Skřeky z neandrtálské jeskyně, udržuj lidoveckou ledničku plnou a noční nájezdy negroidů

Napsal/a Robert Malecký 15. října 2017
FacebookTwitterPocketE-mail

PSÍ UŠI. Když už člověk jednou estébák je, tak má koukat, aby estébák byl. A když kouká, aby estébák byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je. Tolik k aktuálnímu dění na mezinárodní justiční frontě. My půjdeme rychle dál, protože nám tu vrcholí kampaň. Myslíme tu předvolební.

  • Byl to týden úspěchů české zahraniční politiky, ze kterých se budeme vzpamatovávat dlouhé měsíce či roky. A je možné, že se rovnou ocitneme ve válce hned se třemi zeměmi. Svůj diplomatický jemnocit totiž nejprve osvědčil prezident Miloš Zeman, který přišel s báječným plánem na vyřešení korejské krize: diktátora Kima by mělo zabít vojenské komando. Vzápětí jeho mluvčí potěšil i Ukrajince.

„Sprosté útoky některých ukrajinských politiků na pana prezidenta považuji za skřeky z neandrtálské jeskyně, které nepatří do moderní Evropy.“
(Jiří Ovčáček komentuje ukrajinské reakce na Zemanova slova, že ruská anexe Krymu je hotová věc, 12. října)

Přidal se ovšem i šéf hnutí ANO Andrej Babiš, který do teorie spiknutí proti své osobě nově zařadil i nezávislou justici svrchovaného státu na svém rodném Slovensku.

„Jak je vidět, tak mafie, která zařídila moje stíhání v kauze Čapí hnízdo, má dlouhé prsty.“
(Andrej Babiš k výroku slovenského Ústavního soudu, který zrušil předchozí rozsudky, podle nichž byl Babiš evidován jako agent StB neoprávněně, 12. října)

A bude hůř. Ve stejném rozhovoru pro novinky.cz už totiž Babiš naznačil, kdo bude následovat: stejná mafie se prý snaží ovlivnit rozhodování evropského protikorupčního úřadu OLAF, který chystá důležitý verdikt ohledně dotace pro Čapí hnízdo. Ještě pár let a proti zdejšímu oblíbenému politikovi bude stát celý svět. Samozřejmě s výjimkou té zhruba poloviny českých voličů, která mu bezvýhradně věří.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


  • Je to jen pár dní, co kdesi na sociálních sítích kdosi poznamenal, že nebude trvat dlouho a lidovci začnou tvrdit, že v žádné koalici s Babišem nikdy nebyli a celé čtyři roky byli tvrdou opozicí. Vypadalo to jako vtip, ovšem jen do chvíle, než v pátek přistál na sítích tento předvolební plakátek.

Tak to přece dokázali. Navíc se ukázalo, že ona ta jejich lednička plná hezkých českých potravin nebude tak úplně česká. Stejný snímek z fotobanky – jen bez těch hezkých vlaječek, zato s typickými českými krevetami a pomerančovým džusem – už dřív použili na serverech v Izraeli nebo německá protestantská mládež.

  • K mezinárodní situaci se rozhodl vyslovit také hlas vysoce povolaný, plzeňský zpěvák Bohouš Josef. Pavil toto:

„Ani nevím, kolikrát jsem viděl film „300: Bitva u Thermopyl“. Ale až teď si uvědomuji, že naši evropští předkové neustále bojovali za svobodu a svoji kultůru proti nájezdům arabů a negroidů. Historie se pořád opakuje.“
(Bohouš Josef na facebooku, 13. října)

Slova o nájezdech negroidů by mohla jistě spustit oprávněnou disputaci, ale asi jí nebude třeba. Stačí se podívat na čas, kdy zpěvák svůj komentáž zveřejnil. Kolem jedné ráno se toho napíše, že by jednoho později snad i bolela hlava. Takže se podržíme moudrého pravidla, že co je psáno po dvaadvacáté hodině, jako by nebylo.

  • A ať nekončíme tak nevesele, vrátíme se ještě k předvolební kampani. Takto ji pojali na Vysoké škole chemicko-technologické.

 

 

Tak klidnou mysl, už jen pět dní a pak bude po legraci.

Follow @malecak

 
 

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)