Týdeník občanské právo, "Já a Janinka se srdcem"

Proč Rokytka zrušil zasnoubení, jak se vládne s fašisty a kdy dojde na silové řešení Čapího hnízda

Napsal/a Robert Malecký 11. února 2018

PSÍ UŠI. Na úvod lehký bulvárek. Naše podezření, že za veškerým děním kolem Milana Rokytky a jeho opilství na prezidentské oslavě je třeba hledat ženu, se potvrdilo. Všechny ušlechtilé i zavrženíhodné motivy konání nás mužů jsou totiž vždy vedeny ženskou rukou. Není snadné přijít domů ke snoubence a říct: Opil jsem se jak mužik a mám teď ostudu před celou republikou. No a je to tady.

  • Marxistova femme fatale se jmenuje J. L. a Milan Rokytka s ní zrušil zasnoubení. Jde prý o nedůvěryhodnou lhavou osobu, s níž nelze dále kráčet na společné cestě profesním ani osobním životem, natož si ji vzít za manželku, jak Rokytka plánoval učinit v Jižních zahradách Pražského hradu.

„Bohužel jsem zjistil, že ačkoliv mnou byla J. L. řádně akreditována na volební studio v TOP hotelu jako fotoreportérka, tak dala přednost prý bohatšímu rautu v Kongresovém centru Praha a pak mi týden tvrdila, že nevěděla o mém kolapsu, neboť přišla do hotelu pozdě až po mém odjezdu v sanitce.“
(z článku na Rokytkově Týdeníku občanské právo, 9. února)

Ale kam s takovou výmluvou na Rokytku, který na televizních záběrech snoubenku v TOP hotelu objevil a s důkazy ji konfrontoval.

„Když jsem se jí na to dnes tázal, dále mi lhala, že o ničem nevěděla, že jí prý nějaký známý bral okolo ramen a pasu, nosil ji drinky a o mém bezvědomí neměla vůbec žádné povědomí a proto se mnou nemohla jet do nemocnice.“

Minulý týden jsme zde napsali, že se Rokytkův případ přenesl do psychiatrické roviny, a jako takový je pro nás uzavřen. Bylo to ve chvíli, kdy se v jeho příběhu objevily mimotělní zážitky a mimozemské civilizace, a byl to z naší strany omyl. Musíme uznat, že Milan Rokytka je král.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


  • Rokytka ale není sám, kdo se stará o obveselení publika v této krásné době. Sázkou na jistotu je vždy i ministryně národní obrany Karla Šlechtová.

Koupime pres 1600 novych pristroju nocniho videni!! Vojaci na Bagramu, dekuji, ze jste mi vse vysvetlili ? Pomohlo mi to pri argumentaci na vlade! Zakazky pomalu rozjizdim ? Zdroj: facebookový profil Karly Šlechtové

Noční vidění je od slova noc a v noci je tma. Nevíme, co na tom komu není jasné. Na pozadí pokusů předstírat, že ministryně bez důvěry v demisi cosi řídí, se ovšem odehrává druhý plán – námluvy mezi Babišovým hnutím ANO a SPD Tomia Okamury. V honbě za absolutní mocí musí Babišovi pomoci služebníci z jeho hnutí, i kdyby si třeba ještě před pár týdny mysleli, že Okamura je fašista.

„Mám pořád stejný názor, ale volilo je 538 tisíc voličů. A co musíme všichni respektovat, ať se nám to líbí, nebo ne, je postoj těch voličů.“
(ministryně propagace selfíček, iDnes.cz, 7. února)

Služebníčků vstřícnosti k Okamurovi je ale v hnutí ANO víc. Například bývalá ministryně spravedlnosti a nynější poslankyně Helena Válková se nechala slyšet, že Hnutí má velký zájem na tom, aby prošly některé ústavní změny a nezáleží na tom, s kým na nich bude spolupracovat. Řekla to po schůzce s Okamurou, čili si můžeme rovnici doplnit sami. Cena za důvěru pro Babišův kabinet nebude menší než rozvrtání Ústavy.

  • Udržovací vláda, která se má zdržet zásadních a nevratných kroků, mezitím dál pokračuje v čistkách. Další na řadě byl tento týden bývalý ministr zdravotnictví a Babišův úhlavní sok v Sobotkově vládě Svatopluk Němeček. Podal si ho nynější ministr zdravotnictví Adam Vojtěch a odvolal ho z čela ostravské fakultní nemocnice.

„Bylo to moje rozhodnutí. Samozřejmě, že jsem ho s panem premiérem konzultoval. Je to závažné rozhodnutí. On se mnou souhlasil.”
(Adam Vojtěch o Němečkově odvolání, Seznam Zprávy, 9. února)

Rozumíme. V Babišově vládě smějí ministři dělat vlastní rozhodnutí, když jim je premiér schválí. Na nás celá věc působí jako balonek, co je ještě veřejnost ochotna Babišově vládě skousnost předtím, než přijde skutečně silové řešení problému zvaného Čapí hnízdo. Taneček už zatančily středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová, která nechala převolit neposlušný výbor ROP Střední Čechy, i ministryně financí Alena Schillerová. Ta se postarala o vynětí Čapího hnízda z evropského financování. Schválně: troufne si Babišova vláda i na změny ve státním zastupitelství? A bude to veřejnosti stejně jedno jako u Svatopluka Němečka?

Na odpověď si ještě budeme muset pár dní počkat. Tak klidnou mysl.

Follow @malecak

 

 

 

 

 

 

Čtěte též

Reklama

2 komentáře

  1. Weber napsal:

    O naše obveselení se nestará jen pan Malecký, ale také blondýnky K. Šlechtová, které ta přilba opravdu sluší a kdyby neměla tak urputný výraz, tak bych věřil, že rozumí tomu nočnímu vidění. Další příjemnou blondýnkou je paní profesorka H. Válková, která nás zase obveseluje jejími výklady práva ( za ANO) a té by také slušela přilba hasičská ( dobrovolně? hasí čapí story). Očekávám také platinového blondýna do třetice a tím by měl být sám šéf blondýnek, neboť se mi zdá, že než on sestaví nějakou legitimní vládu, tak bude také blonďákem (možná také jiní občané).

  2. monarchista napsal:

    Začínáme si zvykat; to je ale to, co chtějí, cpou nám výmysl, že za vše mohou strany, které odmítají sedět s Babišem a nemusí Zemana a kvůli nim nemáme vládu. Přitom vládnou bez důvěry a v demisi, vyhazují lidi aby mohli nabírat svoje vyznavače…Zvyknout si ale nesmíme ! Proto dík za Hlídacího psa a jemu podobné ! Na Hradech, zámcích a v kancelářích se nám chystají ukrást parlamentní demokracii a pak prostřednictvím anonymních referend nás dostat z EU a NATO, udělat z Česka zase most mezi Západem a Východem. Tuhle pitomost kdysi vymyslel Edvard Beneš, a skončili jsme všichni pod Stalinem ! Ostatně soudím, že zabránit nejhoršímu by mohl návrat krále na jeho Hrad.

Přidávání komentářů není povoleno
Reklama