Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Foto: MARTIN VESELÝ / MAFRA / Profimedia
,

Příběh jako z Cimrmana: Ječný a Ziegler ve službách Andreje Babiše

GLOSA. Nebudeme si nic nalhávat, nic z toho, co se děje kolem Andreje Babiše v posledních dnech, není normální. Nevede normální kampaň, není normální, že ho z bryndy s fiktivní reklamou na Čapím hnízdě vytáhli podřízení Aleny Schillerové z finanční správy, normální není ani to, aby ho na turné střežili tajní policajti v čepicích Silné Česko a zaklekávali čtrnáctileté děti. Kdyby to nebylo vážné, bylo by to snad jak z Cimrmana.

Když přijel Cirkus Babiš do Třeboně, dostal povolení vystavovat po dobu jednoho dne svůj skvost na náměstí. Přestože během dne estrádu střežila sehraná dvojice policistů Ječný – Ziegler, podařilo se ji výtržníkům narušit, a to v pravé poledne. Celá akce začala oznámením o atentátu toastovým chlebem, bezpochyby inscenovaným. Dvojice tajných Ječný – Ziegler neměla zájem na nějakých skrumážích před střeženým cirkusem, a proto koordinovaně rozháněla zvědavce tím, že Ziegler volal: „Rozejděte se!“ a Ječný: „Neshlukujte se!“ 

Zábava? Zase ne tolik. Už ve středu Ječný a Ziegler odvedli z mítinku v Českém Krumlově ženu protestující proti Babišovi do neoznačeného auta a odvezli ji na služebnu. Policie k tomu uvedla, že postup a taktiku policistů prověří policejní úřad vnitřní kontroly a že žena policistu v civilu napadla. Ona sama řekla deníku Forum24, že udeřila muže, který do ní během akce strkal, aniž věděla, že jde o policistu v civilu.


KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG


 

Další incident v Borovanech popsal týdeník Respekt. Citujme: „Mladý muž, vypadá jako odrostlé dítě a přišel sem s maminkou, která stojí vzadu poblíž odpůrců Babiše, se utrhne z davu posluchačů Babišova projevu, sebere mu reproduktor i se stojanem a běží s ním pryč. Na protější trávník za silnicí. Tam ho dožene Tünde Bartha a něco mu říká, pak další lidé ze štábu, mládenec jim reproduktor vydává. Pak ho zalehnou tři muži v civilu, co vypadali jako ochrankáři.“

Ukázalo se, že muži jsou tajní, klukovi je čtrnáct, trpí poruchou autistického spektra a jeho maminka s ním nesměla jet na služebnu, kam ho Ječný s Zieglerem odvezli.

Predátor na lovu

U Babiše už jsme si neradi na nenormální chování zvykli. Je predátor, využije každého zaváhání své oběti. A za oběť svého lovu instiktivně považuje nás všechny a kohokoli, kdo stojí v cestě jeho obchodním nebo politickým zájmům. Což je u něho totéž. Je jako gepard lovící mládě gazely; stačí jeden chybný krok a je konec.

Stačí, abychom nechali díru v zákoně a vyrobili bezzubý úřad pro dohled na politickými kampaněmi, a už je tu Babiš se svým obytňákem. Stačí nechat díru v zákoně o korunových dluhopisech a už z ní vykukuje Babišova hlava a inkasuje. Stačí, aby byla jeho podřízená ministryní financí, a už je tu vyjádření finanční správy, že v kauze reklamy na Čapím hnízdě nevznikla státu škoda.

Babiš štve lidi proti sobě. Jede tvrdý našilidismus, dávno ztatil všechny zábrany směrem k Ukrajincům. „Jurečka říká už dva měsíce, že dá rodinám na dítě, ale jenom do jeho osmnácti let, pět tisíc korun. Směšných pět tisíc korun! Ukrajinské děti dostanou šestkrát pět tisíc korun. A ne do 18 let, ale do 26 let!“ řekl třeba ve Vodňanech.

O svých odpůrcích, kteří chodí pískat na jeho mítinky, mluví jako o fašistech a nacistech. Nehorázné – ztrácí snad Babiš nervy? Ne ne, je to součást jeho lovu, spokojeně se dívá, jak se společnost polarizuje a zneužije to ve své kampani. Postaví se do role oběti, zamlčí, jak jeho babišky mlátí odpůrce deštníky a kradou jim transparenty. Zato uslyšíme, jak na něho chudáka chtěli spáchat atentát, jak jeho odpůrci bijí zastánce, potřebuje aktivizovat co největší masu svého voličského jádra, které se dnes pohybuje ve starších a nejméně vzdělaných vrstvách společnosti. A to klidně vyfabulovanými pohádkami.

Babiš pochopil, že jen přes vyšší volební účast a aktivizaci jeho hard-core jádra vede jeho případná šance na zvolení prezidentem. Proto si vzal čas na rozhodnutí až do začátku listopadu a hodlá ho vyplnit tímto druhem „kampaně“. Nebo chcete-li, pouličním křiklounstvím.

Nenormální policie

Normálně se ovšem nechová ani policie. Co víc, na Babišových mítincích hamtá jako slon v porcelánu.

Tvrdí, že mítinky vyhodnotila jako rizikové, a proto na nich posílila dohled. Aha, takže proto tam jsou neoznačení tajní v babišovských kšiltovkách Silné Česko a Sorry jako. Nejspíš kvůli lepšímu utajení a splynutí s davem. Mimikry.

Proto policie nevyužila standardní metody, jako jsou antikonfliktní týmy, které pracují dobře a jsou právě na tuto činnost speciálně vyškoleny. A místo toho vyslala tajné, kteří jako náhodou zaklekávají Babišovy odpůrce a incidenty ze strany babišek nechávají bez zásahu. Povšimněme si, že ze dvou z nejkřiklavějších incidentů se jeden týkal dítěte a druhý „útoku“ na samotné policisty. To je opravdu decentní počínání policistů, kteří by měli situaci uklidňovat, nebo do ní minimálně nevstupovat. Pokud by se navíc ukázalo, že skutečně do ženy v Českém Krumlově nejprve strkali, nebudeme daleko od policejní provokace.

Borovanský případ je ještě šílenější. Zakleknout ve třech lidech dítě, které už odcizený reproduktor vrátilo a v klidu stálo s Babišovou pomocnicí Tünde Barthou, je vytříbená ukázka policejní taktiky. To, že pak matce neumožnili kontakt s dítětem během převozu, je už neomluvitelné.

Přesto trvalo několik dní, než přišla adekvátní reakce. A i ta obsahuje mnoho sporných bodů.

Nejprve reagoval policejní prezident, a to na incident v Českém Krumlově.

O policiejní vnitřní kontrole si můžeme myslet cokoli, jen ne to, že to je na policii nazávislý orgán přezkumu. Tím je jedině Generální inspekce bezpečnostních sborů, která mimochodem neměla na nic čekat a začít se věcí zabývat z úřední povinnosti. Policejní prezident není žádný monokrat, který ve své osvícenosti rozhoduje, kdo se kterým případem bude zabývat. Ale dobře, po borovanském incidentu už jsme se dočkali, jen se policejnímu prezidentovi nejdřív musel zvednout pajšl.

Incidenty na jihu Čech prověřují schopnost policie zvládat v podstatě banální situace. A vidíme, že selhává, což je nejhorší zjištění ze všech shora uvedených. Nasadit na výbušné politické mítinky smečku Ječných a Zieglerů, dost možná z protiextrémistického odboru, je netaktické ve všech ohledech. Chlapci se chovali tak, že to nejspíš odskáčou nějakou tou důtkou. Někdo je tam ale poslal. A policejního prezidenta by  mělo především zajímat, zda mu v krajích sedí ředitelé, kteří jsou schopni střízlivých a správných manažerských rozhodnutí. A podle toho jednat.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

64 komentářů

 1. Sergej P. napsal:

  Babiš ztratil zábrany ne ,,ztatil“. Jinak se těším, až pana Rakušana pogrilujete v E15, např. otázkou – proč za Babišovou dodávkou nejezdí ty antikonfliktní týmy….

 2. petrph napsal:

  Jasně, když dočteme do konce, tak je to naprosto pravda. Tohle je zodpovědnost Police jako takové a politická zodpovědnost ministra vnitra. Proč a jaké prostředky používá při dozoru předvolebních mítinků a dalších akcí, nikoliv jen pana Babiše, ale i kohokoliv jiného. Tohle si prosím musí ministr vnitra zodpovědět a vyřešit sám.

  V čem ale druhý problém a jak vidno, ani média to zatím nechápou. Ta policie tam je, aby se hlavně v kritických situacích pokusila udržet pořádek, a to i třeba s použitím mimořádných prostředků. Pokud se jim to právo (díky mediálním protestům) vezme, tak se policie jistě ráda stáhne ,někde s radarem za bukem u silnice si vydělá na pokutách mnohem víc.
  Ale když se pak budou na těch politických mítincích řezat příznivci a odpůrci mezi sebou, tak to už nikdo řešit nebude..

 3. Miroslav napsal:

  Čím více antiBabiše, tim větší reklama a tím více lidí, co ho budou volit. Politické strany a novináři, jsou prostě nepoučitelní.

  • Pavel napsal:

   Pro burešovy podržtašky jsou reklamou na bureše i jeho zlodějiny a podvody.

   • Ondrej napsal:

    je to tak..ale nastesti to, co pise nahore Miroslav, uz neplati, mozna nekdy drive ano, ale dnes uz je to jedno…agent velkopodvodnik Bures ma proste svoji sektu a ti mu budou verit sebevetsi hovadinu a volit ho v kazdem pripade a nic s tim nelze delat..ale zasadne uz svuj elektorat rozsirit nemuze, samozrejme se jeste muze pridat cast „flastenecke fronty“, tedy SPDaci a ty mensi zbytky ale to by stacit nemelo, urcite to nebudou vsichni, oni burese taky moc nemusi, ale volili by ho jako mensi zlo a to proste stacit uz nemuze

    • A. S. Pergill napsal:

     Babišovi příznivci nesplňují minimálně jeden znak sekty: Malý počet 🙂

 4. MDK napsal:

  Je to k zblití. Pokérovaná retardovaná Ramba z kindrvajíčka co si troufnou ve třech akorát tak na 13ti letého kluka.

  • A. S. Pergill napsal:

   14 let, skoro sto kilo, necejtí se kvůli psychiatrické diagnóze. To je stejné, jako prorvat se s zdrogovaným. Pracovníci psychiatrických zařízení, pasťáků a pod. mají s takovými „dětmi“ bohaté a prakticky vždy negativní zkušenosti.

   • Pavel napsal:

    To jsi opsal ze svého životopisu nebo anamnézy?

    • A. S. Pergill napsal:

     Pracoval jsem nějakou dobu v protidrogové komisi, takže podobné informace mám od terénních pracovníků z první ruky (pominu-li takové předměty, jako je toxikologie či soudní).

     • Pavel napsal:

      Takže máš předpoklady posoudit svůj zdravotní stav, který je závažný. Gratuluji.

 5. Václav napsal:

  Ale nechápu že se tomu divíte,to jsou policejní zrůdy které si tam dosadil zloděj bureš za dobu svého premierování!Snadno se dá zjistit kdo na kterých postech a od kdy sedí.

 6. Jiří Odvárko napsal:

  Chlapci v civilu měli své předchůdce v Pohotovostním pluku na Národní třídě. A kdyby je náhodou vyhodili od policie? Dostanou výslužné a zaměstná je Bureš, Okamura či jiný šizuňk za násobně větší plat. Demokracie, braň se!!

 7. Polišenský Jaroslav napsal:

  Ano tyto slutečnosti vypovídají mnoho o české společnosti zdevastované porevolučními figurami
  které jsou společensky aktyvní dosud,není na ně zákonný metr a vedle nemalých rozkradacek
  statních dluhů z ruska a jiné epizody privatizace jsou dosud aktivní včetně Bazoše.A to snad má
  kandidovat do parlamentu nebo na prezidenta.Agent nemá v Evropě obdobu.Tak je česko vnímáno v celé EU.

 8. Radomír napsal:

  Poněkud ideologický extrémně zaujatě rozhořčený článek, který až příliš vyčítá Babišovi kampaň a vyčítá mu dokonce i to, že na hromadných akcích jsou přítomní policisté, když takových akcí už se před Babišem pořádalo od Klause staršího a Zemana přes všemožné další papaláše bezpočet. Mediální humbuk kolem rozbíječů takových akcí taky není nic nového.

  • Pavel napsal:

   Jaká „kampaň“? Bureš přece žádnou kampaň nevede. To bys měl jako burešova podržtaška vědět.

 9. Lwo napsal:

  Myslim, že by měl ministr vnitra a policejní prezident rezignovat. 🙁

  • Pavel napsal:

   Rezignovat by měl agent bureš … na statut lidské bytosti.

 10. Václav Jansa napsal:

  § 12
  [Komentář WK]
  Prokazování příslušnosti
  (1) Při provádění úkonu je policista povinen prokázat svou příslušnost k policii služebním stejnokrojem, služebním průkazem nebo odznakem policie, na kterých musí být zřetelně viditelné identifikační číslo. Zaměstnanec policie je při provádění úkonu povinen prokázat svou příslušnost k policii průkazem zaměstnance policie se zřetelně viditelným identifikačním číslem.
  (2) Pokud povaha nebo okolnosti úkonu neumožňují prokázat příslušnost způsobem podle odstavce 1, prokáže policista svou příslušnost k policii ústním prohlášením „policie“; to neplatí, brání-li povaha nebo okolnosti úkonu také ústnímu prohlášení. Způsobem podle odstavce 1 se policista prokáže ihned, jakmile to okolnosti úkonu dovolí.
  (3) Povinnost prokázat příslušnost k policii nemá policista, který tuto příslušnost oprávněně zastírá.

  • petrph napsal:

   No vždyť, tak ještě se nějak shodnout na tom pojmu „úkon“.
   Jinak řečeno, ti policajti si tamo (i jinde) můžou chodit zcela tajně, bez uniformy, bez označení, a až v okamžiku kdy „započnou úkon“, tedy, někoho „zakleknou“ , tak se odhalí. Přesně dle zákona.
   Jenom si na to musí občané zvyknout a neřvat pokaždé do médií, že to je nějaká totalita či co…
   Samozřejmě, a že ten právní stát máme, tak až potom (až je třeba pustěj z vazby), tak o tom zda byl ten úkon protiprávní se můžou soudit na soudech dalších deset let.

   Samozřejmě, nějaký staromilec by mohl tvrdit, že jednodušší by bylo kdyby ti policisté chodili vždycky v uniformě (řekněme krom pár vyjímek, které by musel povolit soud), a nikdo by si v jejich patrné přítomnosti nedovolil překračovat zákon. Ale s tím asi mladí progresivisté souhlasit nebudou,..

 11. Milan napsal:

  Cituji z komentáře – „zaklekávali čtrnáctileté děti“ ……….Hmm tak tomu se divím,že na tu DEMONSTRACI šli i 14leté děti,místo toho aby si hráli hry s kámošema na telefonech nebo tabletech,protože tohle ty děti dělají a nemají vůbec představu o politice….No jedině,že by dostali od rodičů domácí úkol – půjdeš a budeš vyřvávat Bureš je Stb ,nebo ti sebereme telefon a PC.

  • petrph napsal:

   Bohužel, ono jest to ještě horší než myslíte. Jak je taky napsáno „. klukovi čtrnáct, trpí poruchou autistického spektra“.
   A v jedné z těch reportážích se dá taky najít rozhovor s ním. Jak tam stál mezi těmi protestujícími, tak -od nich- slyšel že Babiš je zlý člověk, a že by měl zmlknout. A oni autisti jsou snadno ovlivnitelní.
   Takže, co ten kluk udělal, když tohle slyšel? Jasně že doslova co od nich slyšel, přeběh ten trávník a y
   sebral tam reproduktor.
   Nebudu citovat co se dělo dál to ať si prošetří a politicky zodpoví Rakušan, Už nedávno jsem tu napsal, že naše demo režimy vlastně ty nejslabší svoje členy nechrání vůbec,,

   • Dagmar napsal:

    Kolik takových autistů znáte, že si dovolíte říkat, že jsou snadno manipovatelni? Skládáte si příběh, který se vám hodí, bez ohledu na realitu. Sprosté a ubohé.

    • petrph napsal:

     Že se na to ptáte, znám je, starost je s nima velká, zodpovědnost za ně ještě větší.

     A pro mámu, která ho vzala na politickou demonstraci , nemám pochopení, aby to se vyjádřil korektně a nemusel se uchylovat k vulgaritám..

    • A. S. Pergill napsal:

     Dá se to najít v učebnicích psychiatrie (případně dětské psychiatrie) potažmo speciální pedagogiky.

  • Pavel napsal:

   Helemese milánek bych chtěl nejen upírat lidem svobodu slova on by se chtěl dokonce dopouštět omezování osobní svobody a zavírat děti doma, aby náhodou neřekli nebo neslyšeli něco proti agentu burešovi.

   • A. S. Pergill napsal:

    Svoboda slova neznamená svobodu křičet „Hoří!“ v přeplněném divadle.
    Navíc úmysl toho blázna byl jednoznačně zaměřen na omezování svobody slova A. Babiše.

    • Pavel napsal:

     Tak nekřič „hoří“ lžirgile. Jinak s tebou souhlasím, úmyslem blázna bureše je omezovat svobodu slova.

  • Jiří Choun napsal:

   Jste trochu mimo. Mně osobně bylo v roce 1968 taky 14 let a o „bratrské pomoci“ jsem měl jasno i bez svých rodičů.
   Kajícně se ovšem doznávám, že jsem ve 4 letech nepomáhal stavět barikády, jako V. Klaus. 🙂

 12. vlad napsal:

  Policie se chová nenormálně. Ohlášená apovolená akce je narušována křiklouny a výtržníky ale policie ČR se bojí konat. Za socialismu by přijelo pár antonů a narušitelé veřejného pořádku by byli okamžitě zpacifikováni a odvezeni ke ztotožnění. Neminul by je trest a pořádek by byl obnoven.
  Policie ČR se bojí, to je ten problém. Demonstranti se bojí Babiše, co kdyby zvítězil ve volbách. Takže strach je příčinou problémů. Strach, který si říká demokracie. Ať žije totalita, kdy byl pořádek a svoboda. Lidem se dobře žilo, ne, jak za Fialovy drahoty.
  Tenkrát nikdo nemusel demonstrovat.

  • Zdenál napsal:

   Dobře se v komunismu žilo udavačům, ale že vás bylo!

  • pablo41 napsal:

   Ach jo !

  • Zdeněk napsal:

   Člověče, z tebe ta komoušská nátura úplně číší. Křiklouni a výtržníci, to mi silně připomíná články Rudého Práva ze starých časů v době Palachova týdne. Doufám, že až zdegenerovaní „lidé“, pokřivení komunistickou dobou skapou, bude snad líp.

  • Pavel napsal:

   Tak, tak, policejní neschopnost zasáhnout proti čínským výtržníkům a banditům, kteří napadali účastníky řádně ohlášené a povolené demonstrace proti návštěvě zločince soudruha si je do nebe volající. Tvůj komentář si policajti za rámeček nedají, ty burešova drahoto.

  • čenda napsal:

   Jste jasný burešův volič. Toužíte po komunistické totalitě a nejste schopen pochopit, jak a proč obrovská inflace začala. A že se demonstranti bijí stbáka babiše že by zvítězil ve volbách? Někteří možná ano, protože o babišovy lži, podvody a rozkrádání státního majetku v rámci zákona a totalitu kterou by byl schopen vytvořit nestojí pro sebe i své potomky. A pokud tak toužíte po totalitě, zkuste ruskou, ta by se vám mohla líbit. Za špatnou větu až 15 let kriminálu.,

  • Jiří Choun napsal:

   Je mně nesmírně líto, že tady tak neuvěřitelně trpíte v demokracii. Neuvažoval jste o odstěhování do Ruska, Číny nebo KLDR?

   • A. S. Pergill napsal:

    Právě scény, jaké se odehrávají v poslední době na Babišových shromážděních, jsou v rozporu se základními principy demokracie. Podobné se děly na sklonku Výmarské republiky a předznamenaly nástup nacismu.
    Demokracie je dialog, a pokud nějaká strana (v tomto případě „antibabiš“) dialog odmítá, ba cíleně likviduje, tak to zcela jednoznačně není strana pro demokracii.
    Nikdo nebrání „antibabišům“ druhý den v dané lokalitě uspořádat vlastní akci, v níž by to, co říkal Babiš, uvedli na „pravou míru“. Má to ovšem dva háčky: Jednak by museli zjevně a velmi primitivně lhát, jednak by jim tam nejspíš nikdo nepřišel, protože u normálních lidí mají nulovou kredibilitu.

 13. wenkovan napsal:

  Tak nejdřív: jakékoliv diskuze o tom, do jaké míry byly zmíněné zásahy v souladu se zákony či jenom přehnané jsou zbytečné a jenom mají odvádět pozornost. Řadový plebs by si měl ve vlastním zájmu co nejdříve uvědomit, že „pomáhat a chránit“ se jej v původním smyslu sloganu týká naprosto minimálně. Policie především chrání stát a věrchušku obecně před občany, potom chrání sama sebe před negativními reakcemi zvenčí a teprve když jí zbude chvilka času a kapacity, občas ochrání i řadového občana (většinou sepsáním protokolu a obtažením jeho mrtvoly křídou).
  Z tohoto úhlu pohledu je třeba chápat oba zmíněné případy. Rozhodně to nebyly excesy či pochybení řadových policistů, ti jedou v hranicích instrukcí. Jsou to exemplární případy, určené k zastrašení plebsu, stejného druhu jako např. brutální a protizákonné zásahy proti lidem, kteří neměli nasazen náhubek. Mimochodem, jakpak tyto případy dopadly, ví to někdo z vás?

  • A. S. Pergill napsal:

   Je mi líto. Předvolební mítink je prostě akce, která má právo na určitou ochranu. Navíc se zde jedná o aktivity pár jednotlivců, s nimiž kontrastuje počet účastníků a jejich ukázněné chování. Jednotlivců placených bůhví kým a tím samým na tu akci také zřejmě dovezeným.

 14. A. S. Pergill napsal:

  Je mi velice líto: „Antibabišové“ by měli zpytovat především sebe. Hluboce se zamyslet nad tím, čím jsou významné části občanů tak odporní, že ti raději volí toho Babiše, bez ohledu na jeho skutečně objektivně existující negativní vlastnosti, i pomluvy, které o něm šíří. Protože bez správné odpovědi na tuto otázku jejich aktivity v podstatě ztrácejí smysl.

  • Jiří Choun napsal:

   Jaké pomluvy máte na mysli, pane Pergille? A neměli by se snad raději zamyslet „babišovci“ čím jsou mnohem významnější populaci „antibabišovců“ naopak odporní jim?

  • skeptik napsal:

   A vy Pergille byste se měl například hluboce zamyslet nad tím, proč významnou částí Babišových stoupenců jsou bývalí stoupenci a voliči komunistů, kterým nevadily negativní vlastnosti komunistických pohlavárů jak v minulosti, tak v přítomnosti a nyní jim nevadí negativní vlastnosti Andreje Babiše. Bez správné odpovědi na tuto otázku vaše aktivity v podstatě ztrácejí smysl.

   • A. S. Pergill napsal:

    Milý skeptiku.
    Tihle lidé zažili socialismus a dovedou si ztotožnit blábolení některých progresivistů, ekologistů a podobných „demokratů“ s tím, co za toho bývalého režimu zažili ze strany jeho vedení a jeho propagandistů. Navíc vědí, že prostě určité pracovní posty byly napevno spojeny s určitým „zaprodáním se“ režimu.
    A že takový člověk, který dělal pro ten režim prostě jen to, co v takto nastavených podmínkách musel, je daleko méně škodlivý než ten, kdo tehdy, ač nikde formálně neevidován, psal z hlubokého vnitřního přesvědčení jedno udání za druhým a dnes v tom vesele pokračuje, třeba sledováním, jak se komu kouří z komína.

    • skeptik napsal:

     Blábolíte Pergille úžasné nesmysly až hovadiny. Já jsem ten socialismus totiž zažil také a to po dost dlouhou dobu. Kromě toho vám musím připomenout, že byla spousta pracovních postů, kde se nebylo potřeba zaprodávat režimu a dalo se na těchto pracovních postech žít, aniž by člověk dělal režimu poskoka a aniž by musel donášet StB nebo být členem KSČ. Takových pracovních postů byla velká většina a většina lidí také takové pracovní posty zastávala. Režim zaměstnance na takových postech potřeboval a nechával je celkem na pokoji, pokud si nezačali něco s disidenty a proti režimu aktivně nevystupovali. Je pravda, že platy na takových pracovních postech nebyly vysoké tak, jako plat obchodního zástupce v Maroku. Pokud se někdo pro kariéru obchodního zástupce v Maroku rozhodl, pak to bez posluhování režimu skutečně nešlo, bez členství v KSČ také ne. Pokud se k tomu rozhodl někdo také spolupracovat s StB, měl od režimu další výhody. Byla to otázka volby a charakteru daného člověka, zda takovýto pracovní post zastávat nebo ne. Rozhodl-li se někdo takovýto pracovní post zastávat, jeho charakter nestál a nestojí za nic. Lze říci, že takový člověk se tehdy prostě upsal ďáblu a nemá žádné zábrany s ďáblem spolupracovat i nyní.

     • A. S. Pergill napsal:

      Ve skutečnosti i toho V. Havla na „přikulování“ v pivovaře musela schválit KSČ na odpovídající úrovni (a v jeho případě asi i na základě befélu z vyššího levelu). I vás, ať jste byl na jakémkoli postu, musela schválit alespoň stranická skupina pracoviště a vyšší level (u té stranické skupiny) to vzít na vědomí a protáhnout usnesením, o kterém se blokově hlasovalo. Takže si nedělejte iluze. Kdybyste se komunistům nelíbil, to místo byste nedostal. O tom byla „kádrová politika Strany“.

     • skeptik napsal:

      Nikdy jsem nečetl ani neslyšel nic o tom, že by musela stranická skupina schvalovat každého metaře, řemeslníka nebo „přikulovače“ v pivovaru. O tom rozhodovalo osobní oddělení a to bylo strašně rádo, když na tyto pracovní posty člověka sehnalo. Blábolíte výmysly a nesmysly Pergille. Jako vždy. Pracovník osobního oddělení členem KSČ jistě byl, ale tento pracovník hlídal nanejvýš kontakty s disidenty a případné vystupování proti režimu. Z doslechu vím, že pokud se vůbec schůze KSČ nějakým pracovníkem přímo zabývala, pak pouze tehdy, pokud se soudruzi rozhodli nalákat určitého pracovníka do řad KSČ. Jinak byly KSČ takoví řadoví zaměstnanci zcela ukradení. Vy jste Pergille mezi tyto řadové zaměstnance určitě nepatřil a řídíte se heslem podle sebe soudím, tebe.

     • A. S. Pergill napsal:

      I když bylo osobní oddělení rádo, bez schválení stranickou skupinou to nešlo. Až do listopadu 1989. Tomu se říkalo „kádrová politika strany“ a znamenalo to v praxi, že pokud se strana usnesla, tak jste neměl šanci sehnat flek ani na to pucování WC.

     • A. S. Pergill napsal:

      Alespoň na něco mi ten VUML je 🙂 protože tohle se v marxáku na VŠ nebralo.

 15. Sam napsal:

  Nejde o nic jiného než o větší moc pražských zbohatlíků a o další útlak venkova, který volí Babiše.

  • Pavel napsal:

   Tak, tak, pražský zbohatlík bureš utlačuje venkov.

 16. petrph napsal:

  Že o tom mluvíme „. Řadový plebs ocení v první řadě klid na ulicích“..
  To je totiž to čemu se po celou dobu ta pokroková média vysmívala a karikovala, prej „nechte nás pracovat“ (politiky, i občany) je špatně, hlavní je ten tvrdej politickej boj proti Babišovi.

  Tudíž teď tu máme stav, když už ani Babiš v tej vládě není, ale jeho příznivci a odpůrci se vzájemně střetávaj na shromážděních, že padaj i rány, do toho se přidala i policie, že se za její postupy musí omlouvat policejní prezident,… a kdo je prosím dneska ten spokojenej?? A pokud se týče té poslední věty, , jakpak tyto případy dopadly, naše soudy soudí tak pomalu, že by se to i dalo po čase najít, ale už to má víceméně historický význam. Navíc tedy s tím, že sice ty soudy rozhodnou, třeba že policie jednala protiprávně, ale stejně nikoho nepotrestaj..

 17. skeptik napsal:

  Andrej Babiš je příliš arogantní a příliš splachovací na to, aby byl schopen si vzít z těchto událostí nějaké poučení.

  • A. S. Pergill napsal:

   Proč by si měl brát poučení Babiš? Jsou to jeho protivníci, kteří porušují zákony.
   Jistěže tu existuje precedens jisté soudružky, co šla na demonstraci s malými dětmi a pak se nechala (imho právem) „zakleknout“ a na kameru volala „jau, jau“. A ovlivnila tím volby. Nicméně právě kvůli negativní zkušenosti s touto dámou to asi příště už fungovat nebude.

   • skeptik napsal:

    Aha, tak Babišovi protivníci porušují zákon? Já vím o jednom, který mu odnesl reproduktor a když ho vrátil, tak mu policajt klečel na krku a další ho drželi na zemi. Neměli by spíš klečet na krku Babišovi za podvodně získaných 50 miliónů na Čapí hnízdo, za dotace na pekárnu na toustový chléb, za korunové dluhopisy a za pokus o získání neoprávněných dotací od EU pro Agrofert, které nakonec získal od našeho státu a za obrovský státní dluh, který sváděl na coronavirus, ale na coronavirus šla z toho dluhu pouze desetina?

    • A. S. Pergill napsal:

     50 milionů za Čapí hnízdo mu soudruzi neprokázali, byť se snažili, až se z nich kouřilo, Korunové dluhopisy byly nakonec označeny za „nemravné, ale v mezích zákona“. Na dotacích mu taky nic nebyli s to najít. Byť se opět silně snažili.

     • skeptik napsal:

      5O miliónů mu soudruzi skutečně neprokázali, ani mu nic takového prokázat nechtěli. Vždyť to byl jejich „kámoš“, kterého podporovali. Policie toho má na něj ale dost a v září půjde ten člověk kvůli těm 50 miliónům k soudu. Už se na to těším a těším se také, jak bude Pergill rozhořčený až vzteklý a bude zuřit, až bude Babiš odsouzen. Budeme si na to odsouzení muset nejspíš delší dobu počkat, má smečku dobře placených právníků, kteří se budou odvolávat a odvolávat, hledat různé kličky a nejspíš i zastrašovat svědky. Ve Francii je Babiš vyšetřován také kvůli daňovým únikům a podezření z praní špinavých peněz. Ty dotace od EU nakonec nedostal a ty dotace, které místo toho dostal od našeho státu, bude muset nejspíš vracet, tak že v pořádku tyto dotace určitě nebyly.

     • A. S. Pergill napsal:

      Skeptiku, bude-li řádně odsouzen, nebudu s tím mít problémy.
      Problémem je sama justice, u níž ono „řádně“ je mimo realitu (viz různé kauzy,. sledované spolkem Šalamoun).

     • skeptik napsal:

      Ve svém příspěvku z 11. 8. 2022 (16:04) jste se Pergille vyjadřoval jinak a o něčem jiném. A když se ukázalo, že jste střelil vedle, tak je tu náhle problémem justice. Já vidím spíše problém u vás.

     • A. S. Pergill napsal:

      Vzhledem k tomu, že justice je v průzkumech už dlouhá léta vnímána jako jedna z nejméně důvěryhodných složek tohoto státu, tak jen cituji něco, co je obecně známo a jako takové přijímáno.
      Faktem je, že některé Babišovy aktivity jsou za hranicemi obecně vnímané morálky, nicméně zřejmě ne za hranou zákona, pokud se nahonem nespatlá nějaký paragraf, který by je dodatečně zkriminalizoval. Nebo nezaplatí nějaký soudce, který udělá z černého bílé a naopak. Babiš zaměstnává spoustu právníků, kteří patří spíš ke špičce a vědí, kam až lze zajít.

 18. Horymír napsal:

  Ano pane Malecký,je naprosto nepřípustné aby policajti zaklekávali čtrnáctileté děti! Ministr vnitra i policejní prezident (kterého tento ministr vnitra jmenoval),by měli OKAMŽITĚ ODSTOUPIT!!!

  • skeptik napsal:

   Horymíre, on na krku toho chlapce klečel ministr vnitra a policejní prezident? Nebo snad oni dali tomu policistovi v civilu k takovému počínání příkaz?

 19. Hana napsal:

  Je až dojemné, jak tady antibabišovci hájí malého žáčka 8. třídy, kterému je ovšem 16 let a váží 1 metrák.

Přidávání komentářů není povoleno