Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Policie ČR,

Policie se nestihla převléknout. I v roce 2020 potkáte na ulici staré uniformy

Měly být modernější, pohodlnější a praktičtější. Policie ČR se už od roku 2015 postupně převléká do nových uniforem. Podle původního plánu měla být kombinace tzv. výstrojních součástek povolena jen do konce roku 2019. Jenže něco se zaseklo a ministr vnitra Jan Hamáček podepsal před koncem roku vyhlášku, která přechodné období znovu prodlužuje.

„Sděluji, že ministr vnitra včera podepsal novelu vyhlášky o policejním označení, která prodlužuje přechodné období pro používání starých stejnokrojů, policejních dopravních prostředků se zeleným pruhem a starých vymezovacích pásů o dva roky.“

Citace z e-mailu, který policistům po celé ČR přistál ve schránkách těsně před Vánoci. V praxi to znamená, že v rámci obřího tendru na nové uniformy policie nejen nestihla vybavit všechny příslušníky novými uniformami, ale bude možné na silnici potkat i vozidla nebo motocykly ve staré zelenobílé kombinaci.

Zdroj: Policie ČR

Problémy s nedostatkem tzv. výstrojních součástek policii trápí po celou dobu trvání tendru, v němž se za zhruba 160 milionů korun měla v letech 2017 až 2020 v několika vlnách kompletně převléknou. V praxi to znamená, že například nováčkové v některých krajích dostávali staré vybavení, k dispozici rovněž nebyly uniformy nadměrných nebo netypických velikostí.

Policejní prezidium si na odpovědi na otázky HlídacíPes.org k tématu vyhradilo třicet dní. Nařízení ministra vnitra ale mezitím vyšlo ve Sbírce zákonů a je platné od 31. prosince loňského roku. Policie ke stejnému datu vydala i vnitřní prováděcí předpis. Datum kompletního přestrojení, po němž už by policisté neměli staré uniformy vůbec nosit, bylo nově stanoveno na 31. prosinec 2021.

Nařízení ministra vnitra Jana Hamáčka, platné od 31. prosince 2019.

Staré oblečení bylo dlouhodobě terčem kritiky od samotných policistů. Stěžovali si například na nepohodlné kalhoty. Nově do terénu měli dostat například bundy na zimu i léto, reflexní vesty s kapsami, termotrička, kšiltovky, zásahové kombinézy, rukavice, které nepůjde probodnout, nebo jednotné sluneční brýle.

Mezi nejviditelnější změny pak patří zavedení nové pokrývky hlavy – lodičky, nebo tzv. bundokošile. Společenské verze uniforem jsou doplněny jemnými červenými lemovkami.

Podoba nových policejních uniforem. Zdroj: Policie ČR

 

Líbil se vám tento text?
Podpořte nás převodem pomocí QR kódu

Naskenujte QR kód prostřednictvím své mobilní bankovní aplikace a zadejte částku dle libosti.

Děkujeme za podporu!
QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

1 komentář

  1. petrph napsal:

    Tahle informace vypovídá o stavu naší politiky mnohem víc než nedávné projevy všech našich ústavních představitelů dohromady.
    K čemu vlastně máme vládu, parlament, senát, ministerstva, ohromnou státní správu s kontrolními úřady a odděleními, k čemu nějaké volby, kde se hlásí pokaždé ti nejlepší z nejlepších, když se potom takový nepříliš složitý problém jako je dodávka uniforem (firma dodá, stát zaplatí), vleče bez zájmu řadu let a namísto nějakého úsilí, ministr „prostě“ pár dní před koncem lhůty podepíše vyhlášku že se termín odkládá´o další 2 roky.??

    Ostatně věc druhá, k čemu potom učit ve školách chápat psavý text, když stát vydává vyhlášky ve znění : „..v (jiné vyhlášce) se v úvodu nahrazuje „číslo 219“ číslem 2021. Z toho samotného se nedá pochopit vůbec nic. Kdo na to má si v téhle republice zaplatí právníka, který za něj bude všechny potřebné právní změny sledovat a informovat ho o tom pro něj důležité. No a kdo na něj nemá..:(

Přidávání komentářů není povoleno
ReklamaBělorusko