„Soudruh Ondráček je za chvíli tady a všem vám dá do držky.“ Jak jsme slavili na Národní

Napsal/a Robert Malecký 19. listopadu 2018
FacebookTwitterPocketE-mail

Nadsázka, recese, ale taky davy lidí – nakonec jich prý během odpoledne Národní třídou prošlo 80 tisíc – se přišly v sobotu podívat na výsledky práce neziskových organizací. A mezi nimi i ke stánku HlídacíPes.org, kde jsme hravou formou přiblížili třeba jeden z největších problémů českých médií, jejich oligarchizaci.

A taky ukázali, co se nám za čtyři roky povedlo: kromě naší standardní činnosti na webu HlídacíPes.org vydali tři tištěné publikace detailně mapující byznysové a politické zájmy kolem Miloše Zemana a Andreje Babiše a popsali zákuliusí moci v české justici.

Celé odpoledne jsme streamovali rozhovory s kolegy novináři a dalšími hosty, kteří se za námi u stánku zastavili. Podívejte se na pár fotek a videí a bavte se.

Držte si toho psa nakrátko!

Soudruh Ondráček je za chvíli tady a všem vám dá do držky! Dnes už vtipná připomínka událostí 29 let starých, přesto při ní zamrazilo.

Místo činu: piazzetta Národního divadla. Mezi dvěma desítkami stánků Hlídací Pes. A je třeba říct, že celé odpoledne se nám tvořily fronty. Děkujeme za zájem.

Na co jsme lidi lákali? Na kvíz: jak znáte české oligarchy? A dokážete jim přiřadit správná média? Co vám říkají jména Andrej Babiš, Daniel Křetínský, Jaromír Soukup, Zdeněk Bakala a další? Podívejte se na video, kde dáváme Noře Fridrichové z pořadu 168 hodin poznat jejich vlastní polívčičku (zkoušíme ji ze znalostí). A je třeba říct, že uspěla se ctí.

Pohled z druhé strany. Fotografie, která komentář nepotřebuje.

A další video. Ředitel Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky Josef Šlerka vysvětluje, proč jsou třeba nezávislá média.

A kde najdeme Kostelecké uzeniny? ptají se lidé nad kartičkami oligarchů. To musíte otevřít naši publikaci o Andreji Babišovi, tam je podrobná mapa jeho byznysu, odpovídáme. Jen je na to třeba víc rukou.

Nejhorší situace, co se týče pronikání zájmů vydavatelů do obsahu, je nepochybně v denících skupiny Mafra, říká šéf reportážní publicistiky České televize Marek Wollner.

A my se rozloučíme fotografií. Snad naše osvěta k něčemu byla a výsledky budou příště zase o něco lepší. Tak zase za rok na Národní.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)