hrad.cz,

Prezident na vozové hradbě, Švejnarovy podmínky národu a OVar TV

Napsal/a Robert Malecký 5. června 2016

Už je asi opravdu léto. nemyslíme kalendářní, ale takové to politicko-medicínské. Projevují se symptomy „okurky“ a přehřátí organismu, zejména oblastí kraniálních. Neboli lidi blbnou víc, než je i ve zdejších krajích obvyklé. A to za sebou máme šílený rok.

 • Prezident Miloš Zeman ve svém okolí nenašel nikoho, kdo by mu přečetl noviny, a tak stále žije v bludu, že na naše hranice útočí hordy dobře oblečených mladých mužů s iPhony. Tenhle stihomam mu frackovsky před Vánoci do mozkovny podstrčil režisér Filip Renč. A tak chudák starý mocnář, kterému na osudu republiky záleží, spřádá další a další plány, jak hranice naší zemičky ochránit. Tentokrát ho napadli hasiči. „Hasiči mají vodní děla,“ vysvětlil Zeman při besedě s obyvateli Českých Velenic.

No a myslivci zase kulovnice a pak jsou ještě sportovní střelci a kluci s praky. Nesmíme zapomenout, že loni v létě, kdy sluníčko taky pěkně hřálo, slíbil Zeman, že pušku do ruky vezme sám, to už tu máme pěknou armádu i s hasičskou vozovou hradbou. Teď ještě nějaké ty migranty, když i těch posledních šestnáct křesťanských Chovanec vyhnal, že nám tu nebudou hrát azylovou ruletu.


Politici a další veřejně činné osoby se den co den „dopouštějí“ zaznamenáníhodných slov, jež je dobré uvést do patřičného kontextu.


 • Důvod, proč Miloš Zeman zůstal se svými myšlenkami na Hradě osamocen, je tento: všichni jeho rádci odjeli pro rady do Číny a Ruska a Ovčáček zakládá veřejnoprávní televizi. Fakt. „OVTV jsem spustil proto, že například právě prostřednictvím veřejnoprávní ČT neměli diváci možnost se nezkresleně seznámit s průběhem debat pana prezidenta s občany ve městech a obcích. Jsem velmi rád, že ČT si uvědomuje, že jí v tomto směru vyrůstá konkurence,“ citoval mluvčího server Echo24.

OVTV, neboli Ovčáčkova televize, bude mít i své logo a jejím posláním bude šířit nezkreslené informace z prezidentových cest po zemi, které ostatní média z pochopitelných důvodů zkreslují, překrucují, nebo dokonce zcela ignorují. Další varianta je, že je Zeman urazil. Na sociálních sítích má nová stanice slušný ohlas, už dokonce dostala zkrácený název Ovar TV.

 • Janu Švejnarovi, to je takový ten pán, co ví, jak na to, ale nějak nám to pořád ne a ne ukázat, zazvonil v Americe budík, co ho má nastavený vždycky rok a půl před prezidentskými volbami. A že by to tedy s námi ještě zkusil. „Pokud by to Zemanovi zdraví dovolilo a znovu by kandidoval a pokud by toto otáčení na Východ pokračovalo a byly zpochybňovány demokratické principy, ano, pak bych byl připraven vyzvat současného prezidenta k souboji. Není neporazitelný,“ řekl Švejnar Lidovým novinám.

Čili jestli dobře rozumíme, musíme se pokusit Švejnarovy podmínky splnit, pokud zde o něho stojíme, zapracovat na Zemanově zdraví, aby byl  volby schopen, tím kormidlem ještě pohnout trochu na východ, to si teda nejsme moc jisti, zda půjde, ale zpochybňování demokratických principů – na to tady ve sněmovně experty máme. To áno. Takže se budeme těšit.

 • A keď sme v tej sněmovni, tam se po debaklu Němečkova protikuřáckého zákona dějí věci. Tentokrát si osobně ohlídám, aby poslanci ANO hlasovali pro protikuřácký zákon ministra zdravotnictví, řekl ve Sněmovně ministr financí a šéf ANO Andrej Babiš. Odvracel tak podezření, že nedávný půlmilionový dar od společnosti obchodující mimo jiné s tabákem mohl souviset s tím, že někteří poslanci jeho hnutí pro zákon nehlasovali.

Babiš sice neřekl, jak si to hodlá osobně pohlídat, ale my si to dovedeme představit, už jsme před časem viděli, jak si hlídal třeba bývalou ministryni spravedlnosti Helenu Válkovou i v nemocnici, a nebyla to pěkná podívaná. Leccos taky naznačili lidé, kteří od Babiše utekli do nově založeného hnutí PRO 2016. Snad to bude Švejnarovi stačit.

Tak klidnou mysl. A chraňte si hlavy, už to připaluje.

Follow @malecak

Čtěte též

12 komentářů

 1. Marta napsal:

  Pan Švejnar ať sedí v Americe je tam již 40let a o naší zemi ví houby.Mohl byste se stydět nazývat prezidenta ovarem je to dost ubohé.I když má dost chyb moc nic lepšího se nenabízí.Viděla jsem rozhovor včera v ČT a pan Horáček je u mně hlupák.Plácal tam úplné koniny.To bychom si také moc nepomohli.O těch mužích z IPhony jistě,že tu nejsou tady z dávek nevyžijí ani s 20člennou rodinou dle jejich představ.Ať jsou kde jsou,mají tam s nimi obrovské problémy a až začne slučování rodin tak s milionu je minimálně8 8mil.A to je jen počátek.Nevidíte islamizaci Evropy.Francie Anglie Německo Švédsko.My bychom se zhroutili do roka.Celý život jsem pracovala 43let z toho jen 2roky mateřské s dvěmi dětmi.A jen tak vyžiji,dluhy nemám,nejsem úplně padlá na hlavu abych si kupovala nějaké předražené koniny.Ale 40kč měsíčně mně nestačí ročně na jedno zvýšení nějakého poplatku.Je to na jedno máslo.Urážka těch co poctivě pracovali a proto nechci žádné muslimy,kteří by si s mnohočetnými rodinami,žili daleko lépe než my.Možná se zeptejte svých rodičů,kteří nerestituovali a nenakradli si/myšleně obecně/Bydlení mám vlastní ale stojí mně většinu důchodu.Dovolené,kultura,o nějaké kosmetice nebo pedikúře si mohu nechat jenom zdát.Taktéž o návštěvě restaurace.Chci svoji kulturu i moje děti a vnoučata/ti se mají lépe,protože studovali VŠ a mají slušně placená místa/ale multikulturalismus také nechtějí.Syn pobýval delší dobu služebně v USA a Anglii a vyprávěl,nechtěl by tam žít ani za cenu lepší životní úrovně.Ono tedy není také vše o penězích,klid,bezpečí,sdílení stejných hodnot také něco znamená.Tak vám přeji pěkný zbytek dne a dívejte se na věci také z jiného úhlu

  • Josef napsal:

   Paní Marto, spousta lidí dělá to, k čemu vyzýváte a z jiného úhlu se na věc dívají. Jenže vám asi především vadí, že ten jiný úhel není stejný, jako ten úhel váš.

   • sedlák napsal:

    dnes si může každej hloupej C Y P napsat urážku pana prezidenta!

 2. Evča napsal:

  nějak Vám nemůžu přijít na chuť…

  K  prvnímu- imigrace není utopie a jak pán prezident sám řekl/ porovnal s  povodněmi/, je lepší být připraven, než řešit až po…

  Hlavně odpovídá na otázky..

  jinak s  tou televizi je to dobrý nápad, to, čím nás krmí ČT, je hodně těžko stravitelné.Ráda se zúčastním.

  p. Švejnar- tam je to přesně tak, jak píšete a i když je to chytrý pán, není náš.. už..
  měl byste se rozhlížet kolem sebe a nekoukat jenom směrem k  Hradu..

  • kenov napsal:

   Také nemohu tomu Ústavu (závisle) nezávislé žurnalistiky přijít na chuť.

  • Josef napsal:

   Paní Evčo, pokud vím, je u nás jen přes pozemní vysílače šířeno snad přes dvacet kanálů. Po kabelu a přes satelit by to bylo ještě mnohem více. Pokud vám nevyhovuje ČT, přepněte si na kanál jiný a na ČT se prostě nedívejte. Mně pro změnu nevyhovuje například TV Nova a z Primy mi vyhovují pouze některé programy na Prima ZOOM. Tak se prostě na tyto kanály, které mi nevyhovují, nedívám. Dělejte totéž a nechte ČT mně a ostatním, kterým ČT vyhovuje.

 3. karel.kuba napsal:

  Taky si myslím, že když by mohl kandidovat Švejnar, proč ne třeba Sakašvili? -)

 4. petrph napsal:

  Pravda, oproti výroku pana prezidenta Zemana o tom že „proti migrantům na hranicích lze poslat hasiče s vodními děly“, lze postavit protichůdný výrok pana premiéra Sobotky o tom že až tam ti migranti přijdou, tak už se nebude moci dělat vůbec nic.
  Sudte kdo v tomhle státě vede realistickou politiku..
  A ještě,tedy k případu OVTV,ono se to v těch nabubřelých mediálních frazích, které si ještě média špatně kopírují mezi sebou, špatně hledá,ale rozhodně to nebude konkurence ČT, spíše internetová televize s přehrávaním uloženým záznamů kterou má dneska každá Horní Dolní.

 5. Matějková Helena napsal:

  Připojuji se k dopisu MARTA, má ve všem pravdu a já jsem na tom obdobně s tím, že jsem celý život prožila tvrdou prací, bez rodičů, nikdo nepomáhal,dělala jsem dvě zaměstnání kolikrát na hranici padnutí a teď na konci života jsem se dočkala toho, co každý den vidím. Je to hrůza. Bojím se o děti i vnoučata a hrozím se, kam to až došlo. Peníze, peníze, mordy, kriminalita nejvíc mě udivuje, že si nikdo z vedoucích činitelů nedokáže udělat pořádek, připomínám tu žižkovskou kliniku, je to směšné dohadování. U nás neplatí zákon? Je to šaškárna, neumíme si poradit s bandou floutků, netáhel a feťáků? Nepochopím to. Pak se nedivte, že slyším od mnoha lidé – zlatí komouši.

 6. sony napsal:

  Uprchlická krize má jen jedno správné řešení. A sice takové, že pochopíme, proč je dobré postupovat společně s celou EU a pohlídat si celý schengenský prostor. Pokud ještě pan prezident nevylezl na naše hranice s kalašnikovem, přestože
  to slíbil, pak asi musíme počkat, až mu dojdou všechny argumenty a přestane jen teoretizovat
  (nezaměňujte s terorizovat) a přijde s praktickým
  návrhem.

  • petrph napsal:

   Ale to bude nějaká mýlka ne? Evropská unie přece žádné společné hlídání celého schengenského prostoru nenavrhuje, o tom se přeci vůbec nejedna, takže nemůžeme postupovat s ní společně. Všechny státy které dosud bránily své interní hranice schengenu tak činily naprosto samostatně suverénně. Nastavily si na hranicích ploty a v případě potřeby, když se je migranti pokusili prorazit, tak na ně poslaly i stříkačky, přesně jak navrhuje pan prezident. Prosím, jestli znáte nějaký jiný humánnější postup jak zvládnout masu stovek lidí kteří se ženou vpřed a nerespektují žádné pokyny, dejte vědět, bezpečnostní orgány všech zemí na světě Vám budou vděčny..

Přidávání komentářů není povoleno