Šlachta mezi psem a Husem, kdo se bojí zombíků z Minecraftu a p*če z Ostravy

Napsal/a Robert Malecký 24. července 2016
FacebookTwitterPocketE-mail

Už už to vypadalo, že národ Pohlreichů odjel na svoje chalupy demontovat systém pomocí stloukání nábytku z palet a opékání echt thüringer klobásek ze slepičích chlupů. Ale ne. Případ vraždy v pražském nákupním centru ukázal, že jsme i národem expertů na psychiatrii, soudě podle provozu na sociálních sítích. Doporučujeme naordinovat si zvýšenou dávku lexaurinu a vrátit se ke kutění. Ona se ta demokracie sama neudělá. A nyní k hlavním událostem týdne.

  • Chvíli to vypadalo, že scénáristům telenovely Robert Šlachta Superstar a jeho velmi křehké vztahy došly nápady. Ale znovu dokázali překvapit a z příběhu vyždímali další kýbl husté lepkavé medoviny. V magazínové anketě Lidových novin se plukovník Šlachta filosofovi a teologovi Tomáši Halíkovi svěřil, že co se zvířecí říše týče, chtěl by být psem u hodných lidí. Co do vzorů lidských zvolil Jana Husa. „Za pravdu je nutné bojovat, i když vím, že mohu být v této době naivní.“

Ano. Jan Hus byl znám zejména tím, že při prvním náznaku konfliktu na pracovišti, který se v roce 1410 týkal reorganizace kateder, prásknul na univerzitě dveřma a uraženě odkráčel na arbeitsamt. Nepříjemná zpráva pak bohužel přišla od pořadatelů Mezinárodního festivalu fňuku v kolumbijské Bogotě, kteří Šlachtovu story odmítli zařadit do hlavního programu s odůvodněním, že co je moc, to je příliš. Škoda, z toho koukal Zlatý krokodýl.


Politici a další veřejně činné osoby se den co den „dopouštějí“ zaznamenáníhodných slov, jež je dobré uvést do patřičného kontextu.


  • Zajímavý pohled na kauzu reorganizace nabídla vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová, kterou média pasovala na jednu z aspirantek na cenu pro herečku ve vedlejší roli. „Já třeba do dnešního dne nevím ani to, jak bude od 1. srpna fungovat spisová služba. Zda bude státní zastupitelství schopno v elektronických systémech dohledat informace, které potřebuje ke konkrétním věcem,“ svěřila se časopisu Týden.

No ale to my přece víme. Ve spisech samozřejmě nikdo nic nedohledá, protože ti nejlepší kriminalisté, vychvalovaní státními zástupci a zbylými ambasadory Dobra například za kauzu Rath, do spisů zásadně nic nezapisovali, aby kauzy utajili před zlými šéfy, kmotry a zombíky z Minecraftu. Čili moc nechápeme, čemu se paní vrchní najednou diví.

FB_IMG_1469285056243

  • Když jsme zmínili Lidové noviny, ještě u nich chvilku zůstaneme. Ústřední tiskový orgán Svazu přátel Roberta Šlachty totiž ve čtvrtek vydal článek „Citlivý případ Beretta v ohrožení“, který nenásilně doprovodil snímkem volebního billboardu pana majitele Babiše. Za doprovodný popisek „Andrej Babiš se změnami v policii nesouhlasí. Billboardy dávají tušit, že o tématu Šlachta bude hodně slyšet i v kampani ke krajským volbám.“ byl autor Ondřej Koutník s předstihem vyhlášen vítězem Novinářské ceny za oslí můstek roku.

Text ve stručnosti pojednává o tom, že po reorganizaci policie by dvě související kauzy vynášení informací z protikorupční policie měla zcela v souladu se zákonem vyšetřovat inspekce, což se ale nelíbí státním zástupcům. Zajímavý je kromě řitního alpinismu směrem k šéfovi hnutí ANO i následující větou. „Oba případy dozoroval protimafiánský útvar Roberta Šlachty.“ Čili je nám sdělováno, co už tak nějak tušíme, že ÚOOZ nejen, že vyšetřuje, co nemá, ale rovnou si případy i dozoruje, což je jinak oprávnění vyhrazené státním zástupcům. Ještě chvilku, a budou si policajti případy rovnou soudit, za souhlasného hýkání protikorupční obce. Když nic jiného, aspoň tak odpadnou nepříjemnosti spojené se zprošťujícími rozsudky, které soudy kdovíproč zcela v rozporu s přáním lidu vynášejí.

píča3

  • Bylo vedro. Což ve spojení s freudovskými podprahovými vnuknutími bývá občas problém. Jak je ten vlezlý hit od Rybiček48? „Je léto kámo a já všechno v Peytchi mám.“ Podobný vzkaz vyslala do světa Česká tisková kancelář, týkal se p*če lékařů ostravského popáleninového centra. Je ovšem třeba chápat, že v Ostravě se tyto věci zas tak vážně neberou.

Neboli když se daří, tak se daří. Klidnou mysl.

Follow @malecak

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)