Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Screenshot z FTV Prima, Ivan Langer

Pavučiny byznysu exministra v problémech Langera: Realitka s kamarádem, luxusní sportovní areál…

Usměvavá tvář někdejšího ministra vnitra Ivana Langra, který opustil vysokou politiku po fiasku ve volbách před pěti lety, se nyní opět vybavuje v souvislosti se zásahem policie na Olomoucku. 

Langerovi se po odchodu z politiky daří. I když v ní podle médií končil jen s pár milióny, dluhy a hypotékou, dnes je spolumajitelem významné realitní kanceláře, statutárním ředitelem akciové společnosti a jednatel Resortu Véska, který malou vesnici nedaleko Olomouce mění v moravské Beverly Hills, lákající na svá přepychová zařízení movité vyznavače golfu či tenisu.

Akcie realitní kanceláře IES Moravia Real koupil Langer vloni za 40 miliónů od svého kamaráda, vlivného olomouckého podnikatele Ivana Kyselého. Firma, jejíž základní kapitál činí 216 milionů, vlastní především v Langerově rodné Olomouci nemovitosti za desítky milionů korun a často obchoduje přímo s městem.

MI Invest, v jejímž čele Langer stojí, vlastní firmu IES Real & Consulting. Ta je propojená s IES Moravia Real.

Bazén s kurty hned za domem

Ve svém bydlišti, obci Véska, Langer společně s Kyselým skupují nemovitosti, staví luxusní sportoviště a hotel. Právě na něj dostal Kyselý třicetimilionovou evropskou dotaci. Nedávno však soud konstatoval, že jeho stavbu neměly úřady vůbec povolit. Hotel je například o patro vyšší, než by měl být, a nikdo se ani nezabýval tím, zda do dané krajiny zapadá. Hotel však stojí dál a vedle něj mezitím roste obří víceúčelová hala i s bazénem.

HlídacíPes.org zmapoval s použitím analytických nástrojů Tovek a Gnosus společnosti Bisnode současné aktivity exministra Ivana Langera. „Pavouka“ zobrazíte kliknutím na obrázek, jednotlivé položky si můžete zvětšit.

Diagram Langr

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

7 komentářů

 1. Karel napsal:

  Jako ministr vnitra byl také boží http://www.youtube.com/watch?v=tqDEDKdsoig

 2. Karel napsal:

  To podnikání Ivana Langera nemělo chybu.
  Zastavená reportáž TV Nova o korupci Ivana Langera
  Reportáž o podivném pronájmu majetku státu za ministrování Ivana Langera, které pravděpodobně provázela korupce. http://www.youtube.com/watch?v=sBjFkcCG_fk

 3. Karel napsal:

  Běžný občan jim mohl závidět tu moc.
  Sdělení ministra vnitra (Langr)
  Langer a Topolánek si hrají ve Sněmovně
  Ivan Langer a Mirek Topolánek si udělali z Poslanecké sněmovny svoje malinké hřišťátko, kde si hrají http://www.youtube.com/watch?v=9hC8oPx9NM4&feature=related

 4. Karel napsal:

  Bezvadně se Ivanovi podniká – Ivan Langer – volba prezidenta 2008 pozorně čtěte
  https://www.youtube.com/watch?v=H4q7Tp55IFg

  • český maloměšťák napsal:

   Projevy zástupců lidu v budově Parlamentu ČR (včetně WC) podléhají zvláštnímu režimu – to není jak např. projev obyčejného člověka v diskuzích na Parlametních listech – tam se užívá jiné disciplíny a odlišných discilinárních prostředků. Nelze tedy nazírat projevy zástupců moci lidu např. coby vyřizování vzkazů Mafie či směny hlasů (a tak i mandátů) za peníze či výhody, to by bylo zjednodušováním, v budově Parlamentu platí Zvláštní Princip Mravní (ZPM).
   Jde sice o jakousi feudalizaci demokracie, ale vše se děje v rámci práva zdejšího právnického státu. Je to tedy soudy nepostižitelné, nač tedy je tím vůbec zatěžovat a obírat je o skvělejší příležitosti jak se učinit slavnými a dopracovat ot až k prebendě ústavního soudce ? Nač zahrnovat advokáty dalšími a dalšími přísuny docela obstojných sum peněz ? To je k ničemu, je třeba se prostě smířit prostě s tím prostě jak to je. Ušetří dotyčný jedinec čas i nervy, ušetří stát za zbytečné soudy, ušetří zločin..eh tedy např. poslanci na výdajích za advokáta. Šetřit se má, i pan Kalousek říkal, že musíme teď hlavně šetřit.

 5. sasek napsal:

  Při každé zprávě o budování nemovitostí v rozporu se stavebním řádem (změna projektu, dodatečná stavební povolení na chráněném nebo jinak cenném území apod.), si vždy vzpomenu na onoho nešťasníka, který si jen zvětšíl stávající chatu, vybudovanou svépomocí za nepříznivých podmínek dob dřívějších, a přes ochotu zaplatit pokutu, dodatečnou legalizaci od stavebního úřadu (tuším, že v Hradci Králové nebo Pardubicích)nezískal a bylo mu nařízeno celou stavbu odstranit. Když se k tomu z pochopitelných pohnutek neměl, přijela těžká technika a ve chvilce z pohledné chaty zbyla hromada sutin. Jak se s tím dotyčný stavebník vyrovnal si už nepamatuji, ale řekl bych, že to bylo na mašli.
  Pokud to ve zdraví přežil, musí si o případech porušování zákona prominenty bez následků pomyslet něco hóódně ošklivého.
  Pokud jde o Ivana Langera, někdejšího korunního prince ODS (těch princů bylo skoro tolik jako na dvoře anglické královny,
  ), věřím a doufám, že na něj též jednou dojde.

 6. český maloměšťák napsal:

  Další důkaz již téměř konzistentního selhávání přidělování dotací (redistribuce daňových výnosů, v dlužních ekonomikách pak maligní způsob manipulace s dluhem veřejnosti), dotuje se nikolivěk hendikep, ale plusprofit. Jde tedy o ahistorickou zvrhlost, o nekulturní projev fašizoidního druhu – o rozkládání demokracie.
  Mravně podlé, avšak naprosto čisté – dle “ práva“ právnického státu. Tedy formálně i realně neodsouditelné, v právnickém státě se počítají jen ty rozsudky, o kterých rozhodl soud (viz např. i zde komentovaný rozsudek o udělení finanční sankce Parlamentním listům), byť by došlo k relativizaci základních hodnot sounažívání lidí v rámci jjeich společenské smoluvy a banalizaci, znevěrohodnění instituce „společenská nebezpečnost činu“.
  Právnický stát je závažnou chorobou právního státu, je jak mor.

Přidávání komentářů není povoleno