Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Předseda hnutí SPD Tomio Okamura v rozhovoru pro Parlamentní listy (vlevo zástupce šéfredaktora PL Radim Panenka)
Printscreen: YouTube,

„Svině placené Sorosem a CIA.“ Letmý průvodce světem nenávisti k novinářům a justici

Dalo se to čekat, a taky to rychle přišlo. Úterní rozsudek Městského soudu v Praze, který Tomio Okamurovi nařídil omluvit se za slova o „podvodném webu“ HlídacíPes.org a mediální žumpě napojené na Sorose, vyvolal vlnu reakcí jeho stoupenců. Ty obsahují jak více či méně otevřené výhrůžky, tak útoky na justici, která o případu rozhodla. Zapojila se ovšem i některá média.

„Chtěli jsme Tomio Okamurovi a dalším, kteří nesmyslně útočí na novináře, ukázat, že nelze beztrestně lhát, osočovat a štvát lidi proti médiím.“ Tak komentoval rozsudek ředitel Ústavu nezávislé žurnalistiky Ondřej Neumann.

Předseda Syndikátu novinářů Adam Černý pak ve vysílání ČRo Plus dodal, že už dlouho pozorujeme ve veřejné debatě útoky na média, nepodložené důkazy. „Čím jsou média ekonomicky slabší, tím jsou politicky zranitelnější. O to je důležitější, aby se dokázala účinně bránit,“ řekl Černý.

Skutečnost je ovšem taková, že zatím nepravomocný rozsudek nezávislého soudu jen vyvolal další vlnu nenávisti. A jejím cílem jsou jak svobodná média, tak justice. Přinášíme letmý průřez těmi nejzajímavějšími výroky.

Svině placené CIA

Když byla řeč o médiích, i prostou zprávu o výsledku soudního jednání lze pojmout kreativně. Stačí jen trochu chtít, jak ukazuje následující přehled.

Přišly i ostřejší reakce: „Rozesmáli jste starce, negramotní politruci z Líšnice, tak vy se domníváte, že nejste podvodným webem fašistických Sorosových presstitutek? Nu, ve stylu vám blízkých medií: Češi mají z negramotných hyen srandu! Ale jejich trpělivost se zemskými škůdci není nekonečná…“ napsal pan Čeněk Urbanec ze Žatce.

A pan Tomáš Vávra dodal, samozřejmě s obvyklým odkazem na George Sorose: „Vy jste obyčejné lživé s USA kolaborující fašistické, český národ zrazující svině placené Sorosem a CIA…“

Na twitteru se pak vyjádřil i Jiří Jeřábek z Olomouce, u kterého se na chvilku zastavíme.

Jiří Jeřábek je podobným slovníkem na sociálních sítích známý. V roce 2016 takto vyhrožoval redaktorům České televize.

2017-03-30 (4)

Česká televize tehdy prostřednictvím své právní zástupkyně podala na Jeřábka trestní oznámení. V rozsáhlém materiálu o tom psal týdeník Respekt. Jak se v Česku daří postihovat takto otevřené projevy nenávisti? To není ani s odstupem snadné zjistit. Případ totiž skončil v přestupkovém řízení, ze kterého úřady informace neposkytují.

Nic neřekneme!

Původně to vypadalo na policejní vyšetřování. Podnětem se zabývalo olomoucké státní zastupitelství. To si s ním ale nevědělo rady, tak se raději zeptalo na další postup až u nejvyšších žalobců.

„Spisový materiál týkající se pana Jiřího Jeřábka byl ze strany zdejšího státního zastupitelství postoupen na Nejvyšší státní zastupitelství v Brně, odkud byl následně zaslán k dalšímu opatření na Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 4,“ řekl olomoucký žalobce Jindřich Pazdera.

 

 

V Praze se ale spis taky neohřál a putoval zpátky do Olomouce. „Vámi dotazovaný případ byl dozorován Obvodním státním zastupitelstvím pro Prahu 4 a v listopadu loňského roku předán do správního řízení odboru správních činností v Olomouci, jelikož ze strany policejního orgánu nebyly shledány znaky skutkové podstaty trestného činu,“ říká mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

A na olomouckém magistrátu pátrání končí. Informace z přestupkového řízení jsou totiž neveřejné. Mluvčí Radka Štědrá proto odmítla konkretizovat, zda byl pan Jeřábek uznán vinným z přestupku, případně jaký dostal trest.

Redakce HlídacíPes.org se na výsledek přestupkového řízení opakovaně ptala i Jiřího Jeřábka. Ten ale nikdy na otázku neodpověděl.

Es kommt der Tag…

Stoupenci Tomia Okamury mají poměrně jasno. Média v ČR jsou lživá, na ruku jim jde i zkorumpovaná justice.

Nesmí ovšem chybět George Soros…

… výhrůžky ve stylu Es kommt der Tag…

… a na závěr jedna dobrá rada, jak s rozsudkem naložit tak nějak hezky česky:

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

9 komentářů

 1. Petr Kaminsky napsal:

  No a co jste cekali jineho? Pokani? Uznani chyby? Nebo ze budou aspon zticha? Nic takoveho se nestane v dobe anonymnich internetovych diskuzi.

 2. liberal shark napsal:

  Tento článek je rovněž součástí světa nenávisti :-(.

 3. Oskar (hanák z Hané) napsal:

  Zklamal jste mě, pane Malecký. Měl jsem o Vás lepší mínění.

 4. Jan František napsal:

  Podívejte se jak reagují Ti Správní. Každý, kdo nemá ten správný liberální názor je hned Rudá svině, Kobliha, volič Ovara, atd. Nenávisti plná skříň.

