Psí týden: Jak nadávat na Facebooku, daňové fígle za čtvrt bilionu a Babiš mimo mísu

Napsal/a -pes- 4. dubna 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

Velikonoce jsou tu. Agrofert dodá na český trh 21 milionů vajíček, bohužel nikoliv zadarmo. Vejce nejsou koblihy a nadto není před volbami. I proto ministr financí mohl odjel s rodinou na lyžovačku do Alp nabírat síly na boj s odpůrci elektronické evidence tržeb. Nově se k nim v rozhovoru pro HlídacíPes.org přidal i šéf NKÚ Miloslav Kala.

  • Policie obvinila herce Jiřího Maryšku za komentář na Facebooku ze dvou trestných činů. Co a za jakých podmínek lze na Facebooku a jinde publikovat beztrestně a za co naopak stíhání hrozí? Odpovědi přináší analýza právníka Aleše Rozehnala. Podrobnosti zde.
  •  Ministerstvo financí by se podle prezidenta Nejvyššího kontrolního úřadu Miloslava Kaly u výběru DPH mělo zaměřit na podnikatele, kteří úmyslně zkreslují účetnictví a také na auditory, kteří jim v tom pomáhají. Prezident NKÚ Kala to řekl v rozhovoru pro HlídacíPes.org, v němž kritizoval i chystanou vlajkovou loď Andreje Babiše – zavedení elektronické evidence tržeb. Více zde.
  • Zatajené příjmy, které by teoreticky mohly být zdaněny, přesahují v Česku sumu 160 miliard korun ročně. Nejvíce „peněz bokem“, zhruba 37 miliard za rok, jde do stavebnictví. Mezi nejpoctivější v tomto směru podle analýzy Ministerstva financí patří obor „těžba a dobývání“. Tam jsou prý nevykázané příjmy nulové. A kde se naopak šidí ve velkém? Přehledná grafika zde.
  • Schopnost amazonských deštných pralesů pohlcovat oxid uhličitý výrazně klesá. Stromy totiž již nedorůstají velikosti běžné ještě koncem minulého století, respektive odumírají mnohem dříve. Růst pralesů oproti 80. létům snížil o třetinu a plocha, která dokáže škodlivý oxid absorbovat, dokonce o polovinu. To může mít zásadní vliv na celu planetu. Čtěte zde.
  • Na Nejvyšší kontrolní úřad, který sídlí v pronajaté budově v Holešovicích, přišla nedávno překvapivá nabídka: zrekonstruujte si Veletržní palác a nastěhujete se tam. „Napsal mi kvůli tomu už i ministr financí Andrej Babiš, ale připadá mi to padlé na hlavu. Na kolik by asi vyšla rekonstrukce, abych tam mohl sedět s úředníky?“ ptá se prezident NKÚ Miloslav Kala. Proč se chce resort kultury zbavit Veletržního paláce? Více zde.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)