Alain Bachellier on Foter.com, zdroj

Proč řepka způsobuje pomatenost, dvojitý apríl Dana Ťoka a Lenka Bradáčová na Hrad

Napsal/a Robert Malecký 14. dubna 2019

PSÍ UŠI. Jarní práce jsou v plném proudu, v lánech nám opět raší řepka (neplést s Lány, tam řepka neraší, ale straší). Přichází tedy i čas organofosfátu chlorpyrifos, jímž je ošetřována. Z jeho účinků na lid vyjímáme: zhoršení paměti, dezorientace, pomatenost, opožděné reflexy, spánek za chůze. To nám dostatečně vysvětluje výsledky voleb a vůbec naladění naší rozvíjející se socialistické společnosti. Nyní k detailům.

  • Situace na pražském magistrátu se vyvinula přesně tím směrem, který slibovalo angažmá Jiřího Pospíšila. Už se perou. Nás tato situace nechává v klidu, neboť jsme ji předpověděli jako nevyhnutelnou. Co nás v klidu nenechává, je dlouhodobé veřejné pošťuchování komunistického poslance Zdeňka Ondráčka, a tak se na situaci v pražské koalici podíváme jeho očima.

facebook poslance Ondráčka, 14. dubna

Známý hrdina Ondráček nedávno nechutně napadl Miroslavu Němcovou „vtipem“, v němž hrála roli kravička Milka. Teď opět ukazuje chlapskou odvahu: Jaký smaž**? Co je to bu***? Co je to za podivný, snad osobní útok? Je to jak v mateřské škole, Ondráček ukazuje, že od doby, kdy coby komunistická mlátička hrdinsky tloukl ženy policejním obuškem, příliš dlouhou cestu neušel.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


  • Vládní sestava utrpěla dvě významné ztráty. Andrej Babiš nevydržel soustředěný veřejný trolling ministrů Dana Ťoka a Marty Novákové a prostě je vyměnil. Škoda. Mohli jsme se bavit ještě nějakou tu chvíli.

„Já to považuji za aprílový žert, stejně jako zprávy o rozdělení republiky na dvě časová pásma.“
(Dan Ťok reaguje na zprávy o svém chystaném konci, 1. dubna)

„Byl to apríl, ale dvojitý. Jinými slovy, apríl z mé strany.“
(Dan Ťok oznamuje svůj dobrovolný konec, 8. dubna)

Prostě je někdy složité se v tom vyznat i pro nás, satirické pozorovatele. Osobně se přikláníme k názoru, že apríl bylo celé pětileté působení Dana Ťoka v politice, jen to prostě hnutí ANO zapomnělo řidičům v kolonách vysvětlit. Na druhou stranu jsme svědky mimořádného marketingového spinu: kdo by ještě před pár dny vsázel na to, že bude Jaroslav Faltýnek stále pevně ve funkcích, zatímco Ťok se bude poroučet. V tomto ohledu sehrál Babišův tým v mýtné kauze vynikající partii.

  • Zdá se, že tzv. protikorupční revoluce by mohla skončit stejně, jako začala – a byl by klid: Pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová je podle mnohých ženou, která by mohla v Česku zopakovat úspěch Zuzany Čaputové a stát se prezidentkou. Sama se k této možnosti staví rezervovaně, ale naději pro tento národ i pro soustavu státního zastupitelství přímo neodmítla.

„Poctivá politika je službou společnosti. Podstatou povolání státní zástupkyně je ochrana a prosazování veřejného zájmu. O smyslu jakékoli práce pro společnost a její kvalitní rozvoj jsem nikdy nepochybovala a jsem vděčná, že i v rámci své současné role mohu k ochraně základních hodnot společnosti přispívat.“
(Lenka Bradáčová pro iDNES.cz, 2. dubna)

Dlužno dodat, že v následné anketě iDNESu Lenka Bradáčová s přehledem zvítězila, když rozdílem několika tříd deklasovala třeba Miroslavu Němcovou, Janu Bobošíkovou nebo Janu Maláčovou. Anketu si k tématu o pár dní později pořídil i server, jehož jméno zde nesmí zaznít, aby nezemřelo koťátko. A myslíme, že byla zvolena zcela příhodně.

Tak dobrou chuť, pokud právě obědváte, a klidnou mysl.

Follow @malecak

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější. A zabere vám to maximálně jednu minutu...Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1 000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Reklama

1 komentář

  1. Mentalista napsal:

    Paní Lenka Bradáčová může být prezidentkou, pokud NĚKDO nevyndá kostlivce z její skříně.

Přidávání komentářů není povoleno
Reklama