Pavučiny byznysu exministra v problémech Langera: Realitka s kamarádem, luxusní sportovní areál…

Napsal/a -pes- 13. října 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

Usměvavá tvář někdejšího ministra vnitra Ivana Langra, který opustil vysokou politiku po fiasku ve volbách před pěti lety, se nyní opět vybavuje v souvislosti se zásahem policie na Olomoucku. 

Langerovi se po odchodu z politiky daří. I když v ní podle médií končil jen s pár milióny, dluhy a hypotékou, dnes je spolumajitelem významné realitní kanceláře, statutárním ředitelem akciové společnosti a jednatel Resortu Véska, který malou vesnici nedaleko Olomouce mění v moravské Beverly Hills, lákající na svá přepychová zařízení movité vyznavače golfu či tenisu.

Akcie realitní kanceláře IES Moravia Real koupil Langer vloni za 40 miliónů od svého kamaráda, vlivného olomouckého podnikatele Ivana Kyselého. Firma, jejíž základní kapitál činí 216 milionů, vlastní především v Langerově rodné Olomouci nemovitosti za desítky milionů korun a často obchoduje přímo s městem.

MI Invest, v jejímž čele Langer stojí, vlastní firmu IES Real & Consulting. Ta je propojená s IES Moravia Real.

Bazén s kurty hned za domem

Ve svém bydlišti, obci Véska, Langer společně s Kyselým skupují nemovitosti, staví luxusní sportoviště a hotel. Právě na něj dostal Kyselý třicetimilionovou evropskou dotaci. Nedávno však soud konstatoval, že jeho stavbu neměly úřady vůbec povolit. Hotel je například o patro vyšší, než by měl být, a nikdo se ani nezabýval tím, zda do dané krajiny zapadá. Hotel však stojí dál a vedle něj mezitím roste obří víceúčelová hala i s bazénem.

HlídacíPes.org zmapoval s použitím analytických nástrojů Tovek a Gnosus společnosti Bisnode současné aktivity exministra Ivana Langera. „Pavouka“ zobrazíte kliknutím na obrázek, jednotlivé položky si můžete zvětšit.

Diagram Langr

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)