Veřejnoprávní rozhlas a komerční Hitrádio se přou o název stanice Vysočina

Napsal/a Miroslav Mareš 31. května 2017
FacebookTwitterPocketE-mail

Tiché přejmenování veřejnoprávní stanice Českého rozhlasu na Vysočině nezůstane bez odezvy. Komerční rádio „Vysočina“ se už v dopise generálnímu řediteli Českého rozhlasu ohradilo proti použití slova Vysočina.

Soukromá hudební stanice Hitrádio Vysočina už kvůli tomu napsalo generálnímu řediteli Českého rozhlasu Renému Zavoralovi.

Argumentuje tím, že dosavadní strategie Českého rozhlasu při označování krajských studií byla označovat je názvy krajských měst.

„Nevidíme žádný důvod, proč se Český rozhlas této zavedené praxe nedrží a nepřejmenoval tento program na český rozhlas Jihlava, když mu tato strategie vyhovuje v ostatních krajských městech. Pět nejúspěšnějších studií Českého rozhlasu nese názvy krajských měst,“ stojí v dopise řediteli Zavoralovi.

Pod názvem Český rozhlas Vysočina nově působí dřívější stanice Region. Frekvence i obsah vysílání zůstává stejný, veřejnoprávní stanice již ale svému novému názvu přizpůsobila i webové stránky.

„Chtěli jsme sjednotit názvy regionálních stanic v jednotném podobném duchu. Máme k tomu zpracovány právní analýzy a nemyslíme si, že bychom zasahovali do cizích práv,“ řekl pro web Občasník.eu mluvčí Českého rozhlasu Jiří Hošna.

Hitrádio Vysočina spatřuje v počínání Českého rozhlasu naplnění znaků nekalé soutěže a hodlá se bránit právními prostředky.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)