www.vlada.cz,

Psí týden: Sobotka a Nečas v čínském objetí, proč média mlčí o stíhání Babišovy firmy a jízda s Havlem

Napsal/a Ondřej Neumann 18. června 2016

Čína je v kurzu. Dokonce tak, že česká sociální demokracie – přes neblahé historické zkušenosti s KSČ – chce podepsat dohodu o spolupráci s čínskými komunisty. Ti přitom mají na svědomí desítky milionů vlastních občanů. A s Čínou spojil svoji budoucnost i expremiér Petr Nečas. Více v přehledu originálních zjištění HlídacíPes.org z tohoto týdne.

 • Český premiér Bohuslav Sobotka tráví konec týdne v doprovodu několika ministrů a početné delegace na čtyřdenní návštěvě Číny. Kuloární informace před odletem naznačovaly, že součástí programu má být i jedna citlivá stranická záležitost. Upozornil na ni ve svém “Final Word” i novinář Erik Best: „ČSSD má příští týden v plánu podepsat memorandum o stranické spolupráci s Komunistickou stranou Číny. Dokument sice přímo neříká, že ČSSD s čínskými komunisty sdílí jejich pohrdání nezávislým soudnictvím a dělbou moci, sociální demokracie se v něm ale zavazuje respektovat čínskou vnitřní politiku.“ Šéfredaktora Roberta Břešťana zmínka zaujala a rozhodla se pravdivost této informace ověřit. Výsledek překvapil nejen jeho…
 • Nečas

  ©©

  Před třemi lety Petr Nečas, kvůli aféře spojené se svou někdejší milenkou (dnes manželkou) a ředitelkou kabinetu Janou Nagyovou, rezignoval na post premiéra. Politiku vyměnil za byznys a dnes chce pomoci Číňanům dobývat evropské trhy. Eliška Hradilková Bártová podnikání Petra Nečase zmapovala v rámci projektu PAVUČINY BYZNYSU: Z premiéra prezidentem. Spolku na propagaci hedvábné stezky a čínského průmyslu v Evropě.

 • A expremiér Nečas ještě jednou.  Prvoinstanční soud v pátek již podruhé zprostil jeho druhou žena z podezření ze zneužití vojenské kontrarozvědky. Před soudem zazněly i odposlechy jejich intimní konverzace. Právník Aleš Rozehnal v této souvislosti upozornil na to, že Jana Nečasová (dříve Nagyová) byla paradoxně stíhána za neoprávněné sledování určité osoby útvarem, který si očividně se zákonností uchování výsledků sledování a odposlechů příliš velkou hlavu nedělá. Více v článku Odposlechy intimních hovorů Nečase s Nagyovou měly být zničeny, místo toho je zveřejňují média.
 • Do koaliční občanské války o policistu Šlachtu se zapojil kde kdo. Včetně Radima Jančury či některých neziskovek.  Nás zaujalo znepokojivé mediální ticho kolem Babišova Agrotecu. Firma prvního místopředsedy vlády a ministra financí Andreje Babiše, který svoji politickou kariéru postavil na rétorickém boji proti korupci a proti rozkrádání státu, totiž jde před soud kvůli manipulaci se státní zakázkou. A tuzemská mainstreamová média včetně České televize o kauze (téměř) mlčí. 
 • „Nefotil jsem Havla jako panáka, ale jako člověka. A byla to jízda”.
  Tomki 04

  ©©

  Někdejší osobní fotograf prezidenta Václava Havla Tomki Němec v rozhovoru pro HlídacíPes.org mluvil o současné politice i o „velké jízdě“ počátku 90. let, o Václavu Havlovi a o knize, kterou připravuje k výročí 80 let od jeho narození.

 • Od roku 1989, kdy se začala v USA formovat síť nevládních projektů Innocence (Nevina), opustilo americké věznice 1700 nespravedlivě odsouzených lidí. V mnoha případech si ovšem odseděli dlouholeté tresty. Výjimkou nejsou ani případy, kdy forenzním systémem falešně usvědčený člověk vyšel z cely smrti, Teď se hnutí přelévá do Evropy: zkušenosti už mají třeba na britských ostrovech. V druhé vlně zemí, které vlastní Projekt Nevina plánují naplno spustit, je i Česko. Více v článku Roberta Maleckého Konec justiční nevinnosti. Do Evropy se stěhuje projekt na vyhledávání nespravedlivě odsouzených.
 • Němci porušili unijní pravidla a teď kritizují Česko kvůli uprchlickým kvótám. Němečtí politici kritizují Česko kvůli odmítání kvót pro uprchlíky. Zejména Řecko, Itálie a Německo přitom porušily pravidla, která byla pro tyto případy vytvořena. Přesto se dovolávají evropské solidarity států, které jsou připraveny existující právní předpisy dodržovat…
 • Milka

  ©©

  Z kravínů do hor! Mléko je pro Česko strategickou komoditou s velkým dopadem na krajinu, tedy i prevenci povodní či sucha. Cílem České republiky je proto zvýšit počty přežvýkavců na horách a naopak snížit jejich počty v kravínech, tvrdí v článku pro HlídacíPes.org agrární analytik Petr Havel.

 • Brexit očima psychiatra. Možný útěk Britů od projektu společné Evropy navyšuje míru nejistoty, ve které dnes lidé žijí. Množství špatných nebo konfliktních zpráv, které média často ještě hrotí, vede k pocitu ztracenosti, ohrožení a následné agresivitě. Na to pak často doplácejí nevinní, kteří jsou ve špatný čas na špatném místě. Podrobnosti probíral emeritní rektor Vysoké školy ekonomické Richard Hindls s psychiatrem Janem Cimickým.
 • Falter ok

  ©©

  Rakouská Tisková rada nedávno rozhodla, že vydavatel časopisu Falter porušil Etický kodex rakouského tisku tím, že se dopustil paušálního odsudku a diskriminace osob ze severní Afriky. Tohoto jednání se měl dopustit uveřejněním titulní stránky, která se vztahovala k sexuálním útokům skupin mužů o silvestrovské noci v Kolíně nad Rýnem. Špatné rozhodnutí, polemizuje s verdiktem Tiskové rady právník Aleš Rozehnal.

 

Čtěte též

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno
Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies