Facebook ANO,

Válka mezi televizní a vysílací radou: Kvůli Babišovi a podlézání politikům

Napsal/a Robert Malecký 15. března 2017

Člen Rady ČT televize Zdeněk Šarapatka ostře napadl Radu pro rozhlasové a televizní vysílání, tzv. vysílací radu. Prohlásil o ní, že je „Babišovou služkou“. RRTV v minulých dnech vyzvala Českou televizi, aby vysvětlila své reportáže o majetkových poměrech místopředsedy vlády Andreje Babiše. „Státní úřad, kterým RRTV bezpochyby je, se může přetrhnout v šikaně zpravodajství a publicistiky České televize,“ píše Šarapatka v textu pro HlídacíPes.org.

Babiš v lednu a v únoru napsal na Českou televizi čtyři stížnosti a poslal je oběma radám. A zatímco Rada ČT má o Babišových stížnostech jednat dnes, „velká rada“ už konala: ČT vyzvala k vysvětlení.

Šarapatka to ovšem považuje jen za zastírací manévr. „Proč rada žádá vysvětlení , když si v požadavku na ČT hned sama odpovídá, je nasnadě. Má dopředu jasno, stačí pár vět z obsahu  její výzvy veřejnoprávní televizi,“ tvrdí.


Celý text Zdeňka Šarapatky najdete zde:
Rada pro rozhlasové a televizní vysílání je Babišovou služkou


Cituje přitom ze stanoviska RRTV: „Reportáž dále jednoznačně evokuje dojem, že k nákupu akcií došlo účelově s cílem vyhnout se placení daní a že společnost Agrofert je protežována při získávání veřejných zakázek, aniž by reportáž  tyto domněnky jakkoli prokázala.“

Podle Šarapatky formální řeči o vysvětlení působí v této souvislosti jen jako cudný list, „zakrývající přítulnost RRTV k potenciálnímu premiérovi“. Ten totiž členy Rady pro rozhlasové a televizní vysílání na doporučení sněmovny jmenuje.


PSALI JSME: Čtyři dopisy v jedenácti dnech. Podívejte se, na co všechno si Andrej Babiš stěžuje Radě ČT

Mezi Českou televizí a Babišovými médii přituhuje. ČT zveřejnila otázky MF Dnes k reportáži o PR službách

Ministr financí a stížnosti na ČT: Posílal je Agrofert i Babiš osobně


 

O Babišových stížnostech bude standardně jednat také Rada České televize, sejít se má dnes.

„Proč vysílací rada při tak halasných pochybnostech o vyváženosti reportáže k Babišovým dluhopisům nezahájila s ČT rovnou správní řízení?“ ptá se Šarapatka.

Dovozuje, že RRTV spěchala, než svůj verdikt vynese Rada ČT. „Šancí na slávu a nejspíš i na úspěch by totiž měla poskrovnu. Zato naspěch mít musela, ještě než se Babišovými stížnostmi začne zabývat Rada České televize. Ta má dohled nad ČT přímo v popisu práce a k výkonu  mandátu nepotřebuje předsedu vlády,“ píše Šarapatka.


ČTĚTE TAKÉ: Dělení médií podle Andreje Babiše: Ta, co mi jdou na ruku a pak už jen „zkorumpovaná pakáž“

Všímá si pořad Reportéři ČT nepřiměřeně Andreje Babiše? Spočítali jsme to

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno
Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies