Vítejte v obludáriu, jak ministr Brabec sestavil potulný cirkus a početní úloha ze šesté třídy

Napsal/a Robert Malecký 4. prosince 2017
FacebookTwitterPocketE-mail

PSÍ UŠI. Několikrát jsme (si) zde slibovali, že až bude po volbách, že to všechno snad už skončí. Ale ne. Mýlili jsme se. Dokonce začínají znít komentáře o konci demokracie v Čechách a vládě lůzy. To je ale hluboké nepochopení. Lid se chce prostě jen bavit – jak ostatně ukazují i Okamurovi najatí herci v našem úvodním videu. Tak vítejte v obludáriu.

  • Hnutí ANO sestavilo vládu. V úloze dvorního šaška v ní bude i dosavadní ministr životního prostředí Richard Brabec, který se takto pro iDnes.cz rozpovídal o svých plánech.

„Od 13. budeme pracovat permanentně, soboty, neděle.“

Proč, proboha? Copak jsme ve válce? Vždyť Babišova vláda nemá ani program a žádný mít nebude, o čem si budou celé víkendy povídat?

„Nový kabinet bude v kontaktu i během vánočních a novoročních svátků.“

To budou mít všichni radost, zejména jejich manželé, manželky a partneři třetích pohlaví. To budou o svátcích sedět na Čapím hnízdě a pojídat smažené lemury?

„Nebudeme si psát dopisy, budeme si povídat. Budeme daleko víc v terénu, méně tady ve Strakovce a více budeme jezdit po celé České republice.“

To je samozřejmě úplná zhůvěřilost. BUDEME SI POVÍDAT. Strejda Brabec si vezme ministry na klín a budou si povídat? Komu to chtějí nabulíkovat? Samozřejmě, že si budou psát dopisy, protože se to jmenuje spisová služba a prostě to tak chodí. Nebo chce ministr Brabec návrhy zákonů do sněmovny tamnímu předsedovi pro nevydání Babiše telefonovat? S ministryní Šlechtovou na klíně?

„Představil i nápad, o kterém Babiš prý ještě neví, že ministři budou jezdit autobusem, aby mohli věci lépe probrat, než když všichni přijedou každý svým autem.“

Závěr: ministři budou bydlet v Průhonicích u Babiše v Sokolovně a místo do Strakovy akademie budou v autobuse obrážet republiku. Takže to nebude vláda, ale potulný cirkus.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


  • Prezidentský kandidát Jiří Drahoš má vážné obavy z Ruska, konkrétně z toho, že se medvěd snaží ovlivnit české volby. Sešel se proto s premiérem Bohuslavem Sobotkou (jako fakt), ten ho ujistil, že i vláda bere tato rizika vážně. Drahoš uvedl, že schůzka měla preventivní charakter.

„Nemám žádný důvod pochybovat, že k ovlivňování voleb docházelo.“
(Jiří Drahoš o působení ruských trollů, ČTK, 1. prosince)

 V zásadě se po důkladném prozkoumání české povolební krajiny s panem profesorem shodujeme, že letošní sněmovní volby v ČR vyhrálo (samozřejmě vedle Institutu Václava Klause) Rusko. Máme však malou poznámku k vedení Drahošovy politické kampaně. Existuje celá škála možností, jak dělat marketing špatně a ještě hůř. A pak, někde daleko za všemi myslitelnými faily, je pokus udělat si kampaň zapojením mistra volebních preferencí Bohuslava Sobotky. To jen na okraj.

  • Zabrousíme dnes i do vlastních, tedy novinářských řad. Samozřejmě proto, abychom se škodolibě pobavili. Na iDnes.cz sedí v ekonomické redakci novinář(ka) se značkou -are-, a ta umí takhle pěkně sčítat procenta.

Nebudeme redaktorku posílat zpátky do šesté třídy, to už je nejspíš zbytečné. Naopak se nám líbí představa, že bychom úlohu otočili a zkusili třeba v Česku spočítat nekuřáky. To máme 63 % mužů a 71 % žen, dohromady pěkných 134 % populace. A pak že se zavedení protikuřáckého zákona nevyplatilo.

Tak klidnou mysl a procvičte si přes zimu procenta, ať nejste za blbce.

Follow @malecak

 
 

Pop-up mobil Mobile (207451)
ReklamaSMR mobil článek Mobile (207411)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
ReklamaSMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

ReklamaSkyscraper 2 Desktop (211796-4)