Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
facebook Andreje Babiše,

Profesor Drahoš odjíždí grilovat buřty, bez komunikace není komunikace a Babiš jako Mirek Dušín

PSÍ UŠI. Aby toho všeho nebylo málo, v českém veřejném obludáriu se tento týden objevily návrhy na prodloužení státní hymny o „bohulibou“ sloku. Nic proti, lid ať se vzdělá a zazpívá si. Jen bychom varovali, že jak se jednou otevře zákon o státních symbolech, máme do roka místo znaku logo Vodňanské drůbeže a za hymnu Buřty, pivo, nenávist. A ještě si o tom můžeme uspořádat referendum. To jen na úvod, pojďme rychle dál.

 • Dlouho jsme se zde nevyjadřovali k politickému působení profesora Jiřího Drahoše. Přišlo nám to zbytečné, doufali jsme, že pochopil svou historickou úlohu milého sparringu při volbě Miloše Zemana prezidentem. Ale on ne. Zakládá spolek Společně pro Česko a chce být senátorem.

„Formálně to bude spolek otevřený, apolitický.“
(Jiří Drahoš na tiskové konferenci, 20. března)

Formálně je pro vstup do politiky třeba založit apolitický spolek, to dá rozum. Představujeme si to tak, že si profesor Drahoš s kamarády zakoupí chajdu u Sázavy a budou tam o víkendech grilovat buřty. To je apolitické dostatečně a takovému plánu v podstatě není co vytknout. Koneckonců si pamatujeme, že třeba Václav Klaus takhle o víkendech rozložil celý komunistický režim.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


 • Poslední dobou se objevují nepěkné větičky o tom, že ministryně obrany Karla Šlechtová vytváří v úřadu chaos. Takže prosíme pěkně, je to přesně obráceně. „Vytvářím tady řád,“ sdělila ministryně národu.

„Důležité je, abychom na ministerstvu obrany komunikovali jako jeden tým. Se všemi komunikuji, dávám je dohromady a hned se zlepšilo plánování projektů, hned se zlepšila komunikace i vůči generálnímu štábu.“
(ministryně Šlechtová komunikuje s národem prostřednictvím komunikace s novináři na komunikační konferenci, 22. března)

Kdysi se v armádě říkalo, že bez spojení není velení. Přičemž spojení je vlastně komunikace, i to velení je komunikace svého druhu, řeklo by se jednosměrná. Takže to ministryně pochopila správně a trvalo jí to jen čtyři měsíce. Za nás v pořádku. Jen tedy jdou hlasy, že v příští Babišově vládě už ministryně ministryní nebude, protože ji Agrofert odkomunikuje komunikovat jinam.

 • Protože naši čtenáři mají rádi politické kvízy, dnes tu máme jeden obzvlášť vypečený. Kdo je autorem následujícího citátu?

„Za celou politickou kariéru nemám žádnou aféru, žádný problém, dělám to nezištně, transparentně.“

No ono je to nakonec snadné. Trestní stíhání předsedy vlády není žádný problém, nezištné bezpochyby byly i schůzky s redaktorem deníku, který zcela transparentně nevlastní, na nichž plánovali kydání špíny na politické oponenty. Nezištné jistě bylo vydání korunových dluhopisů, zcela transparentní jsou čistky ve státní správě, které provádí vláda vládnoucí bez důvěry parlamentu. Tak bychom mohli pokračovat libovolně dlouho, až bychom zjistili, že Andrej Babiš je něco jako Mirek Dušín české politiky.

 • A abychom nezapomněli: bývalá poslankyně hnutí ANO Jana Lorencová opouští facebook.

Zdroj: facebook Jany Lorencové, 23. března, 21:25

Na rozloučenou se sluší uvést, že bývalá poslankyně a reportérka Jana Lorencová udělala pro snášení nebezpečných krávovin na sociální sítě víc než kdo jiný. Mrzelo nás, že když nás tolik pocvičila v odolnosti, sama už té síle nedokáže čelit. Ale nakonec se ukázalo, že to tak horké nebude. Po oznámeném odchodu už zase Jana Lorencová čile komunikuje.

Zdroj: facebook Jany Lorencové, 24. března, 10:27

Takže se zase všichni máme na co těšit. Klidnou mysl.

Follow @malecak

 

 

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

4 komentáře

 1. Kain Václav napsal:

  Novináři by měli to jeho samozřejmé a normální lhaní roznést,že by Babišovi lezli oči z důlků.Vždyť on si národa dělá splachovací WC.

 2. Frenki Hunter napsal:

  Souhlasím s reakcí paní Lorencové o FB. Přál bych všem jiný systém sociální komunikace. Bez šmírování osobních dat a cenzury.

  • Weber napsal:

   Tzv. sociální sítě něco dávají (závislost), více a více berou z člověčí jedinečnosti a rozmanitosti, mám dojem, že odumírá těm závislým denně špetka vrozené inteligence, zdá se, že umetají cestičku nástupu inteligenci umělé. Nejlepší systém komunikace je v dobré hospůdce s dobrým pivem a gáblíčkem. Nejblíže k sobě a vzájemné komunikaci mají lidé při posezení s kytarou a písničkou na rtech u táboráku, nebo parta vodáků při sjíždění našich řek a nejen tam a podobné přirozené zájmy mají svůj „grunt“. Povídá se také, že lidé se dobře poznávali a dobře spolu komunikovali při legendárních akcích „Zet“, někteří nacházeli u krumpáče a lopaty bezva přátele. Každá nová doba nemusí být se všemi vymoženostmi cool. Taková novodobá „párty“ se mi líbí jen tehdy, když mne na ni někdo pozve. Argumenty mi ovšem chybí, tak prosím, nekamenovat!

 3. petrph napsal:

  Tak pan profesor Drahoš si zakládá spolek Společně pro Česko a chce být senátorem? A to si myslí že mu ten spolek kamarádů zaplatí milionové náklady volební kampaně? Popřípadě že mu to zase zaplatí nějací filantropní podnikatelé? Na kandidaturu prezidenta se složili, to ano, protože tam šlo o první funkci ve státě, a navíc mohlo jít o odstranění Zemana. Ale dávat za půl roku další peníze na kampaň na senátora, kterých je 80 do tuctu a nemají žádné reálné pravomoci, na to mu asi nikdo peníze nedá..
  Leda nějaká partaj kdyby si uvolil kandidovat pod její hlavičkou…

Přidávání komentářů není povoleno