Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
anobudelip.cz,

Další bezpečnostní expert v Babišově ANO. Kandidátku na Vysočině má vést spolupracovník žalobkyně Vesecké

Zajímavé jméno s vazbami na bezpečnostní komunitu získalo pro krajské volby v roce 2016 hnutí ANO. Na Vysočině by měl podle serveru Občasník.eu vést kandidátku bývalý šéf sekretariátu nejvyšší státní zástupkyně Renáty Vesecké Josef Pavlík. 

Jméno kandidáta představil v polovině prosince vysočinský poslanec hnutí Josef Kott. Volba ještě podléhá schválení krajského vedení, to by se mělo finální podobou kandidátek zabývat hned na začátku roku 2016.

Zpráva o Pavlíkově angažmá v regionálních mutacích deníků Právo a MF Dnes hovoří o projektovém manažerovi z Havlíčkova Brodu. Do souvislosti s jeho působením na Nejvyšším státním zastupitelství ji dal až dnes internetový server Občasník.eu.

Pavlík skončil po nástupu Pavla Zemana

Na Vysočině je v politice na krajské úrovni jméno Josefa Pavlíka dosud neznámé. „Hledali jsme člověka odborně i komunikačně na vysoké úrovni, který by byl ochoten pozici lídra přijmout,“ uvedl krajský šéf hnutí ANO Josef Kott.

Na Nejvyšším státním zastupitelství v Brně Pavlík působil šest let, mezi roky 2005 až 2011 vedl kancelář tehdejší šéfky soustavy Renáty Vesecké. Po většinu času měl na starosti rovněž komunikaci s médii. Není právník, ale vystudovaný ekonom.

O tom, jak je funkce kancléře státního zastupitelství významná, hovořila v jedné z tiskových zpráv mluvčí NSZ Helena Markusová. „Funkce ředitele sekretariátu důležitá je, neboť se jedná o součást přímo podřízenou nejvyššímu státnímu zástupci a je s ním tedy ve velice intenzivním kontaktu. Zajišťuje mu podklady k projednávání a rozhodování,“ píše se ve zprávě, kterou Markusová komentovala v lednu 2011 Pavlíkovo odvolání a jmenování jeho nástupce.

Tím se stal Stanislav Mečl, kterého si na úřad přivedl nástupce Vesecké Pavel Zeman. Mečl sehrál klíčovou roli v právní bitvě o odvolání Vlastimila Rampuly z pozice pražského vrchního státního zástupce, a v době po prvním Rampulově odvolání dokonce působil jako pověřený šéf VSZ v Praze. Pak ale vztahy mezi Mečlem a Zemanem ochladly, dnes má Mečl blízko k ministrovi spravedlnosti Robertu Pelikánovi, kterému radí  s trestně-právními otázkami.

Kandidátku vedl i expolicista ÚOOZ

Není to poprvé, kdy se na kandidátce hnutí ANO objevují lidé, kteří mají blízko k exponovaným pozicím v bezpečnostních složkách. Známý je případ bývalého vyšetřovatele Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Oldřicha Hluška, který v roce 2014 vedl kandidátku hnutí v komunálních volbách v Českém Krumlově.

Kandidoval tak paradoxně ve stejných volbách, v nichž se v Praze o přízeň voličů ucházeli dva lídři – za TOP 09 Tomáš Hudeček a za ODS Bohuslav Svoboda -, kteří byli právě péčí Oldřicha Hluška obžalováni v jedné z větví kauzy Opencard. „Musím říct, že mi to opravdu vadí a je nepříjemné. Navíc když svou práci dělá na zakázku,“ komentoval to tehdy Hudeček pro server Česká justice.

Hluškova kandidatura příliš úspěšná nebyla, on sám sice mandát získal, nepotvrdil ale ambice volby s hnutím ANO vyhrát a stát se starostou. Později se s hnutím ANO rozešel a byl vyloučen ze zastupitelského klubu.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno