Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.

VIDEOKOMENTÁŘ: Lukáš Nečesaný a ti druzí. Kde selhaly pachové stopy jako důkaz?

Pachové stopy. Pro jedny nezpochybnitelný důkaz, díky kterému sedí ve vězeních spousta usvědčených zločinců. Pro druhé problematická metoda, která si žádá revizi, nebo rovnou zákaz. Jak to s nimi opravdu je? Kolika případů – a kterých – se případně změna přístupu k pachovým stopám může dotknout? Podívejte se na video, které shrnuje ty nejkřiklavější.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

1 komentář

  1. petrph napsal:

    No a v tom je ten problém. Jak i v článku zaznělo, v těch popisovaných případech nebyla pachová zkouška jediný předložený důkaz, a v tom poslední případě je sice řečeno že „to byl jediný důkaz“ – ovšem to je mylná informace – protože v případě Nečesaného, jak si snad každý vzpomene, svědčila proti němu sama přeživší oběť, která ho identifikovala.. Nicméně tuto její usvědčující výpovědi někteří soudci odmítli uznat jako věrohodný důkaz, jiní (v jiných řízeních tohoto případu) jí přijali (rozdílné zdůvodnění všech lze nalézt v rozsudcích). – Taktže z toho pouze několik let trvající přehazování rozsudků z jednoho soudu na druhý – uznal vinným – neuznal vinným – uznal vinným….Dokonce i ÚS který se tím případem už zabýval, vydal své rozhodnutí právě proto aby se tento soudní ping-pong zastavil..
    Jaké z toho plyne poučení – že ani v případě těch několika případů s pachovou zkouškou nejde o to aby Ústavní soud nějak „spravedlivě jednotně rozhodl“ že pachová zkouška je nezákonný důkaz, nýbrž aby jako nějaký supernejvyšší odvolací soud znovu přezkoumal a rozhodl všechny tyto případy ad hoc..
    Což je ale velice špatná strategie, protože potom (a už jsem to tu psal) by měl mít právo odvolat se se svým případem až k Ústavnímu soudu naprosto každý – aby ÚS – znovu, jako nějaký supernejvyšší odvolací soud ten jeden každý případ celý ad hoc znovu posoudil. A těch soudně projednávaných případů – pokud jsem ten údaj správně pochopil, , jsou celkově stovky tisíc..

Přidávání komentářů není povoleno