 5. Vzhledem k tomu, že sami odkazujete na spolupráci se Sorosovou Open Society Fund,
  (https://hlidacipes.org/o-nas-2/partneri/)
  tak patří to odsouzení Okamury ke spíše problematičtejším výstupům české justice (a je docela slušná pravděpodobnost, že to odvolací soud změní).
  A když s touto institucí spolupracujete, tak holt platí ono: „Okolo močidla chodě nádchy neujdeš“. Pokud byste byli vědecký časopis, tak byste byli s kontakty na firmy takto zainteresované na předmětu vámi dodávaných informací automaticky považováni za nedůvěryhodné, alespoň v exaktních vědách.

  Jiná věc je, že to Okamura mohl a měl napsat slušněji.

  • Pavel Liška napsal:

   Spolupracuje neznamená financuje. Ale podle poslední zveřejněné Výroční zprávy (bod 17) Ústavu nezávislé žurnalistiky, jako provozovatele tohoto serveru, plyne, že 100 tisíc Kč věnovala Nadace Open Society. Určitě se dá dohledat dále, kdo stojí za touto nadací. Zpráva za rok 2018 zatím na Justici. cz není. Takže čistě technický vzato, Okamura nemusí mít pravdu. Ale je to podobné, jako když Demagog. cz křičí, že třeba Soukup lže, že v délce stavebního řízení jsme až na 138. místě na světě za Burkinou Faso, a my jsme zatím 136-tí za Eritreou….. Pro méně chapavé : to byl ilustrativní obrat, nikoliv fakt. Takže pomalu s tím šířením fake news….

 6. Weber napsal:

  Nezklamal jste mne, pane Malecký! Měl jsem o Vás jiné mínění. Nepodléhejte frustraci z mé (naší) momentální nepřízně a pište dál. Já když začnu podléhat depce, tak si lehnu, zavřu oči a sním o tom, jaký by mohl být svět ( a život) krásný, nebýt psychopatů a primitivů. Pomáhá mi to!

 7. Eduard Klusák napsal:

  V lidské společnosti bude vždy jistá část jejích členů žít v bezprostřednosti. Z části to je dané objektivně biologickými, sociálními a kulturními předoklady, z části je to výsledek selhání , v českém prostředí – při absenci elit- obyvatelstva jako takového. Domnívali jsme se, že vzdělání a základní materiální dostatek, jak je dnes uplatňujeme v západním světě, budou dostatečnou zárukou jisté společenské stability, postavené na respektu, nenásilí a poctivé soutěži. Pracovitost a čestnost jsme považovali za projev vyšší kultury. Otevření evropských hranic, možnost volného pohybu bude zárukou takového poznání sousedů, že již nikdy nevznikne ona národní krvavá nevraživost ve jménu národů. Pováleční západní humanisté udělali všechno co bylo v jejich silách pro to, aby se válka a bída nevrátily. Východní Evropou prošly po válce, narozdíl od Západu, asijské větry a Češi, kteří se hrdě – podle svého hodnocení- nesehnuli před germánkými pacholky s radostí přejali mužickou mentalitu od Volhy a narativ ruských elit, které dnes vytvořily jeden z nejděsivějších režimů moderního světa, ve kterém velmi malá hrstka lidí ovládá s pomocí násilí prostředky celé země a ve kterém žije obyvatelstvo opět v bezpráví . Jazykem Putina mluví nejen Miloš Zeman či Václav Klaus. Příznivci Okamury, neznalí tisíce let české kultury, nevzdělaní ve věcech lidské společnosti, vydávají se za vlastence, přičemž otevřeně přiznávají svou náchylnost k Putinovi, kterého si cení zjevně více než vlastních tradic, a jsou ochotní za Putina bojovat i na válčištích. Pokud se jim podaří uskutečnost jejich sen, zavládnou v Čechách ruské poměry. Podobně jako dnes vládnou na Hradě. Okamura a spol se stanou jejich první obětí, podobně ruským mrtvým důstojníkům, kteří zemřeli v Sýrii se jménem vůdce na rtech, jejichž rodinám odmítají vojenské úřady vyplácet odpovídající sociální dávky. V českém prostředí prožíváme návrat kultury davu, jsme vlastně stále v permanentní krizi normalizace. Je zřejmé, že OkamuroZemanovskoKlusovská společnost si nevidí na špičku nosu, prostě k tomu nemá nejměnší předpoklady.

  • lectro napsal:

   Vite ono je to tezke. Na jednu stranu chapu „slunickare“. Kdo hodne cestuje, nebo delsi dobu pracuje v zahranici (to je muj pripad), ziskava diametralne jiny pohled na svet nez clovek, ktery cely zivot bydli a pracuje na stejnem miste. Na miste by byla jista pausalizace (okamurovci, babisovci a zemanovci by patrili nejspis do te druhe skupiny :)))
   Osobne jsem poznal hodne vpohode muslimu, ale je tez fakt, ze treba v Britanii je nejvetsi kriminalita tam, kde jsou nejvetsi komunity nebritskych mensin. A ja osobne (i kdyz mi chybi ta multikulty atmosfera 🙂 jsem rad, ze mohu sve dite vychovavat v CR, ve velmi bezpecne zemi a udelam vse proto, aby to tak i zustalo.

   Podobne je to s USSR a USA. Nejsem fanousek Ruska, ale uz vubec neopevuji Staty. Takze se proste ridit zdravim rozumem. A mnozi ti bezprostredni to casto umeji lip, nez kdejaky intelektual 😉

Přidávání komentářů není povoleno