Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
ČSSD,

Sedm postřehů z voleb. Národním zájmem je šmakuláda, ČSSD čelí nepřátelskému převzetí

GLOSA. Nejhlasitější větší vzkaz evropských voleb z Česka je tento: národním zájmem je šmakuláda. Andreji Babišovi se podařilo zvednout své voliče, i když asi ne tolik, kolik očekával a chtěl. Češi nevolili ani proti Evropské unii, ani pro její budoucnost. Zůstali jsme v materiální rovině (Agroholding v dotační). Pokud jednou o účast v evropském projektu přijdeme, budeme moct říct, že jsme ho prožrali.

Bez nároku na úplnost přináší HlídacíPes.org sedm postřehů, které by vedle hlavních čísel voleb do Evropského parlamentu neměly zůstat stranou. Týkají se jak věcí podstatných pro další domácí politiku, tak pro širší klima panující v české kotlině.

VZKAZ PRO VLÁDU.

Jednoduchá čísla na úvod: Vláda – 7 mandátů, opozice 12 mandátů, komerční nacionalisté 2 mandáty. Tímto pohledem utrpěl Babišův vládní projekt porážku, na vládním půdorysu to ovšem v dohledné době nic změnit nemůže. Je tu prezident, který opakovaně vyhlásil neochotu vyhlásit předčasné volby, ani kdyby o ně někdo stál. Status quo, kdy udržuje stíhaného předsedu vlády v nejistotě a hraje svou hru o jádro, mu vyhovuje.

SEBEVRAŽDA ČSSD.

Po čtyřech letech vládnutí s hnutím ANO měla ČSSD dostatek signálů, že ji predátor Babiš vyrabuje. Nedbala na ně. ANO jí sebralo hlavní předvolební téma, se kterým volby vyhrálo. Ekonomickou hantýrkou čelí ČSSD nepřátelskému převzetí ze strany Agrofertu. Čili nic, co by obchodní partneři Andreje Babiše neznali.

VZKAZ PRO PRAHU.

Mezi vítěze je třeba započítat i Piráta Zdeňka Hřiba, který v evropských volbách uhájil post pražského primátora. Aspoň pro nějakou chvíli. Stupňující se agresivita koaličního partnera z TOP 09, která kulminovala právě v předvolební době, se snad trochu zklidní. Důvody hledejme i v následujícím bodě.

PŘEPŘÁHNE TOP 09?

TOP 09 slezla společným projektem se Starosty a Zelenými hrobníkovi z lopaty. Ale pozor: Luděk Niedermayer – 67 430 preferenčních hlasů (absolutní vítěz voleb), Jiří Pospíšil – 37 231 preferencí. Může na to TOP 09 nereagovat? Možná napoví tweet Miroslava Kalouska, který samostatnou gratulaci věnoval právě Niedermayerovi: „Mám velkou radost z toho, že voliči (na rozdíl od stranických orgánů) dávají přednost odborné kompetenci a pracovitosti.“

VONDRA JAKO SPOJNICE S MINULOSTÍ.

Jedním z velkých skokanů voleb je Alexandr Vondra. 29 536 preferenčních hlasů ho z 15. místa kandidátky vyneslo do Štrasburku. Je to vzkaz Andreji Babišovi a jeho konstruktu, že vše dobré v české politice začalo až v roce 2012 s jeho vstupem do politiky. Vondra je spojnicí s minulostí, projekcí dob, kdy v Česku vládla politika jako souboj tradičních politických stran.

 

 

AERONET vs. OKAMURA.

„Voliči SPD vyslyšeli výzvu Aeronetu a prokroužkovali Anti-NATO generála do Evropského parlamentu! Hynek Blaško z osmého místa přeskočil ostatní kandidáty a do EU parlamentu usedne spolu s Ivanem Davidem!“ Tak se redakce dezinformačního Aeronetu pochlubila hned po vyhlášení výsledků. Je to nepříjemný vzkaz především pro Tomia Okamuru. David je neřízená střela, Blaška vynesl Aeronet, který je s Okamurou ve válce od vyloučení poslance Volného. Pro komerční projekt jménem SPD velká komplikace.

