Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
,

„Víc lidí než na Gotta“. Kajínkovy autogramiády jsou hit – i v Olomouci

REPORTÁŽ. Lákadlo pro stovky Olomoučanů. Autogramiáda omilostněného dvojnásobného vraha Jiřího Kajínka k jeho nové knize vzbudila v Olomouci značný ohlas. Kromě podpisů rozdával i historky o justičním spiknutí, do kterého se údajně dostal.

Fronta až na vánoční trhy. Je půl hodiny do začátku autogramiády a ve dveřích do knihkupectví stojí paní a blokuje vstup. Je plno.

Uvnitř podlouhlého prostoru stojí desítky lidí různého věku. Někteří mají připravenou k podpisu knihu Kajínek, můj život bez mříží. Čeká se už jen na muže, jehož fotka je na přebalu knihy. Knihkupectví ani nemuselo akci rozsáhle propagovat, udělala to za něj regionální média.

HlídacíPes.org zaslal organizátorům z knihkupectví na Horním náměstí v Olomouci otázky, proč autogramiádu pořádají a zda je podle nich morálně v pořádku, že hlavní host je pravomocně odsouzený za dvojnásobnou vraždu. Bez odpovědi.

Aplaus prosím, přichází Kajínek

U pokladny leží asi třicet knih. Personál knihkupectví řeší, zda je tento počet dostačující. „Zatím se jich prodalo asi sto sedmdesát a venku čeká ještě hodně lidí, to stačit nebude,“ říká jedna z pracovnic. „Volal jsem do Šantovky, tam mají patnáct kusů,“ odpovídá její kolega.

Je to tady – po dlouhém čekání se fanoušci dočkali. „To je on,“ ukazuje mladá slečna na Kajínka vcházejícího do místnosti. Lidé tleskají. Omilostněný vrah své fanoušky zdraví a usedá k připravenému stolu. Autogramiáda začíná.

Dárečky a gratulace

Pro autogram od Kajínka si jde přes 200 lidí. U podpisového stolu se střídají jeho příznivci. „Fandím vám,“ zaznívá na Kajínkův účet poměrně často. Negativní názor? Žádný.

Podpis, gratulace, fotografie a poděkování. Autogramiáda se stává rutinou. Fotografii s Kajínkem chtějí jednotlivci, páry i celé rodiny.

„Tady je více lidí než na Gotta,“ říká muž čekající ve frontě své ženě.

Někteří i předbíhají. „Ta ženská v té fialové bundě tam nemá co dělat, říkala, že jde za svým manželem, ale jen předběhla celou řadu a teď se s ním fotí,“ kritizuje dav jednu takovou.

Jiní si od Kajínka nechávají potvrdit scénáře příběhu o justičním spiknutí nebo mu nosí dary. Balík, obálka a láhev průzračné tekutiny, to všechno Jiří Kajínek dostává od svých fanoušků. Alkohol přitom nepije.

Málokterý autor se na své autogramiádě setká s takovým ohlasem. Celebrita Kajínek o nezájem mít strach nemusí. Jeho autogramiáda znamenala jackpot i pro knihkupectví. To nakonec prodalo přes dvě stovky knih o Kajínkově životě bez mříží.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

5 komentářů

 1. Nemec napsal:

  Těžko se dovíme pravdu o panu Kájinkovi, navíc má smůlu protože kdo krade ten lže. A on byl zloděj dokonalý. A navíc podsvětí má své zákony a každý dacan je dobře zná, dneska mercedes zítra rakev. Takže jim není co závidět.
  Mám ale obavu, že mediální reklama pro zločince a i zlodějna je zločin, nám vychová nové dacany a paka, kteří budou toužit po slávě. Takže prezidentovi Zemanovi se povedlo nejen rozbít stát ale i vychovat zločince. A jistě to někteří z nás pocítí i na sobě.

 2. nováček napsal:

  Zeman udělal z Kájinka hrdinu. Ale Kájinek, pokud není zrovna vrah (ovšem není jasné, zda ano či ne), tak zlodějem je jistě a je na to patřičně hrdý.
  Zemanovi pak by ten špatný příklad pro puberťáky měl být spočítán v prezidentské volbě!

  • Weber napsal:

   Prezident Zeman z Kajínka hrdinu neudělal, ale když on tak touží obhájit svoji funkci (všichni byli 2x a já ne?), tak každý bodík (hlas) je dobrý. Z Kajínka udělaly celebritu média a blbý by toho nevyužil! V další fázi z něj udělají možného nejlepšího Čecha jeho obdivovatelé(ky), už vidím, jak dámy (obdivovatelky) budou namáčet do tekutiny močícího idolu své kapesníčky (když zatím nechce pro ně krvácet) a řičet blahem nad tím šťastným úlovkem.

 3. jan rich napsal:

  Občan Zeman,z naší vůle prezident,porušil své slovo.Že nebude udělovat milosti.Navíc se tak stalo ne u omluvitelného případu,ale u zdravím kypícího gaunera,který si teď užívá zlodějného majetku.Prolomil tak výrok soudu a potvrdil,že darebáci na tom bývají u nás často lépe než poctivci.Vyrobit z grázla hrdinu je pod úroveň demokracie v Česku.Pamatujme si to při blížících se prazidentských volbách.
  Osobám žadonícím o podpis této hyeny vzkazuji-zamyslete se nad sebou.

 4. Jana Drexlerová napsal:

  Co s tím, že jsme tak snadno zmanipulovatelní? A každý manipulátor se obhajuje tím samým – dělám jen svou práci (média), případně proč bych té příležitosti nevyužil (prezident, politici, každý, kdo usiluje o moc).

Přidávání komentářů není povoleno