facebookový profil Jana Krause,

Šlachtův kabaret U dobré pohody, jak Babiše cenzurují vlastní noviny a proč je Míra Pelta jako Stalin

Napsal/a Robert Malecký 3. července 2016

Probudil nás tuhle noční běs. Zdálo se nám, že přemýšlíme, proč necháváme volit prezidenta stejnou skupinu lidí, kvůli kterým se píší další a další zákony na ochranu spotřebitele. Aby si nebrali půjčky, když jsou tak tupí, že si nepřečtou obsah smlouvy, aby nenaletěli pojišťovacím podvodníkům atd. Tak jsme raději zase přemýšlet přestali. V zemi, kde vycházejí novinové titulky „Zeman nechal zapálit Ovčáčka. Pak vytvořil nažloutlou hmotu“, není myslet třeba.

 • Nejprve telegrafický přehled nejdůležitějších událostí týdne. Plk. Šlachta (neplést s Trachtou) si vyklidil stůl, vrátil Klečkovi erární boty, obešel DVTV, Krause a kabaret U dobré pohody a v pondělí na pracák. Moderátor Jan Kraus si v show FTV Prima oblékl triko ÚOOZ, tím se kruh pěkně uzavřel a bylo vymalováno. „Odejít jsem nechtěl. Třeba se někdy najde způsob, jak se vrátit zpátky. Do jednoho roku je možné se vrátit úplně bez problémů. Zákon na to pamatuje,“ citoval Šlachtu Ústřední tiskový orgán ÚOOZ, Lidové noviny.

Fňuk, soap opera pokračuje. Když na mě budete hodní, já se vrátím a se mnou zákon, vyhrožuje plukovník. Mezitím se vyrojily spekulace o případném Šlachtově nástupu do čela Celní správy, která je tak nějak náhodou bez vedení. Míra popírání takové alternativy je dostatečně vysoká na to, aby to byla pravda. Tak hezké léto na pracáku, v září uvidíme.


Politici a další veřejně činné osoby se den co den „dopouštějí“ zaznamenáníhodných slov, jež je dobré uvést do patřičného kontextu.


 • A další fňuk. Majitel hnutí ANO Andrej Babiš napsal na svůj blog na svém iDNESu vysvětlení, jak to všechno kolem Šlachty bylo, ale neuveřejnili mu ho. „Napsal jsem článek a hodil si ho na svůj blog na iDNES.cz. A představte si, tam se jim nelíbí, že je moc politický. Tak jsem asi už fakt politik,“ naříkal Babiš na svém profilu na facebooku.

Je to ovšem text zásadní, proto rádi plníme úlohu disentu a přinášíme klíčové myšlenky. „Ministr vnitra zásadním způsobem ovlivnil fungování policie a rozložil její nezávislou část,“ glosoval Babiš fakt, že se Šlachtou nakonec z ÚOOZ odcházejí celí čtyři policejní asistenti Hlaváčkové. „Myslel jsem si, že když jim řeknu, že odejdu z koalice, tak se na to vykašlou, uvědomí si, že všechno má své meze, že ne vše jim může projít. Vlastně jsem i odejít chtěl, protože jsem nemohl vystát tu jejich aroganci a neustálé lži a přetvařování. No, a pak mi to došlo. Jim od samého začátku nešlo o nic jiného, než donutit k rezignaci.“

Takže od začátku šlo o Babiše. Ještě, že to všechno prohlédl a neochudil nás o svou přítomnost ve vládě. I když prý to bylo na spadnutí. „Kdybychom z vlády skutečně odešli, prohráli bychom. Oni by z nás udělali ty nejhorší podvodníky pod sluncem, po vzoru likvidace poctivých policistů by okamžitě začali odvolávat nepohodlné státní zástupce, kteří jsou poslední hrází před tím, aby kompletně ovládli celý proces trestního řízení,“ napsal Babiš a jmenoval Pavla Zemana, Lenku Bradáčovou a Iva Ištvana. My necháme posouzení této konstrukce na rozumu čtenářově, jen připomeneme, že cosi jako odvolání státních zástupců je prakticky nemožné.

 • Naštěstí má lid ten sport a hry vůbec. My jsme se tu jako latentní sporťáci neboli švihadla obšírně věnovali vystoupení českého souboru na fotbalovém Euru, to jsme ještě netušili, jak politické to nakonec vezme rozuzlení. „Reprezentační tým se neopouští lehce, ale jsou přede mnou další výzvy,“ komentoval dosavadní trenér Pavel Vrba svůj nástup k týmu Anži Machačkala.

