Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
,

S knihou o Hitlerovi a Stalinovi nechci mít nic společného, zlobí se podnikatel

Majitel firmy AmuTec s.r.o. s překvapením zjistil, že se pod hlavičkou jeho podniku propaguje kniha kontroverzního ruského spisovatele Nikolaje Viktoroviče Starikova „Kdo přinutil Hitlera přepadnout Stalina“. Od knihy i jejího vydavatele se distancuje.

Na vydání českého překladu knihy upozornil HlídacíPes.org ve svém dřívějším textu v souvislosti s tím, jak Rusko využívá nové vykreslování historických událostí k moderní propagandě a dezinformačním kampaním.

Na využívání témat historie k ruským vlivovým akcím upozorňuje i Bezpečnostní informační služba.

Bez mého vědomí

Například téma mnichovské dohody je podle bezpečnostních expertů jedním z významných motivů s důrazem na rozklížení vazeb Česka (případně Slovenska) na Evropskou unii a její klíčové země – Německo a Francii.

Reklama na knihu „Kdo přinutil Hitlera přepadnout Stalina“ odkazuje na doménu „Zakázané vzdělání“, na níž lze dohledat, že vydavatelem knihy je společnost AmuTec s.r.o.

To ale není pravda. Po vydání původního textu se redakci ozval majitel AmuTec Dmitrij Kretov s tím, že jeho firma rozhodně vydavatelem uvedené knihy není.

„Jejím vydavatelem je pan Ing. Jan Buzek, který překlad knihy vydal jako svou ryze soukromou aktivitu. Ve firmě AmuTec s.r.o. je pan Buzek od roku 2016, kdy jsem se stal vlastníkem firmy, zaměstnán v pracovním poměru na pozici provozního ředitele. Svůj pracovní kontakt, včetně firemních údajů, umístil bez mého vědomí na své soukromé internetové stránky www.zakazanevzdelani.cz , sloužící k propagaci a prodeji jím přeložené knihy,“ vysvětluje Kretov.

Obnova ruského impéria

Jan Buzek se k vydání knihy hlásí. Podle něj jde o zajímavou publikaci a „jedná se o podnikatelskou sázku na nezdebilizované občany, nespokojené s ČT a podobně“.

„Naučíte se anektovat cizí území bez navazujících sankcí. Pochopíte logiku výběrů dějišť olympiád tehdy i dnes. Dovíte se, jak tomu bylo s Křišťálovou nocí a válkou ve Španělsku. Bude Vám nabídnut odlišný výklad mnichovských událostí i vzniku samostatného Slovenského štátu, než jsou ty, na které jste zvyklí,“ slibuje mimo jiné anotace knihy.

 

 

Její autor Nikolaj Starikov se netají tím, že je odpůrce liberálních hodnot, podporovatel Vladimira Putina, a že do jeho programu patří mimo jiné obnova ruského impéria.

Dmitrij Kretov se spojováním své osoby a své firmy s vydáním této knihy cítí poškozen.

„S názory pana Buzka se v žádném případě neztotožňuji. Jsou v příkrém rozporu s mým přesvědčením, s mými názory a pohledem na svět. Do této chvíle však byl rozpor v názorech pouze zdrojem vzájemných diskusí a sporů. V reakci na skutečnosti uvedené v článku jsem se však rozhodl s okamžitou platností přerušit veškeré své obchodní vztahy s panem Buzkem a okamžitě ukončit svou majetkovou účast ve firmě AmuTec s.r.o,“ říká Kretov.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

21 komentářů

 1. Oskar (hanák z Hané) napsal:

  Jistě nás všechny těší, že pan Dmitrij Kretov přerušil veškeré své obchodní vztahy s panem Buzkem a okamžitě ukončil svou majetkovou účast ve firmě AmuTec s.r.o,. Tak důležité sdělení nelze přehlédnout. Apropó, kdo to je ten Dmitrij Kretov a jakou činností si vydělal na tu ukončenou majetkovou účast? To si vydělal ještě za SSSR a přišel stím do Česka?

