Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
,

Týden s hustým Ústím: Jak komunisti čistí galerie, počítačoví experti z Domu kultury a jak se manžel primátorky stal hercem

Jsme s vámi bez pár dní dva týdny, je čas na první pravidelné ohlédnutí. Na regionální žurnalistice je krásný ten bezprostřední kontakt s realitou. Zazvoní telefon a v něm vás ředitel ústeckého kulturního domu zcela nekulturně varuje, ať píšete tak nebo jinak, a když mu důrazně povíte, že na vás už tohle dávno neplatí, označí za spratka aspoň učitele, který si dovolil zveřejnit faktury jím vedené organizace. Vítejte v laboratoři české politiky a podívejte se, co bylo nového.

Druhou variantou, v regionu též obvyklou, je naopak taktika tvrdošíjného mlčení. Tu zvolil Ústecký kraj v kauze čistky, o které jsme psali už minulý týden. Krajská mluvčí Lucie Dosedělová slíbila na otázky redakce HlídacíPes.org odpovědět do minulého čtvrtka, čekáme dosud. Připomeňme si, o co jde:

Pomsta za tibetskou vlajku? Komunistická čistka v krajských galeriích a muzeích

Nepromluvil kraj, promluvil ředitel chomutovského muzea Stanislav Děd. O tom, proč na něho mají komunisti v čele kraje spadeno i o tom, jak nebezpečně blízko jsou doby, kdy se budeme znovu chodit ptát, co smíme vystavovat nebo koho pozvat.

Komunistická čistka v muzeu. Nic proti vám nemáme, ale nemůžeme se stavět proti politikům

Argumenty kraji došly i během pondělního jednání zastupitelstva. Tedy aspoň ty relevantní. Tak se vymýšlely zástupné.

Kraj tlačí čistku v muzeích a galeriích silou: Žádné důvody, prostě ředitele odvoláme

„Nainstalujte mi do telefonu aplikaci Geocaching.“ Není problém – v ústeckém Domě kultury za 906 korun. Hospodaření s veřejnými prostředky v příspěvkové organizaci města vzbuzuje úsměvy, ale taky podezření na nehospodárné nakládání s financemi. Psali jsme o tom zde:

Jak ústecká kultura nakupuje „IT služby“ na úrovni 7. třídy: Převod dokumentu do .pdf za šest stovek

Samozřejmě to na ústecké kulturní frontě způsobilo trochu té zlé krve. Řediteli Ivanu Dostálovi je veřejná kontrola nepříjemná, učitele Martina Noska označil dokonce za spratka. Trochu jsme proto setřídili dostupná fakta:

Potichu, tady vládneme my. Zlá krev kvůli veřejné kontrole IT nákupů pro ústeckou kulturu

A perlička na závěr: manžel ústecké primátorky Miloslav Nechyba si splnil sen a stal se hercem. Byl by to krásný příběh, nebýt té kaňky, že se tak stalo v Severočeském divadle spoluvlastněném městem, v jehož čele Věra Nechybová stojí. A není to jediný takový případ v muzikálu Zvonokosy z aktuálního repertoáru divadla.

Vládneme a plníme si sny. Manžel ústecké primátorky dostal roli v Severočeském divadle

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

4 komentáře

 1. Oskar (hanák z Hané) napsal:

  „Nebyl vložen žádný komentář“ a to je podivné, Ústí n/l je totiž tím pověstným pupkem světa. Aspoň dle HlídacíhoPsa.org.

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   Oprava: …Ústí n/L …

  • Robert Břešťan napsal:

   Dobrý den. Ústí sice není pupkem světa, ale má vlastní regionální redakci.

  • Watabi napsal:

   Umíte také něco jiného, než trochu slabomyslně komentovat, že zatím nebyl vložen žádný komentář?

Přidávání komentářů není povoleno