Psí Týden: Babiš se mýlí. Češi učí firmy poctivosti. Vysvědčení pro Tatru

Napsal/a -pes- 2. května 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

Nepříliš výživná zpráva Nejvyššího kontrolního úřadu, podle něhož přišel vloni stát při výběru DPH o pěknou řádku miliard, už asi ani nikoho v právě uplynulém týdnu moc nepřekvapila. Přesto ale za pozornost stojí.

Vyplývá z ní totiž, že největším problémem není tzv. šedá ekonomika a neduh nevyléčí zavedení elektronické evidence tržeb v pohostinství či ubytovacích službách, jak tvrdí ministr financí Andrej Babiš.  O zdaleka nejvíce totiž stát přichází při podvodech a zkreslování účetnictví, na němž se vedle podnikatelů a firem aktivně podílejí i auditoři. Tady asi elektronické pokladny nepomohou. Více se dozvíte zde.

Nicméně Češi se nevzdávají. Z Bruselu dorazil návrh tamní české enklávy, který prý přiměje firmy, aby své daně platily řádně. Nejen ty české, ale všechny. HlídacíPes.org se už těší. Jak na to chce skupina právníků, ekonomů a politiků jít, si můžete přečíst zde.

Co dále Vám možná v právě uplynulém týdnu na serveru HlídacíPes uniklo:

  • Na letošním protikorupčním indexu světových zbrojních firem, který pravidelně vydává mezinárodní organizace Transparency International, se umístila česká Tatra. A to nijak lichotivě. Patří totiž mezi zbrojaře, které jsou s transparentností a tím, jak se brání korupci, nejvíce na štítu. Podívejte se zde.
  • Chybné expertízy FBI poslaly ve Spojených státech na smrt až 32 lidí, tvrdí nejnovější studie. Robert Malecký ze serveru Česká justice se zajímal o to, jak pracují čeští forenzní specialisté a kolik „přešlapů“ může stát za rozsudky tuzemských soudů. Více zde.
  • V dalším textu pak Robert Malecký rozebírá konkrétní případ, při němž byl na základě testu DNA obviněn z vraždy nevinný člověk. Před vězením ho nakonec zachránila jen souhra šťastných náhod. Podrobnosti se dozvíte zde.
  • V Česku najdete i taková příjmení jako Lenoch, Povaleč či Korytář. Pokud opravdu existuje vztah mezi tím, jak se jmenujete, a tím, co vás živí, pak to lidé s některými jmény asi nebudou mít jednoduché. Podívejte se, kolik Zedníků podniká ve stavebnictví a Kupců v maloobchodě. Více zde.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)