Psí týden: Česko-čínské Olomoucko, problémy regionální žurnalistiky a vyhozený entomolog

Napsal/a Tomáš Pika 28. června 2017
FacebookTwitterPocketE-mail

První týden fungování regionální redakce HlídacíPes.org/Olomouc. Nabízíme vše z naší dosavadní originální produkce.

  • Mají politickou záštitu od lokálních politiků na Olomoucku a „umí“ i na poslance a senátory. Stojí za většinou sjednaných česko-čínských obchodů v Olomouckém kraji. Česko-slovensko-čínská komora má významné spojence a podporu, od Olomouckého kraje dostala i čtvrtmilionovou dotaci. Kdo stojí za neziskovou organizací, která se snaží nastartovat česko-čínský byznys v kraji?

Česko-slovensko-čínská komora: spolek, kterému otevírá dveře jméno Františka Čuby i kontakty PPF

  • Společnost Středomoravská nemocniční a.s. má od roku 2007 pronajaty od Olomouckého kraje nemocnice v Prostějově, Přerově a Šternberku. Jde o dceřinou firmu společnosti AGEL, významného hráče ve zdravotnickém byznysu – a Olomoucký kraj patří mezi její bašty. Přitom v jeho dozorčí radě sedí i současný hejtman Ladislav Okleštěk (ANO 2011).

Hejtmanský vedlejšák: Okleštěk v dozorčí radě nemocnic a jeho syn správcem vozového parku

  • Uprchlý turecký profesor Gokhan Bacik, politolog se zaměřením na zahraniční politiku Středního východu, se s námi sešel na půdě Univerzity Palackého v Olomouci ve své nové pracovně. Sdělil nám například, jak vnímá eskalující problémy Turecka. Přiblížil však také problematickou situaci boje proti samozvanému Islámskému státu.

Uprchlý turecký profesor v Česku: Dvacet minut po odletu za námi uzavřeli letiště

  • Městská policie v Olomouci vypsala zakázku na nové parkovací automaty. Nabídla cenu 1,653 milionu korun za co největší počet automatů. Zakázku nakonec získala pražská firma WSA, která o pouhých 9 korun překonala svou nabídkou firmu ELTODO.

Rozdíl devíti korun: Parkovací automaty Olomouci dodá WSA doprava a parkování

  • Tlaky inzerentů, strach o rodinu, málo zkušených a příliš vytížených novinářů. Problémy regionální žurnalistiky v České republice přiblížil bývalý šéfredaktor týdeníku Sedmička, mediální teoretik a politolog Karel Páral.

Proč kulhá regionální novinařina? Fluktuace, málo příliš vytížených redaktorů a zájmy inzerentů

  • Prohlašoval, že jako vítěz voleb s Blokem proti islámu namele muslimy do masokostní moučky. Podobně odvážných výroků Martina Konvičky následovala ještě řada a některé z jeho excesů byly trestně stíhány. Nakonec však jeho největším politickým úspěchem bylo předposlední místo na Táborsku v loňských senátních volbách. Co dělá tento bojovník proti islámu dnes? Nechává se vyhodit z jedné z nejslavnějších olomouckých undergroundových hospod.

Martin Konvička a bojovníci proti islámu dnes. Co dělá muž, který sliboval koncentráky pro muslimy?

  • A u Martina Konvičky ještě zůstaneme. Ten se totiž v roce 2015 ukázal na jednom pódiu s Milošem Zemanem, což bychom mohli pokládat za vrchol jeho dosavadní politické kariéry. Od té doby to s ním šlo z kopce až upadl takřka v zapomnění. Až do minulého týdne. To získal na pět minut pocit, že „vrtí psem“.

Konvičkův kulturní konflikt – letky trollů a nepochopení novinářské práce

  • Česko-slovensko-čínská komora potřebuje při sjednávání obchodů v Číně politickou záštitu. Tu získala například od bývalého olomouckého hejtmana Jiřího Rozbořila, ale také od senátora Františka Čuby a naposled i přímo z Pražského hradu.

Čuba, Rozbořil, Okleštěk i Hrad. Česko-slovensko-čínská komora sbírá politické spojence

  • „Turecko nikdy nebylo podobná země jako Norsko, demokracie tam byla vždycky problémová,“ charakterizoval Gokhan Bacik svou rodnou zemi, ze které ho donutila uprchnout změna režimu. Nabízíme druhou část rozhovoru pro HlídacíPes.org. V ní Bacik hovoří o občanské válce v Sýrii, stabilitě regionu i o tom, co se stane, pokud by se situace ještě zhoršila.

Uprchlý turecký profesor v Česku II.: Když zkolabuje Turecko a Egypt, zkolabuje Evropa

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)