  • Dmitrij Kretov napsal:

   Dobrý den. Narodil jsem se v ČR, jsem ročník 1971 a za SSSR jsem si na majetkovou účast nevydělal. Firma AmuTec se zabývá zabezpečením osobních automobilů a stavebních strojů (stačí se podívat na web). Je to malá firma, která svojí povahou naplňuje spíše definici „živnosti“, takže za slovy „majetková účast“ opravdu není třeba vidět nic konspirativního. A já jsem živnostník a od roku 1996 se věnuji zabezpečovacím zařízením a anténním rozvodům. A pokud s někým obchodně spolupracujete 20 let a v nějakém okamžiku se rozhodnete společně s ním podnikat, není na tom nic neobvyklého. Pokud Vám potom svými soukromými aktivitami (se kterými nesouhlasíte) způsobí problémy, tak spolupráci ukončíte. Je v tom asi poměrně jasné sdělení. Celá zápletka vznikla díky pracovnímu kontaktu do firmy AmuTec na soukromém webu pana Buzka. Prostě soukromě vydal překlad konspirační proruské knihy (viz. ISBN 978-80-907351-0-1) , propagoval jí na svém vlastním webu (viz. http://www.nic.cz http://www.zakazanevzdelani.cz ), ale uvedl svůj kontakt do zaměstnání. Bylo to podrobněji popsáno v původním článku na hlídacím psovi. D.Kretov

 2. Lucie Rejcová napsal:

  Člověk s kritickým myšlením odhalí dezinformační dílko hned podle návodně formulovaného názvu a titulní fotografie. Viděla jsem reklamu v tramvaji cestou do práce a byla jsem znechucena.

 3. kamarád Krakatit napsal:

  Podobně jako za Protektorátu i dnes se najdou ochotní kolaboranti pomáhající nepříteli v propagandě.

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   A nepřítel, který místo ČR zřídil Protektorát a koncetrační tábory je kdo? Putin?

   • skeptik napsal:

    V jedné odpovědi na můj příspěvek jste v minulosti slíbil Oskare (hanáku z Hané), že se kromě azbuky naučíte číst pořádně i latinku. Z vaší reakce na text kamaráda Krakatita vyplývá, že vám čtení latinky činí stále velké potíže.

    • Oskar (hanák z Hané) napsal:

     Mýlíte se, zásadně skeptikům nic neslibuji. Ptal jsem se a zeptám se i Vás – nepřítel je Rusko a Putin? Zatím jsem žádný nepřátelský čin Ruska (ne SSSR a Ukrajinského vojenského okruhu) nikde popsaný nenašel, pokud za nepřátelství nepovažujeme dodávky ropy a zmního plynu.
     Byl jsem sice vychován dvojjazyčně, ale druhým mateřkým jazykem byla rakouská němčina, která také používá latinku. Tímto končím diskuzi s Vámi.

     • skeptik napsal:

      Pokud se mnou končíte diskuzi, pak se mě už na nic neptejte. Ten slib, který jste mi dal ohledně nauky latinky, mi tedy možná dal váš střídač na diskuzích, pokud jste to opravdu nebyl vy.

   • kamarád Krakatit napsal:

    Nepřítel České republiky a jejích spojenců je bezesporu Rusko.
    Stačí jen vykouknout z Putinova rektu a uvidíte sám.

 4. Petr Kaminsky napsal:

  Nebylo jednodussi Buzka (jakozto zamestnance/jmenovaneho reditele) proste vyhodit?

  • nováček napsal:

   Jen Bůh a pan Dmitrij Kretov, ví proč nešlo Buzka prostě vyhodit.

  • Pat Cash napsal:

   Např. konflikt s paní jednatelkou… Než se s ní/nimi dohadovat, tak tu firmu prostě prodal.

  • Dmitrij Kretov napsal:

   Bohužel nebylo. Jak bylo uvedeno v původním článku na hlídacím psovi, firma patřila do roku 2016 panu Buzkovi, já jsem do ní pouze „majetkově vstoupil“, protože jsem podnikal (jako živnostník) ve stejném oboru – zabezpečení motorových vozidel. Je to malá firma a veškeré know-how je pana Buzka. Jediná možnost v této situaci tudíž byla z firmy „odejít“. D.Kretov

 5. Dušan napsal:

  Jasný důkaz vedení hybridní války proti Evropské unii.

