Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.

Skřeky z neandrtálské jeskyně, udržuj lidoveckou ledničku plnou a noční nájezdy negroidů

PSÍ UŠI. Když už člověk jednou estébák je, tak má koukat, aby estébák byl. A když kouká, aby estébák byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je. Tolik k aktuálnímu dění na mezinárodní justiční frontě. My půjdeme rychle dál, protože nám tu vrcholí kampaň. Myslíme tu předvolební.

 • Byl to týden úspěchů české zahraniční politiky, ze kterých se budeme vzpamatovávat dlouhé měsíce či roky. A je možné, že se rovnou ocitneme ve válce hned se třemi zeměmi. Svůj diplomatický jemnocit totiž nejprve osvědčil prezident Miloš Zeman, který přišel s báječným plánem na vyřešení korejské krize: diktátora Kima by mělo zabít vojenské komando. Vzápětí jeho mluvčí potěšil i Ukrajince.

„Sprosté útoky některých ukrajinských politiků na pana prezidenta považuji za skřeky z neandrtálské jeskyně, které nepatří do moderní Evropy.“
(Jiří Ovčáček komentuje ukrajinské reakce na Zemanova slova, že ruská anexe Krymu je hotová věc, 12. října)

Přidal se ovšem i šéf hnutí ANO Andrej Babiš, který do teorie spiknutí proti své osobě nově zařadil i nezávislou justici svrchovaného státu na svém rodném Slovensku.

„Jak je vidět, tak mafie, která zařídila moje stíhání v kauze Čapí hnízdo, má dlouhé prsty.“
(Andrej Babiš k výroku slovenského Ústavního soudu, který zrušil předchozí rozsudky, podle nichž byl Babiš evidován jako agent StB neoprávněně, 12. října)

A bude hůř. Ve stejném rozhovoru pro novinky.cz už totiž Babiš naznačil, kdo bude následovat: stejná mafie se prý snaží ovlivnit rozhodování evropského protikorupčního úřadu OLAF, který chystá důležitý verdikt ohledně dotace pro Čapí hnízdo. Ještě pár let a proti zdejšímu oblíbenému politikovi bude stát celý svět. Samozřejmě s výjimkou té zhruba poloviny českých voličů, která mu bezvýhradně věří.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


 • Je to jen pár dní, co kdesi na sociálních sítích kdosi poznamenal, že nebude trvat dlouho a lidovci začnou tvrdit, že v žádné koalici s Babišem nikdy nebyli a celé čtyři roky byli tvrdou opozicí. Vypadalo to jako vtip, ovšem jen do chvíle, než v pátek přistál na sítích tento předvolební plakátek.

Tak to přece dokázali. Navíc se ukázalo, že ona ta jejich lednička plná hezkých českých potravin nebude tak úplně česká. Stejný snímek z fotobanky – jen bez těch hezkých vlaječek, zato s typickými českými krevetami a pomerančovým džusem – už dřív použili na serverech v Izraeli nebo německá protestantská mládež.

 • K mezinárodní situaci se rozhodl vyslovit také hlas vysoce povolaný, plzeňský zpěvák Bohouš Josef. Pavil toto:

„Ani nevím, kolikrát jsem viděl film „300: Bitva u Thermopyl“. Ale až teď si uvědomuji, že naši evropští předkové neustále bojovali za svobodu a svoji kultůru proti nájezdům arabů a negroidů. Historie se pořád opakuje.“
(Bohouš Josef na facebooku, 13. října)

Slova o nájezdech negroidů by mohla jistě spustit oprávněnou disputaci, ale asi jí nebude třeba. Stačí se podívat na čas, kdy zpěvák svůj komentáž zveřejnil. Kolem jedné ráno se toho napíše, že by jednoho později snad i bolela hlava. Takže se podržíme moudrého pravidla, že co je psáno po dvaadvacáté hodině, jako by nebylo.

 • A ať nekončíme tak nevesele, vrátíme se ještě k předvolební kampani. Takto ji pojali na Vysoké škole chemicko-technologické.

 

 

Tak klidnou mysl, už jen pět dní a pak bude po legraci.

Follow @malecak

 
 

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

5 komentářů

 1. nováček napsal:

  Nejzáslužnější bude donutit k reagování vzácné plyny. Pro nechemiky – jde o : helium (He), neon (Ne), argon (Ar), krypton (Kr), xenon (Xe), radon (Rn) – v závorce je chemická značka a prvky jsou řazeny podle protonového čísla. Říká se jim, těm plynům, také netečné, cizím slovem inertní, čímž zmínka o nich vyvolává reminiscenci na tv, rozhlasové diskuze a projevy v mediích vůbec s Andrejem Babišem; i on je totiž netečný (inertní) a to vůči položeným otázkám; mele stále svou („je to kampáň, je to mafie, nelžete, jsem nejlepší ministr financí, naši na ně klekli …, sorry jako …, a už legendární – všetci kradnú“, to poslední už jen když je nejhůř) a navíc není k zastavení, čímž se od těch inertních plynů dá rozeznat. Je jistá naděje, že když se podaří přimět ty inertní plyny k reagování, tak že i Babiš změkne (jsouť mu zřejmě vzorem) a občas odpoví na položenou otázku. Je možné, že to bude až u soudu v kauze Čapí hnízdo, nebo jiné (agentování v STB/ŠTB, podvody s korunovými dluhopisy, zneužívání pravomoci při „klekání na ně“ pomocí zajišťovacích příkazů a podobně).

  • nováček napsal:

   Zapomněl jsem dodat, pane Malecký dík za vtipný článek o docela vážných věcech.
   Omlouvám se a zdravím.

  • petrph napsal:

   Ale no právě, víte sám že inertní plny nejsou zcela inertní, ale pouze vzácně (řídce) reagující, za speciálních podmínek.
   Tudíž, z hlediska dnešní postfaktické společnosti, rozhoduje to, o čem se bude v médiích více mluvit, zda o jejich netečnosti a nebo naopak o jejich reakcích. V podstatě by stačilo pár účelových videí na Youtube a většina lidí na světě bude přesvědčena že tyhle plyny reagují rychleji a bouřlivěji než střelný prach:—
   To samé platí i pro Babiše. Na straně jedné, on si může přes média (svá i spřátelená) dirigovat co a jak si o něm mají voliči myslet. Ale na straně druhé – i jeho odpůrci (kteří rovněž dostanou přístup do jiných) médií nutně přestřelují. Pořád musíme připomínat, že jestli kdy nějaký soud vynese nad „zloduchem“ Babišem pravomocný rozsudek, bude to nejdřív za 4-5 let..

 2. Baron napsal:

  jj ani vam to nezavidim 🙁

 3. Lenka napsal:

  Jde v podstatě o skrytou sebereflexi všech zmíněných osob:
  1) Zemanovy výroky přeci jsou „skřeky z neandrtálské jeskyně, které nepatří do moderní Evropy“.
  2) Babiš opravdu zná až moc dobře organizování a praktiky mafie, o které mluví.
  3) Zmíněný zpěvák pojmenoval známou skupinu Burma Jones dle postavy černocha jménem Burma Jones (kniha Spolčení hlupců). To mu dává motivaci vystupovat proti negrům („nájezdy negroidů“) a zařadit se do společnosti ostatních hlupců.

Přidávání komentářů není povoleno
ReklamaBělorusko