Veřejná bezpečnost v akci, voskový premiér Sobotka a sympatický poručík Martin Stropnický

Napsal/a Robert Malecký 3. dubna 2016
FacebookTwitterPocketE-mail

Minule jsme zde psali, že jsou i tací, kteří by uvítali obnovení politické policie a že se možná už brzy dočkáme. A zase je tahle nádherná doba tak rychlá, že myšlenka sotva zjevená už je jinde realitou. Konkrétně v Bochově na Karlovarsku, kam přijel počátkem března prezident Miloš Zeman a dostal tam od demonstrantů na plakátech naloženo. A šup! Už je vláčejí po výsleších.

  • „Zeman je gentleman, podepsán Adolf Hitler.“ Za tenhle a další transparenty teď půjde desítka lidí na policii vysvětlovat, jak to vlastně mysleli. Protože naše čacká policie musí konat a prezident tu není pro srandu králíkům. „Stát s transparentem na ulici jistě není obecně protiprávní. Mohou však nastat okolnosti, které protiprávnost takového jednaní mohou způsobit, např. nevhodný text na transparentu, či zdržování se na určeném místě,“ vysvětlila mluvčí karlovarské policie Kateřina Böhmová.

To dává hluboký smysl v duchu nejlepších tradic Veřejné bezpečnosti. Existují samozřejmě názory, že policie se svými posledními výkony zřekla čtvrtstoletí budování důvěry lidí a zase je to jen ta otravná a buzerující složka, jakou jsme tu měli před rokem 1989. A že je to především zásluha policejního prezidenta Tomáše Tuhého, který je slabý, nedokáže čelit politické objednávce a nejlíp by udělal, kdyby se sebral a šel. Ale to by byla jen ošklivá slovíčka.


Politici a další veřejně činné osoby se den co den „dopouštějí“ zaznamenáníhodných slov, jež je dobré uvést do patřičného kontextu.


D4S_9627

  • Guvernér státu Minnesota Mark Dayton zahájil provoz muzea voskových figurín v Minneapolis a vyfotil se s vydařeným exponátem českého premiéra Bohuslava Sobotky. Ten se z návštěvy USA urychleně musel začít zabývat domácím děním, protože tak nějak hrozí, že ČSSD přijde o své stranické sídlo. „Já myslím, že budeme postupovat tak, aby se ta úsporná opatření co nejméně dotkla činnosti sociální demokracie směrem k voličům,“ komentoval Sobotka rozsudek, podle kterého musí strana zaplatit advokátovi Altnerovi za starý dluh 337 milionů korun.

To je dobrý plán. Představte si, že vám přijde platební rozkaz asi tak bambilionkrát přesahující váš roční rodinný rozpočet a vy řeknete u večeře. Mámo, budeme trochu šetřit, ale tak, aby to nikdo nepoznal. Čili přejeme dobré chutnání a u rozvodu hodně štěstí.

  • Teď se trochu dojmeme nad vzpomínkou naší oblíbené spisovatelky a violoncellistky Zuzany Dostálové, která si povšimla nenápadného paradoxu náševo vremeni. „Dnes probíhá ve Smetanově síni Obecního domu Česká Miss, její patronkou je Iva Kubelková. V roce 1990 zde dirigoval Mou vlast Rafael Kubelík. Náhoda? Nemyslím si.“

V diskusi pod statusem se pak vzpomíná, jak tehdy brečela celá Smetanka, což autor těchto slov může potvrdit, dojímal se při odpoledním představení na Staroměstském náměstí. Jen ten Tábor mohl Smetana trochu zkrátit, ale s tím už mnoho nenaděláme. Ale co už? Holka je pěkná, z Náchoda, třeba ji Jaromír Jágr vezme za pár let na svou 68. sezónu v NHL, to je zdá se jediná jistota.

FB_IMG_1459158527789

  • A mezitím na ministerstvu obrany spindoktoři dumají, jak zvýšit ministrovu popularitu do nadoblačných výšin. Že toho ministra hraje docela kvalitně, dobře čte ve scénáři, ale chybí mu sepjetí s lidem. A vymysleli pro něho úlohu řadového poručíka, jako byla ta ze seriálu československé televize z roku 1981.

 

A my vyhlašujeme malou čtenářskou soutěž, kdo má doma stranu 6 ze Sedmičky pionýrů, protože by nás zajímalo, co dalšího Martin Stropnický o roli rozpačitého, ale sympatického hrdiny vyprávěl.

Tak posílejte, koupíme vám koblihu. Klidnou mysl.

Follow @malecak

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)