 6. petrph napsal:

  Inu, jak se zpívá v Prodané nevěstě, Dobrá věc se podařila, věrná láska zvítězila. Díky všeobecnému úsilí (včetně HP) pan Buzek údaje o nakladatelství opravil :))
  Nicméně, napadla mne teď naprosto jiná věc, která by asi měla být mnohem důležitější.
  Totiž, co sakra dělá reklama na takovou knihu na pražských tramvajích? Protože Dopravní podnik hl. m. Prahy, není privátní firma. leč vlastní jí přímo hlavní město Praha,a v jeho dozorčí radě sedí lidé přímo jmenovaní z pražského magistrátu. Takže taková nevinná otázečka směrem na magistrát, nebo dokonce na partaje které v něm vládnou, proč jejich tramvaje dělají reklamu na knihy rozšiřující ruský vliv by asi nebyla marná. :)))).

  • scallop napsal:

   No a když reklamu odmítnou, můžete si stěžovat na to, dopravní podnik cenzuruje nepohodlé názory.

   Život Ovčáčkových oveček je kráááásně jednoduchý.

   • petrph napsal:

    Vidím že chorobná posedlost některých lidí Zemanem už přesahuje meze. Když už si nemohou přečíst něco o tom co kdy jejich proklínaný antiidol řekl, tak si ještě musí navíc vymyslet něco co by říct mohl… Nechci vidět ten jejich detox, až pan Zeman odejde z politiky..

    Jenže, já k tomu dodávám, a i kdyby Zeman něco proti tomu řekl, tak co? Za DP Praha, ani za celou Prahu přece nezodpovídá Zeman, leč nyní dohodnutá koalice, a kdo v ní sedí, doufám víte..Těch by se měli lidi ptát, jestli si myslí že je na té reklamě něco špatnýho…
    No vidíte, jak je ten svět jednoduchý, A vzhledem k tomu, že v dozorčí radě DP Praha, nesedí Zemanovci, leč
    Nicméně, ať je po Vašem – proto jsem se na to psal, jestl tedy zástupci

    • Oskar (hanák z Hané) napsal:

     To s tím vymýšlením,co by mohl prezident Zemana říct, když to neřekl, to je naprosto pravdivý postřeh. Tleskám.

  • Pat Cash napsal:

   Zjevně si DP neověřoval, co přesně bude inzerováno… Inzerát šel přes nějakou reklamku, co má smlouvu s DP. DP k té reklamě přišel jak slepý k houslím.

 7. Ovčáček napsal:

  Otázek, které se vůbec nekladou je více. Proč prohrálo hlavně Polsko WW2 a Rusko si urvalo to, co si s Nacisty domluvilo? Byl ve hře ruský dluh v americe, který chtěli amíci zaplatit, že se Rusko mohlo po válce chovat jako vítěz a ne jako poražený spojenec Hitlera? Proč nikomu nevadí genocida polské inteligence Ruskem a proč si mohou i v dnešní době rusové klidně sestřelit polskou elitu? Mají už rusové válečné dluhy v Americe zaplacený ropovodem Družba?
  Proč je dodnes Polsko objektem neuvěřitelných mezinárodních šikan?

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   Rusko totiž tu válku s Německem vyhrálo a to uznávají i USA a to tak, že i dnes. Hitler nebyl spojenec Ruska (na rozdíl od spojenectví s rámci Mnichovské dohody s Itálií, Anglií a Francií). Rusko si neurvalo z Polska vůbec nic, Lvovsko a Černovecká oblast (Černovci) jsou součástí Ukrajiny, račte se podívat na příslušnou mapu. Genocida provedená Ukrajinskou povstaleckou armádou, vyvražděno až sto tisíc Poláků („UPA od jara roku 1943 prováděla ozbrojené akce proti polskému osídlení na Volyni, Polesí a východní Haliči, s cílem zcela vymýtit obyvatelstvo této oblasti. Odhaduje se, že v akcích UPA bylo zavražděno okolo 100 tisíc Poláků, – uzavírá polské vydání Gazeta Wyborcza“), výrazně překročila počtem a hlavně způsobem vraždění to, co provedl SSSR v Katyni. Sejm, dolní komora polského parlamentu, označil vyvraždění zhruba 100 0000 Poláků za genocidu spáchanou ukrajinskými nacionalisty pod kuratelou německých nacistů, nikoliv ruskými nacionalisty.

Přidávání komentářů není povoleno