Psí týden: Rusové neprojdou. Jsme přeci Holanďané. Kruté, ale spravedlivé

Napsal/a -pes- 23. května 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

To se dalo čekat! Z ryze české firmy Excalibur se několika administrativními úkony teprve nedávno stala firma holandská a už hrozí České republice mezinárodní arbitráží.

HlídacíPes.org v uplynulém týdnu zveřejnil majetkové vztahy společnosti, jejíž vojenské miny explodovaly minulý rok ve skladu u Vrbětic. Mimo jiné zjistil, že firmu jen nedlouho před výbuchem převedl její majitel do Nizozemska. Nyní týdeník Euro přinesl zprávu, že Excalibur hrozí českému státu kvůli minám arbitráží. Česko má totiž s Nizozemským královstvím dohodu o ochraně investic. A Excalibur je přeci nizozemský, ne?  Jak firma „měnila“ vlastníka, si přečtete zde.

Podívejte se, čeho dalšího si HlídacíPes.org všiml v právě uplynulém týdnu.

  • Lidové noviny patřící do skupiny Agrofert Andreje Babiše se pustily do šéfa antimonopolního úřadu Petra Rafaje. Příznačně v době, kdy se rozhoduje o jeho setrvání ve funkci na dalších šest let. Média přitom přinesla informace, podle nichž by vicepremiér, ministr financí a předseda hnutí ANO Babiš na jeho místě raději viděl někoho jiného. Podrobnosti zde.
  • Sedmdesát let po válce má stále většina Čechů za to, že se sudetští Němci snaží získat majetek, který zde po svém vyhnání v roce 1945 museli zanechat. A většina také považuje poválečný odsun za spravedlivou odplatu, i když odsuzuje násilnosti s ním spojené. Podívejte se, co dále zjistil aktuální průzkum v době, kdy část zastupitelů města Brna vyjádřila lítost nad tím, že z města musely po válce odejít tisíce Němců.
  • Evropa hledá recept, jak se bránit Kremlem řízené propagandě. Podívejte se, co navrhuje Evropská nadace pro demokracii ve své strategii, na jejímž vypracování se podílí například známá americká novinářka Anne Applebaumová či Edward Lucas, expert na oblast střední Evropy britského týdeníku Economist. Více zde.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)