anobudelip.cz, Selfie s Adrianou

Umí Adriana rozsvítit strom? Světák Michal Hašek a zlatá Ornella

Napsal/a Robert Malecký 29. listopadu 2015

V Praze bylo odhaleno protistátní spiknutí. Jeho jediným cílem bylo prefabrikovat informace, na základě kterých si primátorka Adriana Krnáčová bude myslet, že metropoli hrozí vážné nebezpečí terorismu. Na akci se podíleli zejména strážníci městské policie a měla snížit vysoký kredit, který primátorka u veřejnosti požívá, a udělat z ní obecního blázna. Jinak si události uplynulého týdne nelze vysvětlit.

  • „Chtěla bych říci, že jsem o zrušení pravidelné akce, při které se rozsvítí Vánoční strom, rozhodla na základě doporučení městské a státní policie. Učinila jsem tak přes svůj osobní nesouhlas.“ Tyto dvě věty ukazují, v jakém niterně rozervaném světě se pražská primátorka musí pohybovat. Naší vinou, my jsme ji tam chtěli. Co se samotných trhů v centru Prahy týče, důrazně se nedoporučuje, aby je navštěvovali rodiče s dětmi do šesti let, ti si mají někde na internetu najít fotky z loňska a koukat z domova.

Ono je snadné se tomu vysmívat, jak činí třeba zastupitelka za ODS Alexandra Udženija. „Poloprimátorka není schopná ani rozsvítit vánoční strom,“ napsala. Jenže zejména doporučení městské policie  musela být vážná, strážníci jak známo disponují výbornými kontakty na zahraniční zpravodajské služby. Svůj díl práce odvedla nakonec i policie státní, která se s tím nemazala a po pětadvaceti letech tvrdé operativní práce zatkla šest nejnebezpečnějších taxikářů, kteří na Staroměstském náměstí operovali. Strom zatím svítí, resp. bliká v jakýchsi hodinových intervalech. zvládli jsme to. Ufff.

  • Své bezpečnostní hrozby má i Brno, jistě, jaká by to byla metropole, kdyby taky nějaké neměla. „I na dálku z Pekingu jsem dnes Radě Jihomoravského kraje navrhl opatření k zajištění bezpečnosti studentů krajských středních škol při zahraničních cestách – výlety, kurzy, stáže – s ohledem na bezpečnostní situaci v Evropě,“ citoval Haška například server Echo24.

Je to světák, tenhle Hašek. Vychutnejme si to ještě jednou: I na dálku z Pekingu řídí ten tvrďák svůj kraj. Tak. A teď, o co jde. Jedna škola zrušila plánovaný výlet do Paříže, což by udělala i bez Haška, prý pojedou do Vídně. Haškovi jestřábi ale plánují další opatření – dětem z krajských škol seberou pasy, jezdit můžou na brněnskou přehradu nebo na Plumlov, tam je taky hezky. A jestli se zadaří, Hašek s Tvrdíkem v Číně vyjednají nějaký ten patronát. Nebo v Rusku, tam je bezpečno.

  • Ministr spravedlnosti Robert Pelikán chce spasit svět. Tedy alespoň tu jeho část, která se potácí v dluhových pastech. „Jedna z věcí, na kterých teď Robert Pelikán maká nejvíc, je možnost oddlužení pro každého. Spousta Čechů žije v dluhové pasti, berou si stále šílenější úvěry ve snaze splatit ty předchozí, určitě znáte ty příběhy stejně jako my,“ píše se na facebooku hnutí ANO. Člověk by podle Pelikána neměl být celoživotně trestaný za špatné rozhodnutí před mnoha lety. “Právní systém se nemůže vykašlat na člověka jen proto, že zůstal po uši v dluzích.” říká Pelikán.

Je to ušlechtilé, to bezesporu. Jenže jsou tu i slova předsedy pražského vrchního soudu Jaroslava Bureše z nedávného rozhovoru pro Českou justici. „U řady z nich vyjde najevo, že v úpadku byli už v době poslední půjčky anebo ještě dříve. Zpětně je zjevné, co muselo být evidentní v době půjčování, že již tehdy byla jejich schopnost zaplatit nedostatečná.“ Ono to prostě není černobílé. V každém případě hlasy desetitisíců, ale spíš statisíců lidí pohybujících se u existenčního dna, v podstatě leží na ulici. A z ministerstva spravedlnosti je k nim hodně blízko.

ornella2

  • Je snem každého sloupkaře, aby v jeho díle promluvila Ornella Koktová (částečné vysvětlení na přiloženém obrázku). Psisku se to právě poštěstilo. „ČT asi nevi co znamena pojem zlatá mládež… Jestli si pod tím šéf projektu představuje jednu upocenou LV kabelku, starou limuzínu, trička z New Yorkeru (viz taška jednoho z aktérů) a Versace bundičku z kolekce H&M…s Bohemkou v ruce… Tak ehmm ehmm kámo tak to fakt ZLATÁ mládež není.
    P.S. Solárko bylo možná v módě tak před 20 lety. ,“ zapsala si na facebooku.

Jo! Má pravdu ta žena. Česká televize se pouští někam, kde nemá co dělat. Sama ČT uvádí pořad takhle: „Pražská zlatá mládež poznává, jak vypadají životy ostatních Čechů.“ Tento typ pořadu, v němž jde v kostce o to, že hnusní a zlí lidé za peníze před kamerou předvádějí, jak umí být hnusní a zlí (dále třeba Výměna manželek, Prostřeno atd.), prostě na veřejnoprávní obrazovku nepatří. Psisko samozřejmě chápe, že sedmimiliardový rozpočet bez nutnosti pořady obhájit na volném trhu svádí k tomu vymýšlet ptákoviny a sem tam poslat pár pětek kamarádům. Je proto dobře slyšet hlas nezpochybnitelné autority, kterou Ornella každopádně je. Zlatá mládež je … prostě blbá.

Tak šup do CéÁčka pro dárky a Bohemku na Silvestra, klidnou mysl.

1 komentář

  1. petrph napsal:

    A to jste ještě zapomněl na další akci pana ministra Pelikána,kterou zmobilizoval policii v bleskurychlém zásahu proti popíračům islámu. 🙂

Přidávání komentářů není povoleno
Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies