Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Maria Eklind via Foter.com / CC BY-SA, zdroj

Psí týden: Žlutá je barva naše, neprůhledné vymáhání dopravního podniku a špioni na ruské ambasádě v Praze

Výběr toho nejdůležitějšího z originální produkce HlídacíPes.org v končícím týdnu.

[aesop_video align=“center“ src=“youtube“ id=“LoEcfy7zUvg“ disable_for_mobile=“on“ loop=“on“ autoplay=“on“ controls=“on“ viewstart=“on“ viewend=“on“ revealfx=“off“]

 

  • Od pondělí vyděláváme sami na sebe. Podle Liberálního institutu připadl letos právě na 29. květen Den daňové svobody, tedy den, kdy podnikatelé přestávají vydělávat na pokrytí výdajů státních a veřejných institucí, kdy končí virtuální období pomyslného 100% zdanění. Jak jsme na tom v porovnání se světem? ptá se v komentáři Roland Leisztner.Den daňové svobody a ideální stát aneb Svěřili byste tolik peněz z úspor cizím lidem bez kontroly?
  • Základem našeho živobytí je půda, voda a krajina, upozorňuje odborník na zemědělství a venkov František Havlát. „Hnůj se kompostoval od nepaměti a vracel se zpět do půdy. Dnes je tu ale byznys s bioplynovými stanicemi – a to přispívá k degradaci půdy i venkova,“ dodává.

O pole se nestaráme, venkov ničíme. Vesnice by už města nezvládla nakrmit, varuje expert

  • A proč je Česko vlastně žlutá, nikoli zelená, když už ne modrá krajina? S Českou republikou se do množství pěstované řepky olejky může v Evropě rovnat pouze Estonsko. V obou zemích nezaměnitelně žlutá rostlina zaujímá statisticky bezmála 14 % veškeré orné půdy. Je to nejvíce v celé Evropě.
    Žlutá je barva naše. Česká republika je celoevropsky na špici v pěstování řepky
  • Praha je pro ruské zpravodajce příjemným místem k životu, i základnou pro další expanzi. Centrem špionáže Kremlu je podle Johna R. Schindlera, amerického bezpečnostního experta, ruská ambasáda v Praze. Mnohem závažnější jsou ale takzvaní ilegálové.

Na ruské ambasádě v Praze je víc ruských špionů než českých diplomatů v Moskvě

  • Virtuální bitva mezi čínským Politbyrem a uprchlým čínským realitním magnátem a špionem Kuo Wen-kuejem nabírá na obrátkách. Byznysmen se rozhodl veřejně promluvit o korupci a skandálech mezi stranickými špičkami.Korupce a skandály mezi čínskou politickou smetánkou. Špión – miliardář prolomil mlčení
  • Jako za starých časů: Pražský dopravce tají, kolik pokut vymohl, a kolik za jejich vymáhání zaplatil externím právníkům, které si bez soutěže najal. Podle zákona ale musí s pravdou ven.

Utajená čísla. Pražský dopravce odmítá říct, kolik zaplatil najatým právníkům za vymáhání pokut

  • Pokud chce Západ vyhrát boj s islámským terorismem, musí bojovat s jeho kořeny, které jsou hluboce náboženské. Poprvé od doby křižáckých válek se západní civilizace stala jednou stranou náboženského konfliktu, píše ve své glose Aleš Rozehnal.Proč by měl Západ tlačit na uskutečnění náboženských reforem na Středním východě
  • V americkém státě Indiana byl v březnu po pětadvaceti letech z vězení propuštěn William Barnhouse. Stal se 350. člověkem, u něhož bylo novým testování DNA prokázáno, že dlouhá léta seděl v kriminále, aniž spáchal skutky, za něž byl odsouzen.

V USA vyšel z vězení 350. člověk osvobozený díky testování DNA. A co Česko? Nic moc

A ještě telegraficky z dalších témat:

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno