Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Roberto Rizzato, zdroj

Psí týden: Rozhovor s nobelistou Simsem, flákači v parlamentu, nábor nových agentů BIS

Vše dobré v roce 2016 přeje redakce HlídacíPes.org. Děkujeme za vaši přízeň i podporu nezávislé žurnalistiky zakládající si na původních a originálních zjištěních. Taková jsme vám ostatně nabídli i v posledních dnech loňského a prvních nového roku.

  • Na Silvestra jsme představili novinku, která obohatí stránky HlídacíPes.org. Tou je spolupráce s týmem projektu Alter Eko, ve kterém jsou sdruženi přední čeští ekonomové, byznysmeni a akademici. Více v článku Projekt Alter Eko: Ekonomiku v roce 2016 čeká krok-sun-skok. Snad správným směrem…  Dočtete se v něm, jak blízkou budoucnost vidí například Richard Hindls (VŠE), Michael Romancov (UK), Jan Procházka (EGAP), Eva Zamrazilová (ČBA) či Vratislav Kulhánek (Industrial Advisors).

 

  • Šéfredaktor Robert Břešťan pohovořil s nositelem Nobelovy ceny za ekonomii za rok 2011, profesorem Princetonské univerzity Christopherem Simsem. Rozhovor jsme vydali na dva díly. V prvním nobelista Sims upozorňuje, že velká recese je sice za námi, ale musíme se připravit na nové šoky. V druhém pak tvrdí, že přes všechno špatné z nedávné minulosti je dobrou zprávou, že se eurozóna ještě nerozpadla. Proč? K přečtení ZDE.

 

  • Datový analytik Kamil Gregor působí v občanském sdružení KohoVolit.eu a na Katedře politologie Masarykovy univerzity v Brně. Ke konci roku vystavil hned ve čtyřech datových analýzách vysvědčení českým zákonodárcům:

Úsvit ve sněmovně hlasuje s pravicí, vláda nabrala přeběhlíky

TOP 10 návrhů zákonů v roce 2015. Podívejte se na hlasování o EET, očkování dětí či důchodech

Volební kalkulačka: Máte blíže ke Kalouskovi nebo Babišovi? Zkuste si nejdůležitější letošní hlasování

Přehled parlamentních flákačů: komunisté, Čuba, Palas…

 

 

  • Napsal knihu o organizovaném zločinu v Česku, patří k tvrdým kritikům práce Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu pod vedením Roberta Šlachty. Brněnský politolog Tomáš Šmíd varuje před spoléháním na odposlechy jako na hlavní zdroj policejní práce. “Vytrhnete informaci, neověříte ji z dalších zdrojů a kuchtíte ´případy století´. To je největší tragédie šlachtovského způsobu práce v ÚOOZ,” říká Šmíd v rozhovoru pro HlídacíPes.org.

 

 

 

  • Vloni touto dobou kolovaly Prahou „zaručené“ zprávy o tom, že Andrej Babiš plánuje na květen 2015 předčasné volby a už si kvůli tomu skupuje i billboardové kapacity. Nic takového se nestalo (ale mohlo se to stát!). Podívejme se raději na to, co se stane v roce 2016… Rok 2015, kdy jsme si užívali roku klidu bez předvolebních kampaní a voleb, končí. Pokud samozřejmě nepočítáme permanentní předvolební kampaň, kterou v českých a moravských regionech na svých spanilých jízdách vede prezident Miloš Zeman.

 

  • Na prvního ledna 2016 připadá sedmdesáté výročí založení těžební firmy OKD. Tedy přesněji jejího předchůdce – národního podniku Ostravsko-karvinské kamenouhelné doly. Dnes OKD zaměstnává přes 10 tisíc lidí a hrozí, že skončí v konkurzu. Po státu čerstvě žádá finanční injekci ve výši čtyř miliard korun. V lednu mají o případné pomoci OKD jednat s jejími majiteli ministři financí, průmyslu a sociálních věcí. HlídacíPes.org mapoval historii, hospodaření i vlastnickou strukturu OKD.

 


Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno