Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.

Republice práci, sílu, klid, lidu štěstí, blahobyt (referát z výročního sjezdu Národní fronty 2011)

PSÍ UŠI SPECIÁL. U příležitosti výročí Vítězného února se v Praze v sobotu sešli delegáti sjezdu všelidového hnutí ANO 2011, široké platformy pokrokových tradic pracujícího lidu. Generální tajemník hnutí soudruh Andrej Babiš byl v tajné volbě zvolen na další období hlasy všech přítomných členů hnutí, kteří byli do sálu příslušníky Celní správy vpuštěni. Soudruh Babiš zároveň ohlásil útok na volební zisk 50 %, což je zhruba hodnota masového podílu kuřecích pařátků ve výběrových telecích párečcích Kostelec Premium.

 • V pevné jednotě strany, dělníků, rolníků a inteligence pracující v holdingu spěje Česká republika neochvějně k blahobytu našeho lidu. Opřeni o holding vybudujeme z naší vlasti nedobytnou pevnost štěstí a míru. Je tu ale i varování: oslabování politické a ideologické práce způsobuje otupění boje proti buržoazním ideologiím, maloburžoazním tendencím a ideologické diverzi. Proto soudruh Babiš navrhl vyházet dvě třetiny poslanců a senátorů.

„Domnívám se, že země naší velikosti nepotřebuje 281 poslanců a senátorů. Kdyby jich bylo třeba jen 101, jako je tomu v řadě dalších zemí, určitě by to stačilo.“
(majitel ČR Andrej Babiš ve zprávě o stavu holdingu, Praha, 25. února 2017)

ANO! Povaleči z kaváren do polí a továren! A dalo by se takto šetřit ještě víc. Snížíme počet ministerstev, krajů, úřadů a institucí, samozřejmě s výjimkou celní a finanční správy. Ta naopak posílí o dva miliony kontrolorů, po EET bude totiž zavedena i elektronická evidence faktur, telefonních hovorů, mailů a nakonec i domácích hovorů. Jen si říkáme, zda i ten počet 212 delegátů sjezdu hnutí ANO není zbytečný luxus; příště by stačil 1 (slovy jeden).


Politici a další veřejně činné osoby se den co den „dopouštějí“ zaznamenáníhodných slov, jež je dobré uvést do patřičného kontextu.


 • K situaci v guberniích soudruh generální tajemník uvedl, že lepší prací zmaříme všechny pokusy záškodníků o rušení klidného rozvoje republiky. Uvědomělý traktorista je pevnou oporou družstevníků v boji proti vesnickému boháči, varoval. „Opilství je buržoazní přežitek a sabotáž pětiletky. Opilství nesmí brzdit pětiletku!“ Babiš tak narážel na případ olomouckého hejtmana Oto Košty, který se do jeho přízně dokázal vlísat v těžkých dobách budování hnutí, pak se ale jeho pokrokový zápal utopil v reakčním zpátečnictví.

8119372264_36dcf3537f_b

„V roce 2013 jsme dělali kandidátky doslova na koleně a není žádné tajemství, že od té doby schopné lidi pořád hledáme. (…) Ano, taky se někdy seknu. Dobře víte, že se občas pro někoho rychle nadchnu, aniž dotyčného člověka dobře znám. Nejsem neomylný. Nejsem superman.“
(Andrej Babiš v soudružské konstruktivní sebekritice)

Koštu bdělé Lidové milice na sjezd vůbec nevpustily, aby do sálu nevnášel duch reakce a odpadlictví. Je v tom ale i pozitivní zpráva: exsoudruh Košta žije, volně se pohybuje po republice a nenachází se tedy například na Sibiři.

 • Co je ve straně shnilého, bude ovšem muset odejít. Týká se to řady poslanců a ministrů, hejtmanů a starostů. Nikdo nemá místo na kandidátce jisté, a když, tak na jejím konci.

„Existuje jednoduchý způsob, jak si otestovat důvěru našich voličů a jak svěřit svůj osud do jejich rukou. Napadlo mě to poměrně nedávno, když jsem přemýšlel, kde bych mohl kandidovat – jestli v Praze, kde pracuji, nebo ve středních Čechách, kde žiju. A pak mi to došlo… Proč bych vůbec měl kandidovat z prvního místa! Proč ne z posledního!“
(Andrej Babiš – reformátor stranických primárek)

Babiš stejnou praxi doporučil i ostatním stranám, aby sjednotily vnitrostranická pravidla, než se samy rády budou muset demokraticky sejít na široké společné platformě Národní fronty. Pro voliče se v zásadě nic nemění, jen budou kandidátní listiny číst odspodu. To vše samozřejmě jen po omezenou přechodnou dobu, kdy budou strany podávat samostatné kandidátky.

 • A pak je tu ta ošklivá věc s volebním heslem, které se Babišovi pokusila ukrást americká imperialistická reakce. Všetci kradnú, aj ten Reagan s hentým Trumpom.

„Udělejme Českou republiku znovu skvělou.“
(originální volební slogan hnutí ANO 2011)

Lets-Make-America-Great-Again-Reagan3

Ve skutečnosti toto heslo napadlo mladého referenta zahraničního obchodu Andreje Babiše už v roce 1979 a byl to nejlepší projekt, jaký kdy vymyslel. Ale jak známo, reakce nikdy nespí, imperialismus USA je úhlavní nepřítel lidstva, prostě tehdy Babišovi heslo ukradl neznámý neúspěšný hollywoodský herec jménem Ronald Reagan, otrocky ho přeložil do angličtiny a vyhrál s ním volby a studenou válku. 