Pelta se nezdá. Jedním koutkem úst Vrbu chválí, kudy chodí, a zatím zařizuje odeslání neúspěšného trenéra do vyhnanství. Do Dagestánu. Už je to tady jak za Stalina.

FB_IMG_1467204320600

 • U sportu ještě zůstaneme. Po senzačním vyřazení týmu Anglie nadšenci z Islandu se na internetu vyrojila řada vtipných odkazů. Mezi nimi jsou i skutečné hrozby pro impérium – ta nejvážnější se týká faktu, že se na Islandu zformoval klub, který hraje … kriket.

Civilizace, jak ji známe, se řítí do záhuby. Klidnou mysl, budeme ji potřebovat.

Follow @malecak

5 komentářů

 1. sony napsal:

  Pan plukovník Trachta nemusí chodit zítra na pracák. Může
  třeba se svými čtyřmi Hlaváčky založit detektivní kancelář. Pro svoje dosavadní úspěchy by o tuto soukromou složku ve stylu Věcí veřejných mohl být obrovský zájem.
  Vydělal by si mnohem více než na předchozí pozici a taky by ušetřil Babišovi státní rozpočet.

 2. miloš napsal:

  Jak tak čtu pořád víc tam vidím Kalouska ODS ku

 3. petrph napsal:

  Aha.. tak jsem juknul na onen inkriminovaný článek pod názvem „“Zeman nechal zapálit Ovčáčka“, a zjistil jsem že je o tom, že pan prezident i se svým mluvčím navštívili muzeum vědy a techniky a tam se zúčastnili chemického pokusu. Což by se zdálo jako velice nudné a nezáživné téma, nebýt onoho titulku, který jistě přiláká davy čtenářů.
  Utvrdilo mne to v názoru, že jestli má někdo v téhle republice podstatný vliv na její destabilizaci, tak jsou samotní novináři. Abych tedy nikoho neurážel, možná jen ti, kteří k jejich článkům vymýšlejí bulvární a skandalizační nadpisy..

 4. Jan Netopil napsal:

  Já myslím, že kdyby Šlachtovi šlo o peníze, tak už by dávno dělal něco jinýho anebo by se nechal koupit Chovancem. Jenomže on to je slušnej člověk a to u nás není zvykem…

 5. Aleš napsal:

  Šlachta alias Trachta je u mne borec, jenom mě mrzí, že ti zmetci, o které jde si od 89tého tak upravují tu „svoji demokracii“ zákony a vyhláškami a nařízeními, že chudák Trachta má co dělat aby něco vyšetřil, aniž by mu někdo neházel klacky pod nohy. Ono se to nakonec stejně většinou provalí, ale dotčení zmetci se budou ohánět „svojí oblíbenou demokracii“, a také proč by za nakradené peníze Sokolíka nezavolaly, aby je z té žumpy za 6000Kč/h (nebo je to za minutu) nevytáhl? Nebo jeto spíše sup, který hoduje na zdechlinách a mršinách? Každopádně je to člověk, který by své služby měl nabídnout státu a ne mu takto škodit. Ale prachy sou prachy. Většina národa tuší o co jde, ostatně jsme to viděli u Honzíka Krause, který veřejně Šlachtovi děkoval za odvedenou práci i za mne. Vždy jsem pro radikálnější řešení (rozuměj rychlejší), ale máme tu demokracii, že a tak si budu muset počkat na nové volby a rozhodně už nebudu volit zubatou-plešatou hlavu.
  Dvacet let v naší politice už od studií, to musí jednoho zdegenerovat. A zubatá není jediný, jsou tam i jiní vejlupci, že Marku Bendo. Jen doufám, že v příštích volbách už tolik kamarádů nenajdeš, aby tě podrželi. Je prostě třeba více Šlachtů aby se jak praví klasik oddělilo zrno od plev. Zatím je pro mne jakousi zárukou Babiš a jeho ANO, už proto, že má slušné zázemí a nemusí chtít státní miliardy. Má totiž svoje. No on je má i Šláfenberg ale jeho pár prohozených slov mezi nutným spánkem mne nepřesvědčí o tom, že to semnou myslí dobře.
  Věřím, že pokušení je velké, když rozhodujete o miliardách, ale jak říkal Franta R. Čech „nemusíte u toho žraní tak provokativně mlaskat“.

Přidávání komentářů není povoleno
Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies