Miroslav Mareš, zdroj

Veřejnoprávní rozhlas a komerční Hitrádio se přou o název stanice Vysočina

Napsal/a Miroslav Mareš 31. května 2017

Tiché přejmenování veřejnoprávní stanice Českého rozhlasu na Vysočině nezůstane bez odezvy. Komerční rádio „Vysočina“ se už v dopise generálnímu řediteli Českého rozhlasu ohradilo proti použití slova Vysočina.

Soukromá hudební stanice Hitrádio Vysočina už kvůli tomu napsalo generálnímu řediteli Českého rozhlasu Renému Zavoralovi.

Argumentuje tím, že dosavadní strategie Českého rozhlasu při označování krajských studií byla označovat je názvy krajských měst.

„Nevidíme žádný důvod, proč se Český rozhlas této zavedené praxe nedrží a nepřejmenoval tento program na český rozhlas Jihlava, když mu tato strategie vyhovuje v ostatních krajských městech. Pět nejúspěšnějších studií Českého rozhlasu nese názvy krajských měst,“ stojí v dopise řediteli Zavoralovi.

Pod názvem Český rozhlas Vysočina nově působí dřívější stanice Region. Frekvence i obsah vysílání zůstává stejný, veřejnoprávní stanice již ale svému novému názvu přizpůsobila i webové stránky.

„Chtěli jsme sjednotit názvy regionálních stanic v jednotném podobném duchu. Máme k tomu zpracovány právní analýzy a nemyslíme si, že bychom zasahovali do cizích práv,“ řekl pro web Občasník.eu mluvčí Českého rozhlasu Jiří Hošna.

Hitrádio Vysočina spatřuje v počínání Českého rozhlasu naplnění znaků nekalé soutěže a hodlá se bránit právními prostředky.

1 komentář

  1. Trixl napsal:

    Region Jihlava by mělo stačit, nechápu je. Brno a Ostravu taky přejmenují?

Přidávání komentářů není povoleno
Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies