že i to nadšení veřejnosti pro věc nechybí, tak co?! Mne znepokojuje jen to, že netuším komu ti pevní a jednotní členové cirkusu ANO upletou z toho pevného provazu smyčku, ale jsem ve střehu, co kdyby i na mne.

   • Oskar (hanák z Hané) napsal:

    Máte pravdu, Není na tom nic divného, když mafiáni táhnou za jeden provaz, a máte pravdu i v tom, že z toho provazu upletou smyčku.
    Nám všem, tedy i Vám.
    Budoucí ministři – caporegime, to už avizovali, ten přes policii bude instruovat a dohlížet na jednotlivé policisty, aby vyšetřovali jen to co se famiglie netýká, ten přes zdravotnictví bude stahovat peníze z nemocnic snížením počtu lůžek, aby bylo na dotace pro skupinu AGROFERT, kterou si Capo di Tutti Capo schoval nuceně do svěřeneckého fondu, ta přes finance státu – firmy ČR, už zařizuje „klekání“ za účelem likvidace neposlušných konkurentů, co si nedají říct.

    • Oskar (hanák z Hané) napsal:

     Kterou tu máte na mysli? Snad tu dámu – náměstkyni na MF, co pečlivě studuje spisy Finanční správy, a posuzuje kdo je podezřelý, že neodvede daně a pak prokonzultuje s Šéfem na koho se doopravdy „klekne“?

     • s-22 napsal:

      Tak nevím, zda jste schizofrenik, nebo jste si jen popletl, pod jakým nickem se zrovna podepisujete. I když variant není mnoho…

     • Jan rich napsal:

      Jste zašprclý.Někdo Vám šlápl na kuří oko.Chce to napařit a vydloubnout.

    • Jan rich napsal:

     Ten antibabišizmus máte pořádně zažraný pod kůží.Máte k tom u argumenty,nebo jen papouškujete?O korunových dluhopisech slehl pes,“Čapí hnízdo“ je pod nebývalým dozorem,v užívání zemědělské půdy s dotacemi je Babiš pidimužíkem proti ostatním.Nemohl byste konečně užívat svého,u nás říkajícího selského rozumu?

 6. Petr Callo napsal:

  Nechci sahat nikomu do matematického svědomí, ale jestliže by u nás nekouřilo sto procent žen a sto procent mužů, bude mít naše republika dvěstě procent nekuřáků? Někdy nestačí jen počítat, je třeba i umět logicky myslet. Nechci ale dehonestovat autora tohoto článku, chybička se může vloudit každému.

  • Robert Břešťan napsal:

   On na tu chybičku právě autor článku poukazuje.

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   Nejste Vy jeden z těch, co je jich rozumové schopnosti, nikoliv „matematické svědomí“ hodnotí náš prezident tak nepěkně?

 7. Jan rich napsal:

  Novinářští žvejkavci,vynechte nás coby kozy.
  -Dvotní šašek Richard Brabec je Váš produkt.
  -Babišova vláda předloží parlamentu svůj vládní program a požádá o důvěru.
  -Jak už teď víte,že Babiš žádný program nemá?
  -Nedělejte ze sebe a naotočku z čitatelů blbce.Při svém intelektu je vám přeci jasné,že nová vláda není koaliční,ale jednobarevná.Tudíž se tedy shoda vlády neděje přes kompromisy.Tvoří se tedy jednotou té jednobarevné hrstky.Celkem jednoduše.Lid však byl zvyklý,že se tak děje komplikovaně přes různé ústupky.Proto chce ANO vyjíždět mezi své voliče a sympatizanty a svůj postup jim vysvětlovat.Pochopil jste?
  -Tento krok Drahoše mu přinesl jen záporné body.Snad podobné kroky nezopakuje.
  -Váš přepočet nekuřáků ze statistiky mi připomíná film,kde jednomu přepočítávají počet prstů a usvědčí ho,že jich má vlastně 11.Zamyslete se nad sebou.

Přidávání komentářů není povoleno