VYTROLLÍME ČESKO.

Trollové na závěr. Recesistické hnutí ANO, vytrollíme europarlament získalo 1,56 % a 37 046 hlasů. Při 30 korunách státního příspěvku za hlas to dělá pěknou vedlejší brigádičku za 1 milion 111 tisíc korun. Nakolik za to mohla podoba názvu s hnutím ANO a vytrollení jejich méně bystrých voličů, se nedozvíme. Vypadá to ovšem, že se obavy hnutí ANO zčásti naplnily. Nejspíš znají své voliče dobře.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

5 komentářů

 1. Hlídací pes: „Andreji Babišovi se podařilo zvednout své voliče, i když asi ne tolik, kolik očekával a chtěl“. Já si myslím, že to není až tak pravda. Pokud soudím podle sebe, jako bývalého zastupitele města Ústí nad Labem, známého tím, že v roce 2010 přestal chodit k jakýmkoliv volbám (vyjma jedné volby prezidenta ČR), tak mne k volbám „nezvedl“ Babiš (ostatně nejsem ani jeho nějakým velkým příznivcem), ale ten jednostranný hnus, který se odehrává v poslední době na českých náměstích, většině českých sdělovacích prostředků a různých rádoby vyvážených zpravodajských webů. A vrcholem, že jsem se rozhodl udělat druhou vyjimku a jít tentokrát k volbám, byl „výkon“ zpěvačky a rádoby objektivní moderátorky Emmy Smetana na DVTV dne 23.5. s Radkou Maxovou. To byl pro mne odstrašující případ, jak je možné také vést předvolební rozhovory ve veřejném prostoru. Sice podobných nevyvážených a útočných novinářských výtvorů je možné sledovat poslední dobou až nějak přespříliš, ale tento mne vytočil natolik, že jsem tentokráte prostě volit šel. Tedy za mne: nezvedl mne Babiš, ale novináři!

  • watabi napsal:

   Sám sobě zřejmě potřebujete zdůvodnit a omluvit fakt, že jste hodil hlas trestně stíhanému darebákovi. Tak ať se vám dobře spí…

  • Karel Žytek napsal:

   Vážený pane Kubíne, v kterém roku jste byl v zastupitelstvu? v roce 2010 asi ne.
   Viz odkaz: https://www.mesto-ul.cz/rub-zastupitelstvo
   Anebo zde vystupujete pod jiným jménem, anebo jste skončil dřív. Dnes se dá všechno dohledat i zastupitelstva jednotlivý městských částí. Mějte se hezky. Zdraví Karel

 2. Oskar (hanák z Hané) napsal:

  K „Voliči SPD vyslyšeli výzvu Aeronetu a prokroužkovali Anti-NATO generála do Evropského parlamentu! Hynek Blaško z osmého místa přeskočil ostatní kandidáty a do EU parlamentu usedne spolu s Ivanem Davidem!“, tak se chlubil dezinformační Aeronet. Jak se bude chlubit redakce jiných webů, včetně zdejšího, na kterých už drahnou dobu je veden boj proti SPD, když včera dva muži s vymytými mozky (kým pak asi?), zmlátili v metru Ladislava Jakla a svůj „výkon“ doplnili, dle ČT24, slovy : „Tak ty jsi ten lídr SPD …“, nebo podobně. Napíší – dostal co zasloužil?
  Jsem zvědav, jestli pachatelé dostanou aspoň ty 4 roky natvrdo, jako ten důchodce (71 let a podle psychiatra má organickou poruchu osobnosti, která ovlivňuje jeho chování a mimo jiné mu zhoršuje úsudek), co mu SPD údajně vymylo mozek a on skácel 2 stromy na trať (ale nikdo nebyl zraněn), pokud je ovšem policie chytí, jako že nejspíš ne.

  • watabi napsal:

   Máte pocit, že ti dem*enti z metra spáchali teroristický čin?

Přidávání komentářů není povoleno
ReklamaMediální Gramotnost