Psí týden: Rusům se u nás líbí. Okamurův nejlepší kšeft. Peroutkův text objeven.

Napsal/a -pes- 16. května 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

Každá pětadvacátá firma v této zemi patří ze sta procent ruským majitelům. Oficiálně. I s těmi registrovanými na Kypru bude jejich podíl vyšší. A zatímco o ruské podnikatele u nás není nouze, zemědělské půdy, na níž by se dalo něco smysluplně pěstovat, každým rokem ubývá. Ani jedno ovšem nikoho zatím moc nezajímá.

HlídacíPes.org si v minulém týdnu opět všiml řady faktů, které by ve vlastním zájmu měla veřejnost znát. Podívejte se, co vám možná uniklo.

  • Jen v Praze je zhruba dvanáct tisíc firem ve stoprocentním ruském vlastnictví, Karlovarském kraji bezmála dva tisíce. U řady dalších se jejich ruští majitelé skrývají za anonymními akciemi či společnostmi registrovanými v daňových rájích. České úřady proto netuší, kolik firem ovládaných ruským kapitálem tu ve skutečnosti je. O počtech ruských a českých podniků si přečtete zde a zde.
  • Zhruba polovinu veškeré zemědělské půdy ohrožuje vodní a větrnou eroze. Každým rokem ji nenávratně mizí zhrub za tři miliardy korun. Politici ani podnikatelé se zatím nemají k tomu, aby se pokusili tento nevyhovující stav řešit. Podrobnosti najdete zde.
  • Řada lidí považuje Úsvit Tomia Okamuru za úspěšného podnikatele. Mezi jeho nejúspěšnější a nejvýdělečnější projekty patří ovšem hnutí Úsvit, o které po roztržce s většinou jeho členů přišel. Podívejte se, jakým podnikatelským aktivitám se Okamura věnuje. Přehledného „pavouka“ neleznete zde.
  • Prezident Zeman si podobně jako třeba jeho předchůdce Václav Klaus občas povídá s cizími státníky v jejich mateřštině. Naposledy například rusky s Vladimírem Putinem v Moskvě. HlidaciPes.org zajímalo, zda se ve světě diplomacie na nejvyšší úrovni jedná o běžnou praxi, jaké klady či mínusy taková zvyklost přináší. Více si přečtete zde.
  • Stránka s textem Hitler je gentleman, který měl podle Miloše Zemana napsat Ferdinand Peroutka a který se už několik měsíců snaží najít jeho mluvčí Ovčáček, se konečně objevila. Prezidenta ani jeho příznivce to asi ale nepotěší. Zde zjistíte proč.
Pop-up mobil Mobile (207451)
ReklamaSMR mobil článek Mobile (207411)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
ReklamaSMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

ReklamaSkyscraper 2 Desktop (211796-4)