Roztomilý rošťák Sobotka, soutěžte o akcie Čapího hnízda a Rudá Marta, co se nezakecá

Napsal/a Robert Malecký 20. srpna 2017
FacebookTwitterPocketE-mail

PSÍ UŠI. V průběhu XIX. století se v literatuře definitivně prosadil úzus, že se sepisování příběhů převážně vyšinutých jedinců věnuje pouze část populace, tzv. spisovatelé. Jejich díla byla objemná a čítala často i několik set stran. Později, v době facebooku, se naopak rozšířil zvyk celé populace sepisovat banální postřehy ze života, nejčastěji o počasí, a to na ploše několika desítek znaků. Vynálezcem cross-overu byl pak jistý Bohuslav Sobotka, který ctil formu a své banální postřehy rozepisoval na původní ploše 1 milion znaků a více.

  • Ona se z toho snadno dělá legrace, ale nějak si nemůžeme pomoct. Sociální demokracie je prostě ve snaze dohonit Andreje Babiše na sociálních sítích tak roztomilá, zvlášť když se s Blanskem vydá do Boskovic za Polákem a Nedomovou:

„Posílám pozdrav z Boskovic, které jsem dnes navštívil společně s Blanskem. Se starostou Polákem a starostkou Nedomovou jsme řešili hlavní problémy, se kterými se potýkají. Jde o fungování městských nemocnic, ale taky dopravu, školství a sociální služby.
V Blansku jsme probrali i přípravu stavby mostu přes železniční koridor, na který se bohužel kdysi při modernizaci koridoru zapomnělo. Pokud se to kraji a městu povede, zmizí další nebezpečný železniční přejezd. Navštívil jsem i územní odbor policie v Blansku, jsem rád, že i tady se daří snižovat majetkovou i jinou kriminalitu.
Díky za setkání s dobrovolnými hasiči v Klepačově a v Boskovicích a především za jejich obětavé nasazení pokaždé, když je potřeba.
Po takřka deseti letech jsem v Blansku navštívil firmu Synthon a mohl zhodnotit obrovský pokrok, který mezitím udělala. Stejně tak česká rodinná firma Colorprofi v Boskovicích, která v posledních letech velmi dynamicky roste a zaměstnává nové lidi. Gratuluju!
V Boskovicích jsem měl taky možnost osobně poděkovat lidem, pracujícím tady v sociálních službách za jejich náročnou práci.“
(Bohuslav Sobotka v knize Bohuslav Sobotka pozoruje věci, 16. srpna)

Kam se ztratil ten úderný rošťák Bohuslav, který ještě na jaře použil slovo „ojebal“? Zde to máme jen jedno „gratuluju“ místo „gratuluji“, to už dneska nikoho na zadek neposadí. Ale abychom na věci našli i něco pozitivního, je dobré vědět, že Bohuslav Sobotka ještě stále existuje. Je to přece jen pořád předseda vlády – věděli jste to?


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


  • Trochu nám usíná kauza Čapího hnízda. Andrej Babiš se po krátkém šoku, který podle nulového provozu na jeho facebooku trval přesně šest dní, oklepal a vyrazil na Moravu. Před odjezdem ještě stihl rozhovor pro Aktuálně.cz, z něhož vyjímáme:

„Já jsem připravený, já se jich nebojím. Já se nebojím tohoto zkorumpovaného systému. (…)
Původně jste říkal, že se necháte vydat, platí to stále?
Ale já uvidím, jak bude vypadat ta žádost, je tam nějaký výbor, tak ať jedná. Mě nikdo nikde nepozval, já nevím, jestli někam půjdu. Když mě někdo pozve, tak půjdu.“
(Andrej Babiš v rozhovoru pro Aktuálně.cz, 17. srpna)

Čili s tím vydáním to asi tak horké nebude. My jsme v této souvislosti připravili malý kvíz. Týká se následujícího citátu:

„Imunita poslanců je podle mě zcela zbytečná a přežitá. Kromě imunity vůči výrokům proneseným ve sněmovně by se na nic jiného neměla vztahovat. Poslanci nejsou žádní nadlidi.“

Autorem je:

  • a) vrchní státní zástupce Ivo Ištvan
  • b) Miroslav Kalousek
  • c) někdo z centrály hnutí ANOfert, kdo to v dubnu neprozřetelně napsal Babišovi na facebook

Správné odpovědi posílejte na Čapí hnízdo, vylosovaný výherce si pohladí lemura a obdrží jednu anonymní akcii firmy se sazbou až pět let.

  • Celé to vypadá, že říjnové volby budou referendem o vydání, či nevydání Andreje Babiše k trestnímu stíhání. A zatímco tady řešíme tyto z dlouhodobého hlediska marginální věci, komunisti už se připravují na převzetí moci. A jak ukazuje video v úvodu článku, máme se na co těšit.

„Klíčová odvětví do rukou státu!
Právo a povinnost pracovat!“
(hesla z volebního spotu Marty Semelové)

Jó, Marta je Marta. Ta se nezakecá. Tak vítejte v roce 1946 a klidnou mysl. 

Follow @malecak

Pop-up mobil Mobile (207451)
ReklamaSMR mobil článek Mobile (207411)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
ReklamaSMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

ReklamaSkyscraper 2 Desktop (211796-4)