Evropa podle Velké Británie: federativní impérium zla - Evropa.

Psí týden: Kdo je král slídilů, Česko je víc než pivo a kličkování na Hradě…

Napsal/a -pes- 1. března 2015

Zdánlivě se ještě nic neděje. Politici a diplomaté se stále ještě tváří uhlazeně a hovoří zdvořile. Ale pod povrchem se probouzí historie – a spolu s ní i strach, napsal ve svém textu publicista Jan Urban.


 

Jeho text, spolu s výběrem dalších, které jsme v uplynulém týdnu publikovali na našich stránkách nabízíme jako pravidelné ohlédnutí za články, které vám mohly uniknout (a byla by to škoda).


Text Rubikon střední Evropy (a česká proruská torpéda) najdete ZDE.

Nový služební zákon Livii Klausové působení v roli české velvyslankyně ovlivnit nemusí. Právní kličky hledají hradní právníci a ředitel zahraničního odboru Hynek Kmoníček. Schyluje se tak k dalšímu střetu o diplomatickou kariéru Klausové mezi ministerstvem zahraničí a Hradem. Detaily ZDE.

Praha, pivo, pivo, Škodovka. Zahraniční pohled na Česko je poněkud omezený. Ale upřímně – Česko je na tom ještě docela dobře… Jak ukazuje série map evropských a amerických stereotypů.

Politicko-obchodní blok majitele Agrofertu, hnutí ANO2011 a ministra financí Andreje Babiše získal od společnosti Iuridicum Remedium dvě anticeny Big Brother Awards 2014 (Ceny Velkého bratra). Jenže zpráva o tom se v rámci deníků vydavatelství jaksi „ztratila v překladu“.

Mezinárodní tým astronomů objevil gigantickou černou díru o hmotnosti, jež o násobky miliard převyšuje Slunce A nedosti na tom – podle všeho se neuvěřitelně rychle zvětšuje. Její objev by mohl zcela změnit naše představy o vzniku vesmíru.

 

Čtěte též

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno
Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies