Prezident na vozové hradbě, Švejnarovy podmínky národu a OVar TV

Napsal/a Robert Malecký 5. června 2016
FacebookTwitterPocketE-mail

Už je asi opravdu léto. nemyslíme kalendářní, ale takové to politicko-medicínské. Projevují se symptomy „okurky“ a přehřátí organismu, zejména oblastí kraniálních. Neboli lidi blbnou víc, než je i ve zdejších krajích obvyklé. A to za sebou máme šílený rok.

  • Prezident Miloš Zeman ve svém okolí nenašel nikoho, kdo by mu přečetl noviny, a tak stále žije v bludu, že na naše hranice útočí hordy dobře oblečených mladých mužů s iPhony. Tenhle stihomam mu frackovsky před Vánoci do mozkovny podstrčil režisér Filip Renč. A tak chudák starý mocnář, kterému na osudu republiky záleží, spřádá další a další plány, jak hranice naší zemičky ochránit. Tentokrát ho napadli hasiči. „Hasiči mají vodní děla,“ vysvětlil Zeman při besedě s obyvateli Českých Velenic.

No a myslivci zase kulovnice a pak jsou ještě sportovní střelci a kluci s praky. Nesmíme zapomenout, že loni v létě, kdy sluníčko taky pěkně hřálo, slíbil Zeman, že pušku do ruky vezme sám, to už tu máme pěknou armádu i s hasičskou vozovou hradbou. Teď ještě nějaké ty migranty, když i těch posledních šestnáct křesťanských Chovanec vyhnal, že nám tu nebudou hrát azylovou ruletu.


Politici a další veřejně činné osoby se den co den „dopouštějí“ zaznamenáníhodných slov, jež je dobré uvést do patřičného kontextu.


  • Důvod, proč Miloš Zeman zůstal se svými myšlenkami na Hradě osamocen, je tento: všichni jeho rádci odjeli pro rady do Číny a Ruska a Ovčáček zakládá veřejnoprávní televizi. Fakt. „OVTV jsem spustil proto, že například právě prostřednictvím veřejnoprávní ČT neměli diváci možnost se nezkresleně seznámit s průběhem debat pana prezidenta s občany ve městech a obcích. Jsem velmi rád, že ČT si uvědomuje, že jí v tomto směru vyrůstá konkurence,“ citoval mluvčího server Echo24.

OVTV, neboli Ovčáčkova televize, bude mít i své logo a jejím posláním bude šířit nezkreslené informace z prezidentových cest po zemi, které ostatní média z pochopitelných důvodů zkreslují, překrucují, nebo dokonce zcela ignorují. Další varianta je, že je Zeman urazil. Na sociálních sítích má nová stanice slušný ohlas, už dokonce dostala zkrácený název Ovar TV.

  • Janu Švejnarovi, to je takový ten pán, co ví, jak na to, ale nějak nám to pořád ne a ne ukázat, zazvonil v Americe budík, co ho má nastavený vždycky rok a půl před prezidentskými volbami. A že by to tedy s námi ještě zkusil. „Pokud by to Zemanovi zdraví dovolilo a znovu by kandidoval a pokud by toto otáčení na Východ pokračovalo a byly zpochybňovány demokratické principy, ano, pak bych byl připraven vyzvat současného prezidenta k souboji. Není neporazitelný,“ řekl Švejnar Lidovým novinám.

Čili jestli dobře rozumíme, musíme se pokusit Švejnarovy podmínky splnit, pokud zde o něho stojíme, zapracovat na Zemanově zdraví, aby byl  volby schopen, tím kormidlem ještě pohnout trochu na východ, to si teda nejsme moc jisti, zda půjde, ale zpochybňování demokratických principů – na to tady ve sněmovně experty máme. To áno. Takže se budeme těšit.

  • A keď sme v tej sněmovni, tam se po debaklu Němečkova protikuřáckého zákona dějí věci. Tentokrát si osobně ohlídám, aby poslanci ANO hlasovali pro protikuřácký zákon ministra zdravotnictví, řekl ve Sněmovně ministr financí a šéf ANO Andrej Babiš. Odvracel tak podezření, že nedávný půlmilionový dar od společnosti obchodující mimo jiné s tabákem mohl souviset s tím, že někteří poslanci jeho hnutí pro zákon nehlasovali.

Babiš sice neřekl, jak si to hodlá osobně pohlídat, ale my si to dovedeme představit, už jsme před časem viděli, jak si hlídal třeba bývalou ministryni spravedlnosti Helenu Válkovou i v nemocnici, a nebyla to pěkná podívaná. Leccos taky naznačili lidé, kteří od Babiše utekli do nově založeného hnutí PRO 2016. Snad to bude Švejnarovi stačit.

Tak klidnou mysl. A chraňte si hlavy, už to připaluje.

Follow @malecak

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)