Psí týden: Kdo platil Zemanův návrat k moci a co zajímá americkou ambasádu v Praze

Napsal/a Ondřej Neumann 3. října 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

Miloš Zeman oslavil narozeniny během své cesty do Spojených států amerických. symbolicky v ruské restauraci. Výběr místa byl hojně komentován i kritizován. HlídacíPes.org dlouhodobě mapuje byznys lidí z okolí českého prezidenta. Proto nás výběr místa oslavy tolik nepřekvapil…

  • Když před rokem 2009 čtveřice bývalých ministrů Zemanovy vlády v čele s Miroslavem Grégrem přemlouvala dnešního prezidenta k návratu do politiky, vzbuzovala opakovaně spíš úsměvy. Ty zamrzly řadě lidí na rtech v roce 2013, v době velkého triumfu Miloše Zemana. Hned zkraje roku se stal prezidentem, v létě sehrál se zavedenými politickými stranami velkou partii, během které jim po pádu Nečasova kabinetu de facto vnutil svou vládu “odborníků” v čele s Jiřím Rusnokem. Klíč ke vzestupu Miloše Zemana je v kapitálu, který do strany pumpovali lidé s podezřelými vazbami, mnohdy na Východ… Více ZDE.

 

  • Nepostradatelný poradce prezidenta Zemana Martin Nejedlý dlouhodobě tají svůj životopis a nevysvětluje tak ani rozpory, které v něm má. Za tajnosti kolem životopisu klíčového muže v blízkosti prezidenta Miloše Zemana si nyní Kancelář pražského hradu odnáší jednu za anticen v soutěži Otevřeno X Zavřeno. Na „zavřeno“ ji v letošním ročníku soutěže nominovala redakce HlídacíPes.org: Zavřeno: Prezidentská kancelář má anticenu za poradce Nejedlého. Podívejte se, jak podniká.

 

 

  • A americké velvyslanectví podruhé. Chmurný obraz Česka jako země prolezlé všudypřítomnou korupcí, kvůli níž se zde nedá podnikat. Takový dojem si minulý týden odnesli někteří poslanci z oběda s ambasadorem Andrewem Schapirem. A proti tomu realita: Počtem zprostředkovaných investičních projektů se Američané řadí na druhé místo za Německo. A zájem firem z USA podle HlídacíPes.org zjištění neklesá, loňský rok byl například rekordní co do počtu nových pracovních míst. Více se dozvíte ZDE.

 

  • Generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan má problém. Členové Rady ČRo zjistili, že ve veřejnoprávním rozhlasu byl zaměstnán i jeho syn, Andrej Duhan. To, co je pro radní nová informace, je přitom uvnitř rozhlasu roky známá věc. Andrej Duhan nastoupil do ČRo už v době, kdy Peter Duhan šéfoval dnes již zaniklé stanici Český rozhlas 6.O tom všem v materiálu Šéfovi Českého rozhlasu hrozí odvolání.

 

  • Stát prodával v dražbě část paláce U Hybernů na pražském náměstí Republiky. Vše raději probíhalo za dohledu policie. Ta má dražbě asistovat i kvůli nároku, který vznesl Jan Macháček, který se roky soudil o náhradu škody. Macháček má podle svých slov nárok na odškodné v celkové výši přesahující 880 miliónů korun. Sumu vypočítal ze svého nároku na odškodné za zmařený pracovní poměr, za nezákonné trestní stíhání a za ušlý zisk plus úroky z prodlení za celkem 21 let.

 

  • Od počátku 90. let se Zdena Mašínová snažila získat zpět rodinný statek v Lošanech, který zestátnil komunistický režim. Ústavní soud ve středu rozhodl ve prospěch paní Mašínové, dcery hrdiny protinacistického odboje generála Josefa Mašína. Žaloba se podle nálezu Ústavního soudu vrátí Okresnímu soudu v Kolíně, který chyboval a nepoučil Zdenu Mašínovou o povinnosti postupovat koordinovaně s ostatními dědici. Přinášíme její vzpomínky na komunistickou zlobu z pera publicisty Kristiána Chalupy.

 

 


Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)