Takže mějme všichni úsměv v tváři, nás nezdolají reakcionáři. Klidnou mysl.

Follow @malecak

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

10 komentářů

 1. EEstonec napsal:

  :o) Krásný referát z historické události!

  Všeho schopný dělný lid je pevně semknut za soudruhem Předsedou.

 2. Weber napsal:

  Opravdu vtipný článek, tak se má dělat satira, doufejme, že z něj pan Babiš nebude mít pupínky a pokud jej náhodou bude mít čas „konzumovat“ tak se zasměje s námi. Myslím, že vše z jeho nápadů k smíchu není a to se týká jeho návrhu na upravení počtu zákonodárců v obou komorách Parlamentu ČR. Ten návrh je revoluční, lidé by se mohli nad ním zamyslet, neboť by měl velmi kladný význam pro efektivní řízení a správu ČR. Jen ať si každý občan uvědomí, kolik těch zákonodárců zná aspoň jménem o jejich práci a výkonu nemluvě vůbec.Jestli bychom ty instituce brali jen jakousi školku pro budoucí politiky, tak je jich tam stejně zbytečně moc. Nejde o to, kolik ti lidé „zkonzumují“ prostředků, ale o to, že v tom počtu jsou brzdou rychlejšího rozvoje. Myslím, že se ta „parlamentní“ revoluce neuskuteční, nebude pro to vůle a lidé nemají sílu to protlačit. Zatím dle mého nad tím nepřemýšleli a ti ,které by to postihlo, tedy „kapři“ budou proti tomu zásadně bojovat, neboť není to v jejich zájmu.

  • t117 napsal:

   Pocet 200 poslancu by mel o poznani vetsi smysl, kdyby neexistovala 5% tzv. klauzule. Pri 200 poslancu by mela byt 0,5% a ne 5%. A ty casto slychane kydy, ze by pak nemohla vzniknourt vlada, ze by se takto roztristeny parlament tezko domlouval? – No od toho tam ti poslanci jsou, aby se domluvili. A cim omezenjsi mandat jakakoliv vlada ma, tim min nesmyslu vznikne. Je to skvela pojistka proti diktature a totalite. Kdyz bude mit vlada sotva sily na prosazeni rozpoctu, tezko se ji budou schvalovat kontroverzni zakony. Ono cim vic prekazek a omezeni musi vlada a stat prekonavat, tim lip pro kazdeho obcana.
   Ale kdyz uz se zavedla ta blbost s 5% (a US to jeste korunoval naprostou hoavdinou, ze je ustavni i pri volbach do europarlamentu), pak skutecne nema smysl mit 200 poslancu…

   • Lot napsal:

    Nejlepší pojistka pro sestavení nové vlády po volbách je fakt, že poslanecky plat plat je sněmovnou uvolněn až po vyslovení důvěry vládě.
    Hranice % pro vstup do sněmovny je potřebná a měla by samozřejmě být i pro senátní volby.Jinak se kandidát při totální blokádě/bojkotu voleb voliči může zvolit vlastním 1 hlasem!!

 3. KynyK napsal:

  Konečně článek, kterýmu rozumím. Navíc o jednom ze tří největších osobností dějin.

 4. Němec napsal:

  Spolek ANO má příznačně svůj sjezd únoru a je znát, že dějiny se opakují. Jen to chce pomluvit a odstranit sbor zákonodárců aby pan Babiš mohl neomezeně vládnout se svým týmem právníků a policistů. Český národ se musí oblbovat pomalu ale jistě. Komunisti mohou jen slintat.

 5. Josef Lukeš napsal:

  Smích přes slzy.Díky,pane Malecký.

 6. Karel Novotný napsal:

  Podnětný je především přístup maďarských soudruhů, kteří obývají mezi naší velikosti a kde Velký Viktor neponechal nic náhodě a systém voleb změnil. Nyní se většina poslanců volí většinovým systémem v malých okrscích, což mu umožnilo získat ústavní většinu (i když dostal jen 44% hlasů) a dlouhodobě klid na práci.

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   Nejpodnětnější je ovšem přístup soudruhů zaměstnanců ANOFERTU, když iniciativně navrhli, aby pan soudruh majitel a předseda, už navždycky určoval sám, kdo a kde bude na kandidátkách, aby pak nebyl zklamán jako s olomouckým hejtmanem, kterého sice vychválil, ale jinak nic o něm, jak sám říkal, nevěděl. Díval jsem se včera večer v pořadu Události, komentáře (ČT24), když z něho ten nešťastník Borek páčil odpověď na otázku proč si nechal odhlasovat to vůdcovství přímo do stanov ANO. Už dlouho se v ČT24 nikdo tak nevykrucoval : „ostatní to taky dělají, no sice výbory…, ale to jsme tam měli už dřív, no v usnesení, ne ve stanovách a teď to tam je, já sem to nikdy nepoužil, možná jednou dvakrát, ale ne nikdy sem to nepoužil, no …“ Došlo mně, při tom vykrucování (ba přímo svíjení se) pana majitele-předsedy, jak to asi bylo s tím Petrimexem. Prostě Babiš se kroutil a kroutil, až se všem společníkům vykroutil. I s tím Petrimexem, potažmo AGROFERTEM.

 7. Oskar (hanák z Hané) napsal:

  Pane Malecký, děkuji, už dlouho jsem nic tak výstižného, vtipného a při tom pravdivého nečetl.

Přidávání komentářů není povoleno