Republice práci, sílu, klid, lidu štěstí, blahobyt (referát z výročního sjezdu Národní fronty 2011)

Napsal/a Robert Malecký 26. února 2017
FacebookTwitterPocketE-mail

PSÍ UŠI SPECIÁL. U příležitosti výročí Vítězného února se v Praze v sobotu sešli delegáti sjezdu všelidového hnutí ANO 2011, široké platformy pokrokových tradic pracujícího lidu. Generální tajemník hnutí soudruh Andrej Babiš byl v tajné volbě zvolen na další období hlasy všech přítomných členů hnutí, kteří byli do sálu příslušníky Celní správy vpuštěni. Soudruh Babiš zároveň ohlásil útok na volební zisk 50 %, což je zhruba hodnota masového podílu kuřecích pařátků ve výběrových telecích párečcích Kostelec Premium.

  • V pevné jednotě strany, dělníků, rolníků a inteligence pracující v holdingu spěje Česká republika neochvějně k blahobytu našeho lidu. Opřeni o holding vybudujeme z naší vlasti nedobytnou pevnost štěstí a míru. Je tu ale i varování: oslabování politické a ideologické práce způsobuje otupění boje proti buržoazním ideologiím, maloburžoazním tendencím a ideologické diverzi. Proto soudruh Babiš navrhl vyházet dvě třetiny poslanců a senátorů.

„Domnívám se, že země naší velikosti nepotřebuje 281 poslanců a senátorů. Kdyby jich bylo třeba jen 101, jako je tomu v řadě dalších zemí, určitě by to stačilo.“
(majitel ČR Andrej Babiš ve zprávě o stavu holdingu, Praha, 25. února 2017)

ANO! Povaleči z kaváren do polí a továren! A dalo by se takto šetřit ještě víc. Snížíme počet ministerstev, krajů, úřadů a institucí, samozřejmě s výjimkou celní a finanční správy. Ta naopak posílí o dva miliony kontrolorů, po EET bude totiž zavedena i elektronická evidence faktur, telefonních hovorů, mailů a nakonec i domácích hovorů. Jen si říkáme, zda i ten počet 212 delegátů sjezdu hnutí ANO není zbytečný luxus; příště by stačil 1 (slovy jeden).


Politici a další veřejně činné osoby se den co den „dopouštějí“ zaznamenáníhodných slov, jež je dobré uvést do patřičného kontextu.


  • K situaci v guberniích soudruh generální tajemník uvedl, že lepší prací zmaříme všechny pokusy záškodníků o rušení klidného rozvoje republiky. Uvědomělý traktorista je pevnou oporou družstevníků v boji proti vesnickému boháči, varoval. „Opilství je buržoazní přežitek a sabotáž pětiletky. Opilství nesmí brzdit pětiletku!“ Babiš tak narážel na případ olomouckého hejtmana Oto Košty, který se do jeho přízně dokázal vlísat v těžkých dobách budování hnutí, pak se ale jeho pokrokový zápal utopil v reakčním zpátečnictví.

8119372264_36dcf3537f_b

„V roce 2013 jsme dělali kandidátky doslova na koleně a není žádné tajemství, že od té doby schopné lidi pořád hledáme. (…) Ano, taky se někdy seknu. Dobře víte, že se občas pro někoho rychle nadchnu, aniž dotyčného člověka dobře znám. Nejsem neomylný. Nejsem superman.“
(Andrej Babiš v soudružské konstruktivní sebekritice)

Koštu bdělé Lidové milice na sjezd vůbec nevpustily, aby do sálu nevnášel duch reakce a odpadlictví. Je v tom ale i pozitivní zpráva: exsoudruh Košta žije, volně se pohybuje po republice a nenachází se tedy například na Sibiři.

  • Co je ve straně shnilého, bude ovšem muset odejít. Týká se to řady poslanců a ministrů, hejtmanů a starostů. Nikdo nemá místo na kandidátce jisté, a když, tak na jejím konci.

„Existuje jednoduchý způsob, jak si otestovat důvěru našich voličů a jak svěřit svůj osud do jejich rukou. Napadlo mě to poměrně nedávno, když jsem přemýšlel, kde bych mohl kandidovat – jestli v Praze, kde pracuji, nebo ve středních Čechách, kde žiju. A pak mi to došlo… Proč bych vůbec měl kandidovat z prvního místa! Proč ne z posledního!“
(Andrej Babiš – reformátor stranických primárek)

Babiš stejnou praxi doporučil i ostatním stranám, aby sjednotily vnitrostranická pravidla, než se samy rády budou muset demokraticky sejít na široké společné platformě Národní fronty. Pro voliče se v zásadě nic nemění, jen budou kandidátní listiny číst odspodu. To vše samozřejmě jen po omezenou přechodnou dobu, kdy budou strany podávat samostatné kandidátky.

  • A pak je tu ta ošklivá věc s volebním heslem, které se Babišovi pokusila ukrást americká imperialistická reakce. Všetci kradnú, aj ten Reagan s hentým Trumpom.

„Udělejme Českou republiku znovu skvělou.“
(originální volební slogan hnutí ANO 2011)

Lets-Make-America-Great-Again-Reagan3

Ve skutečnosti toto heslo napadlo mladého referenta zahraničního obchodu Andreje Babiše už v roce 1979 a byl to nejlepší projekt, jaký kdy vymyslel. Ale jak známo, reakce nikdy nespí, imperialismus USA je úhlavní nepřítel lidstva, prostě tehdy Babišovi heslo ukradl neznámý neúspěšný hollywoodský herec jménem Ronald Reagan, otrocky ho přeložil do angličtiny a vyhrál s ním volby a studenou válku. 

Takže mějme všichni úsměv v tváři, nás nezdolají reakcionáři. Klidnou mysl.

Follow @malecak

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)