Tálibánští odpůrci Andreje Babiše, swingers party poslance Komárka a Chovanec – okultista

Napsal/a Robert Malecký 15. listopadu 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

Co mají společného soudní spor o to, zda byl Andrej Babiš agentem StB, swingers party na pražském magistrátu za účasti politiků ODS, ČSSD a TOP09 a paraskavedekatriafobie, tedy chorobný strach z pátku třináctého? Nic, samozřejmě. Je to chyták. To jen tento sloupek dokáže smíchat tak nesourodé věci na jednu hromadu. Nebo šílená doba, kterou jsme s našimi politiky nuceni žít.

  • Jindy příčetný bezpečnostní analytik České pozice Jan Schneider obvinil slovenský Ústav paměti národa, že svými manýrami překonává komunistickou Státní bezpečnost. Pitomost je to tak zjevná, že stojí za bližší prozkoumání. Jde o pokračování soudního sporu mezi Andrejem Babišem a slovenským správcem archiválií z doby totality, v němž byl český místopředseda vlády zbaven obvinění z vědomé spolupráce s StB a Ústav paměti národa se teď obrátil s dovoláním na Nejvyšší soud. „ÚPN se však zřejmě zhlédl v Talibánu, protože místo neutrálního postoje správce archiválií StB přistoupil k procesu fundamentalisticky a začal hájit pravdivost doslovné interpretace svatých písem StB,“ naložil Schneider ve svém textu.

Ve věcné rovině je Schneiderovi podezřelá argumentace ÚPN, podle níž jsou výpovědi bývalých příslušníků StB procesně nepoužitelné, protože ti jsou stále vázáni mlčenlivostí. „Fundamentalisty“ z ÚPN obvinil z ideologické kovanosti. Věc má ale ještě jinou rovinu: Českou pozici založil a vydržoval si Babiš, a když převzal Lidové noviny, byla tato úderka kooptována do listu. Jan Schneider není žádný naivní pisálek: signatář Charty 77 po Listopadu působil ve službách zpravodajských, policejních a vládních, byl i ředitelem Kanceláře Rady vlády ČR pro zpravodajskou činnost. Jaká je to kovanost, když analytik Babišova serveru na stránkách Babišova listu hájí Babiše argumentací o Tálibánu? V Pentě tomu říkají atomový kufřík, Psisko zase žold.


Politici a další veřejně činné osoby se den co den „dopouštějí“ zaznamenáníhodných slov, jež je dobré uvést do patřičného kontextu.


  • Jiný Babišův vykladač jeho činů, náš oblíbený poslanec Martin Komárek, měl dobrý týden. Skoro by Psisko řeklo, že se blíží den, kdy o něm tento sloupek popíše celý. Začneme počinem na poli hospodářsko-legislativním, pak přejdeme k volné zábavě. A je na co se těšit. „Jaký je nejlepší argument pro elektronickou evidenci tržeb? Přeci to, že zákon chtějí za každou cenu překazit Kalousek a jeho melody boys! Nejtoužebnějším přáním Kalouska je neúspěch a pokud možno zánik ANO v příštích volbách. Kdyby si tedy vážně myslel, že EET nebude fungovat, že naštve lidi, že se nic navíc nevybere, popoháněl by nás, abychom zákon schválili natotata,“ zapsal si poslanec do svého deníčku na facebooku.

Je v tom kus železné logiky, podle níž když Babiš a spol. vymyslí zákon, že má každý skočit z okna, a Kalousek bude proti, je to nejlepší důkaz toho, že skákat z okna je cool a bezva nápad a vůbec. Protože přece Kalousek chce, aby si ANO naběhlo na vidle. „Tohle mě napadlo na konferenci o právních aspektech EET,“ dovysvětlil Komárek. Na ja, nápad, to se člověku občas přihodí. Na konferencích většinou rozdávají bloky a propisky, třeba by se pan poslanec mohl od své mozkové aktivity osvobodit a něco si čmárat. Nám i sobě by ušetřil řadu trápení.

  • Teď slíbená zábava, ale pozor na explicitní obsah. Na facebooku poslance Komárka totiž najdeme i tento kalibr: „Tak v Praze se prý schyluje ke koalici ,tradičních demokratických stran´. Pražan si tuto frázi umí přeložit: ,Zas se chystá opulentní swingers party zlatokopů režírovaná mafiány´.“

Psisko by o sobě řeklo, že má slušnou obrazotvornost, nad tímhle ale zůstalo stát s otevřenou hubou. Celé to jakoby dává smysl – hojnost, orgie, zlatokopové, kmotři – potud v pořádku. Ale proč proboha swingers? Ví Martin Komárek o pražské politice něco, co my ne? Nebo je to freudovská sonda do jeho duše? Nic, pojďme radši dál.

chovanec tweet

  • Co se stane, když si veliký duch naší doby povšimne faktu, že se teroristické útoky v Paříži odehrály v pátek třináctého? Vznikne tento tweet: „Pátek 13. jako záměrná symbolika? Francouzký král Filip Sličný zahájil pronásledování křižáckého řádu templářů…“ Podepsán ministr vnitra České republiky Bc. Milan Chovanec (hrubka je autorská, nikoli redakční).

Psisko musí přiznat, že ho Chovancův rozhled a schopnost vnímat věci v širokých souvislostech překvapil. Nemůže být náhoda, že to na výběrových právech v Plzni, kde studovali jen ti největší velikáni, dotáhl až na bakaláře. Ale paralela s Filipem IV. není jediná: za pozornost stojí už samotný fakt, že pátek třináctého letos v listopadu vyšel zrovna na pátek. Záhada největší je ovšem samotný Milan Chovanec. Pět plus osm písmen. Náhoda? Nemyslím si.

Tak klidnou mysl a zdravý rozum, ať už jste paraskavedekatriafob, paraskavedekatriafil, nebo je vám pátek třináctého upřímně ukraden.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)