„Víc lidí než na Gotta“. Kajínkovy autogramiády jsou hit – i v Olomouci

Napsal/a Jan Žabka 7. prosince 2017
FacebookTwitterPocketE-mail

REPORTÁŽ. Lákadlo pro stovky Olomoučanů. Autogramiáda omilostněného dvojnásobného vraha Jiřího Kajínka k jeho nové knize vzbudila v Olomouci značný ohlas. Kromě podpisů rozdával i historky o justičním spiknutí, do kterého se údajně dostal.

Fronta až na vánoční trhy. Je půl hodiny do začátku autogramiády a ve dveřích do knihkupectví stojí paní a blokuje vstup. Je plno.

Uvnitř podlouhlého prostoru stojí desítky lidí různého věku. Někteří mají připravenou k podpisu knihu Kajínek, můj život bez mříží. Čeká se už jen na muže, jehož fotka je na přebalu knihy. Knihkupectví ani nemuselo akci rozsáhle propagovat, udělala to za něj regionální média.

HlídacíPes.org zaslal organizátorům z knihkupectví na Horním náměstí v Olomouci otázky, proč autogramiádu pořádají a zda je podle nich morálně v pořádku, že hlavní host je pravomocně odsouzený za dvojnásobnou vraždu. Bez odpovědi.

Aplaus prosím, přichází Kajínek

U pokladny leží asi třicet knih. Personál knihkupectví řeší, zda je tento počet dostačující. „Zatím se jich prodalo asi sto sedmdesát a venku čeká ještě hodně lidí, to stačit nebude,“ říká jedna z pracovnic. „Volal jsem do Šantovky, tam mají patnáct kusů,“ odpovídá její kolega.

Je to tady – po dlouhém čekání se fanoušci dočkali. „To je on,“ ukazuje mladá slečna na Kajínka vcházejícího do místnosti. Lidé tleskají. Omilostněný vrah své fanoušky zdraví a usedá k připravenému stolu. Autogramiáda začíná.

Dárečky a gratulace

Pro autogram od Kajínka si jde přes 200 lidí. U podpisového stolu se střídají jeho příznivci. „Fandím vám,“ zaznívá na Kajínkův účet poměrně často. Negativní názor? Žádný.

Podpis, gratulace, fotografie a poděkování. Autogramiáda se stává rutinou. Fotografii s Kajínkem chtějí jednotlivci, páry i celé rodiny.

„Tady je více lidí než na Gotta,“ říká muž čekající ve frontě své ženě.

Někteří i předbíhají. „Ta ženská v té fialové bundě tam nemá co dělat, říkala, že jde za svým manželem, ale jen předběhla celou řadu a teď se s ním fotí,“ kritizuje dav jednu takovou.

Jiní si od Kajínka nechávají potvrdit scénáře příběhu o justičním spiknutí nebo mu nosí dary. Balík, obálka a láhev průzračné tekutiny, to všechno Jiří Kajínek dostává od svých fanoušků. Alkohol přitom nepije.

Málokterý autor se na své autogramiádě setká s takovým ohlasem. Celebrita Kajínek o nezájem mít strach nemusí. Jeho autogramiáda znamenala jackpot i pro knihkupectví. To nakonec prodalo přes dvě stovky knih o Kajínkově životě bez mříží.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)